Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 10
(Read 47872 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

partnerski trojček
14.01.2005 at 08:26:04
 
Name se je obrnil kolega z naslednjim problemom. Spoznal je dve punci, prijateljici, ki sta biseksualki. Obe ga imata radi in razmišlja o razmerju v troje. Želel je moje mnenje, ali bi takšna zveza dolgoročno lahko bila uspešna.
Moj prvi odziv je bil negativen, a sem kasneje pomislila, da ste tule na forumu imeli že veliko povedati o šeranju ljubezni in bolj svobodnih odnosih. Meni so te stvari precej tuje, jih ne poznam. Zato se težko vživim v takšno situacijo oz. res nimam pojma, kaj lepega lahko komu prinese.

Vaša razmišljanja?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: partnerski trojček
Reply #1 - 14.01.2005 at 09:14:46
 
Lilith wrote on 14.01.2005 at 08:26:04:
Vaša razmišljanja?




Nekje v puščavi živita dve vrsti (u bistvu ena) miši, ki se razlikujeta po tem, da je ena monogamna, druga pa ne. Tam v puščavi baje živijo tudi neki ljudje...



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: partnerski trojček
Reply #2 - 14.01.2005 at 09:35:10
 
dokler ustreza njim ustraza tud meni.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: partnerski trojček
Reply #3 - 14.01.2005 at 09:59:44
 
Bom poskusila bolj jasno povedati. Torej, osnovni problem tega kolega je, ali bi v takšnem odnosu lahko bil srečen. Ni mu najbolj jasno. Tisti del z seksom v troje mu je jasen. Ostalo pa ne.
Vprašanje: kakšno je psihološko ozadje sreče v troje? Kateri so motivacijski vzvodi za tovrstne nagibe?

Torej- ne zanima me toliko, ali vi tolerirate/diskriminirate tovrstne odnose, pač pa funkcioniranje teh odnosov- iz prakse ali pa tudi iz teorije.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: partnerski trojček
Reply #4 - 14.01.2005 at 10:02:30
 
Če je njim trem okej - potem je vse okej  Smiley

Je več takšnih in podobnih skupnosti/skupin na tem planetu in ne vidim nič čudnega ali slabega v tem...

Mislim, da mora bit lajf v takem trikotniku zelo pester in zanimiv, razgiban.



---------
ops, sem bil prehiter...


Če je lahko srečen v tej njihovi skupini? Zakaj pa ne?
Problem lahko nastane če v tej trojki ena dvojka bolj vleče na svojo stran in nekdo počasi pristane na stranskem tiru.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: partnerski trojček
Reply #5 - 14.01.2005 at 11:22:25
 
Lilith wrote on 14.01.2005 at 09:59:44:
Bom poskusila bolj jasno povedati. Torej, osnovni problem tega kolega je, ali bi v takšnem odnosu lahko bil srečen. Ni mu najbolj jasno. Tisti del z seksom v troje mu je jasen. Ostalo pa ne.
Vprašanje: kakšno je psihološko ozadje sreče v troje? Kateri so motivacijski vzvodi za tovrstne nagibe?



Največja jeba je v tem, da ponavadi z dvema ženama prideta tudi dve tašči

Sicer pa a ni tako, da se količina sreče, v kolikor lahko pogledamo ta na tak način, z deljenjem veča - torej bi morali biti trije bolj srečni kot dva.

Ali kot pravi meni ljub pesnik: "mi trije smo najboljši par"  8)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: partnerski trojček
Reply #6 - 14.01.2005 at 11:36:55
 
v teoriji (seveda po moje), zadeva ne more funkcionirat

v praksi, ne poznam primera, kjer bi zadeva funkcionirala


razen ... ko enden izmed partnerskega trojčka ne ve, da je udeležen v partnerskem trojčku


meni se namreč tisto nabijanje o svobodnem partnerstvu zmeraj zdi puščanje odprtih vrat za pobeg, ko nekdo ve, da to ni to in da zadeva ne bo funkcionirala na dolgi rok.

skratka ... meni to spada bolj v sfero wannabe
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: partnerski trojček
Reply #7 - 14.01.2005 at 11:37:45
 
Lilith wrote on 14.01.2005 at 09:59:44:
Bom poskusila bolj jasno povedati. Torej, osnovni problem tega kolega je, ali bi v takšnem odnosu lahko bil srečen. Ni mu najbolj jasno. Tisti del z seksom v troje mu je jasen. Ostalo pa ne.
Vprašanje: kakšno je psihološko ozadje sreče v troje? Kateri so motivacijski vzvodi za tovrstne nagibe?

