Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 20805 times)
miha--
Guest




Re: kendo
Reply #15 - 19.01.2005 at 11:22:14
 
ti si prav zabaven brusli, fino se je pogovarjat Smiley

in se vedno mi nisi odgovoril na vprasanje
Kaksno uporabno vrednost imajo brca zoge v okvir, met zoge v obroc, recimo golf, odbojka, rokomet,smucanje,...Kaksno uporabno vrdnost?,
ko bos to odgovoril, ti bom povedu kaksna je uporabna vrednost kenda..


in pol prbijes najprej da nima uporabne vrendosti, shkrati pa trdis da vsi polcaji to trenirajo..
torej ima neko uporabno vrednost al nima?!

hehe, ce bi ti mel vsaj kej pojma o cem pises , nebi pisal takih neumnosti, vsaj tko js mislm.. kaj pa ti misls?
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: kendo
Reply #16 - 20.01.2005 at 09:55:36
 
a zakaj se policaji tam dobivajo. a si kdaj slisou zakaj morjo it policaji dirigirat promet na ulco?* zato k so zaljubvljeni v dirigiranje in avte?* NE ....ZATO K ŠEF TO OD NJIH ZAHTEVA Smiley)))

kendo nima uporabne vrednosti.....
canne de combat pa jo ima, kar se vidi že s sistema tekmovanj in poučevanja. Kdor tega ne vidi je slep ali pa se noče spustiti v konstruktivno debato zakaj je temu tako. Popiši mi tehniko poučevanja kenda in povej kaj se zahteva na tekmi in popiši tekmovalna pravila, pa ti jest povem kako se tekmuje v canne de combatu in vse redom.....
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: kendo
Reply #17 - 20.01.2005 at 12:28:33
 
se zmer se nisi resu iz protislovja ki ga trdis ze par postov.. vse kar bom kle dol povedu, sledi iz tvojih postov..

to da kendo nima uporabne vrednosti..
in da na svetovnemi mitingu Kendasev sami policaji...

ce nisi razpoznal kle paradoks ti bom malce razpisal..
torej ce policaji vadjo kendo al karkol ti ze trdis, potem je neka povezava med Kendom, in policijsko "vescino",..
in ce trdis da kendo nima uporabne vrednosti, pol tut policijska vescina nima kej prida, ce sta si podobni pac, kot trdis.....
torej trdis da policijska vescina nima (oz. ima zelo malo) uporabne vrednosti..
a bos zdej znal sam naprej razmislt kje je nesmisel?

ne zanikam pa, da je canne de combat bolj realisticen, .. ampak na podlagi tega kaksne neumnosti trosis...

ampk recmo da ti verjamem,... kaj ima sploh veze ce je bolj realisticen ali ne? . zame je borilna vescina sport, in ne ucenje , da bom lahko hodil po ljublani in tezil in touku folk....  torej realisticnost je zame cisti nesmisel, kakor tudi ne mores reci, kaj je bolj realisticno, kosarka al rokomet... to je pac sport, ki se igra po pravilih..
ce pa ti hoces realisticnost, pa pejt trenirat canne de combat, pa se mej fino, pa se pol se klofi ceu lajf, da bos vesel, k bos pretepu folk itd... jaz tukaj ne vidim veselja. ti pa kar.. lepo da si povedu svoje mnenje o tem, razumem te,  zakaj to mislis.. pac se rad tepes , v realisticnem smislu.. rad bi postal CAR, da ce bi ti kdo tezil, da bi ga ful pretepu pac,.. si pac velik ameriskih filmov gledu in je pustilo nate velik vpliv.. ti kar izvoli, ce se bos potem bolje pocutil, kar.. sledi svojim sanjam!
te podpiram!

jaz pa ce bi treniral, bi treniral iz drugih razlogov, iz razlogov ki jih ti ne razumes.. in to nerazumevanje jasno pripelje do takega mnenja o stvari , kot jo imas ti..

