Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 38453 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #45 - 28.12.2004 at 11:53:44
 
picola wrote on 28.12.2004 at 00:59:00:
Mi je pa hecno še nekaj...pa še zdej ne vem vzroka,zakaj je to tako...Če npr. nekdo(mislim tukej npr. lilith al pa sinjo al pa...) pljuva čez nekoga al pa se mu posmehuje al pa že kej,je to znak samozavesti,kakor hitro pa se npr. jst poslužim podobnih prijemov...je pa to nesamozavest...A mi zna kdo razložit,zakaj je to tako...?


Zgolj ugibam:
Mogoče gre za preveliko neskladje med tvojim siceršnjim deklariranjem plus plus pozicije in ob tem s prekomernim opravičevanjem za vsako stvar, ki si jo drzneš komu "očitati" na eni strani- in s par kačjimi udarci brez vsakega opravičila na drugi strani.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #46 - 28.12.2004 at 13:32:55
 
picola wrote on 28.12.2004 at 00:59:00:
Najprej...ne moti me nestrinjanje z mojim stališčem(no,mogoče malenkost že...samo to ni glavni problem)
Hmm, kako pa da se potem oglašaš? Jest se navadno predvsem kadar me kaj zmoti.

Quote:
niti se ne opravičujem za karkoli(svoje nepoznavanje-a naj rečem,da obvladam sceno,če je ne...-tukej mi je ful zanimivo,kako različno včasih pojmujemo eno in isto reakcijo),ampak priznavam svojo 'krivdo' in to je stvar,ki sem jo jaz imela vedno za pozitivno(glede na to,da nekdo ne bo priznal,da se je motil pa tut če mu roko odsekaš-meni to pač ni vedno problem,če vidim,da pač nekej ne delam prav,to tudi jasno povem-seveda ni vedno tako,je še veliko stvari,ki me bolijo in jih pač težko priznam);
O kakšni krivdi pa govoriš tukaj, česa si kriva? Za kaj se opravičuješ? Ne razumem.

Quote:
mogoče sem se napačno izrazila in bi morala rečt,da si poskušamo vsiljevat svoja mnenja(ker sem mnenja,da ga pač nekomu ne moreš vsilit,če tega ne želi).
Po mojem obstajajta dve možnosti, ali izrazimo svoje mnenje in se pri tem potrudimo, da smo kar se da prepričljivi, ali pa smo tiho. To še ne pomeni, da ne poslušam, kaj ima kdo drug za povedat. Mislim pa, da se za svoje mnenje in njegovo izražanje res ne rabim nikomur opravičevat ali ga spraševat za dovoljenje. Vsaj v tem okolju ne.

Quote:
Je bilo pa to rečeno bolj za splošno,ne samo za ta topic,ker se vedno zapnemo pri tej temi ali pa podobni-vi ste pač mnenja,da so agresivni ljudje in ljudje z nerazpucanimi zadevami smeti,gnoj in nevem kaj še vse,
Jest nekaterih ljudi iz različnih razlogov ne cenim, nekatere celo preziram. Tega sicer ne razglašam vsem, ampak tudi pretirano ne skrivam pred ljudmi ki so mi blizu, ker jim ne želim, da bi doživljali podobne slabe izkušnje. Vsem stikom se vseeno ne morem vedno izognit, zato pa vklopim pri takih ljudeh trojno mero previdnosti. Eden od mojih obrambnih mehanizmov. Quote:
vem pa tut,da se pogovarjam o tem z ljudmi,ki o TA ne vejo skoraj nič,večinoma samo skozi moje poste in zato mi je žal(in res samo žal,to zame ni opravičevanje),da vam TA ne znam bolje približat.Je pa super,da iščeš primere,kjer pač poskušaš dokazat,da TA ni bohvekako uporabna ali pa vsaj ni možna hitra(mogoče je pa počasna... Grin) razjasnitev problema.
Doglotrajna (počasna) in kompleksna analiza nekega problema je morda res mogoča, vendar ker gre za kompleksno interpretacijo je zadeva precej osebna in neponovljiva (s kompleksnostjo in dolgotrajnostjo narašča verjetnost, da boš dobila od različnih analitikov povsem različne rezultate) in obstaja zato precejšnja verjetnost, da namesto da bi pojasnila situacijo, jo še dodatno zamegli.

