Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 24 25 26 27 28 
(Read 106404 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #375 - 29.03.2005 at 09:09:06
 
Quote:
tuj avto (v dotičnem primeru Renault)



da ne bo pomote, ne govoriva o stari dobri "katrci"
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #376 - 29.03.2005 at 10:05:04
 
Mateja B. wrote on 28.03.2005 at 15:05:59:
Omejitev glede na leta se mi pa itak zdi nekaj čisto normalnega.


Taka omejitev je samo farsa, kot je to pri alkotu. Funkcionirala bi edino takrat, če bi jo čisto vsak odrasel tudi upošteval. Tako pa prodajalka v trgovini proda alko mladoletniku, eni dilajo po srednjih in osnovnih šolah, važno je da je kšeft. Ko so ljudje še živeli v sozvočju z naravo se j reklo: Potrebna je cela vas za vzgojo enega otroka. Danes vas pač ne funkcionira, še v tem topiku smo brali, da so za otroke itak odgovorni njihovi tastari, ostalih pa ne briga nič. Torej posamezniki v taki družbi si niti približno ne zaslužijo svobode travice, ker za to svobodo niso pripravljeni sprejeti odgovornosti. Ko bo pa vas funkcionirala, to je, ko bo vsak, čisto vsak odrasel, ki  mu bo dovoljen dostop do rastline, vsakega mulca, ki bo hotel travo probat, okrog ušes, pa zaradi mene če travo legalizirajo s starostno omejitvijo.

Saj jaz verjamem, da Gape, pa Mateja, pa Ixtlan, pa drugi mislijo uporabljat travo za svoje osebne potrebe, no harm done, ampak za enga t-ja pa ne bi dala roke v ogenj, da mi ne bi zabrusil, da naj se sama brigam za svoje otroke, pa naj skrbim, da jim on ne bo travce priskrbel, ker to je moja dolžnost in moj problem. In takih je večina odraslih v tej družbi, boli jih briga za druge.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #377 - 29.03.2005 at 10:22:22
 
t, gape, ixtlan ....

ne vidijo še nečesa ... trgovina z "legalnimi" drogami, ki  v smislu alkohola, tobaka in prečiščenega sladkorja je danes v rokah multinacionalk, ki u iber mnogo keša zapravijo za oglaševanje in priučevanje "potrošniškega" življenjskega stila ... recimo zdajle se spomnim onega Marlborovega Kavboja, pa tistih "osvežilnih" reklam za pir ...

mene niti ne moti, da kakšen t v teglcu goji 3 rastline (ali pa na svojem vrtu). Mene bolj skrbi, da ne bi priložnosti zagrabil tudi kak British-American Tobacco in zasadil celo Pomurje ... pa še s kakšno substanco obdelal ta svoj pridelek, da bo bolj zasvojil, kot so to naredili s tobakom ... posledice se itak pokažejo na dolgi rok, ko nekomu uspe to na sodišču dokazat, je pa problem itak passe ... škodljivi učinki se namreč itak dokazujejo za nazaj, ne tok za naprej ...

tudi to je nekaj ... kar bi/bo prinesel prosti trg trav'ce
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #378 - 29.03.2005 at 10:43:14
 
sinjeoka wrote on 29.03.2005 at 10:22:22:
mene niti ne moti, da kakšen t v teglcu goji 3 rastline (ali pa na svojem vrtu). Mene bolj skrbi, da ne bi priložnosti zagrabil tudi kak British-American Tobacco in zasadil celo Pomurje ... pa še s kakšno substanco obdelal ta svoj pridelek, da bo bolj zasvojil, kot so to naredili s tobakom ... posledice se itak pokažejo na dolgi rok, ko nekomu uspe to na sodišču dokazat, je pa problem itak passe ... škodljivi učinki se namreč itak dokazujejo za nazaj, ne tok za naprej ...

tudi to je nekaj ... kar bi/bo prinesel prosti trg trav'ce


To pa itak. Torej se t, pa gape pa ixtlan v končni fazi borijo za dobičke multinacionalk, ne pa za svojo svobodno izbiro.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #379 - 29.03.2005 at 10:46:41
 
Valentinaa wrote on 29.03.2005 at 10:43:14:
To pa itak. Torej se t, pa gape pa ixtlan v končni fazi borijo za dobičke multinacionalk, ne pa za svojo svobodno izbiro.


ja, pa verjetno tudi za lastne interese, vsaj na nezavedni ravni... Saj v končni fazi se redni pivec alkohola tudi ne bi strinjal z restrikcijami, ki bi kakor koli omejevale njegov dostop do pitja. Nasprotno, počutil bi se celo napadanega ali ogroženega, češ da mu kratijo nevemkakšne pravice in podobno....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #380 - 29.03.2005 at 10:54:03
 
exo, jaz sem sicer ZA svobodno izbiro, ampak z odgovornostjo. Veramem, da mi malo vinčka ne škodi, pa tudi kakšen joint mi ne bi, ampak vsak odrasel bi moral za to prevzeti odgovornost, ki jo to prinese, ČISTO VSAK, brez izjeme, tudi predsednik uprave multinacionalke. Potem zadeva lahko funkcionira. Hudo pravljično se sliši.



