Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 
(Read 56254 times)
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #180 - 14.04.2005 at 20:22:18
 
t wrote on 13.04.2005 at 17:30:13:
Seveda, kako bi le, če ti branje še vedno dela težave. Lahko ti predočim dva dolga citata - upam, da nista predolga za tvoje umske sposobnosti, če bo treba ti bom pa še podčrtal - ti samo povej:



uživaj!Grin



T, a ti sploh veš, kaj pomeni laž? To, kar citiraš v predhodnem postu je zelo očitna resnica, ki jo poznamo mnogi. To imenovati laž je velika poniglavost, kajti tako do kraja neumen pa vendarle nisi? Saj menda nisi Miro?

Sem prišel samo malo pogledat, pa vidim, da ste nekateri še bolj zblojeni kot v prejšnjih časih. Kdor vidi v Titovih časih kaj lepega, je totalna nula, ali pa je pujs, ki so ga tedaj na naš račun skrbno futrali.

Vse ostale tako diskreditirati, kot je storil, poniglavi Miro, pa je vredno njegovega stanja duha: zmedenca in lažnivca, ki misli, da je v stanju vsemu svetu pamet solit. Pač odlika izrazito zabitih ljudi, ki so prišli do nekega položaja zahvaljujoč nepotistični lojtrci.

Pa brez zamere, moral sem povedati resnico, ker bi sicer bruhal nad vami, omlednimi "titoisti" (prevedi = rokovnjači, ozirom zajedavci slovenskega naroda...)



Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #181 - 15.04.2005 at 01:13:29
 
Samson wrote on 14.04.2005 at 20:22:18:


T, a ti sploh veš, kaj pomeni laž? To, kar citiraš v predhodnem postu je zelo očitna resnica, ki jo poznamo mnogi. To imenovati laž je velika poniglavost, kajti tako do kraja neumen pa vendarle nisi? Saj menda nisi Miro?

Sem prišel samo malo pogledat, pa vidim, da ste nekateri še bolj zblojeni kot v prejšnjih časih. Kdor vidi v Titovih časih kaj lepega, je totalna nula, ali pa je pujs, ki so ga tedaj na naš račun skrbno futrali.

Vse ostale tako diskreditirati, kot je storil, poniglavi Miro, pa je vredno njegovega stanja duha: zmedenca in lažnivca, ki misli, da je v stanju vsemu svetu pamet solit. Pač odlika izrazito zabitih ljudi, ki so prišli do nekega položaja zahvaljujoč nepotistični lojtrci.

Pa brez zamere, moral sem povedati resnico, ker bi sicer bruhal nad vami, omlednimi "titoisti" (prevedi = rokovnjači, ozirom zajedavci slovenskega naroda...)


Živela inkvizicija. Undecided

Samson pripravlja grmado... Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #182 - 15.04.2005 at 08:03:38
 
Ideologija naj bi služila človeku in ne človek ideologiji. Isto velja za komuniste in kristjane. Pravzaprav so oboji bili večkrat podložniki ideologije in so ravnali po njenih direktivah, namesto da bi bilo obratno. Pod drugo je zopet čista osebna stvar, v kaj kdo verjame...  Tito je bil tudi diktator, ki nikoli ni govoril slovensko, čeprav je bila njegova mati Slovenka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #183 - 15.04.2005 at 09:28:51
 
Samson wrote on 14.04.2005 at 20:22:18:
T, a ti sploh veš, kaj pomeni laž? To, kar citiraš v predhodnem postu je zelo očitna resnica, ki jo poznamo mnogi. To imenovati laž je velika poniglavost, kajti tako do kraja neumen pa vendarle nisi? Saj menda nisi Miro?

Sem prišel samo malo pogledat, pa vidim, da ste nekateri še bolj zblojeni kot v prejšnjih časih. Kdor vidi v Titovih časih kaj lepega, je totalna nula, ali pa je pujs, ki so ga tedaj na naš račun skrbno futrali.

