Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 6660 times)
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Zmajeve črte
14.02.2005 at 21:09:27
 
Zmajeve črte, energetski tokovi, meridiani Zemlje.

- A se spreminja njihov položaj?
(če se premikata pola.. )

Sem bral o pozicijah le teh v Slo, v Mbju, in ugotovil da smo bili velikokrat nevede na teh placih.

- - - -
MARIBOR

Skozi središčni in glavni del mesta Maribora teče samo ena črta in to je Nikolajeva črta. Ta črta teče nekako poleg stolnice sv. Janeza Krstnika in se nadaljuje čez mestni grad, kjer je sedaj pokrajinski muzej. Štajerci naj ne zamerijo, vendar prav zaradi poteka te ene same črte čez samo središče mesta, Maribor nikoli ne bo postal tako pomembno mesto kakor Ljubljana. Napačna postavitev iz preteklosti, katere je bil vzrok samo pobiranje mitnine preko Drave. Marijina zemeljska črta poteka šele čez Novo vas, ta vodoravna črta teče nekaj deset metrov nižje od cerkve svetega Janeza. So pa zanimivi objekti postavljeni okoli te črte. RTV center, Elektro Maribor, osnovna šola.

Prva najbližja navpična Mihaelova črta teče preko arheološkega najdišča rimske Ville Rustica. Prav blizu pa je sečišče črt. Črta se nadaljuje na Pohorski dvor ali grad Hompoš, ki se prvič omenja kot zidani grad leta 1124. A verjetno naj bi stal že poprej.

Zanimivo je tudi to, da vse prve naselitve Keltov, Slovanov v Mariboru gravitirajo na Razvanje in Radvanje.(Keltsko najdbišče Poštela) Še ena zanimivost: v tem območju Pohorskega dvora, si je postavil svojo rezidenco tudi nekdanji policijski minister povojne Jugoslavije Aleksander Ranković. Zato ni morbidno vprašanje, koliko so vedeli zmagovalci iz druge svetovne vojne?

Okolica Maribora ima kar nekaj zanimivih krajev kjer potekajo zmajeve črte. Čez grad Betnava, ki je bil pred II. svetovno vojno letna rezidenca lavantinskih škofov, teče Jurijeva črta. Grad Betnava je pred kratkim dobila nazaj mariborska škofija. Nad vrati gradu je grb z napisom: QUIS UT DEUS. Napis: KDO KAKOR BOG, ki naj bi bilo ime arhangela Mihaela ali njegov simbol. Po eni strani je ta simbolni zapis razumljiv, kajti le na teh črtah dobiš stik, Kakor z Bogom. Ko sem prvič ugledal risbo ureditve Betnave, sem imel občutke, kakor da gledam v »gobec« kače. Pri dvorcu Betnava so našli tudi »žrtvenik« keltske boginje Epone, zaščitnice konj. Jurijeva črta se nato nadaljuje po levi strani čez Pekrsko Gorco.

Druga Mihaelova črta teče čez hrib Malečnik. A ne preko cerkve na Malečniku, ampak pri kapelici zahodno od pokopališča. Ob hribu Malečniku je potrebno še opozoriti na kraj Ruperče pri Malečniku in gibanje skakačev, ki se je pojavilo okoli leta 1600. Gibanje skakačev se je v Sloveniji razvilo kot avtohtono ali edinstveno takšno gibanje v takratni Evropi. Ljudje so se zbirali na določenih krajih, tudi v procesijah. Potem so na določenem mestu skakali, se metali na tla ali se krčevito tresli, dokler niso padli v trans. Po doživetem transu so ljudem razlagali, da se jim je prikazala Mati božja ali apostoli. Gibanje je uradno preganjala tako cerkev, kakor uradna posvetna oblast ali plemištvo. (Vir: Jakob Richter: O Štiftarjih in skakačih) Po uničenju gibanja skakačev, čez dobrih 20 ali 30 let, pa so na teh krajih, kjer so imeli skakači tako imenovane »skakalne seanse«, postavili uradne katoliške cerkve. Le-te so velikokrat postale romarske cerkve. Tradicije se nekako ni dalo izkoreniniti
- - - -

cel članek
http://www.pozitivke.net/article.php?story=20040908161634639&query=zmaj%252B%252...

Več o tem
http://www.pozitivke.net/article.php?story=20040602104411903&query=zmajeve%2B%25...

...
Back to top
« Last Edit: 21.02.2005 at 12:22:58 by japka »  

5 krat na dan
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Zmajeve črte
Reply #1 - 15.02.2005 at 23:36:03
 

Ali so Zmajeve črte enake tem kaj raziskuje Pogačnik?
''zdravljenje Zemlje'' , poudarjanje črt ker človek slabo vpliva

Postavil je kamne s kozmogramim in v Zagrebu
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Zmajeve črte
Reply #2 - 21.02.2005 at 12:21:33
 
jeap, mislim da se g.Pogacnik veliko ukvarja s tem,  in na sploh z zdravjem in pocutjem mame Zemlje
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Zmajeve črte
Reply #3 - 21.02.2005 at 12:47:50
 
men čist nore te črte, trenutno je moje prvo bivališče, kjer nisem tolk zlo blizu, prej vedno sem se nahajala tam nekje, še preden sploh vedla za njih...

no in pol, hvala Aurelio, zvem, da je Marijina črta v Tašaleri, Premantura; točno tistem kampu kjer sem 3 leta počitnikovala; Kamenjak pa itak krasota popolna....

tako, da men to ful zanimivo...

smo tud s frendi poleti naredili pohod po Zmajevih črtah, res je bilo fino...čeprav sem en oreng žulj fasala, he he... in nism mogla dokončat zadeve, sam vseeno  8) 8) 8)

PS plečnik je ratural te energetske točke119144  
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Zmajeve črte
Reply #4 - 21.02.2005 at 13:01:12
 
Mi smo tudi "ful slučajno" kar nekaj časa hodili na te place ne da bi vedeli ......    
se tam zadrževali
se čudili in opazovali
Wink

Plečnik je pa itak bil čarovnik.


(!)
Mene zanima, če se pozicija teh črt spreminja zaradi 1000 in 1 vzroka, ali ne in so skozi na istih lokacijah?  


(Včeraj sem ugotovil da je moja barva - rdeča,
jaz sem pa skozi favoriziral zeleno.
Taksni casi so...)

Wink  Grin
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Zmajeve črte
Reply #5 - 21.02.2005 at 17:33:42
 
Quote:
Mi smo tudi "ful slučajno" kar nekaj časa hodili na te place ne da bi vedeli ......    
se tam zadrževali
se čudili in opazovali
Wink

Plečnik je pa itak bil čarovnik.


(!)
Mene zanima, če se pozicija teh črt spreminja zaradi 1000 in 1 vzroka, ali ne in so skozi na istih lokacijah?  


(Včeraj sem ugotovil da je moja barva - rdeča,
jaz sem pa skozi favoriziral zeleno.
Taksni casi so...)

Wink  Grin



ma ti si farben blint  Shocked 8) Shocked Grin6211
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Zmajeve črte
Reply #6 - 22.02.2005 at 15:50:23
 
Tongue  Grin
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
do I really have to say I love you?
Reply #7 - 20.03.2005 at 23:34:44
 
http://www.gape.org/sonce/users/zmaj/index.htmhelpe me GOD!!! I need you, right now! tnx










...


it is easy, yes, aj am!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1