ko si rekel canne de combat lahko apliciras na pendrek, itd..
znanje iz Aikida(poznam tipa k trenira to, verjetno velja tudi za kendo) lahko apliciras na vso zivljenje!,karkoli pocnes, s cemerkoli se ukvarjas, lahko uporabis is tam znanje..  Da, to je tako posplosena veda, tako abstraktna, da lahko apliciras na zivljenje samo..
ne bom se spuscal v podrobnosti..

sj nevem ce bos kej razumel, ma ce bos 1 stavk razumel bos zadost..
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: kendo
Reply #18 - 20.01.2005 at 13:21:24
 
polcaji tut klasicni karate delajo v skrajsanem treningu med svojim usposabljanjem, tko da o uporabnosti kenda bodmo kr tiho. to ne zdrzi. polcaji pa uporabnost sta dva pojma.

OK - pr listkih pisat so pa cist ucinkoviti ampak to s papirno industrijo in ind. celuloze nima veze Smiley))

pr canne de combatu se ne pretepa ampak dotika ker je zelo prefinjena disciplina polna tehnike. Tudi nic se ne krici kot pri kendu uni bukslni.

Je pa namenjena ze otrokom. Odrasli pa v njej najdejo nad
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: kendo
Reply #19 - 20.01.2005 at 23:39:10
 
kendo ima uporabno vrednost, samo ne tako kot imas ti v mislih..tako vrednost, ki je ti ne razumes..

tko kt vilca ni namenjena za jest juho,kar ocitno ves in si nam povedal, ne mores pa rect, da je vilca nima uporabne vrednosti.. stekas? z vilco lah vseen rizoto jes.. sam ti ocitno ne maras rizote oz, sploh neves kva je to rizota...

kendo(vilca) ni namenjen za stvari,ki si jih ti zelis od nje (jest juho), ampk za nekaj drugega (ZA RIZOTO)
in ti te rizote ne razumes, in pravis da vilca nima uporabne vrednosti,torej da z vilco ne mores nic pocet... ker NEVES, da se da jest rizoto.. oz ne razumes..
ti kle te rizote ne stekas.. to je vse..

in sklepam ,da tut ne stkeas, zakaj se folk ukvarja z umetnostjo.. ce nima uporabne vrednosti? ( v tvojem smislu) al pa z vecino sporti... (seveda imajo drugo "uporabno" vrednost)
ker kendo, je neke sorte umetnost..
in umetnost kot taka nima nikakrsne uporabne vrednosti v  tvojem smislu.. z njo zagotovo ne bos mogu nobenga nalomit.. a folk vseeno to pocne? le zakaj.. o ti zakaj..

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: kendo
Reply #20 - 20.01.2005 at 23:42:20
 
samo na dotik??
pol itak vse udarce nerealno izvajas, in tudi nadaljevanje po udarcu je nerealisticno..
kje potem ti vidis tako izjemno realisticnost v combatu?
jaz te vescine ne poznam..
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: kendo
Reply #21 - 21.01.2005 at 14:11:35
 
vem miha da je ne poznas sej to ni britni spirs vescina. Dons poznamo sam tisto kar nam pride na pladnju. Za kaj vec je pa treba pokukati pod gladino.

No to je tisto k je pisou pred manomodelcek o unih rizotah. Eni pac pojejo vsak shit ki mu ga das, eni pa modro iscejo naprej in se ne sprijaznijo z vsakim poflom od visje filozofije umetnosti. He, he umetnost....kolikokrat sem poslusal bleferje sele s tega podrocja.
U iber presezki.
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: kendo
Reply #22 - 27.01.2005 at 14:44:35
 
nekdo k nkol ni probu rizote sploh nemore govorit o kakovosti..
tisti k pa sploh ne ve kva je to rizota, pa se toliko manj..

si kot slepec, ki ocenjuje(kritizira) slike ..kot gluh clovek, ki govori o glasbi..

