Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 21795 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #30 - 04.04.2005 at 11:39:27
 
Madan Gopal Das wrote on 04.04.2005 at 11:36:35:
kere zablode hoces razresit in zakaj?

V bistvu govorim o vzorcih ali egu, če ti je to bližje... Zakaj? Hja, zato, ker mi je končni cilj (nekoč in nekje, v enem izmed prihodnjih življenj verjetno) razsvetljenje... zato, ker je takšna moja pot... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #31 - 04.04.2005 at 11:41:04
 
Miska wrote on 04.04.2005 at 11:39:27:
V bistvu govorim o vzorcih ali egu, če ti je to bližje... Zakaj? Hja, zato, ker mi je končni cilj (nekoč in nekje, v enem izmed prihodnjih življenj verjetno) razsvetljenje... zato, ker je takšna moja pot... Wink

in ti si "razsvetljenje" iz tvojega trenutnega nivoja predstavljas/razlagas kako? in kako ga dosezt, po tvoje (pot)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #32 - 04.04.2005 at 11:48:30
 
Razsvetljenje meni pomeni osvoboditev vseh vzorcev, osvoboditev od ega – ko ostaneš v bistvu samo še »čista duša« in deluješ samo iz nje. Pot? Čisto enostavna – osvobajanje od vzorcev, osvobajanje od ega. No ja – čisto enostavno za napisat, malo (ali precej) težje je to realizirat… Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #33 - 04.04.2005 at 12:08:07
 
Miska wrote on 04.04.2005 at 11:48:30:
Razsvetljenje meni pomeni osvoboditev vseh vzorcev, osvoboditev od ega – ko ostaneš v bistvu samo še »čista duša« in deluješ samo iz nje. Pot? Čisto enostavna – osvobajanje od vzorcev, osvobajanje od ega. No ja – čisto enostavno za napisat, malo (ali precej) težje je to realizirat… Wink

lepo napisan.

kaksna/katera pa je pol najbolj naravna aktivnost/delovanje "ciste duse"? ker ce tega ne vemo... pol je zlo verjetno, da se bomo "osvobojeni" spet slej k prej zapletl v lazni-ego, vzorce itd.

npr. ce hodim premalo oblecen okol se bom prehladil. dohtar mi da zdravila in se pozdravm. ampak ce bom jaz spet ponovil isto napacno delovanje, pol se bom spet prehladil.

dobr je vedt vzrok bolezni, ker iz tega znanja bo zlo lazje trajno odpravt bolezen. sicer pa odpravt bolezen je eno... zdravo zivljenje pa drugo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #34 - 04.04.2005 at 12:11:46
 
Ko navaden človek pridobi vedenje, postane modrec, ko modrec doživi razsvetljenje, postane...navaden človek

sem prebral nekje
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #35 - 04.04.2005 at 15:43:51
 
Madan Gopal Das wrote on 04.04.2005 at 12:08:07:
kaksna/katera pa je pol najbolj naravna aktivnost/delovanje "ciste duse"? ker ce tega ne vemo... pol je zlo verjetno, da se bomo "osvobojeni" spet slej k prej zapletl v lazni-ego, vzorce itd.

npr. ce hodim premalo oblecen okol se bom prehladil. dohtar mi da zdravila in se pozdravm. ampak ce bom jaz spet ponovil isto napacno delovanje, pol se bom spet prehladil.

dobr je vedt vzrok bolezni, ker iz tega znanja bo zlo lazje trajno odpravt bolezen. sicer pa odpravt bolezen je eno... zdravo zivljenje pa drugo.

Eh, MGD… saj v bistvu niti ni tako težko prepoznavati… Roll Eyes vzgibi duše so ljubezen, sočutje, razumevanje, sprejemanje… vzgib ega je prvenstveno strah, ki se različno izraža – v potrebi po »zunanji« moči, sebičnosti, posesivnosti, ljubosumju, egoizmu, zaprtosti vase, občutku manjvrednosti, nesigurnosti samega vase, (notranji) nesamozavesti, nesprejemanju svojega telesa, nezaupanju, … samo nekaj teh da naštejem – jih je po mojem mnenju še malo morje takšnih reakcij, katerih vzrok je v bistvu samo strah… Se pa strinjam s tabo, da je včasih težko prepoznati, kaj je resničen vzgib srca… ampak s popolno iskrenostjo do samega sebe, z opazovanjem samega sebe v času in svojih reakcijah na posamezne situacije počasi ugotoviš, kaj je kaj…

In se popolnoma strinjam s tem, da je pomemben vzrok bolezni… le od tu lahko dosežeš popolno ozdravitev…

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #36 - 04.04.2005 at 15:45:19
 
en_bk wrote on 04.04.2005 at 12:11:46:
Ko navaden človek pridobi vedenje, postane modrec, ko modrec doživi razsvetljenje, postane...navaden človek

sem prebral nekje
Grin

Hmnjah, en_bk... ampak navaden človek "na začetku" in navaden človek "na koncu" kljub vsemu nista več en in isti človek...

