Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 21802 times)
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #30 - 03.01.2005 at 13:44:56
 
..ne vem če je kaj prostora tukaj za razum?
Ta omejeni razum nam zavira marsikaj ker se mu enostavno zdi nemogoče, preveč neverjetno.
Včasih je dobro razum tudi izklopit..
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #31 - 03.01.2005 at 13:46:59
 
marina wrote on 03.01.2005 at 13:40:50:
Meni pa nikoli ni bilo jasno, zakaj živim in se zavedam točno tega življenja, zakaj nismo recimo v letu 800 ali v 2300. Na to vprašanje so mi vedno odgovorili, da si je moja duša sama izbrala ta čas, to sedanje telo in ta karakter in te okoliščine, ker je to pač skupek in rezultat vseh mojih delovanj v preteklosti.
Toda moja duša si je izbrala živeti tudi recimo v letu 500 pa 1200, zakaj se torej zavedam ravno tega časa in tega življenja, glede na toliko in toliko življenj v preteklosti. Tukaj razum odpove, po poti srca ne verjamem, da se da priti do tega odgovora. Meni srce pravi, da sem že "bila", toda zakaj se zavedam ravno tega življenja.

ne da si si izbrala zivet tuki in zdej in v takih okoliscinah, ampak ti je bilo to dodeljeno v skladu s tvojimi prejsnimi aktivnostmi.

mi mamo moznost delovat, ampak rezultate svojih dejanj pa mormo zmeri sprejet pa ce so nam vsec ali ne. to nakazuje na eno visjo silo, pod katerim vplivom smo vsi. in ta visja sila nam je v skladu z nasimi prejsnimi aktivnostmi dodelila nam trenutne okoliscine.

da se cista zavest zmotno-poistoveca z materijo in ob tem trpi trojne nadloge materialne eksistence ni njena najbolj naravna pozicija. ampak tudi to je rezultat njene zelje in posledicno aktivnosti. ce se obrnemo nazaj proti visji sili in jo sprejmemo tako kakrsna je (in s tem tudi sebe v odnosu do nje), smo v trenutku osvobojeni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #32 - 03.01.2005 at 14:43:35
 
marina wrote on 03.01.2005 at 13:40:50:
Meni pa nikoli ni bilo jasno, zakaj živim in se zavedam točno tega življenja, zakaj nismo recimo v letu 800 ali v 2300. Na to vprašanje so mi vedno odgovorili, da si je moja duša sama izbrala ta čas, to sedanje telo in ta karakter in te okoliščine, ker je to pač skupek in rezultat vseh mojih delovanj v preteklosti.

Saj si ni tvoja duša izbrala ta čas ampak tvoja starša in še bog ki je vdihnil življenje v tvoje novorojeno telo... To da je pa človek bil v "prejšnjih življenjih" nek grešnik pa zna za nekatere biti izgovor za marsikaj...
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #33 - 03.01.2005 at 14:53:50
 
Ma ne gledam na to kot na izgovor/e.

Misliš, da nismo mi izbrali, kdaj in kam?
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #34 - 03.01.2005 at 14:57:11
 
Quote:
Ma ne gledam na to kot na izgovor/e.

Misliš, da nismo mi izbrali, kdaj in kam?

Za vas tukaj nevem, ampak zase vem da si nisem izbral časa, niti svojega imena, niti spola...   Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #35 - 03.01.2005 at 15:04:35
 
ubogi fant, vsi so odgovorni za tvoje življenje, samo ti ne Cry Grin Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #36 - 03.01.2005 at 15:09:10
 
Quote:
ubogi fant, vsi so odgovorni za tvoje življenje, samo ti ne Cry Grin Wink

Malo obračaš besede, za svoje spočetje nisem jaz odgovoren v nobenem primeru, kar se pa tiče mojega življenja pa v večini sem...  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: prejsnja zivljenja
Reply #37 - 03.01.2005 at 17:08:07
 
