Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 21781 times)
enigma
Guest




prejsnja zivljenja
29.12.2004 at 13:19:53
 
Mene zanima, ce kdo izmed vas pozna koga ki ima to sposobnost...da ti pove kaj si bil v prejsnjem zivljenju. Sama se zelo zanimam za duhovnost in pred kratkim sem s pomocjo rojstnega datuma si dala naredit eno tako za hec analizo, pa sem bila nad rezultatom presenecena.
Napisano sem imela, da se spominjam rimskega casa...ter da sem bila v Jezusovi sluzbi...da sem delovala zanj.
Nekaj je zelo zanimivo, v zdajsnjem zivljenju je moje zivljenje zelo povezano z duhovnostjo, in ne boste verjeli, ze od malega cutim mocno nepojasnjeno ljubezen do Jezusa, bojim se pa temnih sil...hm, a je to vse moja psiha, ali pa je res nekaj na tem... Kiss tanja
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #1 - 29.12.2004 at 14:13:57
 
enigma wrote on 29.12.2004 at 13:19:53:
ze od malega cutim mocno nepojasnjeno ljubezen do Jezusa, bojim se pa temnih sil...hm, a je to vse moja psiha, ali pa je res nekaj na tem...

ce lahko sledis njegova navodila, pol se ti ni treba bat nicesar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #2 - 29.12.2004 at 18:02:08
 
enigma wrote on 29.12.2004 at 13:19:53:
Napisano sem imela, da se spominjam rimskega casa...ter da sem bila v Jezusovi sluzbi...da sem delovala zanj.
Nekaj je zelo zanimivo, v zdajsnjem zivljenju je moje zivljenje zelo povezano z duhovnostjo, in ne boste verjeli, ze od malega cutim mocno nepojasnjeno ljubezen do Jezusa, bojim se pa temnih sil...hm, a je to vse moja psiha, ali pa je res nekaj na tem... Kiss tanja


lep pozdrav!
človek ima v sebi celo modrost univerzuma, verjamem, da smo pred sedanjim utelešenjem bili že marsikje, dali že ogromno skoz..
jaz npr. sem začuto močno ljubezen, ko sem razmišljal o kraju atlantida..in sem nato slučajno  dobil od enega zdravilca tud odgovor, da sem bil v kraju prisoten in imam od tam prijetne izkušnje. a za kaj več, mi ni htel povedat. rekel je vse ob pravem času,..
in popolnoma se sedaj strinjam z tem..
človeka lahko hitr odplava na potovanje v sanski svet, zato se spontano kaj več o tem in o vsem  zve ko je človek pripravljen na to..

vse dobro
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: prejsnja zivljenja
Reply #3 - 29.12.2004 at 20:17:45
 
Moj znanec je šel na regresijo...videl je vse v slikah, delal naj bi v neki knjiznici v srednjem veku.
Jaz sem tud sla, pa je bil problem s predstavo..ker v začetku si moraš predstavljat neki vijolični plašč(vsaj pri tisti vodički je blo tako) in pol kot da hodiš po nekih stopnicah. In najprej odklopiti telo, zavestno najprej sprostit, nato si predstavljat neke lučke v vsakem sklepu in jih eno za drugo ugašat in pol bi naj hodil po stopnicah al kaj,sem že pozabla, je10 let od tega.
In tista gospa bi naj vedela, kje se nahajaš in v katerem prejšnjem živlnju, ker je zaznavala, da avra spreminja barve svojih obročev. Pri meni ni nič videla. Vsakemu se ne posreči in ne zazna ničesar.
Na tiste neke teste iz rojstnega datuma in imena, da bi ti lakho pravilno povedalo,kaj in kje si bil, pa jaz ne dam nič, ker ni nobene raziskave na to,ki bi jih lahko potrdila ali ovrgla, to je bolj za zabavo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #4 - 30.12.2004 at 20:19:46
 
Pri prejšnjih življenjih gre za t.i. false memory / napačen spomin. Reinkarnacije ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: prejsnja zivljenja
Reply #5 - 30.12.2004 at 20:31:01
 
gemba wrote on 30.12.2004 at 20:19:46:
Pri prejšnjih življenjih gre za t.i. false memory / napačen spomin. Reinkarnacije ni.

kaj se pol Dalailami meša, da se spomni vseh svojih 14 življenj? Wink

oz.tud prejšnjih 13, zdaj je 14. Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #6 - 30.12.2004 at 21:07:17
 
Petra. wrote on 30.12.2004 at 20:31:01:
kaj se pol Dalailami meša, da se spomni vseh svojih 14 življenj? Wink

oz.tud prejšnjih 13, zdaj je 14. Smiley


On pač misli da so njegovi spomini resnični. Saj verjetno ne laže. On to res verjame.

