Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 28
(Read 106687 times)
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #30 - 12.03.2005 at 16:24:25
 
t wrote on 12.03.2005 at 13:44:47:
Tole je samo še eno v vrsti zmotnih sklepanj - ena od floskul, će hočeš.

Je (še nekrat) zmota relevance, ki se ji reče zmota sklicevanja na avtoriteto (ad verecundiam): pri tej zmoti naj bi bila neka trditev resnična samo zato, ker tako pravi nek strokovnjak. Strokovnjakom ne moremo zaupati kar na slepo, ampak na podlagi tega, da so njihove trditve (in strokovnost) podvržene javni verifikaciji.

Še enkrat - gre za tisto, kar je napisano, ne pa kdo je napisal.




Očitno si še nisi prebral. Tisto, kar si ti napisal na začetku sploh ni nikakršen argument temveč klasično zavajanje. Kot sem ti napisal tvoj argument je eno samo ad hominem zavajanje, ki temelji na napaki relevance.

Sploh pa nisem nikjer napisal, da si bebec - pokazal sem ti, zdaj pa bom še napisal, da je tisto, čemer rečeš "moj argument", bebasto.



uživaj!


če bi rad kaj povedal, mi napiši PM, ne pa da štampfaš off-topike semkaj - sploh pa vsakršna diskusija na tem nivoju odpade, ti že verjetno tretjič govorim, ker odpiraš tematiko, ki ni povezana z zgornjim postom, pa se mi ne da tisoč in enkrat ponavljati...  

To, kar pišeš nima blage veze z mojim prvim postom, in če bi mi kaj rad povedal, mi pošlji PM, zanima me odgovor zgolj in izključno na prvi post in nič drugega, ki je povzet po knjigi Psihologija (Alenka Kompare, Mihaela Stražišar, Tomaž Vec, Irena Dogoša, Norbert Jaušovec, Janina Curk) in s katerimi se jaz absolutno strinjam. Če pa se ti ne in misliš drugače, pa povej, zakaj se ne, s čim se ne strinjaš in podobno - le to me zanima....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #31 - 12.03.2005 at 23:51:36
 
Oprosti ker se vpletam ampak tale silna knjiga Psihologija.. je ucbenik za gimnazije in je na temu primernem nivoju. Mislim s tem znanjem se hvalit je res podn, ker o kaki poglobljenosti tu ravno ni govora. To je napisano za nekoga, ki se s pshilogijo prvic sreca in jo rabi vec ali manj za to, da dobi oceno, ne pa za kako dejansko znanje s kterim bi se dalo argumentirano debatirat. Druge knjige so dost boljse, tud drugi ucbeniki za psihologijo so boljsi, ta je pac najbolj ucencu prijazen. Mislim sej ne pricakujem odgovora na moj post ampak.. malo bedno se mi vseeno zdi.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #32 - 13.03.2005 at 09:36:05
 
Terrania wrote on 12.03.2005 at 23:51:36:
Oprosti ker se vpletam ampak tale silna knjiga ... malo bedno se mi vseeno zdi.


Oprosti kaj ?
... a da lahko samo kritiziraš brez argumentiranja  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #33 - 13.03.2005 at 17:33:15
 
Quote:
.. mnogo mnogo preveč - posplošena ta tvoja stvar.

Exodus, kot sem ti napisal zgoraj bi ti lahko še enkrat...

Poznam folk ki kadi, ki pije, pri obojih poznam zmerne, ekstremne, in tudi turistične,   - pa si nihče ne izrezuje časopisnih člankov.  
..niti niso vsi ekstremni zagovorniki "svoje" substance, ne vstrajajo po vsej sili na totalni neškodljivosti,  eni uživalci gledajo zelo trezno na zadevo ..
mislim da bolj kot ti ..

Preveč tako napisan članek da vzame folk noter ki skadi enega samo ko gre z nami na kočo na Pohorje in one ki ga puhajo cel dan pa še enega pred spanjem.

Ta tvoj članek pade.
..folk se različno obnaša,  folk različno razmišlja, eni mogoče res trgajo članke,  drugi pa so strastni ribiči ali kegljači..
(in nihče nikoli ne ve da kadijo - sem štejem tiste ene ribiče  Grin)

Večina znancev, bi se smejala temu "tvojemu" sestavku...

Ker se s pokajenim komadom očitno manj obremenjujejo kot ti..

