Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 
(Read 43293 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #135 - 08.06.2005 at 16:36:59
 
sinjeoka wrote on 07.06.2005 at 15:33:42:
tvoji razlagi manjka malo intelektualne doslednosti ... ali inicijacia otrok da pod pogojem, da se zavežejo "boš ljubil vse ljudi in se boš boril za najvišje dobro vseh" (samo klinc, sej tudi krščanstvo govori o ljubezni do vseh ljudi  ???) - koliko pa moraš biti star zato, da razumeš?

oziroma

ali iniciacija otrok po defoltu ne, dokler ne razumejo k čemu se bodo zavezali (samo kako hudiča pa lahko razumeš vrednote, če ti do 18 leta noben ni pokazal kaj to je in kaj to pomeni v real lifeu?)

učenje kateregakoli vrednostnega sistema je iniciacija ... z obredom ali brez, s prisego ali brez ...

sej je sam razmišljanje, nisem se že kr zacementirala na to, da bi rada da se zdej pa kr usi otroci na ljubezen do vseh zavežejo Grin preden vse možnosti eliminiraš jih moraš vsaj pregledat... trenutno se mi zdi, da (vsaj jaz) nisem v stanju videt, a obstaja kaka iniciacija, ki bi bila za vse otroke enako dobra in nikakor škodljiva, zato (trenutno) mislim, da bi blo za otroka verjetno najboljše, da nobene ne bi bilo in se mi zdi to dost dobronamerno stališče

sinjeoka wrote on 08.06.2005 at 12:36:19:
Predlagam, di si prebereš knjigo "V vrtcu bo morda prepozno", oziroma  .... že vsakič ko majhnemu mulčku rečeš "Da se mamice (očija, bratca) ne sme tepst, ga učiš vrednot ...

vrednote so družbena podstat (temelj)..., ki se jih človek začne učiti še pred jezikom (vrednote niso samo razumska kategorija)

... in moj argument, da se folk - tudi tebe Valentina štejem mednje, oglaša eksplicitno proti, kadar beseda nanese na krst (in katoliško skupnost), ko pa gre za kak drug iniciacijski obred (recimo čist civilni podpis rojstnega lista z imenom in EMŠO otroka, ali Indijanskim obredom imenovanja .... se pa nobenemu ne zdi nič čudnega in "posiljujočega")

in v teh dvojnih merilih vidim jaz hipokrizijo brez primere ... (in v tem nestrpnost do katolikov) ...

za mene nima iniciacija nobene povezave z učenjem vrednot in kot sem že rekla, važno je, da otroke tega sploh učijo, koneckoncev so vrednote vseh ljudi dost podobne in tle nimaš kaj zgrešit pa vseeno kake vere si. samo s krstom se po moje otroku čist nič čudežno ne pošajna in nobene prov posebne vrednote ne pridobi, ravno tak se jih mora naučiti kot usak drug nekrščen otrok.

mislim sej tle nobene bl mrzle vode ne bomo odkrili, jest ti ne morem pokazat, zakaj mislim, da bi lahko bil krst škodljiv, ti pa meni ne moreš, zakaj zihr ni

kar se pa tiče odpora do katolikov, pa ga res malo imam, sam ne tolk strašno dosti (imam čist istega tudi do dajanja prstnih odtisov za osebno, vstavljanja čipov v živali in do vseh skupnosti in organizacij, ki bi rade držale nadzor nad 'svojimi' ljudmi. je pa tud tukaj še en paradoks, ker sicer ne mislim, da je pripadnost nujno nekaj slabega)
in to čemur ti praviš hipokrizija pa nestrpnost, nisem čist zihr da to je, namreč, če bi blo to, da se z nečem ne strinjaš zmer nastrojenost do nekoga, ker ti pač zarad nečesa ne paše, pol bi lahko sam še pomirjeno s svetom, kot ga mamo, živeli, se ne bi meli o čem sploh pogovarjat, ne bi blo nobenega razloga sploh razmišljat, niti se ne bi nobene stvari nikol na boljše spremenile
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #136 - 08.06.2005 at 16:43:34
 
sinjeoka wrote on 08.06.2005 at 16:22:50:
sej veš kaj je public opinion? opinion 51% volilnega telesa oz 51% vseh Valentin in sinjeok v Sloveniji ...

in kar 51% izglasuje postane zakon (ali pa uzurpirana Metelkova), ne glede na to kako so mnenja za tem izidom butasta in neosnovana, ali celo praznoverna ...

