Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 21776 times)
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: prejsnja zivljenja
Reply #15 - 01.01.2005 at 13:40:13
 
enigma wrote on 29.12.2004 at 13:19:53:
Mene zanima, ce kdo izmed vas pozna koga ki ima to sposobnost...da ti pove kaj si bil v prejsnjem zivljenju. Sama se zelo zanimam za duhovnost in pred kratkim sem s pomocjo rojstnega datuma si dala naredit eno tako za hec analizo, pa sem bila nad rezultatom presenecena.
Napisano sem imela, da se spominjam rimskega casa...ter da sem bila v Jezusovi sluzbi...da sem delovala zanj.

Hja, lepo ti je eden sfantaziral.
In ti mu verjameš?

Kot odgovor na prvotno vprašanje:
Jaz poznam mene osebno, ki imam to sposobnost, da ti odgovorim na vprašanje o tvojem 'prejšnjem' življenju.

Pred samim TVOJIM OSEBNIM spočetjem te nikjer in nikoli in na noben način ni bilo. Če kdo kaj drugega najde za tvoje "prejšnje življenje", gre v takšnem primeru za veliko zmoto, če gre za resnega človeka, sicer pa, objektivno gledano, to pomeni poceni nateg.

Pa oprosti izrazu, če te moti, in mirno naprej praznuj!

In vso srečo v novem letu 2005, in ne dovoli, da ti kdo naloži, da si ne vem kje nazaj leto 2005 že preživela... Wink Smiley
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: prejsnja zivljenja
Reply #16 - 01.01.2005 at 14:54:22
 
Samson, na koncu imaš zapisano Kristus nas vse ljubi.  Torej si katolik. Naj ti povem, da v knjigi Jakoba Lorberja Janezov Veliki evangelij, ki mu ga je narekoval v besedi in sliki sam GOspod, je On svojemu hlapcu pisarju Lorberju med drugim  pripovedoval tudi o prejšnjih življenjih,
o usodi duše v onstranstvu,
o vnovični utelesitvi na Zemlji, do katerih prihaja, če se človek mora še učiti, da bi lahko postal božji otrok v Njegovem kraljestvu.
In tudi to je povedal, da bo kasneje skozi zgodovino to vedenje o vnovični utelesitvi izpisano ven, ker preprosti narod je preveč neumen, da bi razumel, da umre samo telo in da je duša tista, ki je nesmrtna in da bo prevzela novo telo, če bo to potrebno
in tudi zato bo to zavrženo iz biblije, ker bi ljudje sicer mislili, da lahko torej delajo in živijo,kakor hočejo, ker imajo torej itak še več priložnosti v naslednjem življenju.
Knjig je kakih 5, vsega skupaj jih je 10 in zadnjih 5 še ni prevedeno v slovenščino, je pa tako zelo obsežna vsaka sama zase, da bi sedaj težko našla strani, kjer je to opisano po Njegovem nareku. In tega nauka o reinkarnaciji ne gre zametovati. Poleg tega vse svetovne vere imajo nauk o reinkarnaciji, razen krščanske, pa še ta ga torej nima v sedanjem času, nekoč pa ga je imela.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: prejsnja zivljenja
Reply #17 - 01.01.2005 at 16:35:19
 
marina wrote on 01.01.2005 at 14:54:22:
Naj ti povem, da v knjigi Jakoba Lorberja Janezov Veliki evangelij, ki mu ga je narekoval v besedi in sliki sam GOspod, je On svojemu hlapcu pisarju Lorberju med drugim  pripovedoval tudi o prejšnjih življenjih,
o usodi duše v onstranstvu,
o vnovični utelesitvi na Zemlji, do katerih prihaja, če se človek mora še učiti, da bi lahko postal božji otrok v Njegovem kraljestvu.

Nič novega nisem zvedel. Podobnih fantazmogonij kar mrgoli dandanašnji, in ubogi samozvani "Jezusov hlapec pisar" Jakob Lorber s svojim Velikim Janezovim evangelijem ni bil edini, ki se mu je zavrtelo, pa je v takem stanju postal "navdihnjen". Res je sicer, da so bile v začetkih krščanstva zalo hude dispute tudi o reinkarnaciji, vendar ti moram povedati, da razodeta Božja beseda o tej tipično poganski 'dogmi' vztrajno molči. Reirkarnacija je zelo razumljiv produkt človekove silne želje po nesmrtnosti. Ko je postalo jasno, da človek je nesmrten, in to je postalo jasno samo v razodeti religiji, torej v krščanstvu, pogansko verovanje v reinkarnacijo ni več potrebno.