P.S.: sorry, pozabim na cenzuro...
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #381 - 29.03.2005 at 11:45:25
 
Valentinaa wrote on 29.03.2005 at 10:05:04:
Taka omejitev je samo farsa, kot je to pri alkotu. Funkcionirala bi edino takrat, če bi jo čisto vsak odrasel tudi upošteval. Tako pa prodajalka v trgovini proda alko mladoletniku, eni dilajo po srednjih in osnovnih šolah, važno je da je kšeft. Ko so ljudje še živeli v sozvočju z naravo se j reklo: Potrebna je cela vas za vzgojo enega otroka. Danes vas pač ne funkcionira, še v tem topiku smo brali, da so za otroke itak odgovorni njihovi tastari, ostalih pa ne briga nič. Torej posamezniki v taki družbi si niti približno ne zaslužijo svobode travice, ker za to svobodo niso pripravljeni sprejeti odgovornosti. Ko bo pa vas funkcionirala, to je, ko bo vsak, čisto vsak odrasel, ki  mu bo dovoljen dostop do rastline, vsakega mulca, ki bo hotel travo probat, okrog ušes, pa zaradi mene če travo legalizirajo s starostno omejitvijo.



Tole je pa eden najboljših argumentov tule sploh.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #382 - 29.03.2005 at 12:00:59
 
sinjeoka wrote on 28.03.2005 at 19:51:06:
princip, najper jaz, zame ne velja po "defoltu" ... ker je udobnost mojega jaza precej odvisna od stanja v družbi ... javni prostor je ena taka smešna reč, če ga eni družbeni skupini daš več, ga ostane za drugo skupino manj ... po defoltu ... in borba za pravice brez spoštovanja drugih skupin je en navaden egićizem ... pardon, staromodni egoizem ... strpnost pa to ... pa v takih primerih po defoltu ohrani zase ...


Vidiš, osnovna razlika: jest pa verjamem, da bi lahko imeli vsi več, ne da bi imel kdo manj. Ker tisto, kar razumem pod več, se ne meri z zdajšnjimi splošno sprejetimi merili (niti ekonomskimi niti socialnimi niti moralnimi). Čas je, da se zamenjajo tud merila. In to je daleč od egoizma.

Quote:
pogovarjamo se o zadevah, ki nas ločujejo in skušamo najti pot skupaj ... z vsem pisanjem pa skušam doumeti za kaj se sploh borite ... s čimer se strinjamo, se strinjamo ... je običajno tako, da ugotovimo strinjanje in nato akcija pa konec debate ...


Napisano je bilo že milijon tega. Ne vem, zakaj še ne doumete. ???

Quote:
ma za kaj se sploh borite?
za legalizacijo, dekriminalizacijo, deregulacijo, pravico do mirne uporabe ali zahtevate zgolj to da policija spoštuje zakone ... proti splošni ogroženosti? življenje v družbi je samo po sebi omejitev ...

to so različne stvari ... če tebi in ganja marshu to ni jasno, vam jaz ne morem pomagat - lahko samo ugotovim, da niti tega ne veste za kaj se borite ...


Ne borim se. Prav nič. Samo fer bi bilo, da bi ljudje, ki (občasno ali redno) kadijo travo in ob tem v družbi delujejo povsem normalno, nekateri celo odlično, ne bi smeli biti prikrajšani za to z zakonskimi prepovedmi; pa da bi si lahko doma vsak sam vzgojil toliko, kolikor potrebuje zase. Neko mejo bi se pač postavilo. Kako se temu reče s pravnim terminom, to pa veste pravniki najbolje.

Quote:
kar se pa samega financiranja maširanja na ganjaiade tiče pa tole ... me boli k... za anja marsh, če ga financirate iz samoprispevkov članov kakega društva ... ama v tistem momentu ko država da za tak ketenizem denar davkoplačevalcev, pa imam vso pravico pizdit čez zapravljanje za neumnosti ... za ta denar naj raje 200 žensk pošljejo na PAP test v tistem letu, ko ga nimamo plačanega ... ali pa donirajo za kak mamograf ... kapiš ... s svojim kešem lahko počenjate neumnosti po Kongrescu ... ama plis pazite na denar drugih ...


