Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 20812 times)
miha--
Guest




Re: kendo
Reply #30 - 03.02.2005 at 12:28:28
 
dvolicnost? to sem vedno jaz, miha..
jaz nisem nek vnet zahodnjak, shkrati pa se brus-li, in
se delam norca iz kitajckov k riz okopavajo..

poglej kaj pomen debil.. to zame ni zaljenje, to je moja ugotovitev na podlagi tvojih postov .. to je pac clovek k ma mejhn IQ.. ce te pa uzali je pa tvoj problem Wink

...skrunstvo takega bojevnika kot je bil Bruce Lee
, pises pa stvari, da bi se sam B.L. v grobu obrnu..

pravo onecascenje.. to je huje kot bi sel pa se poscal na njegov grob, sam ti tega ne razumes, ker ne mores razumet (ker si ..... ) Grin
ker nimas nobenega spostovanja do vzhoda

in prav tako jas nimam vec do tebe spostovanja,no, vsaj k sm te uzalu nisem mel, ker si  v mojih oceh navaden debil .. ops, sam zdej sm te se enkrat uzalu?
sej ce TI nisi uzaljen, pol to ni nc slabga ane..

ampk vseen , to je moj problem, kot si dobro povedal,
ti pa raje za svoje poskrbi, ker delas klovna iz sebe..
imas ime brus-li, imas njegovo slikco, kle pises po temah
kot strokovnjak ta,ko vneto zasmehujes zanicujes in se vtikujes v stvari ,katerih ne razumes in ki jih tudi noces razumet.. in pises RAVNO V IMENU cloveka, IZ katerega ze kratkomalo NORCA delas .. haha, ze tok neumno da je kr smesno  Grin Grin no in ta neumnost ni prav dalec stran od debilizma  Grin  





Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: kendo
Reply #31 - 04.02.2005 at 10:45:30
 
kolikor je meni poznano, ker sem zastartou topic - umetnost gibanja.........sem imel namen razpravljati o gibanju in ne o obcudovanju VZHODA, sploh pa ne o debilih in podobnih karakteristikah, .....zato Miha........brzdaj svoje hormone........ali pa pridi na nas trening da ti jih mi sami malo umirimo in preizkusimo, ce si tudi v realnosti tako hraber kot v besedah. Clovek s tako pokoncno drzo in tako filozofsko naravnanostjo mora biti pripravljen samega sebe izpostaviti tudi na take nacine ...... ali ne.???
Po moje se bos zdej skril.........Smiley))
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
usranc
Guest




Re: kendo
Reply #32 - 04.02.2005 at 11:21:02
 
BRUS-LI wrote on 04.02.2005 at 10:45:30:
kolikor je meni poznano, ker sem zastartou topic - umetnost gibanja.........sem imel namen razpravljati o gibanju in ne o obcudovanju VZHODA

a o kritiziranju VZHODA pa? zmeri bl se mi zdi in potrjuje, da je bil tvoj prvi motiv in je se danes le kritiziranje vzhoda, in vseh nacinov borjenja/gibanja, ki izhajajo iz tam, a hkrati nosis nick in slikco bruce lee-ja, ki je eksterno azijc in je tud svojo vescino poimenoval z azijskim imenom.

tist k se spozna na clovesko telo in psiho, ne bo cloveka omejeval na azijca, americana ali evropejca itd., ampak bo lohk opazu ene skupne lastnosti, hkrati z razlicnostmi. in to je tist, kar je lepo vidt.

ce je teb ena stvar vsec, a je res ne znas drgac opisat/dozivet/gibat kokr le skozi zaljivo kritiko drugih? to vse skp nakazuje le na to, da ceprav govoris o tistem kar ti pocnes (najprej je bil to karate, pol kick-box, zdej je savate, cez neki casa bo najbrz se kej druzga) kot najboljsem, da si se vedno sam v sebi zelo nemiren.

Quote:
ali pa pridi na nas trening da ti jih mi sami malo umirimo in preizkusimo, ce si tudi v realnosti tako hraber kot v besedah.

ne rabjo drugi hodt na "vas" oz. tvoj trening, ker s svojim pisanjem lepo kazes, da se sam sebe ne mors umirit/ukrotit/premagat, kaj sele da bi druge.

tud ce raztouces in premagas vse po vrst, bos se zmeri nemiren v sebi. dosezt stalno umirjenost v sebi pa je koncni cilj borjenja, gibanja, obstoja.