Sama sem se odločila ja, ampak glede na to, da sem že večkrat (recimo) živela, zakaj se zavedam sama sebe ravno TOKRAT ... Zakaj se ne zavedam sebe - v drugem karakterju, drugem telesu, drugem  času...In če sem se takrat tudi zavedala - valda, ker to ni moje edino življenje, zakaj se nahajam ravno v temle življenju. Mogoče zato, ker je v materialnem svetu točno leto 2005 in sem pač notri? Ne znam bolje povedat, kaj me sploh matra Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #38 - 03.01.2005 at 19:07:16
 
marina wrote on 03.01.2005 at 17:08:07:
zakaj se zavedam sama sebe ravno TOKRAT ... Zakaj se ne zavedam sebe - v drugem karakterju, drugem telesu, drugem  času...In če sem se takrat tudi zavedala - valda, ker to ni moje edino življenje, zakaj se nahajam ravno v temle življenju. Mogoče zato, ker je v materialnem svetu točno leto 2005 in sem pač notri? Ne znam bolje povedat, kaj me sploh matra Undecided

Matra te verjetno to, ker se sprašuješ o stvareh ki jih v času tega življenja ne boš nikoli izvedela. Potem ko bomo umrli bomo videli kdo ima prav. Mogoče se bomo reinkarnirali v nekaj drugega, mogoče se bodo odprle knjige življenje in tisti čigar je ime notri bodo živeli v večni blaženosti, ostali pa večno trpljenje...mogoče pa sploh nič ni tako da zdaj je čas za pametovanje potem ga ne bo več...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #39 - 03.01.2005 at 21:25:34
 
jaz sem skoraj siguren da obstaja zanka v življenju, ko lahko doživiš smrt in ostaneš živ, se pravi umreš v življenje, zavestno prestopiš na drugo stran, a še vedno ostaneš v telesu

mal čudno in shizofreno, ampak tako se mi zdi
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #40 - 03.01.2005 at 22:19:01
 
Quote:
jaz sem skoraj siguren da obstaja zanka v življenju, ko lahko doživiš smrt in ostaneš živ, se pravi umreš v življenje, zavestno prestopiš na drugo stran, a še vedno ostaneš v telesu

mal čudno in shizofreno, ampak tako se mi zdi


začni vadit zavestno umiranje  Wink (na pozitivkah jo maš)
največji bit bi tak bil, da bi se človek zavedal svoje smrti.
a potemtakem, če se je zaveš, prekineš tok rojstev??
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #41 - 03.01.2005 at 22:32:19
 
ne najdem na pozitivkah

sam tle se gre za zelo velik preskok v zavesti do katerega se da pridit le z pravilnim delovanjem (drugače ne vem kako rečt), mogoče tudi s halucinogeni, sam te v takem primeru realnost hitro zabriše nazaj ob tla

ne vem, sej mogoče sam teoriziram
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #42 - 03.01.2005 at 22:51:31
 
Tongue zmotu sn se. napiši - zavestno potapljanje v sen -

LSD-je kurba, mi kaj sm žrli gobe, in to je že  Tongue..
mene že kaka vredi ganja totalno mimo odpela-shizofrenija. Grin
zadnič sploh nisem več vedel nič o sebi, nobene kontrole, totalna štala v glavi,..saj to je po eni strani vrei,. ego se močno prestraši, a kaj če po ganji nič ne moreš spravit v zavest. vse deluje v nezavednem..
z substancami sn jaz zaklučo.
ču sn, da semizdi v indiji, so v pretek. folk mislim da 10.let si čistli telo, potem so komaj bili pripravljeni za trip varjanto..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #43 - 04.01.2005 at 09:28:55
 
marina wrote on 03.01.2005 at 17:08:07:
Sama sem se odločila ja, ampak glede na to, da sem že večkrat (recimo) živela, zakaj se zavedam sama sebe ravno TOKRAT ... Zakaj se ne zavedam sebe - v drugem karakterju, drugem telesu, drugem  času...In če sem se takrat tudi zavedala - valda, ker to ni moje edino življenje, zakaj se nahajam ravno v temle življenju. Mogoče zato, ker je v materialnem svetu točno leto 2005 in sem pač notri? Ne znam bolje povedat, kaj me sploh matra Undecided

matra te to da ne ves, ceprav si zelis vedt. zelja je/bo zmeri... znanje je/bo pa tud zmeri. kako ju zdruzit? odstrant je treba blokado. kako? vprasi nekoga k jo je ze. kako ves kdo jo je ze? njega ne matra vec.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #44 - 04.01.2005 at 17:14:20
 
Samson wrote on 01.01.2005 at 16:35:19:
Res je sicer, da so bile v začetkih krščanstva zalo hude dispute tudi o reinkarnaciji, vendar ti moram povedati, da razodeta Božja beseda o tej tipično poganski 'dogmi' vztrajno molči. Reirkarnacija je zelo razumljiv produkt človekove silne želje po nesmrtnosti. Ko je postalo jasno, da človek je nesmrten, in to je postalo jasno samo v razodeti religiji, torej v krščanstvu, pogansko verovanje v reinkarnacijo ni več potrebno.