Vse ostale tako diskreditirati, kot je storil, poniglavi Miro, pa je vredno njegovega stanja duha: zmedenca in lažnivca, ki misli, da je v stanju vsemu svetu pamet solit. Pač odlika izrazito zabitih ljudi, ki so prišli do nekega položaja zahvaljujoč nepotistični lojtrci.

Pa brez zamere, moral sem povedati resnico, ker bi sicer bruhal nad vami, omlednimi "titoisti" (prevedi = rokovnjači, ozirom zajedavci slovenskega naroda...)



Še en Bog kurac, ki najbolje ve, kaj je resnica, ki o meni ve več in bolje kot jaz sam.

Še ena pičkica, ki se iz varne internetne anonimnosti vzame pravico razsojat, kdo ima pravico o čem pisat, razsojat in razmišljat. In seveda najbolje ve, kdo je kdo pa čeprav ga še nikoli ni videl.

In še eden od tistih, ki najprej diskreditira, nato ve veliko povedati o diskreditaciji, v istem stavku pa diskreditira tudi sam.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #184 - 15.04.2005 at 11:01:42
 
Lilith wrote on 14.04.2005 at 14:46:15:
Pravimo vuau Shocked

Ima 13 kakšen poseben pomen?


Quote:
Zame nima, za nekatere je pač magična nesrečna številka.

Je pa kljub temu zanimivo. Tudi če bi bilo vse skupaj =17.


pa glih trinajsto stran je samson načel ...

in besednjak ... spravljiv ... izražujoč vso bistvo pravkar umrlega šefa - vse bistvo tega kar je '(po)pedenu' ...




Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #185 - 15.04.2005 at 11:32:03
 
Lilith wrote on 14.04.2005 at 14:46:15:
Ima 13 kakšen poseben pomen?

Iz Barškove numerologije:

Število 13 predstavlja regeneracijo in spremembo in ni nesrečno, kot mnogi mislijo. Pač pa tisti, ki jo zna pravilno uporabljati, lahko dobi veliko moč in zavlada drugim. Simbol 13 je Smrt, okostnjak z mečem, ki seka ljudi na polju s svežo travo, kjer se dvigajo mlade glave, da bi čim hitreje zrasle. 13 je število napredka, s čimer se osvajajo nova področja. Povezano je z močjo, ki pa, če je povezana s sebičnimi nagnjenji, prinaša uničenje samega sebe. Svari pred neznanim in nepričakovanim. Prilagajanje spremembam prinaša moč številu 13 in zmanjšuje njene negativne lastnosti. 13 je povezana z geniji - tudi z raziskovalci, ki razbijajo zastarele poglede na svet s svojimi različnimi odkritji. To število ima seveda precej lastnosti števila 4, saj pomeni tudi ekscentričnost, trmoglavost, malo prijateljev, ali pa delovnost in velike dosežke, v vsakem primeru pa originalnost - v dobrem ali slabem smislu.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #186 - 18.04.2005 at 07:45:54
 
t wrote on 15.04.2005 at 09:28:51:
Še en Bog kurac, ki najbolje ve, kaj je resnica, ki o meni ve več in bolje kot jaz sam.

Še ena pičkica, ki se iz varne internetne anonimnosti vzame pravico razsojat, kdo ima pravico o čem pisat, razsojat in razmišljat. In seveda najbolje ve, kdo je kdo pa čeprav ga še nikoli ni videl.

In še eden od tistih, ki najprej diskreditira, nato ve veliko povedati o diskreditaciji, v istem stavku pa diskreditira tudi sam.


uživaj!


Mislim, da prav nič ne razsojam, ampak odgovarjam na tvoje neodgovorne floskule! Na internetu sem doma, še preden si ti vedel, da obstaja. Titoistične blodnje poznam tako detajlno, da sem vsem vam "moderatorejm" v tem lahko profesor. O etiki in resnici vem več, kot se tebi sanja, da obstaja. Kajti v svoji nepoznavalski umišljenosti si tako opran, da si ostal brez sleherne uporabne vsebine, vsaj v sodbah o predmetu, za katerega misliš, da lahko razsojaš.