Quote:
Nikjer tut nisem poskušala razvrednotit Sinje,jst ne vem,kje si ti to najdu?

Tam ko si omenjala predsodke, pa nisi navedla za kakšne predsodke gre, tam ko si navajala da tretira ljudi kot smeti, pa nisi pojasnila, od kod ti to.

Quote:
da je pozicija ++ pozicija samozavesti(jst jo mam bolj -+),nikakor pa ne +-,ki se mi ne zdi čist nč bolj blizu samozavesti,kot pa -+...(v kateri sta po moje najbolj tukej sinja in lilith)...Se mi pa tut zdi,da velikokrat čutim nek 'poniževalni' ton,ko se nekomu pove,da je nesamozavesten,kot da bi bilo to nekaj...ne vem...sramotnega al kej(tut v tvojem primeru se mi zdi da je to tko,boš sam najbolj vedel) in mislim,da se tukaj ne motim...
Za to, da začutiš pri nekom nek poniževalen ton lahko zadošča že tvoj lastni minus, ni nujno da zadevo enako dojemajo tudi ostali, zato je koristno če poveš kje točno si to opazila/občutila.

Quote:
Mi je pa hecno še nekaj...pa še zdej ne vem vzroka,zakaj je to tako...Če npr. nekdo(mislim tukej npr. lilith al pa sinjo al pa...) pljuva čez nekoga al pa se mu posmehuje al pa že kej,je to znak samozavesti,kakor hitro pa se npr. jst poslužim podobnih prijemov...je pa to nesamozavest...A mi zna kdo razložit,zakaj je to tako...?
Jest nisem nikdar nikogar "šparal", še prav posebej pa ne lilith, pa tudi sinje ne, sem povedal svoje mnenje, kljub temu, da je koga odneslo pet metrov v luft.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #47 - 28.12.2004 at 21:35:37
 
sinjeoka wrote on 28.12.2004 at 08:38:37:
torej zakaj imam jaz dotičnega profesorja (torej ne tebe, ne 99%človeštva za smet). Zato ker v svojih teorijah, doktoratu, razpravah in predavanjih teoretizira o tem kakšni naj bi bili odnosi med ljudmi, govori o vrednotah... sam pa ni sposoben preliti tega v življenje in pade v najbolj osnovnem medčloveškem odnosu - partnerstvu.

Undecided


ključna beseda se meni tukaj zdi 'ni sposoben'

...se mi pa dozdeva,da vidve z lilith(tukej tut odgovor tebi na tvoj replay) mene še vedno dojemate kot nekoga,ki bi rada ljudi,ki ne delajo ok,zaščitila pred napadi,da bi rada dokazala,da se pa vi motite,da oni so pa ja ok ljudje pa bla bla...tak filing mam...ker vedno se vajini odgovori nanašajo na to,da je pa dobr bit asertiven(opa,what a word...-joke),pa da se je potrebno postavit zase pa ne vem kaj še vse...čeprav v vsakem postu povem,da se s tem delom strinjam,ne strinjam pa se potem z nadaljevanjem...(smeti pa te zadeve) ah,utrujena sem že,whatever...
nikjer pa nisem napisala,da si lena(!)...sem pa tebe spraševala če se imaš za leno,če si takšna in takšna...skušam samo povedati to,da smo vsi v nekaterih pogledih leni in da vsi včasih vemo,da delamo napake in jih zaradi TOČNO DOLOČENIH razlogov včasih ne popravljamo(zdej mi je kapnilo,zakaj mi gre tako v nos,ko drugim 'očitaš-očitamo' stvari,ki jih delamo v bistvu VSI-nekateri vsak dan in to takšne,da so čist socialno nesprejemljive,nekateri enkrat na leto,...dejstvo pa je,da jih delamo in se mi mogoče pol ne zdi fer,da obtožujemo ljudi za nekaj,kar delamo tudi sami...)
sem pa ugotovila še nekaj...bp je omenil,da je mogoče moje dojemanje agresivnosti res samo moje in da je to mogoče zaradi mojega minusa(te možnosti ne izključujem),zato me zanima še mnenje drugih o tej zadevi(upam,da ne pričakujem preveč)...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #48 - 28.12.2004 at 22:01:41
 
Quote:
Hmm, kako pa da se potem oglašaš? Jest se navadno predvsem kadar me kaj zmoti.

O kakšni krivdi pa govoriš tukaj, česa si kriva? Za kaj se opravičuješ? Ne razumem.