In če se nekaterim novodobnim ezoterikom še bolj živo slika, kako je reinkarnacija neka realnost, ostaja vendarle to produkt poganskega praznoverja, pa četudi bi nekdo v samem Kristusovem imenu razglašal drugače. O tem, kdo bi naj bil tisti, ki v Kristusovem imenu govori drugače, kot je govoril Kristus, pa sam Jezus zelo natančno napove že v samih tistih pravih, pristnih Evangelijih, ki so v slovenščino prevedeni že zdavnaj in to v vedno novih različicah, kakor se je pač razvijal slovenski jezik...

Navajaš fantazmogonični vir, ki kvečjemu govori proti veri v reinkarnacijo, saj je s svojo neverodostojnostjo popolnoma neuporaben. Zanimiv bi bil samo za  novodobne avanturiste in mogoče za tiste psihoanalitike, ki imajo na pretek časa za nepotrebno analiziranje podobne neznansko obsežne literature samozvanih 'razsvetljenih' oseb za katero koli področje se ti že ljubi brskati... Cheesy
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: prejsnja zivljenja
Reply #18 - 01.01.2005 at 18:33:04
 
Praviš, da navajam fantazmogonični (misliš fantazijski?) vir, ki kvečjemu govori proti veri v reinkarnacijo, saj je s svojo neverodostojnostjo popolnoma neuporaben.
Toda  neverodostojnosti tega vira ti ne moreš dokazati.

Prav tako se ne da dokazati verodostojnosti pisem v bibliji. Ali drugače, oboje je nedokazano, ali če hočeš, vse je nastalo po pismoukih in zapisovalcih skozi čas in zato je tudi Lorberjeva narekovana pripoved enakovredna njim.
Normalno da Cerkev ne bo nareidla revolucije in priznala nečesa, kar naj bi bilo umaknjeno iz svetih spisov že pred tisoč ali kolko leti.

Jaz nimam dokaza, da reinkarnacija je in nimam dokaza, da je ni.
Tako tudi ti nimaš dokaza, da tega ni.


Kar pa se tiče verodostojnosti biblije, ki jo goreče zagovarjaš, pa se spomni papeža, ki je predlani na veliko presenečenje izjavil, da PEKEL V OBLIKI OGNJA PO FIZIČNI SMRTI NE OBSTAJA, pač pa hude grešnike čaka neznosno psihično trpljenje. In ne ogenj. Torej je papež nekaj priredil po tvoje?

Prav tako je papež rekel, da tudi tak človek, ki ne veruje v Boga in ne obiskuje maš, vendar pa živi pošteno življenje in je dobrega srca, PRIDE PO SMRTI V RAJ. In kot vidiš, je to v nasprotju z zapisi, ki pravijo, da kdor ne priznava edinega Boga, pride v pekel. Toliko o verodostojnosti. Še celo papež govori proti njej oz tretira te zapise na svoj način.
80% italijanskih duhovnikov in ostalih cerkvenih delavcih na visokih položajih po neki raziskavi ne verjame v Marijino brezmadežno spočetje. Veš kaj, jaz pa verjamem, ker verjamem v čudeže, ki so se morali zgoditi, verjamem, da je bil Jezus božji sin.
Trdim samo, da je prav možno, da je človek skozi zgodovino kaj priredil po svoje. NIkoli ne bomo vedeli, na tem svetu in v tem (edinem, bogvekaterem) življenju očitno ne. Sem pa gledala enkrat eno oddajo, kjer so obravnavali reinkarnacijo, glavna oseba je bil neki deček, ki je še v otroških letih govoril o svojem poslu, o svoji ženi, povedal je, kje je doma in kako se piše, zahteval je, da ga kličejo po nekem drugem imenu...Ko so starši preverjali in iskali tistega človeka, so izvedeli in tudi spoznali družino, kjer je res umrl v prometni nesreči umrl nek moški srednjih let in se pisal točno tako in tako, ženi je bilo ime tako, kot je ta deček povedal...Zame je tudi to lahko pravljica, toda če bi bila izmišljija, ne bi menda delali filma iz tega. Vseeno pa spoštujem vse velike može, ki so sledili kot Lorber klicu in zapisovali, navsezadnje je Lorber moral pozabiti na svoje privat življenje in na službo, bil je glasbenik in učitelj, ker je moral pisati od zore do mraka in je kljub poklicu živel od miloščine prijateljev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #19 - 01.01.2005 at 22:02:01
 
Smrt je tako kot črna luknja v fiziki.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=preizkusi;action=display;num=1063...