Nisem nikjer prebrala... samo moje mnenje... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #37 - 04.04.2005 at 17:52:41
 
Miska wrote on 04.04.2005 at 15:45:19:
Hmnjah, en_bk... ampak navaden človek "na začetku" in navaden človek "na koncu" kljub vsemu nista več en in isti človek...

...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #38 - 05.04.2005 at 08:22:51
 
Miska wrote on 04.04.2005 at 15:45:19:
Hmnjah, en_bk... ampak navaden človek "na začetku" in navaden človek "na koncu" kljub vsemu nista več en in isti človek...


Why not? What has changed?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #39 - 05.04.2005 at 11:38:23
 
Spremenila se je notranjost človeka… v človeku "potem" je védenje, modrost, razsvetljenje…

Saj lahko pogledaš samo sebe – si bila pred vsem tem, kar veš danes; kar si spoznala do tega trenutka; kar si naredila »na sebi« do tega trenutka… si res isti še vedno isti človek? In če sama pri sebi ne vidiš sprememb – jih vidim jaz… pri tem, kakšna si bila recimo tri leta nazaj in kakšna si danes… in sem prepričana, da jih vidi vsakdo, ki mu je mar zate… tudi na tem forumu… Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #40 - 05.04.2005 at 12:08:00
 
Predvidevam, da me vidiš "bolje" sedaj; jaz se namreč sama sebi še zmeraj ista; ne prepoznam sprememb, razlike, in niti nimam nič proti temu, pravzaprav sem tega vesela, da se ponovno vračam k sebi, cause I always knew I'm ok. Mogoče le malce scentrifugirana, oplemenitena, whatever that means Grin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #41 - 05.04.2005 at 12:14:17
 
Pravilno predvidevaš – vidim te precej bolj v stiku same s seboj, kot sem te videla takrat… in sem vesela zate tudi jaz… Seveda pa sem jaz v končni fazi tukaj nepomembna… najbolj je pomembno to, da se tega zavedaš ti sama in da si ti sama vesela zato… in yes – you're OK… Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #42 - 05.04.2005 at 12:58:06
 
Draga Miška

Zdej...ali sta navaden človek pred in navaden človek potem ena in ista oseba, je težko reči, kajti namreč...kaj pa pomeni izraz "navaden človek", tudi...kaj pomeni izraz "razsvetljenje"...najbrže vsakomur kaj drugega.
Meni je bil izrek všeč, ker si predstavljam navadnega človeka kot nekoga iz množice, nevpadljivega navzven, neizstopajočega, skratka na prvi pogled enakega komurkoli.
Razsvetljenje mi pa pomeni spoznanje smisla nečesa pomembnega zame...recimo...eee...kdo sem, kaj je moja naloga, kaj je življenje, kam spadam, kakšna je resnica in podobna vsakodnevna vprašanja, na katera iščem in najdem ali pač ne, odgovore med malico ali v meditaciji, na wc-ju, med budnico simfoničnega ptičjega orkesta ob peti uri zjutraj /sicer vstajam mnogo kasneje in tudi zaspim nazaj, a se jim vseeno vsakič zahvalim iz srca/, ko sem jezen, žalosten, vesel, siten kar tako...hehe...do novega razsvetljenja seveda ali pač ne.

Šele danes sem prebral tvojo izkušnjo z nadangelom Mihaelom /priznam da sem bolj lena sorta bralca ali pa prezaposlen...hm...že s čim...ee.../ in kaj. Ja vesel sem zate a ne. Odkar sem imel prvo tako zavestno izkušnjo /saj jih je bilo prej že ničkoliko, pa sem jih spregledal ali pa si jih drugače razlagal/, so se začeli fragmenti prilegati kot kamenčki v mozaiku. Življenje in kar je povezanega z njim, se mi je spremenilo. Imam veliko srečo ali kaj, da poznam človeka, ki vidi, občuti, doživlja, izkuša enako /moja žena/ in lahko z njo delim doživetja. Pravzaprav...zakaj sploh tole pišem. Kaj pa vem. Z namenom nekega prepričevanja zagotovo ne, mogoče v podporo komu, ki doživlja kaj podobnega, pa si ni na jasnem. Rajtam  Grin