Quote:
Clovek s tako pokoncno drzo in tako filozofsko naravnanostjo mora biti pripravljen samega sebe izpostaviti tudi na take nacine ...... ali ne.???
Po moje se bos zdej skril.........Smiley))

pred sabo se nimas kam skrit. kjerkoli in kadarkoli si, je tvoj najvecji sovraznik vedno s tabo. redki so tisti, ki so ga premagal. jaz ga se nisem, ampak delam na tem. s pomocjo stalno umirjenega mojstra seveda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: kendo
Reply #33 - 04.02.2005 at 12:01:03
 
ti narobe hodi ko folk zanima poleg zahodnih stvari se vzhodne? in ko poleg tega tam nekateri odkrijejo velicino vescin, ki jih tukaj ne?
ti raje pusti ziveti ostalim,

le cevlje sodi naj kopitar

ce ves kaj to pomen, ker se mi ne da vsega razlagat z vilcam in rizotam
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: kendo
Reply #34 - 05.02.2005 at 13:32:14
 
NAJPREJ BI OPOZORIL NA TENDENCO TEGA FORUMA:
Zacelo se je dopisovanje nekih gostov, ki se nocejo registrirati. To je hecno, saj si pod nickom še vedno anonimen. Tak primer sta MIha, usranc, Marina, in se bi se jih dalo nastevati. Zakaj tako mi ni jasno. Izgleda pa da so forumi postali zelo pomemben medijski prostor v katerega se splača vplivati. Vendar je kot izgleda varnost dopisovalcev postala vprašljiva.
Guesti na forumih naredijo največ škode saj prihajajo kot se jim pač zljubi, nikoli ne začnejo konstruktivne debate, pač pa v največji merei razdirajo in klamfajo.
Ali obstaja kakšen mehanizem dragi administratorji kot je to praksa na nekaterih drugih forumih da se neznanci ne morejo pojavljati kar tako?????
Registracija in mejl vseeno nekako zavleceta postopek ....in pokazeta neko resnsost dopisovalca???
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
marina
Guest




Re: kendo
Reply #35 - 05.02.2005 at 15:34:47
 
Tole, kar si ti zdaj povedal , je čisto izven tega topica,pa tudi moj odgovor bo, ko me že omenjaš...
Ti si zdaj šel tožit mene, ker nisem registrirana  8)
Kje pa piše, da je treba bit? Jaz ne vem, kolk časa bom še sodelovala na tem forumu, ker me nekaj časa ne bo v Sloveniji in ne vem, kdaj se vrnem in se ne bi nekje kar za skoz udomačila, to je edini vzrok. Moj mejl pa imaš, pa lahko meni osebno kaj poveš, če te kaj moti. Npr, kot te moti to, ker kaj drugega tudi ne more biti, da sem skritizirala tistega uporabnika, KI SPRAŠUJE ZA BORILNO VEŠČINO, S KATERO BI LAHkO PO ULICAH PRETEPAL ČEFURJE. Kako je možno, da bi blo to njemu kar oproščeno in še celo pomagat mu hočete nekateri? Sem sama bla 1 leto v tem, trenirala, pa se dobro spomnim besed vodij: KDORKOLI BI TO ZNANJE ZLORABLJAL NA ULICI ZA SAMODOKAZOVANJE, BO LETEL IZ KLUBA IN ZANJ TU NE BO VEČ PROSTORA, VSI SMO ENAKI.
In svoje izjave proti tistemu strahopetnemu uporabniku ne bom spreminjala in se opravičevala, niti pod razno, on bi rad tepel južnjake, sramota,da je Slovenec, torej bi lahko jaz, če bi bila moški, na delu v Angliji,kamor odhajam ta vikend, pričakovala,da me bodo na ulici poškodovali taki nestrpni psihiči,samo zato, ker nisem Anglež. A to ti je padlo v nos!! Kje pa je pravica pa človekovo dostojanstvo?? Najbolje da se ti pa on kar spravita k SKIN HEADOM, ko se bodo spet sestali s tujimi recimo nemškimi skin headi, vas bodo le-ti odpravili stran, češ,da ne morete z njimi korakati s svojimi gesli, ker "ste samo Slovani"...To se je je zgodilo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
hahahahaha
Guest