Nihče ne more razumeti kako je biti mrtev.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: prejsnja zivljenja
Reply #20 - 01.01.2005 at 22:28:04
 
Joj, Marina, pa ne takoj tako strogo! Smiley

Mar ne vidiš, da se v marsičem zelo zelo strinjava! Tudi jaz verjamem v čudeže, - gorje puščobnežu, ki se tej veri odpove in se na ta način prepusti duhovni plesni! Jezus Kristus je Božji Sin, pravilno. In  papeževe razlage niso niti pod razno v nasprotju s Pismi ali s tem, kar običajno pišem jaz. Že za časa Sv. Pavla, prvaka apostolov, se je Cerkev zavedala, da je prva poštenost in življenje za druge (agape), potem šele vera. Evangelist Janez postavlja nekakšen moralni kategorični imperativ: "Vera brez del je mrtva". In ne boš verjela, ta kategorični moralni imperativ je gonilo mojega vsakdana. Rad delujem iz vere, po veri, za druge, po tem me nekako poznajo prijatelji in 'prijatelji'.

Glede fantazijskih spisov je pa tako, da so fantazisjki v svojih določenih potezah. Reinkarnacije ni mogoče dokazati. Mogoče pa je dokazati, da reinkarnacije preprosto ni. V tem drugem se pač motiš.

To, da je mogoče človeka s tehniko hipnoze spraviti v stanje "regresije", kar je celo prof. Kononenko zmagoslavno jemal kot dokaz za obstoj reinkarnacije, ni nič drugega kot pot v človečanski kolektivni spomin. To, vidiš, je sicer spoštovani Kononenko prezrl, ker povsem očitno nikoli resnične psihologije ni obvladal, ker je niti študiral ni.

Sem pa vesel tvojega pisanja. Tudi meni je tisti novodobni 'evangelij" po svoji izraznosti in tudi vsebini všeč. Zvečine ga izpolnjujejo skoraj bi rekel mistična doživetja Jezusa Krisutsa, in je kot tak zanimiv za prebiranje, ne daje pa prav nobenih novih razodetij, pač pa  podaja zelo hude zmote, ki ga kot take uvrščajo v zvrst izrazitih fantazijskih spisov.

Pisca samega pa spoštujem tudi jaz, verjemi mi. Je bil pa žrtev svojega lastnega fantaziranja. Vendar smo to včasih vsi mi, včasih manj, včasih bolj.

Lepo se imej in ostani razmišljajoča in prizadevna še naprej!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: prejsnja zivljenja
Reply #21 - 01.01.2005 at 22:29:08
 
gemba wrote on 01.01.2005 at 22:02:01:
Smrt je tako kot črna luknja v fiziki.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=preizkusi;action=display;num=1063...

Nihče ne more razumeti kako je biti mrtev.



Bravo, PET!!! Cheesy
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: prejsnja zivljenja
Reply #22 - 02.01.2005 at 00:49:40
 
Raje vklopim razum. Zato izmed vseh možnih nasprotujočih si informacij bolje obrajtam tisto, ki je še najbolj verjetna, brez nekega fanatizma. Dajem pa možnost, da se motim.
Praviš, da se je Cerkev zavedala, da je prva poštenost in delo za druge, potem šele vera. Toda v bibliji je prva zapoved tale : ljubi edinega Boga.....Tako da je v Pismih in v Cerkvi kar nekaj razhajanja, kaj je na prvem mestu. Sveto pismo je bilo po Cerkvi zgleda prirejeno glede na trenutni čas in trenutno stanje duha. In tako tudi danes naš papež pač reče, da bo tudi dober in pošten človek prišel v nebesa, čeprav je bil za časa življenja ateist. Ker je danes več ateizma kot nekoč, ko je povsod vladala Cerkev in imela prvo in zadnjo besedo. Še en dokaz prirejanja božjih naukov : v bibliji nikjer ne piše, da se duhovniki ne bi smeli poročati, pač pa je takšno zapoved postavil neki papež v 11. stoletju (ali 10., ali 12. stoletju, sem že pozabla)  in k temu ga je pač prignala razuzdanost nekega tedaj živečega škofa.
Saj ne obsojam, da ne boš mislil, samo realne dogodke gledam kako stojijo.
In vendar bolj cenim te pismouke in glasnike, kot so bili vsi ti in k njim prištevam tudi našega Lorberja, po mojem je njim enakovreden in to lahko sprejmem samo, če si dopustim verjeti, da je bilo tudi v 19. stoletju možna narekovana beseda od Njega. Kako veš, da je bil naš vrli Jakob žrtev lastnega fantaziranja, kar je sicer čisto možno? Tega ne vemo.  Opisi krajev in navad iz časa pred 2000 in več leti so tako natančni, da bi Lorber, ubogi glasbenik, težko dobil take informacije.

