Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 21627 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #45 - 06.04.2005 at 11:07:18
 
Miska wrote on 01.04.2005 at 08:59:28:
S tem, da se z meditacijo pripravljaš na koncentracijo in da meditacija šele omogoči koncentracijo, pa ne vem, če bi se kar strinjala. Po moje bi moralo biti ravno obratno.

ah ... ravno obratno ... to verjetn zato ker si preskočila  začetek ...
se reče ... najprej si bla v meditaciji, kot otrok, pol si se naučila koncentrirat, pol si v koncentracijo zapadla tolk, da si 'meditirala' samo še ponoč ... med spanjem
zdej se morš nazaj al naučit meditirat, al pa se mal manj koncentrirat, kar ti samo po sebi prinese meditacijo - meditativno stanje - ne-stresno ...

Miska wrote on 04.04.2005 at 11:36:41:
Kaj naj probam delat brez, da spim? Koncentracijo recimo da kar dobro speljem. Z meditacijo imam težave.

probi delat svoj deu brez da spiš ...
100%

gape wrote on 01.04.2005 at 12:20:08:
misli ki se v meditaciji pojavljajo so motnja - od zunaj - meditiraš za to da te motnje al odpraviš al pa jih več ne opaziš ... lahko bi reku, te več ne 'z-motijo' ...

* A tebi to čisto zares v popolnosti uspe?*
dobr veš da ne, lahko pa pri sebi opazim občuten napredek ... in to mi govori da mi uspeva in to mi govori, da sm tm, edino kar je, je čas ki stoji vmes ... se reče ... če je danes sodni dan sm tm ...
ker pa ni imam možnost da (si) to dokažem, vsak dan sproti ...


Quote:
Why not? What has changed?

spremenilo se je to da je ta navadni človek najprej presvetlil zemeljske nivoje in nato še duhovne ...
spremenila se je zavest o
imho


razsvetljenje
gape wrote on 15.04.2004 at 11:48:33:
*Moja definicija razsvetljenja je: Moje videnje in občutenje moje notranje svetlobe. *
moja pak ne ...  
za mene je razsvetljenje (srčam forum)
recimo:
razsvetljenje
karma spucana
navezave 0%
sprejemanje 100%  
in še:
razsvetljenje je po moje vstop v sedmi nivo ... mogoče celo izstop iz njega.
seveda;
pri živem telesu.  
in tud:
in samospoznanje po mojem pač še ni razsvetljenje ... samospoznanje je tm nekje okrog četrtga nivoja pomoje ... ob prehodu ... ta srednje razsvetljenje, ko ti je jasno kaj iščeš in kam greš
in seveda:
obstajajo tamejhna razsvetljenja, ki niso zame nič drugega kot prehodi med nivoji zavesti, in pol je razsvetljenje, finalna preizkušnja, če prej umreš, nisi zmagu, torej najprej se moraš razsvetlit in pol umret telo.


to je razsvetljenje ... sestop s kolesa karme
in nč druzga
pogojno precej ljudi uporablja besedo razsvetljenje tud za prebujenje, ki u bistvu predstavlja natanko polovico poti, in ima center na srčnem nivoju in je takoj za egom - za njegovim odpadanjem ... po njegovi poprejšnji izgraditvi ... seveda ... da ne bo kdo mislu da se da neizgrajen ego kolkrkoli pametno ponucat ...
prebujenje bi lahko človk gledu že od tm naprej ko človk stopi na pot služenja - bogu po arjanovo in drugim po jezusovo, po ezoterično pa kr (direkt in najprej) sebi - pravemu sebi - JAZ SEM!
tamalo razsvetljenje - popolno prebujenje bi lahko definiru kot prvo popolno osrediščenje (okrog srca) ...


* Meni je bil izrek všeč, ker si predstavljam navadnega človeka kot nekoga iz množice, nevpadljivega navzven, neizstopajočega, skratka na prvi pogled enakega komurkoli. *
isti tak ti je razsvetljen človek ... u bistvu ... na prvi pogled ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MGD
Guest




Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #46 - 06.04.2005 at 11:50:39
 
gape wrote on 06.04.2005 at 11:07:18:
pravemu sebi - JAZ SEM!

ta "JAZ SEM!" je delcek ene izmed energij Boga (energetika) in kot tak njegov naravni sluga. ma pa seveda relativno svobodno voljo dano od Boga in zarad tega je lahko pod vplivom neznanja, znanja ali pa polnega znanja.

neznanje je zmotno poistovecanje z materijo. znanje je "JAZ SEM!". znanost oz. popolno znanje pa je vecni ljubec/naklonjen odnos z Bogom in ostalimi, ki so mu dragi.

in ni treba it po vrst. lahko gres direkt. seveda ce lahko zaupas v besede/dejanja dolocenih oseb/knjig.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #47 - 06.04.2005 at 17:31:34
 
gape wrote on 06.04.2005 at 11:07:18:
probi delat svoj deu brez da spiš ...
100%


... al pa whatever, 100%, edini trenutek, ki šteje, je - sedaj!

Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #48 - 14.04.2005 at 14:33:22
 
gape wrote on 06.04.2005 at 11:07:18:
ah ... ravno obratno ... to verjetn zato ker si preskočila  začetek ...
se reče ... najprej si bla v meditaciji, kot otrok, pol si se naučila koncentrirat, pol si v koncentracijo zapadla tolk, da si 'meditirala' samo še ponoč ... med spanjem
zdej se morš nazaj al naučit meditirat, al pa se mal manj koncentrirat, kar ti samo po sebi prinese meditacijo - meditativno stanje - ne-stresno ...

Hmm… jap, če tako razložiš (od začetka), potem je OK. Jaz sem izhajala iz trenutka, ko sem se recimo začela zavedati… in takrat je bila tista meditacija, ki sem jo doživljala kot otrok, po vsej verjetnosti že daleč, daleč stran…


gape wrote on 06.04.2005 at 11:07:18:
probi delat svoj deu brez da spiš ...
100%

OK, bom vprašala takole: se ti zdi bolje, da s koncentracijo poskušam prepisovati svoja dosedanja prepričanja, ali bi bila boljša meditacija? V meditaciji se namreč zelo hitro izgubim in se znajdem v toku svojih misli. Če delam koncentracijo, imam svoje misli vsaj usmerjene. Če kao poskušam z meditacijo, se misli vseskozi rojevajo in rojevajo, ena čez drugo, pa med sabo sploh niso povezane... in potem se mi zdi brezveze vsak trenutek lovit svoje misli, ki kar so in nočejo nikamor it... Grin Zato se vsaj meni v tem trenutku zdi boljša izbira koncentracija.

Pa saj itak delam svoj deu ponoči, no… A ni zadost? Grin


gape wrote on 06.04.2005 at 11:07:18:
* A tebi to čisto zares v popolnosti uspe?*
dobr veš da ne, lahko pa pri sebi opazim občuten napredek ... in to mi govori da mi uspeva in to mi govori, da sm tm, edino kar je, je čas ki stoji vmes ... se reče ... če je danes sodni dan sm tm ...
ker pa ni imam možnost da (si) to dokažem, vsak dan sproti ...

Hej, zelo vesela zate! Se pa strinjam s tem – in to je tisto, kar sem se nekaj časa nazaj trudila povedati exotu, pa me nikakor ni hotel slišati in razumeti Grin – postavljen cilj, smer, vizija in skozi čas, po vmesnih korakih ugotavljati napredek… in se veseliti vsakega majhnega koraka posebej… v čisto vsakdanjem življenju in v čisto vsakdanjih stvareh… Smiley


Mae wrote on 06.04.2005 at 17:31:34:
... al pa whatever, 100%, edini trenutek, ki šteje, je - sedaj!

Se načeloma sicer strinjam s tem, Rose, ampak vseeno: se ti ne zdi, da je zelo odvisno od tega, kdo in kaj si v tem trenutku? Ali ta trenutek obstajaš in reagiraš iz ega, ali ta trenutek obstajaš in reagiraš iz duše? In je prav glede na to odvisno, v katero smer šteje – edini trenutek, ki šteje... v katerih 100% seveda… Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #49 - 15.04.2005 at 13:22:39
 
Miska wrote on 14.04.2005 at 14:33:22:
OK, bom vprašala takole: se ti zdi bolje, da s koncentracijo poskušam prepisovati svoja dosedanja prepričanja, ali bi bila boljša meditacija?

če že tkole prašaš
pomoje je boljš da prepričanja - vzorci - odpadejo po naravni poti - z meditacijo.
ker pa nas okolje ne spodboja k temu ampak sili v nove in nove vzorce, je pač potrebno s koncentracijo najprej neki narest da se očistiš osnovnih vzorcev - prepričanj.
se reče ... za začetek koncentracijo preusmert na neki 'boljšiga' ...
pol gre z meditacijo lažje - je celo edino možno ... imo ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #50 - 17.04.2005 at 21:10:55
 
gape wrote on 15.04.2005 at 13:22:39:
... za začetek koncentracijo preusmert na neki 'boljšiga' ...
pol gre z meditacijo lažje - je celo edino možno ... imo ...

... to pa itak - preusmerjanje koncentracije na nekaj boljšega, višjega ali kakorkoli drugače se že temu reče...

Ko in če prilezem do "taprave", "tazaresne" meditacije, pa sporočim tudi to veselje! Smiley

Tnx!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4