Z maršem nimam čisto nič, tko da se v tej drugoosebni množini res ne morem najti. Ampak način, kako se lotevate najti skupno pot, se mi pa še vedno ne zdi najboljši. Ni toliko produktiven, da bi se mi še bilo vredno ukvarjati s tem na tak način. Ob tem bi samo izgubljala energijo. Saj poznaš to: v nekaj se vključiš, in če deluje dobro – super. Če pa ni učinka, zaradi katerega bi bilo še vredno biti tam – potem pač greš drugam, kjer se vsaj občuti napredek. No, in tega na tem topiku ne občutim.

Aha, še to: vidim, kako me nekateri postavljate na "drugo", "nasprotno" stran – pa tam sploh nisem! Mislim ... kot da obstajata (samo) dve strani ... Strani je lahko ful več. Lahko jih pa sploh ni. Omejevati svoj pogled tako, da se vidi večino časa samo dve strani – to ni zame. Tisti, ki se vam da in če imate kaj od tega, pa špilajte ta intelektualni pink ponk dalje.

Grin
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #383 - 29.03.2005 at 13:22:03
 
Mateja B. wrote on 29.03.2005 at 12:00:59:
pa da bi si lahko doma vsak sam vzgojil toliko, kolikor potrebuje zase. Neko mejo bi se pač postavilo.


To bi bilo super, samo to idejo spraviti v tole našo družbo ... hudo pravljično.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #384 - 29.03.2005 at 13:34:33
 
Valentinaa wrote on 29.03.2005 at 13:22:03:
To bi bilo super, samo to idejo spraviti v tole našo družbo ... hudo pravljično.



Ja, ampak tukaj večina ljudi še vedno verjame v pravljice, palčke in podobno... Torej to preveč zahtevaš od njih, da naj se odpovejo svoji veri v pravljična bitja in veri o zidanju gradov v oblakih...  Grin Ampak ne zavedajo se, da palčki, gremlini, troli in podobna bitja ne kadijo marihuane in pijejo alkota, jaz še no nobenega nisem videl s čikom ali s flašo v ustih, ko sem še kot otrok bral pravljice..
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #385 - 29.03.2005 at 13:37:42
 
Valentinaa wrote on 29.03.2005 at 13:22:03:
To bi bilo super, samo to idejo spraviti v tole našo družbo ... hudo pravljično.


...bi šlo, sam vsa družba še ni takšna, eni takoj začnejo pisat o palčkih z flašami, zato pa je kot je
Wink
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #386 - 29.03.2005 at 13:39:50
 
Quote:
...bi šlo, sam vsa družba še ni takšna, eni takoj začnejo pisat o palčkih z flašami, zato pa je kot je
Wink



aha... seveda krivi so "oni", "od zunaj", ki niso "naši"... Si že slišal za pluralnost mnenj? No, lepo prosim...  Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #387 - 29.03.2005 at 13:47:46
 
..napisala je da bi bilo super, samo da bi težko to spravili v to družbo, ti pa takoj da tukaj eni vidijo palčke al kaj že pa da nisi videl palčka z čikom in flašo,  ej,  ona je čist nekaj drugega pisala..
 180˙stopinj  ?

ma, nima veze, lep dan želim Exodus

Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #388 - 29.03.2005 at 13:54:20
 
Exo, mislim da so palčki, gremlini in troli zelo nabriti možici, polni vragolij, pa bi prej rekla, da kakšnega spijejo, pa kakšnega skadijo, kot pa da so abstinenti. Samo, oni živijo v drugem svetu, mi pa v našem, pa se za našega brigajmo.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na tem fo
Reply #389 - 29.03.2005 at 13:54:48
 
Mateja B. wrote on 29.03.2005 at 12:00:59:
Vidiš, osnovna razlika: jest pa verjamem, da bi lahko imeli vsi več, ne da bi imel kdo manj. Ker tisto, kar razumem pod več, se ne meri z zdajšnjimi splošno sprejetimi merili (niti ekonomskimi niti socialnimi niti moralnimi). Čas je, da se zamenjajo tud merila. In to je daleč od egoizma.




...

Preverjam - ti bi zamenjala merila, da bi ljudje pričeli stremeti po nečem, kar bi jim ti postavila kot "več"? Ali še bolje- ljudje bi morali končno doumeti, da je vredno stremeti po čisto drugih rečeh, a? Ti bi ljudem vsilila merila? Jih prepričala, da so jim fajn čisto druge stvari - po domače rečeno.

In to seveda nima zveze z egoizmom. Ah, seveda ne...
Lips Sealed

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 24 25 26 27 28