Re: kendo
Reply #36 - 09.02.2005 at 00:08:44
 
BRUS-LI wrote on 05.02.2005 at 13:32:14:
NAJPREJ BI OPOZORIL NA TENDENCO TEGA FORUMA:
Zacelo se je dopisovanje nekih gostov, ki se nocejo registrirati. To je hecno, saj si pod nickom še vedno anonimen. Tak primer sta MIha, usranc, Marina, in se bi se jih dalo nastevati. Zakaj tako mi ni jasno. Izgleda pa da so forumi postali zelo pomemben medijski prostor v katerega se splača vplivati. Vendar je kot izgleda varnost dopisovalcev postala vprašljiva.
Guesti na forumih naredijo največ škode saj prihajajo kot se jim pač zljubi, nikoli ne začnejo konstruktivne debate, pač pa v največji merei razdirajo in klamfajo.
Ali obstaja kakšen mehanizem dragi administratorji kot je to praksa na nekaterih drugih forumih da se neznanci ne morejo pojavljati kar tako?????
Registracija in mejl vseeno nekako zavleceta postopek ....in pokazeta neko resnsost dopisovalca???



a se pocuts ogrozenga od neznancov?
sej se znas tepst! sej treniras canne de combat, najbol realisticno vescino (ki se sicer vadi izkljucno na dotik - zaradi te izjemne prefinjenosti)

samo se vseeno ne znas branit  ??? in se pocutis ogrozenega..bogi Sad pejt se malo potrenirat,
saj ves, vaja dela mojstra Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
KRSCEN MATICEK
Guest




Re: kendo
Reply #37 - 09.02.2005 at 00:12:39
 
Quote:
a se pocuts ogrozenga od neznancov?
sej se znas tepst! sej treniras canne de combat, najbol realisticno vescino (ki se sicer vadi izkljucno na dotik - zaradi te izjemne prefinjenosti)

samo se vseeno ne znas branit  ??? in se pocutis ogrozenega..bogi Sad pejt se malo potrenirat,
saj ves, vaja dela mojstra Wink


joj te neznanci, ze meni grejo na zivce.. kar pisejo in pisejo in se ne ustavijo, in ogrozajo registrirane ljudi..

*izmik*   uffffffffff to je blo blizu.. ravno kar me je eden hotel posekati iz leve... res nevaren prostor tole,
jas bom kar raje se skril v en kot, ma nee kasn kot,
sej znam canne de combat, ga bom nazaj udaril


Back to top
 
 
IP Logged
 
looser
1
*
Offline

No force on force! Ever!

Posts: 8

Re: kendo
Reply #38 - 09.02.2005 at 09:17:44
 
Brus-li, moram ti povedat, da si ti pravi božji dar za konstruktivno debato Shocked Rad bi da se odstrani anonimne poste, seveda bi pa najraje ti določal katere in tiste s katerimi se vaša visokost pač ne strinja. Dej nehi že no... let go, it's over. Razjasni si cyberworld in njegove značilnosti. Mislim pa, da verjetno veš marsikaj o borilnih veščinah, zdaj pa je čas da to znanje tud mal uporabiš..ne samo kot redar, v cyberworldu al pa v nočnem klubu..
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: kendo
Reply #39 - 09.02.2005 at 10:06:56
 
no taledva sta se ze malo norca delala,ampak ,sta imela point...

ce se pocutis ogrozenega, je to tvoj lasten strah..
your fear, is your enemy..

kot je bruce lee rekel:
"najvecji sovraznik v boju je (tvoj lasten) strah, jeza, sovrastvo"

your enemy is your fear..
if u show your fear, you will be attacked in a way , you cannot defend, nato se pocutis ogrozenega ker se ne mores branit..

tvoj strah, je strah to vzhoda.. iz tega izvira potem norcevanje iz le-njega.. ce bos kazal po forumu svoj strah(norcevanje) te bodo napadli(saj po eni strani je bolje da ga kazes, kot da ga skrivas)... jaz sem te napadel z jezo, kar si dobro opazil, nisi pa opazil, da je tvoj sovraznik strah in ne jaz..
je dost direktna povezava med bojem 2 ljudi, in medcloveskim odnosom..