Je bil torej tudi slavni, od malega goreče veren Edgar Cayce, ki je verjel v reinkarnacijo, žrtev lastnega fantaziranja? Ok, za Lorberja ne vemo, premalo je znanega o njem, za Cayceja se pa ve, da je v transu  tisočem ljudem povedal zdravila in način zdravljenja vseh možnih bolezni. Ženski s kožnim rakom je predlagal, da si polaga na obolela mesta krvavega na pol preklanega zajca, pa je bilo to za tiste čase čista norost. Ženska je ozdravela, v 60. letih 20. stoletja pa so zdravniki v ZDA prvi na svetu ravno iz zajčje krvi naredili serum za zdravljenje raka.
In ta Edgar je veliko govoril o Bogu, vedno se je obračal nanj. In prav tako je omenjal TUDI reinkarnacijo in povezave ljudi iz prejšnjih življenj. Zase je povedal, da  se bo vrnil leta 2100 in se je videl, kako v tem svojem naslednjem življenju leti z letalom čez Ameriko in da  New Yorka ni nikjer več, ker je zravnan z zemljo.

Ob vseh ZA in PROTI, kar sicer ni bil namen tega topica,
jaz izberem tisto varianto, ki "zgleda" najbolj verodostojna in poleg tega mi moji lastni občutki govorijo, da sem "že bila", to sem zaznala že večkrat in od tod moja odločitev, da verjamem v reinkarnacijo in prejšnja življenja... pa ne prejšnje življenje leta 2005, kot si ti nekje omenjal, ampak nazaj v času štetja.

Glede regresije pa se tudi strinjam, da ni verodostojna, saj je lahko igra domišljije ali pa kaj veš kaj vse lahko vidiš na astralu, saj folk se ne spozna na te reči, jaz niti najmanj ne. In vsak je baje itak najraje Kleopatra ali pa Ramzes drugi, ker tu dela ego. Če ne najdemo nekih odgovorov, si jih psiha sama izmisli po pričakovanju ega in je skoraj nesmiselno  skozi nekakšno regresijo iskati resnico, kjer razum nima veliko možnosti, da se izkaže.

Seveda  lahko razumsko ovržeš trditev, da reinkarnacija obstaja, ker ni dokazana.
In prav tako lahko razumsko ovržeš trditev, da nebesa in pekel obstajajo, ker niso dokazana.
Ni razlike.

Eno je vera, drugo pa lastno spoznanje, ki je prav tako kot slepa vera lahko napačno...  
  Ničesar od tega se ne da dokazati, niti pekla, niti nebes, niti reinkarnacije. samo na pričevanja drugih se lahko zanašamo. Saj zato pa jaz preberem to in ono in se po svoji vesti držim najboljšega od vsega skupaj z lastnimi spoznanji, saj jih vendarle ne morem zanikati in imeti za nične, kajti ne boleham za shizofrenijo in sem bila v tistem času trezna:)
Kakšnega živega jasnovidca, ki bi mi o moji preteklosti znal povedat, ne poznam in če bi obstajal in mi povedal, težko da bi mu kaj od tega verjela. Razen če bi se mi odprl uvid v to in bi sama jasno videla. Vem torej, (po lastnem spoznanju)  da sem že bila, ne vem pa, kdaj in kje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #23 - 02.01.2005 at 01:11:28
 
Samson wrote on 01.01.2005 at 22:28:04:
Joj
Glede fantazijskih spisov je pa tako, da so fantazisjki v svojih določenih potezah. Reinkarnacije ni mogoče dokazati. Mogoče pa je dokazati, da reinkarnacije preprosto ni. V tem drugem se pač motiš.