Pa niso vsi uživalci mladoletni, divji, nerazmišlujoči in skrajno kajjazvemkaj,  ..je folk ki zvečer ob sobotnem filmu skadi enega in to je to.
In si ne izrezuje člankov.. . .


Wink


to jim bolj ustreza..    
med stvarmi za sproščanje jim pač ta najbolj ustreza..   iz 100 in enega vzroka...
enim prosto plezanje, enim potapljanje, eni spuščamo zmaja, eni pa.....
in to je to...

ne spomnim se kdaj sem nazadnje izrezal kak članek..   al pa prvič,  ..enkrat prvič je verjetno bilo ..   pevka od  eeem, kaj je ze blo?

Wink



Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #34 - 13.03.2005 at 20:23:51
 
Terry, tole pa ni ravno dober argument proti tejle knjigi. Moje mnenje pač. Bi me pa zanimalo, katere knjige ti smatraš za "vredne", da se iz njih kaj citira na to temo.

Db, si v tem zadnjem prispevku v bistvu zelo dobro opisal sceno uživanja trave. Ob tem, da moram pripomniti, da me razne variante uživanja na to temo pri odraslih niti približno toliko ne skrbijo kot pri mladih. Se mi zdi, da je manj nevarno, če se ga en odvetnik pri štiridesetih trikrat tedensko napuha, kot pa če en najstniški turist malo poeksperimentira. Skrbi pa me predvsem nivo kontrole in prevzemanja odgovornosti za morebitne posledice. Otroci niso enaki odraslim...čeravno se zelo dobro spomnim, kako sem pri šestnajstih mislila, da sem "ta glavna" in da imam absolutno vse pod kontrolo. Kaj sem pa takrat vedela... Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #35 - 13.03.2005 at 22:02:42
 
Ja, štekam, štekam tud tebe Llith, samo to, prejšnji sestavek sem napisal mogoče malo prehitro in malo ne_prav, lahko popravim, ga bom kr zdaj:
Ta članek od tebe Exodus, ne zdrži, ker je preveč posplošen.
Pika.

To je to...
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #36 - 14.03.2005 at 09:46:17
 
exodus wrote on 11.03.2005 at 13:31:50:
Ali je Exo morda temna senca Gape foruma, vsaj za nekatere?  Wink


To je to ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #37 - 14.03.2005 at 10:32:52
 
exo, zame si ti sam ena velka davidova zvezda Kiss
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #38 - 14.03.2005 at 17:16:51
 
exodus wrote on 12.03.2005 at 16:24:25:
če bi rad kaj povedal, mi napiši PM, ne pa da štampfaš off-topike semkaj - sploh pa vsakršna diskusija na tem nivoju odpade, ti že verjetno tretjič govorim, ker odpiraš tematiko, ki ni povezana z zgornjim postom, pa se mi ne da tisoč in enkrat ponavljati...  

To, kar pišeš nima blage veze z mojim prvim postom, in če bi mi kaj rad povedal, mi pošlji PM, zanima me odgovor zgolj in izključno na prvi post in nič drugega, ki je povzet po knjigi Psihologija (Alenka Kompare, Mihaela Stražišar, Tomaž Vec, Irena Dogoša, Norbert Jaušovec, Janina Curk) in s katerimi se jaz absolutno strinjam. Če pa se ti ne in misliš drugače, pa povej, zakaj se ne, s čim se ne strinjaš in podobno - le to me zanima....


Ubogi revež, ker ti očitno primankuje zmožnosti resnega argumentiranja, se boš začel zgovarjati na avtorje srednješolskih učbenikov.

To, da ne znaš prepisovati, je že dolgo jasno, zadnje čase pa se sprašujem tudi, če sploh znaš brati.

Zato ti tukaj še enkrat dajem svojo analizo tega, kar si nakvačkal v uvodnem prispevku.

t wrote on 11.03.2005 at 21:16:03:
tole bodo pa argumenti

quote =exodus: Zanimivo, koliko je razglabljanja, diskutiranja in "tuhtanja" v zvezi s temami, ki so kakorkoli povezani z drogami, predvsem z marihuano in alkoholom... Torej tak način pristopa pomeni za večino uživalcev kot nekakšen poskus, kako se izogniti neprijetni čustveni situaciji s tem, da o njej samo (in pretirano) teoretično razglabljajo in razpravljajo - torej poslužujejo se obrambnega mehanizma intelektualizacije , da dajo navidezno kredibilnost oziroma nekako na silo osmislijo svoje početje, za katero slutijo, da ni v redu, ampak si raje zatiskjo oči, ker je za njih resnica preboleča ali pa ker se nočejo odpovedati določenim razvadam, ki so povezana z ugodjem, zato si še naprej samemu sebi dajejo potuho s samoslepenjem.