Torej- ne zanima me toliko, ali vi tolerirate/diskriminirate tovrstne odnose, pač pa funkcioniranje teh odnosov- iz prakse ali pa tudi iz teorije.

Lilith, po mojem mnenju ti v bistvu nihče ne more odgovoriti na tisti način, na katerega bi si ti želela, da se ti odgovori. Prav vsak odnos je namreč čudež zase, funkcioniranje prav vsakega odnosa je enkratno, edinstveno in neponovljivo. Je odvisno predvsem od oseb, ki ga sestavljajo in zunanjih dejavnikov, ki na odnos ne/vplivajo. Ti poznaš svojega kolega in z njim lahko razpravljaš in se pogovarjaš o morebitnih hipotetičnih situacijah, ki bi se v takšnem odnosu zgodile. Določiti situacij in funkcioniranja odnosa ne moreta, ker seveda nimata poleg še drugih dveh subjektov, ki bi odločilno vplivala na razvoj in »rezultate« posameznih situacij. In, kot že tolikokrat – edino lastna izkušnja je tista, ki nekaj šteje. Vse ostalo – če bi, ko bi, kako bi, … so le predpostavke in vedno ostajajo neodgovorjena vprašanja. Torej? Hja – edino če bo poskusil živeti odnos v troje (če ga k temu vleče, seveda), bo lahko izkusil in ugotovil, ali je lahko v njem srečen… Vse, kar bi vsakdo izmed nas povedal, je izključno samo njegovo osebno doživljanje in mnenje, ki pa s tvojim kolegom in drugima dvema potencialno vpletenima v ta odnos lahko nima nikakršne povezave.

Psihološko ozadje? Ne vem, ampak ena izmed možnosti, ki se mi ta trenutek ponuja, je ta, da je to oseba, ki je tudi svoje otroštvo preživljala v trikotniku – razpeta in vpeta torej med starša in njun odnos. Čustveno odvisna od njiju. To je trikotnik, ki ga pozna, ki ji je domač, ki ji je blizu, zato bi hipotetično lahko doživljala trenutke sreče v troje tudi v svojem odraslem obdobju. V bistvu bi se na ta način tej osebi odvila otroška situacija, ki pa jo zna živeti. Zdaj – ali je to res tista globoka sreča ali ne… ta odgovor mora pač najti vsak sam. Morda tudi s ponovitvami svojih otroških situacij. Ali morda prav preko njih…

Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: partnerski trojček
Reply #8 - 14.01.2005 at 12:20:16
 
Peesda, spet težite.

Trije so, ki bi radi bili par?

Ja, pa naj bodo.

A ne vedo, če jim bo zneslo?

Ja, probajo naj, pa bodo vidli, a ne?

Če jim bo zneslo, super, če jim ne bo, bodo pa vedeli, da jim ni zneslo.

Izkušnje so več vredne kot neko zgolj teoretično nabijanje o morali tovrstnega početja, pa nabijanje ali je to sploh možno z čustvenega stališča, pa energije, pa različna hotenja in podobna jajca.

Naj postanejo par, pa bodo videli sproti kako to gre, če sploh. Kakorkoli se bo izteklo, bodo pametnejši za eno izkušnjo.

Mi pa se raje ukvarjajmo z lastnimi problemi.

Case closed.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: partnerski trojček
Reply #9 - 14.01.2005 at 12:30:24
 
Kaj pa če ti ne bi foruma bral, če ti gre teoretiziranje tako na živce?
Osebno sem za to, da je volk sit in koza cela. Ne pa da volk požre kozo - kot bi ti rad skozi svoje določanje o vsebini prispevkov na forum.