Sem pa vesel tvojega pisanja. Tudi meni je tisti novodobni 'evangelij" po svoji izraznosti in tudi vsebini všeč. Zvečine ga izpolnjujejo skoraj bi rekel mistična doživetja Jezusa Krisutsa, in je kot tak zanimiv za prebiranje, ne daje pa prav nobenih novih razodetij, pač pa  podaja zelo hude zmote, ki ga kot take uvrščajo v zvrst izrazitih fantazijskih spisov.

Pisca samega pa spoštujem tudi jaz, verjemi mi. Je bil pa žrtev svojega lastnega fantaziranja. Vendar smo to včasih vsi mi, včasih manj, včasih bolj.

Lepo se imej in ostani razmišljajoča in prizadevna še naprej!


Zakaj se moti? Dokaži, če nekaj trdiš.

Dokaži, da je bil pisec žrtev svojega lastnega fantaziranja? Dokaži, da so to fantazije.

Dokaži, da ni reinkarnacije.

Kot vedno doslej, nekaj zanikaš, pa tega ne utemeljiš.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: prejsnja zivljenja
Reply #24 - 02.01.2005 at 13:08:44
 
THOR wrote on 30.12.2004 at 21:23:49:
Bi se kar strinjal, vsak človek je unikatno bitje.

to itaq
nekateri ljudje, ki pa pridejo tolk deleč, da se jim odpro te informacije, pa se tega čist lepo spominjajo - da je njihov višji jaz naseljeval že več teles ... da so ONI že živel več življenj ...

če se napačno poistovečaš, pol zate ni inkarnacije ... telo se ne reinkarnira ... samo višji jaz se ... v različna telesa ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #25 - 03.01.2005 at 09:17:25
 
reinkarnacija kot objektivno in vecno dejstvo obstaja. seveda pa ima vsak pravico si pred to resnico zatisnit oci in pol zanj subjektivno reikarnacija res ne obstaja. kle se ne placa v nedogled kregat, ker resnice se izkljucno z argumenti in logiko (ali povzdignjenim glasom) ne da dokazat. je pa velka moznost, da lahko nekdo, ki ima sam globoko realizacijo in primeren socuten zgled, inspirira tud druge, da zacnejo resnico vedno bolj in bolj sprejemat.

npr. ce zunaj sije sonce in je dan, ima se vedno vsak od nas (zarad dane nam svobodne volje) moznost zapret oci in za nas subjektivno sonce niti dan ne obstajata. ampak ker je nasa (od individualnih spiritualnih entitet) svobodna volja omejena, se istocasno nikol ne mormo ciz popolnoma izognit resnici. tud ce nocmo vidt sonca nas ta se zmeri greje in tud ce se pred njim skrijemo v hiso ga bomo cez tolk casa potrebovali itd. zmeri je ena luknja preko katere se nam resnica tud ce nocmo razodeva. bolj ko je ne sprejmamo bolj trpimo (tega si pa nihce ne zeli). na ta nacin je resnica oz. Bog vseprisoten, na nas pa je kolk ga sprejmemo.

vsak ima svojo kapaciteto in nesmiselno je kapaciteto drugih na silo spreminjat, ampak je boljs bit lep zgled nekoga, ki je zaradi vecjega sprejetja resnice vedno bolj in bolj zadovoljen, miren, moralen, ljubec in socuten, kar pa je spontano privlacno in inspirativno ostalim.

res je to kar je gape napisu. glede inkarnacije in posledico re-inkarnacije mormo najprej razlikovat med materialnim in spiritualnim telesom (cisto zavestjo). materialno se deli na grobo (fizicno) in subtilno (mentalno/energetsko itd.). vecina ljudi zmotno zamenjuje subtilno materialno telo s cisto zavestjo in se jim pol tud razumevanje reinkarnacije ne izide ciz zmeri. grobo materialno telo vpliva na subtilno in subtilno na grobo (to je to kar gemba hoce povedat). in ce hocmo da "kao-zavest" (v tem primeru subtilno materialno telo) obstaja vecno pol more tud fizicno. v resnic pa se inkarnira/reinkarnira cista zavest (spirit) skupi s subtilnim v novo grobo telo, pri cemer se subtilno mal spremeni in zato so kle problemi, al je ciz isto al ni ciz isto. (zelje in informacije o rezultatih prejsnih dejanj, ki so shranjene v subtilnem telesu se dajo kokr v en tak seme in ta se prenese naprej v novo okolje/telo in tam se spet zacne na nov razvijat. je isto, ampak hkrati ni ciz isto).