Svoj "argument" začneš z ugotovitvijo, "koliko tuhtanja..." v naslednjem stavku pa narediš sklep "za večino uživalcev kot nekakšen poskus, kako se izogniti neprijetni čustveni situaciji s tem, da o njej samo (in pretirano) teoretično razglabljajo in razpravljajo - torej poslužujejo se obrambnega mehanizma intelektualizacije". In potem temu rečeš argumentacija? To je čista logična napaka - od premise k sklepu. Neke vrstetavtologija, da iz resničnega sledi karkoli.

(Pravila za dober argument so: 1. premise argumenta morajo biti resnične; 2. sklep mora slediti iz premis; 3. argument ne sme vsebovati nejasnosti, nerelevantnosti, nekonsistentnosti, krožnosti in nepotrjenih domnev)

Najprej lahko vidimo, da si postavil samo eno premiso (da je tukaj veliko debatiranja v zvezi z drogami), nato pa si s te premise takoj krenil k sklepu, da je to zaradi obrambnega mehanizma intelektualizacije. Pri čemer si zagrešil najmanj napako relevance, saj morata biti sklep in premisa v neki relevantni zvezi (če je torej govorjenje o nečem v relevantni zvezi z obrambnim mehanizmom intelektualizacije, kaj potem počneš ti - za obstoj take relevantne zveze bi moralo vsako govorjenje o nečem biti obrambni mehanizem intelektualizacije - in če je to res se isto dogaja tudi tebi)



quote exodus Primeri intelektualizacije:

Debelušno dekle se zakoplje v strokovno literaturo in izbrska vse mogoče raziskave, ki dokazujejo nevrotično naravo pretirane želje po vitki postavi in nevarne posledice hujšanja. Potem vsakič, ko bi se morala soočiti z lastno pretirano ješčnostjo, sebe in druge potolaži s kakšnim strokovnim podatkom v prid debelosti.

Na vprašanje, ali ne bi bil že čas, da neha kaditi, verižni kadilec, ki ima že opazne težave z zdravjem, razlaga o pozitivnem vplivu cigaret na prebavo in o raziskavah, v katerih so dokazovali, da kajenje in rak nista vzročno povezani spremenljivki.


Če lahko gledamo na te patetične primere, kot na del tvojega "argumenta" potem si na tem mestu zagrešil napako "slamnatega moža". Saj gre sta oba za tvoj zgornji  argument povsem nerelevantna - sta zgolj posamezna primera, ki trenutno ustrezata tvojemu sklepanju. Iz debeluharke, ki bere psihološke študije in tobakarja, ki vidi pozitivni učinek cigaret - iz teh dveh karikatur še vedno ne moreš dokazati splošne veze med govorjenjem o nečem (ali v prid nečemu) in obrambnim mehanizmom intelektualizacije.

(in če debeluharka bere študije o nevrotičnosti, to ni dokaz proti študijam ali proti čemerkoli - je zgolj ravnanje neke debeluharke; podobno za nekega tobakarja)

Takšno sklepanje iz posameznega na splošno se ne obnese - na podlagi posameznega primerka ne gre sklepati na celovite lastnosti cele vrste.

Poleg tega pa samo skušaš potrditi nekaj, kar si že v naprej predpostavil in tako zagrešiš še napako krožnega sklepanja.




quote exodus Za podoben primer gre, ko recimo redni uživalci marihuane in drugih "mehkih" ali "trdih" drog poudarjajo pomembnost kanabisa, izpostavijo njeno industrijsko uporabnost (za gorivo, v tekstilu), njene kvazi "zdravilno-blagodejne" učinke na splošno razpoložneje in psiho... Podobno kot alkoholik samemu sebi laže, da mu dnevno kak kozarček preveč že ne bo škodil, češ da je prebral v časopisih, da znanstveniki celo priporočajo pitje rdečega vina zaradi zdravilnih substanc v njem, da vino celo podaljšuje življenje in podobno - pa si te članke jasno podčrta ali si jih izreže, ki mu kasneje služijo za tolažbo ali notranje zadoščenje oziroma si sam naredi alibi ali legitimira, dobi opravičilo za svoje pijančevanje.