Sicer pa so vzhodni nauki zelo dobri in vsebujejo veliko znanja o človeku, življenju, zavesti,... Ampak kjub temu, reinkarnacije ni.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #7 - 30.12.2004 at 21:18:26
 
kaj pa je?
Back to top
 
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #8 - 30.12.2004 at 21:23:49
 
gemba wrote on 30.12.2004 at 21:07:17:
On pač misli da so njegovi spomini resnični. Saj verjetno ne laže. On to res verjame.

Sicer pa so vzhodni nauki zelo dobri in vsebujejo veliko znanja o človeku, življenju, zavesti,... Ampak kjub temu, reinkarnacije ni.


Bi se kar strinjal, vsak človek je unikatno bitje. Tisti ki pa  v hipnozi kao govorijo o prejšnjih življenjih...kaj pa vem...Ko sem gledal film Fallen (igral je Denzel Washington) sem se vprašal mogoče je pa to to...  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: prejsnja zivljenja
Reply #9 - 30.12.2004 at 21:24:48
 
gemba wrote on 30.12.2004 at 21:07:17:
reinkarnacije ni.



A lahko to kako argumentiraš ? Zanima me namreč,zakaj in kako si prišel si tega zaključka. Glede na to,da reinkarnacija niti ni bila dokazana ,niti ovržena(kokr jst vem),bi bilo bolje rečeno 'jst mislim,da reinkarnacije ni...' al kej podobnega.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #10 - 30.12.2004 at 21:38:46
 
Nič.

Ne vem, ker še nisem umrl.
In ko bom, če bom ne bom prišel nazaj, da bi ti povedal.

Vse kar misliš dosečt moraš dosečt v "tem življenju".
Če hočeš biti nesmrten potem moraš biti telesno in zavestno nesmrten. Telo in zavest sta tesno povezana.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #11 - 30.12.2004 at 21:43:07
 
aja to je bil odgovor na

>kaj pa je?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #12 - 30.12.2004 at 21:44:14
 
eh to je sam eno miselno igračkanje
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #13 - 30.12.2004 at 23:35:17
 
Reinkarnacija je stvar posameznikove vere, prepričanja. Če je nekdo kristjan, mu je nesmiselno govoriti, da Jezus ni Bog - če je nekdo musliman, mu je nesmiselno govoriti, da Mohamed ni prerok - če je nekdo ateist, ga je nesmiselno prepričevati v obstoj Boga - tako je tudi za budista in za ostale vzhodnjaške religije, da je povsem samoumevno, da verjamejo v reinkarnacijo, ker so bili pač v tej veri vzgajani in so bile takšne okoliščine, sama družba, ki v to verjame. Zdaj, obstoj boga ni mogoče dokazati, niti ovreči - enako velja za reinkarnacijo => to v kaj kdo verjame ostane posameznikova zasebna sfera - osebno prepričanje, ki pa se lahko seveda tudi spreminja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: prejsnja zivljenja
Reply #14 - 31.12.2004 at 15:03:21
 
Gemba, praviš, da ni reinkarnacije. Zavračaš tudi vsak obstoj zavesti po fizični smrti? Kako si naj torej jaz razložim ta dogodek.
Pri 19 sem ob srečanju z nekim moškim že prvo sekundo, čim sva se pogledala v oči, zaznala nekaj neopisljivega. Nikoli se mi še ni zgodilo kaj takega. Moški srednjih let je prišel po neko storitev pač in morala bi komunicirati,
toda ob prvem pogledu  sva oba umolknila,
se pogreznila en v drugega,
za njegove občutke ne vem,
toda meni je bilo,kot da bi srečala starega prijatelja, začutila sem, kako se je odmaknil čas teh mojih skoraj dvajsetih let življenjea,
začutila sem, da ga poznam v dno duše,
pa njegovo bolečo osamljenost,
nisem mogla umakniti pogleda, ker za hip je izginilo vse okoli mene,
doživljanje časa se mi je raztegnilo na stotine let nazaj, močan in nepopisno resničen filing, da sva oba dala toliko lepega in toliko hudega skozi,
da sva svobodno jadrala brez teles
in strahovita bolečina me je zajela, ker sva sedaj oba ujeta v telo in v ta fizični, ozki svet, poln omejitev,