In če se nekaterim novodobnim ezoterikom še bolj živo slika, kako je reinkarnacija neka realnost, ostaja vendarle to produkt poganskega praznoverja, pa četudi bi nekdo v samem Kristusovem imenu razglašal drugače. O tem, kdo bi naj bil tisti, ki v Kristusovem imenu govori drugače, kot je govoril Kristus, pa sam Jezus zelo natančno napove že v samih tistih pravih, pristnih Evangelijih, ki so v slovenščino prevedeni že zdavnaj in to v vedno novih različicah, kakor se je pač razvijal slovenski jezik...

Navajaš fantazmogonični vir, ki kvečjemu govori proti veri v reinkarnacijo, saj je s svojo neverodostojnostjo popolnoma neuporaben.D


Čuj, Samson, kaj pa praviš na tole :

Še vedno lahko v Sv. pismu zasledimo odlomke, iz katerih je očitno, da so Jezus in njegovi učenci reinkarnacijo razumeli in sprejemali. Za primer navajam odlomek, ko učenci Jezusa sprašujejo o Janezu Krstniku. "Kdo je Janez? Kdo je ta izjemni človek, ki pridiga v divjini?", ga sprašujejo. In Jezus jim pravi: "Se ne spomnite, kaj sem vam povedal? On je Elija, ki je znova prišel." (Mt 11:13, Mt 17:10) Elija je živel pred Jezusovim rojstvom in je kot preprok omenjen v Stari zavezi.

Vera v reinkarnacijo naj bi v krščasntvu obstajala vse do 6. stoletja, ko je bizantinski cesar Justinijan prepovedal učenje o ponovnih rojstvih in ukazal, da so izbrisali iz svetega pisma vsa mesta, k i so govorila o tem. To so opravili tako temeljito, da z izjemo nekaterih odlomkov, kot je zgorni, o reinkarnaciji ni ostalo nič napisanega; posameznike, ki so govorili o tem, pa so preganjali. Tako je s časoma utonila v pozabo.




In učenci vprašajo Jezusa: "Zakaj torej pismouki govorijo, da mora najprej priti Elija? Odgovoril jim je: Elija prihaja in bo vse prenovil. Povem pa vam, da je Elija že prišel, a ga niso spoznali, temveč so storili z njim, kar so hoteli. Tako bo tudi Sin človekov trpel od njih. Tedaj so učenci doumeli, da jim je govoril o Janezu Krstniku." (Mt 17, 10-13)  


Navsezadnje se Stara zaveza konča celo s prerokbo, ki nakazuje Elijevo ponovno rojstvo: "Glejte, pošiljam vam Elija, preroka, preden pride Gospodov dan, veliki in strašni." (Mal 3,23)  

Na vprašanje učencev Jezus kasneje izrecno izjavi, da je bil Janez Krstnik Elija: "Tu je tisti, o katerem je pisano: Glej, jaz pošiljam svojega glasnika pred tvojim obličjem, ki bo pripravil tvojo pot pred teboj. Resnično, povem vam: med rojenimi od žena ni bil obujen večji od JAneza Krstnika, vendar je najmanjši v nebeškem kraljestvu večji od njega... Vsi preroki in postava so prerokovali Janeza. On pa je, če hočete to sprejeti, Elija, ki mora priti."(Mt, 10-14)  


Še več dokazov o reinkarnaciji (??):  

V Psalmih (90,3) piše, da Bog vrača ljudi v prah in jim govori: "Vrnite se, človeški sinovi!"  

V zgodbo o človeku, ki je slep od rojstva in naj bi ga Jezus ozdravil (jn9), učenci izrecno vprašajo: "Rabi, kdo je grešil, on ali njegovi starši, da se je rodil slep?" Že samo vprašanje, da se lahko nekdo zaradi svojih lastnih grehov rodi slep, samoumevno predpostavlja prejšnje življenje in temu sledeče ponovno rojstvo.

Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4