Skratka uživalcu se ta pot sploh ne zdi napačna, saj mu droga odlično služi pri doseganju nekaterih, predvsem kratkoročnih ciljev, predvsem ugodju in zadovoljevanju psihičnih potreb. Droge sprva ne doživlja kot prisilo ali nekaj, kar mu lahko škodi, ampak je droga zanj funkcionalna, zaradi nje je (vsaj nekaj časa na določenem področju) uspešnejši, boljše se počuti, ne ukvarja se s težavami, ki so ga prej obremenjevale.


In kaj si naredil tu - samo še enkrat si z drugimi besedami ponovil to, kar si napisal že zgoraj, pri čemer si iskal potrditev v dveh slabih primerih, ki ne zdržita vode v resni argumentaciji.

Pri čemer je seveda lepo vidna struktura tvojega argumenta, ki gre vseskozi ad hominem, saj zato, da bi podkrepil svoje argumente, poskušaš nasprotno stran značajsko približati z debeluharsko zakompleksanko, tobakarjem in alkoholikom. Pri čemer je implicitno lepo razvidno, kdo je v danem primeru kdo. Namesto podajanja močnejših argumentov poskušaš celotno zadevo prikazati ad hominem (če debeluharka bere o nevrotičnosti prekelj, zato te študije niso nič manj relevantne, tako kot niso nič manj relevantni članki, ki jih izrezuje alkoholik - njihova relevantnost ni odvisna od tega, kdo jih bere).

En sam blodni krog, izhajajoč iz napake relevance in podkrepljen s slamnatim možem, pri čemer pa je najbolj zabavno to, da poskušaš delati točno to, kar v svojem argumentu očitaš drugim - intelektualiziraš.






uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #39 - 14.03.2005 at 19:18:02
 
pismu t, še jst bi bla včasih ful rada kak ubogi revež, sam da bis i kdaj zame vzel že tok časa

Roll Eyes Tongue Lips Sealed
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #40 - 15.03.2005 at 10:16:14
 
gape wrote on 12.03.2005 at 12:46:40:
skratka ... če bi TI ne Intelektualiziru na temo drog, bi blo na to temo precej manj napisanga v namen ozaveščanja.


hvala ti

PROHIBICIJA SLEPI!!!


Tko, ja.  Grin

H (kavzi?)intelektualnemu demoniziranju  trave sem po moje tud sam dost pripomogu, ampak si to ne štejem za manjko, je bil pač obramba  na po mojem mnenju agresivno  nekritično/prisitransko poveličevanje njenih učinkov s strani uživalcev. Amapak vsi smo prisitranski, pristranskosti nobeno inetelektualizarinaje niti experimentaliranje ne more odpravit, hvala bogu.  Treba se  je samo naučit poslušat drug drugega v svoji pristranskosti, to pa pomen nč drugega kot izganjat demona  tako iz  intelekta kot  iz  neposredne izkušnje, šele pol bo lahko trava opravla tisto vlogo, ki ji sama po sebi pripada.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #41 - 15.03.2005 at 14:04:07
 
mene pa zanima, od kje, pr mj duš, se je v naši kulturi uveljavil tak slabšalni privesek pojma "intelektualiziranje"?  Angry

pa hvala za ta forum, ker tega verjetno sploh nebi tako ozavestila, al pa, se nebi vprašala

jh te oplazi, tako, mimogrede - in ne prvič, in ne samo iz ene ali druge strani, ampak potem to vidiš kar povsod  Roll Eyes -- celo v učbenikih, celo kroži kot neka "kletvica", pink ponk žogca, ki se jo podaja

a je to še en predsodek v celi seriji predsodkov? - a se v tem predsodku skriva strah pred uporabo uma?  Shocked

si bom pomagala z opisom izraza "intelektualizirati" v SSKJ- u -- (ker nekje človek mora izhajat, pa se mi zdi v tem primeru še najbolj nevtralno)-- , kjer se ta izraz oprime pomena uveljavljati, poudarjati um, razum v kaki dejavnosti

OK, zdej mi povejte, a uporabljati um škoduje?

al si nej razlagam to, kot to, da eni ljudje pač ne uporabljajo uma, pri nobeni dejavnosti  Shocked Shocked  Sad

kaj,   Shocked a potem izvedejo svoje početje in življenje na rutine? so robotki? sam delajo in nič ne mislijo

mislim, najbolj sem pa šokirana, ker se ta pojem na ta čuden in samoumeven način uporablja v učbenikih  Shocked

a psihologi pa ne intelektualizirajo?  Undecided  Cry

exo, po moje tvoja "zgradba" pade samo na tem pojmu

žal, ostane pa še vedno tvoje mnenje

ja, pa pisanja se ne da odlimat od osebe, ki to piše, a veš,...