Po mojem obstajajta dve možnosti, ali izrazimo svoje mnenje in se pri tem potrudimo, da smo kar se da prepričljivi, ali pa smo tiho. To še ne pomeni, da ne poslušam, kaj ima kdo drug za povedat. Mislim pa, da se za svoje mnenje in njegovo izražanje res ne rabim nikomur opravičevat ali ga spraševat za dovoljenje. Vsaj v tem okolju ne.

Jest nekaterih ljudi iz različnih razlogov ne cenim, nekatere celo preziram. Tega sicer ne razglašam vsem, ampak tudi pretirano ne skrivam pred ljudmi ki so mi blizu, ker jim ne želim, da bi doživljali podobne slabe izkušnje. Vsem stikom se vseeno ne morem vedno izognit, zato pa vklopim pri takih ljudeh trojno mero previdnosti. Eden od mojih obrambnih mehanizmov.
Doglotrajna (počasna) in kompleksna analiza nekega problema je morda res mogoča, vendar ker gre za kompleksno interpretacijo je zadeva precej osebna in neponovljiva (s kompleksnostjo in dolgotrajnostjo narašča verjetnost, da boš dobila od različnih analitikov povsem različne rezultate) in obstaja zato precejšnja verjetnost, da namesto da bi pojasnila situacijo, jo še dodatno zamegli.

Tam ko si omenjala predsodke, pa nisi navedla za kakšne predsodke gre, tam ko si navajala da tretira ljudi kot smeti, pa nisi pojasnila, od kod ti to.

Za to, da začutiš pri nekom nek poniževalen ton lahko zadošča že tvoj lastni minus, ni nujno da zadevo enako dojemajo tudi ostali, zato je koristno če poveš kje točno si to opazila/občutila.

Jest nisem nikdar nikogar "šparal", še prav posebej pa ne lilith, pa tudi sinje ne, sem povedal svoje mnenje, kljub temu, da je koga odneslo pet metrov v luft.

lp bp


bolj sem mislila,da me ne moti osebno-v tem smislu,da me prizadane al kej...valda da pa me zmoti,če nekdo razmišlja popolnoma drugače kot jaz,še posebej če sem zveličavno prepričana,da imam prav... Smiley
kar se tiče opravičevanja...napisal si mi,da niham od opravičevanja,da ne poznam dobr TA,do..itd...-to pač meni ni bilo opravičevanje,ampak samo priznanje nekega dejstva/napake/pomanjkljivosti(kar je zame pozitivna lastnost)...lahko pa bi mirne duše se (po tvoje) ne 'opravičevala',ampak bi trdila,da dobr poznam TA...(pa bi se tko in tko čez čas pokazalo,kaj je res in kaj ni)
Kar se tiče obrambnih mehanizmov...sem že odgovorila sinji in( lilith) in se (še enkrat) strinjam z vami...
glede predsodkov...moje mnenje je,da sinja pozna TA še manj kot jaz(kar je lahko samo moj predsodek,imam pa vseeno tak občutek) ,ta trditev pa se je nanašala na njeno mnenje o tem,da je TA najbrž en velik biznis-JST sem pri tem imela v glavi poleg služenja denarja tudi neuporabnost(s tem se mi zdi,da je podala neko mnenje čist na slepo,je pa res,da to ni bila 'sveta' trditev,ampak samo mnenje in najbrž tega res ne bi mogli imenovati predsodek)...
nikjer nisem napisala,da tretira ljudi kot smeti,ampak da jih ima za smeti...,ona jih poimenuje smeti(jih etiketira...-tut to me zanima,kaj si o tem mislijo še ostali)...in ta del je meni nesprejemljiv(ne pa tisti,da se je takšnih ljudi treba izogibat)...
ajd,bok Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #49 - 29.12.2004 at 08:49:47
 
picola wrote on 28.12.2004 at 22:01:41:
glede predsodkov...moje mnenje je,da sinja pozna TA še manj kot jaz(kar je lahko samo moj predsodek,imam pa vseeno tak občutek) ,ta trditev pa se je nanašala na njeno mnenje o tem,da je TA najbrž en velik biznis-JST sem pri tem imela v glavi poleg služenja denarja tudi neuporabnost(s tem se mi zdi,da je podala neko mnenje čist na slepo,je pa res,da to ni bila 'sveta' trditev,ampak samo mnenje in najbrž tega res ne bi mogli imenovati predsodek)...


točno tukaj si prebrala več kot pa sem jaz zapisala. Zgolj v vednost ... čisto nič nimam proti, da psihiatri in psihologi, guruji svoje storitve pacientom zaračunavajo. Nenazadnje v svoje pacienete vlagajo čas, znanje in da ostajajo na liniji z novimi spoznanji v svoji stroki posredno tudi svoj denar (seminarji, delavnice in knjige pač stanejo). Zato jaz sploh ne vidim problema v tem, da je storitev plačljiva.