brez ciste zavesti sta tko subtilno kot grobo materialno telo negibljiva/neziva. ce cista zavest razvije materialne zelje se najprej pojavi subtilno telo, ki je vez med cisto zavestjo in materialnimi objekti, do katerih lahko dostop z grobim telesom.

ogenj lahko zakuri les. zelezo samo po sebi ne more zakurit lesa. ampak ce je zelezo v intimnem kontaktu z ognjem lahko tudi to razbeljeno zelezo zakuri les. na podobn nacin je mentalno/subtilno telo v intimni povezavi s cisto zavestjo in zato lahko opravlja sposojeno funkcijo zavesti (ampak nikol neodvisno), da premika to telo. zato dostkrat tuki pride do zmote/zamenjave.

nekateri mislijo da je izvor zivljenja materija, nekateri mislijo da je izvor zivljenja subtil/mental/astral (ki je v bistvu le instrument v rokah zavesti), nekateri mislijo da je izvor zivljenja cista zavest (ti. brahman). tisti, ki pa so sprejeli resnico tako kakrsna je, pa vejo da je izvor vsega zivljenja (delckov/enot zavesti) kot tudi elementov, ki jih zivljenje lahko poganja/ozivi Para-brahma Šri Krišna.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #26 - 03.01.2005 at 09:24:36
 
gape wrote on 02.01.2005 at 13:08:44:
to itaq
nekateri ljudje, ki pa pridejo tolk deleč, da se jim odpro te informacije, pa se tega čist lepo spominjajo - da je njihov višji jaz naseljeval že več teles ... da so ONI že živel več življenj ...

če se napačno poistovečaš, pol zate ni inkarnacije ... telo se ne reinkarnira ... samo višji jaz se ... v različna telesa ...

Da malo pofilozofiram o reinkarnaciji...
Pri reinkarnaciji je torej stvarnik, ki je vse to ustvaril zelo nedejaven. Ko je ustvaril univerzum je ustvaril zraven še 6.000.000.000 duš (prib. toliko je ljudi na tem planetu). Kje so bile te duše takrat ko je bilo na zemlji "samo" 1.000.000.000 živih teles.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #27 - 03.01.2005 at 09:31:21
 
THOR wrote on 03.01.2005 at 09:24:36:
Da malo pofilozofiram o reinkarnaciji...
Pri reinkarnaciji je torej stvarnik, ki je vse to ustvaril zelo nedejaven. Ko je ustvaril univerzum je ustvaril zraven še 6.000.000.000 duš (prib. toliko je ljudi na tem planetu). Kje so bile te duše takrat ko je bilo na zemlji "samo" 1.000.000.000 živih teles.

enot cistih zavesti (dus) je neomejeno in nikol niso bile kreirane/ustvarjene (niti nikol niso unicene), ker so vecne.

je pa res, da ko se spiritualna dusa inkarnira v materialno telo navidezno zgleda kot da je zivljenje "na novo" nastalo in da pol cez neki casa "umre".

drgac pa jih je na tej zemlji (eni izmed mnogih), ki sluzi kot primerno okolje za utelesanje dus vcasih vec drugic manj. to ni nben problem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #28 - 03.01.2005 at 11:13:12
 
saddam, sej v celem univerzumu ni človek edino bitje z zavestjo
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: prejsnja zivljenja
Reply #29 - 03.01.2005 at 13:40:50
 
Meni pa nikoli ni bilo jasno, zakaj živim in se zavedam točno tega življenja, zakaj nismo recimo v letu 800 ali v 2300. Na to vprašanje so mi vedno odgovorili, da si je moja duša sama izbrala ta čas, to sedanje telo in ta karakter in te okoliščine, ker je to pač skupek in rezultat vseh mojih delovanj v preteklosti.
Toda moja duša si je izbrala živeti tudi recimo v letu 500 pa 1200, zakaj se torej zavedam ravno tega časa in tega življenja, glede na toliko in toliko življenj v preteklosti. Tukaj razum odpove, po poti srca ne verjamem, da se da priti do tega odgovora. Meni srce pravi, da sem že "bila", toda zakaj se zavedam ravno tega življenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4