Aja še to Miška. Iz svojih izkušenj bi si skoraj upal trditi, da kakšne posebne tehnike ali rituali niso potrebni za stik s komerkoli v tej hierarhiji. Se pa lahko vedno obrneš nanje tudi v takih čisto posvetnih, vsakdanjih stvareh. Preverjeno. Da pa se tvoja odgovornost strahovito poveča...pa tudi.

en bk
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #43 - 05.04.2005 at 18:23:55
 
en_bk wrote on 05.04.2005 at 12:58:06:
Draga Miška

Zdej...ali sta navaden človek pred in navaden človek potem ena in ista oseba, je težko reči, kajti namreč...kaj pa pomeni izraz "navaden človek", tudi...kaj pomeni izraz "razsvetljenje"...najbrže vsakomur kaj drugega.
Meni je bil izrek všeč, ker si predstavljam navadnega človeka kot nekoga iz množice, nevpadljivega navzven, neizstopajočega, skratka na prvi pogled enakega komurkoli.
Razsvetljenje mi pa pomeni spoznanje smisla nečesa pomembnega zame...recimo...eee...kdo sem, kaj je moja naloga, kaj je življenje, kam spadam, kakšna je resnica in podobna vsakodnevna vprašanja, na katera iščem in najdem ali pač ne, odgovore med malico ali v meditaciji, na wc-ju, med budnico simfoničnega ptičjega orkesta ob peti uri zjutraj /sicer vstajam mnogo kasneje in tudi zaspim nazaj, a se jim vseeno vsakič zahvalim iz srca/, ko sem jezen, žalosten, vesel, siten kar tako...hehe...do novega razsvetljenja seveda ali pač ne.

Šele danes sem prebral tvojo izkušnjo z nadangelom Mihaelom /priznam da sem bolj lena sorta bralca ali pa prezaposlen...hm...že s čim...ee.../ in kaj. Ja vesel sem zate a ne. Odkar sem imel prvo tako zavestno izkušnjo /saj jih je bilo prej že ničkoliko, pa sem jih spregledal ali pa si jih drugače razlagal/, so se začeli fragmenti prilegati kot kamenčki v mozaiku. Življenje in kar je povezanega z njim, se mi je spremenilo. Imam veliko srečo ali kaj, da poznam človeka, ki vidi, občuti, doživlja, izkuša enako /moja žena/ in lahko z njo delim doživetja. Pravzaprav...zakaj sploh tole pišem. Kaj pa vem. Z namenom nekega prepričevanja zagotovo ne, mogoče v podporo komu, ki doživlja kaj podobnega, pa si ni na jasnem. Rajtam  Grin

Aja še to Miška. Iz svojih izkušenj bi si skoraj upal trditi, da kakšne posebne tehnike ali rituali niso potrebni za stik s komerkoli v tej hierarhiji. Se pa lahko vedno obrneš nanje tudi v takih čisto posvetnih, vsakdanjih stvareh. Preverjeno. Da pa se tvoja odgovornost strahovito poveča...pa tudi.

en bk
Wink



Se povsem strinjam... Večina stvari, ki jih tukaj omenjajo bralci, je stremenje po nečem nedosegljivem, po iluziji, da bi postali nekaj "višjega", "naprednega" in "razsvetljenega" - nevede, da je verjetno najbolj razsvetljen človek tisti, ki je najbolj preprost, ki je v stiku s sabo, pri čemer pa smo lahko vsi na nek način "razsvetljeni", lahko je to en kmet, ki pridno obdeluje svojo zemljo in ima s tem zadovoljstvo, lahko je to kirurg, ki vestno opravlja svoje delo, lahko je to kdorkoli...

Se pravi tile termini, kot  so "razsvetljenje", so lahko zelo zgrešeno in napačno interpretirajo ljudje, ki so zelo odtujeni od svojega bistva, nezadovoljni sami s sabo in nesrečni na nek način z manjvrednostnim kompleksom, ker hočejo postati nekaj "boljšega", "zvišenega" oz. kvazi "razsvetljenjega"... Stvari iščejo na povsem napačnem mestu....

Dobre stvari je treba videti v majhnih, preprostih, vsakdanjih stvareh. Ne pa da hlepimo po želji, da bi veter ulovili in ga shranli v steklenico z zamaščkom...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith*
Guest




Re: Čisto nova nora izkušnja…
Reply #44 - 05.04.2005 at 22:32:08
 
Ali veste za koga, ki bi se v Mariboru ukvarjal z uvajanjem v rebirthing?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4