Problem je nekje drugje ... jaz temu pravim "igra vezanih poslov". Kaj to pomeni? Vse punčke, ki so se kdajkoli igrale z Barbiko vedo da k barbiki spada Ken, pa Skipper, pa hiša, avto, konjiček, kopalnica, kuhinja, spalnica ...... taka oblekica, poročna oblekica ......... Skratka neverending story, za kar lahko zapraviš celo premoženje, pa še vedno nisi kupil vsega kar Barbie pritiče in obstaja na trgu. Isto igro se gredo dušebrižniki(v vseh oblikah in agregatnih stanjih) za denar. Njihov ekonomski interes namreč ne predvideva, da človeka rehabilitirajo in pripravijo za življenje brez bergle (psihološke, duhovne, tabletne...pomoči) ... njihov ekonomski  interes je, da človeka držijo v "odvisnem" odnosu. Vsak pacient, ki se vrača po dodatne terapije prinaša tudi dodaten denar.

In po mojih izkušnjah so tovrstni "terapevti" tisti, ki prepričujejo ljudi, da njihova metoda lahko da odgovore na vse vprašanja, ki tarejo človeštvo.

Pobožne ovčice, ki sledijo takim "terapevtom" imajo eno zanimivo lastnost - plašnice na očeh in so se sposobni do skrajnosti skregat "za metodo".

Z napisanim ne mislim, da ti TA ni pomagala, z napisanim ne mislim, da je TA neuporabna, slaba ... ampak te v bistvu pozivam, da začni na TA gledati tudi s stališča kritične distance.

picola wrote on 28.12.2004 at 22:01:41:
nikjer nisem napisala,da tretira ljudi kot smeti,ampak da jih ima za smeti...,ona jih poimenuje smeti(jih etiketira...-tut to me zanima,kaj si o tem mislijo še ostali)...in ta del je meni nesprejemljiv(ne pa tisti,da se je takšnih ljudi treba izogibat)...
ajd,bok Smiley


glede na to, da smo v Sloveniji zadnji čas zbombardirani z "etiketiranji", nestrpnostmi in ostalim bla bla bla-jem, ti mečem eno luštno kost.

Če jaz o človeku rečem, da je lep, pameten, razgledan, simpatičen, neustrašen, načelen ... ga tudi etiketiram ... ama glej ga šmenta to etiketiranje pa nobenga ne moti, čeprav je tudi etiketiranje.

Jaz pač bobu rečem bob, smeti pa smet in oboje je etiketiranje, zato prosim lepo, če se že upikuješ v "etiketiranje" se upiči tudi takrat, ko kaj pohvalim in me daj lepo prosim po prstih, da se tudi v pozitivnem smislu ne sme "etiketirat".
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #50 - 29.12.2004 at 09:04:42
 
picola wrote on 28.12.2004 at 21:35:37:
nikjer pa nisem napisala,da si lena(!)...sem pa tebe spraševala če se imaš za leno,če si takšna in takšna...skušam samo povedati to,da smo vsi v nekaterih pogledih leni



to kar praviš ni res. V službi delam v grupi 5 ljudi. 4 delajo zelo pridno po več kot 8 ur na dan, ta 5 pa vse svoje delovne obveznosti prevali na ostale 4, v službo hodi ob 9h in odhaja domov ob 14h.

Za ostale 4 lahko račem, da imajo sem ter tja tudi slabe dneve in ko tudi nič ne naredijo. So pač samo ljudje z boljšimi in slabšimi dnevi. Toda zaradi tega jim ne morem očitati lenobe. Lenobo pa lahko očitam ta 5i osebi, ker njeni slabi dnevi so konstanta.