ti lahko svašta napišem ... potem pa rečem, vzemi samo besede, ker te besede niso del moje osebe

a vidiš nesmisel?

lahko tudi besede prepišem od kje, ampak še vedno sem jaz tista, ki prepišem besede, in zakaj prepišem ravno te in ne druge?

kdo se tu odloča?

mogoče robot, ... namesto mene?
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #42 - 15.03.2005 at 14:46:05
 
gape wrote on 12.03.2005 at 12:46:40:
in
tvoj največji strah
da bo tvoj otrok drogo jedu
kolkr ga boš navadu!


moj ne
strah ni moj cilj
moj cilj je ljubezen



vidiš, pri prvem ostavku, gape, bi pa jaz pričakovala bolj širokosrčno rabo tvojega uma

in ker si rekel potem, da je ljubezen tvoj cilj

lahko potem razumem takole, se pravi, ne glejmo samo na to, ali je tale otrok moj,  al tvoj, al kako ga bom jaz ali ga boš ti vzgojil

ampak začnimo se že obnašat do vseh otrok na planetu kot do naših otrok

in skrbimo (v smislu srčne čakre) za vse in bodimo odgovorni (na ravni uma in srca) za vse

na ezo sceni je toliko govora o ti. "indigo" otrocih

a nihče se v resnici ne zaveda, kaj se na "terenu" dogaja z njimi (ni važno moj, tvoj) in kok so pol v resnici indigo in kaj rata z njimi

ampak dokler ne bomo zadnjega popedenal, nismo nobenega


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #43 - 15.03.2005 at 23:19:22
 
t wrote on 14.03.2005 at 17:16:51:
Ubogi revež, ker ti očitno primankuje zmožnosti resnega argumentiranja, se boš začel zgovarjati na avtorje srednješolskih učbenikov.



Aha, a to pa je argument? Neki tekst mi nalimaš,  v isti sapi pa se pregrešiš zoper to, kar si napisal, ko člvoeka v par okleščenih odgovorih odpraviš,  potem bodi vsaj dosleden pri tem, kar sam napišeš. Ker če drugim gledaš pod prste za najmanjšo napako, potem bi ta ista merila morala veljati tudi zate....

Me pa res zanima, zakaj si misliš, da si  bolj "pameten" , ko recimo ti in Terrania označita "srednješolske" učbenike kot "staro šaro", čeprav gre za tako širok pojem, kot so OBRAMBI MEHANIZMI, katerih interpretacija je ista za vse psihologe tega sveta. Ni kaj, to pa so res sami močni argumenti...  T, saj bi ti kaj prepisal in poiskal, če bi se mi dalo brskati po starih zvezkih in knjigah UVMZR, ampak se mi ne da tega iskati.... Premorem pa vsaj toliko objektivnosti, če sem že samokritičen in "strog" do sebe, da kvečjemu lahko rečem, da je moj argument slab zaradi sklicevanja na avtoriteto. Ampak pustima raje to, saj je zate važno le, da ostaneš pri mišljenju, da si nezmotljiv. Ampak veš, nemogoče je tistemu, ki misli, da se nikoli ne moti, pojasniti, da se moti, ker je pač prepričan v svoj prav in konec...  

PS: Ti pa čestitam, da ti je v dveh dneh vendarle uspelo najti nekaj čtiva, ki ga lahko potem uporabiš, morda tudi zlorabiš za lastno obrambo.  Samo,  da je po tvoje, ostalo ni pomembno, kajne.... ja, pa naj bo tako, meni se tudi več en da prerekati s tabo...


Tongue Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Intelektualizacija v zvezi z drogami na Gapetu
Reply #44 - 15.03.2005 at 23:27:24
 
siaj wrote on 15.03.2005 at 14:04:07:
žal, ostane pa še vedno tvoje mnenje



ja, moje mnenje, mnenje še marsikoga drugega in pa mnenje stroke (sociologov, psihologov, zdravnikov), ki se ukvarjajo s problemi droge že vrsto let, desetletij..., jo preučujejo na večih nivojih, študirajo njene vplive, kako vpliva na človeka iz večih vidikov... Kakorkoli vzamemo, droga ni bombon, da bi jo lahko v trgovinah z lizikami in ostalimi sladkarijami kupovali...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 28