medtem ko tam zunaj nekje obstaja svetel, neskončen prostor, poln svobode,

hotela sem se zagnat vanj nekako, ga stisnit, toda točno sem čutila,da ne morem nikakor do njega,ker on ni to telo,
on je nekje znotraj te fizične omejitve telesa
in oba sva čutila strašno bolečino, ker sva sedaj ujeta v ta ozki svet in na noben način ne moreva več en do drugega,
začutila sem čas, kako polzi in koliko časa sem že dala skoz,
kako zelooooo dolgo že jaz obstajam
      - toda ne v tem omejenm materialnem svetu, pač pa tam zunaj nekje
in da "tja ven"  midva ne moreva odleteti, ker sva pač ujeta oba tukaj.

Od te strašne bolečine sem se zrušila v sebi, oba sva padla v hudo depresijo in nisva bila sposobna ničesar reči.
Doma sem bila cel vikend negibna, ničesar nisem mogla...

Svojih dotedanjih 20 let sem doživela ob srečanju z njim kot samo eno postajo, kjer se borim s svojimi težavami, kot neke vrste zapor,
in če sem doživela teh 20, pa jih bom še 3 krat toliko in potem bom svobodna enako kot bo nekoč on (toda on prej kot jaz, ker je starejši od mene) in spet se bova nekoč, nekje, našla.

Strahotna prijateljska bližina in strahoten občutek zapora v telesu in v tem svetu.

Začutila sem tudi, kot da vse skupaj ne obstaja,
kot da ni nič res, kot da je vse, kar je materializiranega okoli mene,
ENA SAMA ILUZIJA IN VSA PRAVILA IN PREDPISI IN PAPIRJI, predmeti, nepomembno, neresnično, je sicer tukaj, toda tako zelo začasno...in tako zelo kratko, to naše življenje tukaj...
Ker tam nekje obstajajo velikanski, nepopisno ogromni, svobodni, neskončni prostori za bivanje, gibanje, letenje, neomejeni, srečni in tudi prostori pekla..in midva sva že živela V NAJSLABŠEM IN NAJBOLJŠEM SKUPAJ, že 1000 let po našem času (tako sem zaznala) in sva se poznala od nekdaj
in kolikorat sva se MORALA NASILNO LOČITI!!
IN TUDI SEDAJ SVA OBA TAKO PREKLETO SAMA, LOČENA EN OD DRUGEGA IN NI POTI ZA NAJU, TOKRAT NE.....

kot da bi najino sedanje življenje bilo samo ENA POSTAJA, kjer sva nekako bila odložena, pot naprej pa naju čaka in ne veva, kdaj se boma VNOVIČ NAŠLA...

Šlo mi je na jok, ampak nisem mogla ničesar, rekla bi mu : stari prijatelj, pa sva se le našla, spet...po vsem tem času moje kazni tukaj, spet ti, zakaj tako zelo trpiš tukaj, tudi jaz trpim...Pa ni bilo treba reči ničesar, vedela sva, kaj čutiva in misliva.
Ko se je zbujal iz narkoze,je omenjal moje ime in ostale sodelavke so to napačno razumele.
Točno se spomnim, da ko se je poslavljal, kako je stal z neko bisago v roki, gledala sva se brez besed na hodniku, ena sama BOLEČINA NAJINE LOČENOSTI v naju. NIsem prenesla, nekako sem morala vse uničiti, vrag mi je zastrupil možgane, da sem vse uničila s temi besedami: Ne boste verjeli, ko ste se zbujali, ste najprej vprašali zame.
On me je pogledal kot te pogleda ranjen človek, brez besed se je skrušen počasi obrnil, ni rekel niti na svidenje, počasi je odkorakal skoraj sklonjen proti stopnicam, sem zaklicala za njim nasvidneje Popotnik. Vedela sem,da se ne bo obrnil več in se tudi ni. On je za trenutek verjel, da je našel sorodno dušo in s tem mojim stavkom je verjel, da me je tudi izgubil. Kasneje nisem nikoli zbrala moči, da bi ga poiskala in se o tem pogovorila z njim. Bilo je preveč mistično,  preveč boleče in moja krivda je bila tista, ki je bila odločila o tem, da se nisva več našla. Krivda zaradi nepravilne komunikacije.

Jaz zatrdno vem po svojem spoznanju, da sem že obstajala, morda ne na tem svetu. Sem pa takšno spoznanje doživela tudi z žensko, enako močno, z manj bolečine, kot da sva že obstajali pač. Preko odnosa z drugim se ti odpre takšen uvid.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4