Ne rečem, gotovo imaš ostale bogate vsebine, toda na področju komunizma, krščanstva si totalen papagajček, voden od populističnih pritlehniških in izkoriščevlaskih kontinuitetniških liderjev.

Ne zameri, mogoče bi bil ti zelo o. k. sogovornik, če si nebi umišljal, da je resnica drugačna, če jo nekdo pove neposredno v obraz ali jo zapiše v postu na internetu. Zame je resnica ena in ista, in nič drugače ti nebi povedal v obraz, da ne boš v samovšečni zmotici...

Toliko hrbtenice kot vsi moderatorji in administratorji na portalu gape.org zanesljivo premorem že od nekdaj jaz sam.

Lep pozdrav prav vsem, tistim, ki se iskreno trudite in tistim, ki se greste zgolj internetno nastopaštvo!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #187 - 18.04.2005 at 07:55:34
 
gape wrote on 15.04.2005 at 11:01:42:
pa glih trinajsto stran je samson načel ...

in besednjak ... spravljiv ... izražujoč vso bistvo pravkar umrlega šefa - vse bistvo tega kar je '(po)pedenu' ...


Eh, spoštovani Gape!

Namerilo se je, da sem padel na trinajsto stran. Hotel sem pa samo vnesti v razpravo minimum higiene, kar bo pa težka, če pogledaš na 'T'-jevo samovšečno in infantilno reakcijo.

Številka trinajst je pač simbolika nesmislov, ki si jih predstavljajo predvsem maloverni, šibki v duhu, siromašni v znanju... Trinajst je po abstrakcijskem in eshatološkem pomenu pravzaprav isto kot 11 ali 17 ali 777, - katerokoli drugo naključno število.... Če si razumen, boš zadevo jemal naravno in z razsodnostjo, če si vražjeveren, boš večno iskal v ozadju nekaj, česar ni...

Predlagam, da bi se vsi trudili biti razumni!

Pot k razumnosti pa je pot iskanja smisla osebnega življenja po poteh, ki nam jih je razodel in daroval pravi, razodeti  Bog, naš Stvarnik, naš Odrešenik, naš večni dobrotni Spremljevalec, Bog v Sveti Trojici in isti Bog v Jezusu Kristusu Nazarečanu...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #188 - 18.04.2005 at 10:10:35
 
Samson wrote on 18.04.2005 at 07:45:54:
Ne zameri, mogoče bi bil ti zelo o. k. sogovornik, če si nebi umišljal, da je resnica drugačna, če jo nekdo pove neposredno v obraz ali jo zapiše v postu na internetu. Zame je resnica ena in ista, in nič drugače ti nebi povedal v obraz, da ne boš v samovšečni zmotici...

Toliko hrbtenice kot vsi moderatorji in administratorji na portalu gape.org zanesljivo premorem že od nekdaj jaz sam.  


Samovšečnost.  Grin

Ti si itak znan po tem, da vse veš, poznaš vse resnice, vsakemu poveš, da se moti, da pa ti veš resnico....samo nikoli še nisi povedal kakšne resnice.

Verjetno že tudi veš kdo bo novi papež. Pa saj vem, ne smeš povedati.  Shocked Grin Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #189 - 18.04.2005 at 10:18:46
 
Ja Samson, dobrodošel po dolgem času   Grin

Vidim, da ti samozavesti ne manjka, da pa si ostal zvest samemu sebi (in svoji katoliški, ah, odprti in svobodni in napredni miselnosti  Roll Eyes) še naprej.  Ker, kot ugotavljaš, so na gape forumu "nekateri še bolj zblojeni", ti sam "poznaš titoistične blodnje tako detaljno, da si lahko profesor", imaš "toliko hrbtenice, kot vsi administratorji skupaj", potem pa predlagaš, "da bi se vsi trudili biti razumni"  Shocked

Ali, kot pravi Iga, živela inkvizicija  Grin   Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #190 - 18.04.2005 at 11:57:27
 