na zahodu so zelo prefinjeni opazovalci, praktiki, dobro vidijo navzen.. in zelo slabo navznoter.. to je zahod..
poglejmo Ameriko.. uspesni zelo, svetovno, v praksi..
pa poglejmo narod .. ja?.. mogoce so na zahodu najbolse borilne tehnike, ampak to zunanje opazovanje ni vse!, vcasih je  celo zmotno..
o vzhodu ne bi govoril, ker ne poznam dobro kulture..
lahko pa recem, da so vsaj vescine usmerjene VASE..

kaj pa je bruce lee naredu pa vsi vemo.. Zdruzil je "zahod" in "vzhod"  (in mogoce je ravno zaradi tega umrl -  špekulacija - nisem odrascal na vzhodu da bi vedel)  
ni zdaj nas smisel, da pozabimo na zahod in usmerimo vse v vzhod.. je samo zdruzenje obojega.. gledanje skozi OBE perspektive.. mi je padel na pamet simbol jing jang    vzhod-zahod..  v vsaki stvari, ce jo gledamo z ocmi zahoda, moramo dodati perpsektivo vzhoda, in obratno..

bodimo vsi bruce leeji!
pravi bojevniki

cutis ogrozenost .. cutis strah..
na vzhodu pravi bojevniki nimajo strahu v boju,
niti do cesarkoli! , ker boj jim je vezba..

pa kar je bruce-lee rekel bi lahko razsiril, " nas najvecji sovraznik v zivljenju, je nas strah"

in na vzhodu je v obicaju, da se bo boju bojevnika priklonita drug drugemu, v znak obnovljenja spostovanja, ki so ga morda med bojem "izgubili" do drugega, sebe..

-poklon-
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: kendo
Reply #40 - 09.02.2005 at 10:08:47
 
medtem ko na zahodu je ta gesta popolnoma zgubila smisel, in se dela brez smisla, kot dosti ksnih drugih stvari
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: kendo
Reply #41 - 09.02.2005 at 10:56:30
 
dodatek:
saj vemo, kako nas urijo kle v zahodnih vescinah..
med bojem opazuj nasprotnika, dobro opazuj..

ne povejo ti, pa tudi, da mors se ksne druge stvari opazovat..
to je pa razsiritev zahoda..
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: kendo
Reply #42 - 10.02.2005 at 13:36:10
 
ena in ista oseba se lahko heca kakorkoli jo je volja...........hecno.
bojim se da to ni point cyberworlda.......to je strahopetnost in speljevanje debate v cudne smeri
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
wu_wei
1
*
Offline

Oh my God, It's full of
stars!!!
Posts: 19

Re: kendo
Reply #43 - 10.02.2005 at 18:19:52
 
Ampak dejansko ti to delaš brus li...
pa folk ne vem kaj sploh komunicirate z njim, ker pač je več kot  očitno, pa sem prebral le nekaj topicov; brus li je najpamentnejši....

v rubriki od tai ji ja, ki ga sam vadim, si sprva pisal, kako ti že veš kaj je tai ji, pa da imaš kolega, ki že 9 let trenira in da ti je pokazal....

potem pa praviš, da si ogledal si film twin warriors, ter te fascinira princip krožnih gibov, ki nevtralizirajo linearne napade;
HALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

point tai ji ja so ti krožni gibi, to ti mora biti TAKOJ jasno....ne pa po ogledu POP filma...toliko o tvoji ekspertizi....in še off topic....tai ji aplikacije nimajo NOBENE zveze z formo, še posebaj pa ne z yang šolo...ki sploh nima izbruhov....

na živce mi gre, da dejansko v vsakem topicu narediš štalo....kaj res ni foruma brez attention seekerja?

pa tudi drugače si res nekam nasilen, sicer govoriš da si miren, hkrati pa ljudi vabiš k sebi da se ti dokažejo....kdo hudiča pa mislš da si, da bi se kdorkoli moral tebi dokazovati....mislš da folk trenira umetnosti gibanja, da bi potem tebe na tla spravil in se dobro počutil...ne sklepaj po sebi...

opravičujem se za svoj izbruh:)
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: kendo
Reply #44 - 12.02.2005 at 13:57:19
 
a ni topic o kendu al sem sam jest po nesrec narobe kliknu?
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4