Aja, pa nazaj na temo, prosim. Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: partnerski trojček
Reply #10 - 14.01.2005 at 13:18:51
 
Med mormoni je bigamija ali še bolje poligamija nekaj čisto normalnega.
V Salt Lake Cityju (Utah je središče mormonov), kjer so bile pred dvema letoma zimske olimpijske igre, menda  obstaja preko  50.000 takih bigamnih družinskih skupnosti.
Po eni od mormonskih verskih doktrin, je življenje v bigamni zvezi celo potreben predpogoj za dosego najvišjih nebes.   8)

Torej večjih težav ne bi smelo biti, če je prava volja med ljudmi.

Morda tudi ne bi bilo napak, če bi se tale trojček odpravil na ekskurzijo v to ameriško državo in izmenjal izkušnje iz prve roke ...





Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: partnerski trojček
Reply #11 - 14.01.2005 at 13:37:03
 
Bardo_Thodol wrote on 14.01.2005 at 13:18:51:
Med mormoni je bigamija ali še bolje poligamija nekaj čisto normalnega.
V Salt Lake Cityju (Utah je središče mormonov), kjer so bile pred dvema letoma zimske olimpijske igre, menda  obstaja preko  50.000 takih bigamnih družinskih skupnosti.
Po eni od mormonskih verskih doktrin, je življenje v bigamni zvezi celo potreben predpogoj za dosego najvišjih nebes.   8)

Torej večjih težav ne bi smelo biti, če je prava volja med ljudmi.

Morda tudi ne bi bilo napak, če bi se tale trojček odpravil na ekskurzijo v to ameriško državo in izmenjal izkušnje iz prve roke ...



Drugo možnost pa si lahko poiščejo pri Mohamedovih bratih: tam je povečini edini pogoj ta, da jih lahko vzdržuje: vsekakor pa ne moremo reči, da kaj takega v praksi ni izvedljivo.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: partnerski trojček
Reply #12 - 14.01.2005 at 14:35:18
 
Lilith wrote on 14.01.2005 at 08:26:04:
Name se je obrnil kolega z naslednjim problemom. Spoznal je dve punci, prijateljici, ki sta biseksualki. Obe ga imata radi in razmišlja o razmerju v troje. Želel je moje mnenje, ali bi takšna zveza dolgoročno lahko bila uspešna.
Moj prvi odziv je bil negativen, a sem kasneje pomislila, da ste tule na forumu imeli že veliko povedati o šeranju ljubezni in bolj svobodnih odnosih. Meni so te stvari precej tuje, jih ne poznam. Zato se težko vživim v takšno situacijo oz. res nimam pojma, kaj lepega lahko komu prinese.

Vaša razmišljanja?



Jaz razumem pod to, da se  "imajo radi" ,  da se samoslepijo, da v bistvu "sestradano" iščejo ljubezen, pri čemer pa zamenjujejo spolni akt z ljubeznijo. Torej gre v končni fazi za samoslepilo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: partnerski trojček
Reply #13 - 14.01.2005 at 14:48:43
 
Mi v bistvu še svojih nagibov ne razumemo zmerej, kako bi lahko druge. Če bo temu fantu uspelo z njima ustvarit eno lepo razmerje, si mislim, da bo sam nad sabo najbolj presenečen, da je kej tacga zmožen. Lih tak kot bi bli verjetno mi, če bi bli na njegovem mestu. Če mu ni čisto mimo, nej proba, zakaj pa ne? Se bo zihr marsikej naučil
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: partnerski trojček
Reply #14 - 14.01.2005 at 15:04:57
 
exodus wrote on 14.01.2005 at 14:35:18:
Jaz razumem pod to, da se  "imajo radi" ,  da se samoslepijo, da v bistvu "sestradano" iščejo ljubezen, pri čemer pa zamenjujejo spolni akt z ljubeznijo. Torej gre v končni fazi za samoslepilo...



v končni vazi je vedno vse slepilo ... razen slepila samega



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 10