Samson wrote on 18.04.2005 at 07:55:34:
Če si razumen, boš zadevo jemal naravno in z razsodnostjo, če si vražjeveren, boš večno iskal v ozadju nekaj, česar ni...

nism 'vražjeveren' niti vraževeren
in ni da bi kej isku v ozadju ... 'zanimivo' mi je pak blo ... da iga piše o trinajstki v povezavi s papežem in tebi po vsem tem času rata narest post ki načne trinajsto stran ...

pač ... zanimivo ... podobno kot vražjeverje
Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #191 - 18.04.2005 at 16:08:44
 
Gape,

za slehernega izmed nas obstaja neka zanimivost. Zate je zanimivo, če kdo odpre 'trinajstvo stran'. Nič nimam proti, kar naj ti bo zanimivo.

Iga, Lola

Tako kot vidva, običajno pišejo 'loleki'...Dejta, zberta se, in nehajta papagajiti tiste iz bukev boljševiške inkvizicije. Sploh me zanima, če kaj vesta o inkviziciji, ko pa tako zlahka pozabljata neprimerno bolj množične, krvave in krute nacistične, predvsem pa boljševiške 'sodbe v imenu ljudstva'.

Kako more biti en tak nevednež moderator...

Eh, Gape, prav nič nisi izbirčen. Učim ga in učim, pa nič od tega plitkega Ige... Wink Smiley Cheesy

Sploh njegova plitka samovšečnost je cvetka zase! Kakšna slepa nadutost! Roll Eyes Shocked Roll Eyes ??? Grin
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #192 - 18.04.2005 at 16:16:06
 
Samson, bi nam ti kaj več povedal o inkviziciji?
Kdo, Kaj, Zakaj? - ipd., ....



+
a prideš vsake toliko časa samo kritizirat?   Menda pa ja ne...
to je najlažje.....

..mogoce nam manjka ravno tvoj produktiven nastop/pristop  (??)   da bil forum kot se šika in kot je v navadi v vaših krogih..
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #193 - 18.04.2005 at 16:17:05
 
Gape!

Sem pozabil povedat:

1. Tvojim moderatorjem sem pripravljen nuditi brezplačen seminar o tehnikah, vsebinah in kulturi moderiranja na javnem forumu. Vidim, da so totalno neotesani in da jim niso znana osnovna pravila obnašanja.

2. Poleg tega vsem nudim tudi brezplačen hitri tečaj iz bontona. Vidim, da ga nujno potrebujejo.


Ko bodo moderatorji imeli vsa potrebna znanja pod streho, me bodo mogoče vsaj nekateri sposobni razumevati z veseljem in odprtostjo.

Zdaj so pa še trpki ko lesnike, manjka jim osnovne žlahtnosti, ki pa si jo človek lahko z vajo in odločnostjo pridobi...
Cheesy
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #194 - 18.04.2005 at 16:26:48
 
Quote:
Samson, bi nam ti kaj več povedal o inkviziciji?
Kdo, Kaj, Zakaj? - ipd., ....


Inkvizicija, zelo preprosto, so bila srednjeveška državna sodišča, ki so pač preganjala zločine v tedanjem pojmovanju, kot to delajo današnja sodišča. Za sodnike so pogosto vladarji imenovali duhovnike, škofe. Ker so se po pravilu izkazali za preveč mile, po vladarjevem pojmovanju, so za to pogosto pooblaščali plemenitaše.

Neljubo pri inkviziciji je v bistvu to, da so določeni svetni mogotci ta inštitut zlorabljali, kot ga je npr. zlorabljala komunistična oblast. Ena od največjih zlorab inkvizicije, ki se je dogodila, je bila njena služba srednjeveškemu vražjeverju o čarovnicah, njena uporaba pri preganjanju "herezije" in pa njena zloraba pri izkoreninjanju Templjarskega reda.

Vendar za vsem tem ni stala prvenstveno  Cerkev kot taka, kar boljševiki lažnivo natolcujejo, ampak predvsem tedanja svetna oblast.

Mnogo o inkivziciji pa lahko preberete na: http://www.newadvent.org/cathen/08026a.htm
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14