...

izražanje mnenja, da je krst prisila (brez kakšnih logičnih argumentov) je širjenje nestrpnosti ...

... če se nestrpnost preveč razširi ...

... dobimo zgodovinsko gledano ... taborišča (ki ga lahko vodijo redeči ali pa črni fašisti)

izražanje mnenja ni ravno nedolžna zadeva  Grin, še posebej ko ti zmanjka argumentov in ko se mnenje spremeni v demagogijo ...


... izražanje mnenj je odgovorno dejanje ...


Kaj tako paranoičnega že dolgo nisem prebrala.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #137 - 09.06.2005 at 08:26:15
 
Devi wrote on 08.06.2005 at 16:36:59:
mislim sej tle nobene bl mrzle vode ne bomo odkrili, jest ti ne morem pokazat, zakaj mislim, da bi lahko bil krst škodljiv, ti pa meni ne moreš, zakaj zihr ni


do sedaj ni bilo govora o "škodljivosti" krsta

ampak o verski svobodi otrok, ki so posiljeni s krstom stopiti v neko skupnost in začelo se je s tvojim quotom slovenske ustave in perverzno interperatcijo, ki ne drži vode ...

... in smo zaključili, da tvoja interpretacija izvira iz nastrojenosti zoper katolike ...

hvala  Roll Eyes

bom malo žleht, FDV vodi pravo sveto vojno zoper "nestrpnost", kako hudiča da tebe niso podučili kaj je to Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #138 - 09.06.2005 at 08:28:52
 
Valentinaa wrote on 08.06.2005 at 16:43:34:
Kaj tako paranoičnega že dolgo nisem prebrala.



to kar je zate "paranoja" je zgodovinski opis vzpona nacizma na oblast - v šoli so nas, tebe očitno ne, naučili, da je gospod Hitler na oblast prišel z vsesplošnimi volitvami - očitno je bilo med volilci precej psihološkega profila a la Valentina


ama ja, vsaj dokaz, da si prešpricala bistveni del zgodovina, ali kar je še slabše, da se iz zgodovine nisi sposobna nič naučit sicer bi bila opisani zgodovinski vzorec sposobna prebrat


paranoja - vsekakor sem mnenja, da kritična masa slovenskih volilcev ni sestavljena iz tvojega psihološkega profila zvestega podanika eni izmed ver(ideologij)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #139 - 09.06.2005 at 08:58:56
 
Bog se te usmili, Sinja, če ti res tako razmišljaš.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #140 - 09.06.2005 at 09:03:11
 
Meni je pa hecno, kako se zdravi pameti  in argumentom zelo hitro prilepijo razne nalepke...napr. paranoično.

8)
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #141 - 09.06.2005 at 09:08:15
 
Valentinaa wrote on 09.06.2005 at 08:58:56:
Bog se te usmili, Sinja, če ti res tako razmišljaš.



kateri bog pa? tvoj?  Roll Eyes

(Jaz bi na tvojem mestu odprla učbenik za 3 letnik  gimnazijske zgodovine) in če to kar je napisano ne bi bilo res, bi udarila z argumentom (ne pa z mojim bogom)

Grin  Grin  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #142 - 09.06.2005 at 09:35:55
 
Men pa niti več tak hecno, kaj nekateri, ki še premorejo kaj zdrave pameti, imajo za zdravo pamet in argumente.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #143 - 09.06.2005 at 09:46:54
 