ce bi vedel kaj je rizota, bi vedel kaj je uporabnost kenda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: kendo
Reply #23 - 28.01.2005 at 11:54:20
 
no sama ušesa so me - dej povej mi .... kaj je uporabnost kenda.
Pa po točkah pliz da lahko analiziram zadeve.
lp
b
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: kendo
Reply #24 - 28.01.2005 at 16:39:32
 
jes sm ti govoril o obstoju uporabnosti.. itak da obstaja, drugace ljudje nebi poceli.. (ko si rekel da nima uporabne vrednosti)

ce mi poves, kaj je uporabnost kosarke, rokometa, ali umetnosti (recimo slikanja, al pa muzika, itd) ti bom deloma vrnil z istim odgovorom..
ampak se mi zdi, da se za tem vescinam skriva vec kot to

ne treniram kenda, niti nobene take vescine, da bi lahko o tem govoril, lahko se mi le sluti.. svoje slutnje sem ze zapisal kle al pa v topic - ninjitsu..po dfilozofija borlinih vescin,

sicer pa to ni nekaj, kar se da povedat..ta uporabnost, po kateri sprasujes, je take narave, da se moras spustiti vanjo, ce jo hoces zares zacutiti in razumeti.. ravno zato, vecina ljudi tega ne razume..

ti ne morm povedat kaksen okus ima rizota, dokler ne probas..

v osnovi krepis svojega duha in energetsko telo,
..nekateri pa so skozi vescino spoznali zivljenje..
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: kendo
Reply #25 - 31.01.2005 at 12:37:53
 
ja miha no....ne govort o stvareh o katerih pojma nimas.
Poskusi najprej kendo  ki ga zagovarjas, potem pa se canne de combat in potem raspraulejva kaj je bols in kaj ne. Treba je vedt vsej osnove ce hoces zadevo komentirat, ne samo ugibat. Ugibanje je najs, ampak lih tolk pa tut neuporabno. Bod clouk in se prepricej.
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: kendo
Reply #26 - 31.01.2005 at 15:15:47
 
si mogoce iz slutnje potegnil ven ugibanje?
vzamem nazaj.. tisto niso bile slutnje..
narobe sem se izrazil

blo je misljeno mogoce, mau prevec metaforicno Grin

torej brisi tisti stavek, in popravek:

sem treniral 2 leti vescino, ki ni imela povdarka na teh stvareh.. in sem ob prebiranju knjig in filozofiji celo v tej vescini vseeno "prepoznal" globocino..  in ko sem malo povezoval stvari, sem potem zapisal , kar sem uspel povezati.. o borilnih vescinah na sploh namrec ..


torej, zamenjaj to taktiko z ugibanjem;)
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: kendo
Reply #27 - 01.02.2005 at 20:53:09
 
Miha ne bit otrok, dej povej naravnost kaj si treniral. Pa kaj sploh veš o kendu. Pliz - bod direkten.
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: kendo
Reply #28 - 02.02.2005 at 11:06:32
 
dej preber si vse poste, pa mi quoti tisti del, ko sem povedal da vem kaj o kendu..

pol si pa se enkrat preber, ker ocitno imas tezave s razumevanjem teksta

nosis ime Bruce Leeja.. njegovo filozofijo bojevanja pa zanikas, zanicujes..
sram te bodi.. kloven debilen
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: kendo
Reply #29 - 03.02.2005 at 09:20:25
 
najprej hvala miha za tvoje karakteristike. na eni strani plemeniti filozof azijske pacifisticne miselnosti, v drugem primeru ekscesni zaljivec.....to seveda ne gre skupaj. Zato lahko vsem bralcem tega foruma s takim nacinom reces - poglejte si mojo dvolicnost.
Sam ne promoviram pacifizma v tvoji obliki. Predlagam pa ti da se s kendom soocis vsaj na e-mule-u, kjer je nekaj teh cudnih tekem ki so do sedaj se vse kolege s katerimi prakticiramo canne de combat - mecevanje evropsko s palico, spravljalo v nezadrzen smeh.

Predlagam ogled tudi ostalim....Smiley))
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4