Quote:
Men pa niti več tak hecno, kaj nekateri, ki še premorejo kaj zdrave pameti, imajo za zdravo pamet in argumente.



meni pa ni več hecno, če se nekdo sklicuje na nekja kar ni "argument" oziroma kaj je "argument" pa zadeve ne squota in ne pove zakaj nekaj je ali ni argument ...

postavljanje na eno ali drugo stran je per se vrednostna sodba ad hominem, pri čemer je tak način vključevanja v debato podmukel in strahopeten


plis bodi tok in povej kaj je zate argument ... recimo paranoje
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #144 - 09.06.2005 at 09:47:54
 
Lilith wrote on 09.06.2005 at 09:03:11:
Meni je pa hecno, kako se zdravi pameti  in argumentom zelo hitro prilepijo razne nalepke...napr. paranoično.

8)


Paranoično je, če nekdo v izražanju mnenja nekoga drugega, ki ni tako kot njegovo, vidi širjenje nestrpnosti, taborišča, fašizem, nacizem in Hitlerja. Meni je to ravno nasprotno, v te stvari vodi enoumje.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #145 - 09.06.2005 at 09:51:52
 
Valentinaa wrote on 09.06.2005 at 09:47:54:
Paranoično je, če nekdo v izražanju mnenja nekoga drugega, ki ni tako kot njegovo, vidi širjenje nestrpnosti, taborišča, fašizem, nacizem in Hitlerja. Meni je to ravno nasprotno, v te stvari vodi enoumje.



pozabila si, da jaz pod enoumje štejem tudi stalinizem, titoizem in leninizem, maoizem, pa tudi krščanarstvo po dogmi RKC ... in vsako enoumje pozna tako dogme v katere je nevarno dvomiti kakor tudi krvavo represijo (edino enoumje, ki je prišlo na oblast po demokratični poti je bil nacizem - se pa v Sloveniji ohranja enoumje po demokratični poti, zaradi enoumnih univerz)

... mnenje pa je nekaj kar bazira na logični osnovi, če nekomu zmanjka  logičnih argumentov in še naprej trajba svoje to ni več mnanje, ampak dogma ...

(Devi je bila vsaj tok fer, da je priznala, da je proti katolikom nastrojena)

Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #146 - 09.06.2005 at 09:55:58
 
sinjeoka wrote on 09.06.2005 at 09:46:54:
meni pa ni več hecno, če se nekdo sklicuje na nekja kar ni "argument" oziroma kaj je "argument" pa zadeve ne squota in ne pove zakaj nekaj je ali ni argument ...

postavljanje na eno ali drugo stran je per se vrednostna sodba ad hominem, pri čemer je tak način vključevanja v debato podmukel in strahopeten


plis bodi tok in povej kaj je zate argument ... recimo paranoje


Ne da se mi spuščat v to debato - kar sem rekla, je, imo, samo zase čist dovolj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #147 - 09.06.2005 at 09:57:57
 
Quote:
Ne da se mi spuščat v to debato - kar sem rekla, je, imo, samo zase čist dovolj.


Grin  Grin  Grin

Da se fragile oglasi je najboljši argument sam po sebi

(se strinjam) 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #148 - 09.06.2005 at 09:59:42
 
Sinja je v tem topicu prva omenila nacizem in Hitlerja ter je s tem poraženka v debati.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: CERKVENO BOGASTVO
Reply #149 - 09.06.2005 at 10:06:06
 
X wrote on 09.06.2005 at 09:59:42:
Sinja je v tem topicu prva omenila nacizem in Hitlerja ter je s tem poraženka v debati.



pri čemer smo že v štartu govorili o totalitarizmih (pravica do verske svobode zgodovinsko gledano izvira iz prvih "genocidov", ki jih je zagrešila RKC) Nacizem je bil (žal) edini totalitarizem o katerem se je pri nas v šoli učilo kolikor-tolikor objektivno

ama lepo, da si se oglasil v vlogi razsodnika in pastirja nad neubogljivimi ovčicami
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12