In ali se ti zdi fer, vseh 5 oseb dati od isto uravnilovko? Jaz sem proti in ta ta 5 banbnica je pač parazit, ki parazitira na delu celotne skupine. Pa recimo, da bi bila ta gospa pridna delavka in bi zaradi xy razloga osebne travme začela pšopuščati, ji ne bi noben nič očital. Tako pa .... ji prav nič ne manjka. Ker ob tapravih priložnostih zna obrnit svojo tazadnjo in se guzit naprej.



picola wrote on 28.12.2004 at 21:35:37:
in da vsi včasih vemo,da delamo napake in jih zaradi TOČNO DOLOČENIH razlogov včasih ne popravljamo(zdej mi je kapnilo,zakaj mi gre tako v nos,ko drugim 'očitaš-očitamo' stvari,ki jih delamo v bistvu VSI-nekateri vsak dan in to takšne,da so čist socialno nesprejemljive,nekateri enkrat na leto,...dejstvo pa je,da jih delamo in se mi mogoče pol ne zdi fer,da obtožujemo ljudi za nekaj,kar delamo tudi sami...)
sem pa ugotovila še nekaj...bp je omenil,da je mogoče moje dojemanje agresivnosti res samo moje in da je to mogoče zaradi mojega minusa(te možnosti ne izključujem),zato me zanima še mnenje drugih o tej zadevi(upam,da ne pričakujem preveč)...  


ni problem v tem ali nekaj počenmo tudi sami, ampak tudi intenziviteta ter frekvenca tega početja. Škoda, ki jo povzroči tisti, ki lenari 1 dan v mesecu je neprimerna nižja v primerjavi s tistim kar povzroči tisti, ki lenari 30 dni v mesecu.

Razmerja so namreč porušena. Delovna skupina ljudi je skupina zato, ker se načeloma vsi zavedamo, da imamo slabe dneve inda je ob slabih dnevih fajn, da nam nekdo "odnese rit" in opravi delo. Zadeva pač funkciopnira tako, da danes jaz tebi, čez 3 dni ti meni in je socialni transver izenačen. Ko pa se zadeva začne odvijat enostransko, pa te vzajemnosti ni več ... določeni osebki garajo, do točke pregoretja, medtem ko drugi osebki zgolj grejejo stol.

Sicer pa, glede na to, da si medicinska sestra veš o čem govorim. Ker zdravstveni sektor v Sloveniji je vzorčen primer tega o čemer pišem zgoraj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #51 - 29.12.2004 at 10:15:08
 
Hehe, Sinja....a nisi enkrat napisala, da delaš med samimi dedci
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #52 - 29.12.2004 at 10:17:58
 
bk, tisti, ki redno beremo sinjeoko, vemo, da je vmes že menjala kolektiv. Tongue
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #53 - 29.12.2004 at 10:20:01
 
en_bk wrote on 29.12.2004 at 10:15:08:
Hehe, Sinja....a nisi enkrat napisala, da delaš med samimi dedci
Grin



ja in s tistimi deci ni bil noben problem, so naredili točno to kar smo se zmenili  Grin

ah those happy memories  Wink  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #54 - 29.12.2004 at 11:58:55
 
Lilith wrote on 29.12.2004 at 10:17:58:
bk, tisti, ki redno beremo sinjeoko, vemo, da je vmes že menjala kolektiv. Tongue


Vem...samo mal heca Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #55 - 29.12.2004 at 21:41:51
 
sinjeoka wrote on 29.12.2004 at 08:49:47:
točno tukaj si prebrala več kot pa sem jaz zapisala. Zgolj v vednost ... čisto nič nimam proti, da psihiatri in psihologi, guruji svoje storitve pacientom zaračunavajo. Nenazadnje v svoje pacienete vlagajo čas, znanje in da ostajajo na liniji z novimi spoznanji v svoji stroki posredno tudi svoj denar (seminarji, delavnice in knjige pač stanejo). Zato jaz sploh ne vidim problema v tem, da je storitev plačljiva.

Problem je nekje drugje ... jaz temu pravim "igra vezanih poslov". Kaj to pomeni? Vse punčke, ki so se kdajkoli igrale z Barbiko vedo da k barbiki spada Ken, pa Skipper, pa hiša, avto, konjiček, kopalnica, kuhinja, spalnica ...... taka oblekica, poročna oblekica ......... Skratka neverending story, za kar lahko zapraviš celo premoženje, pa še vedno nisi kupil vsega kar Barbie pritiče in obstaja na trgu. Isto igro se gredo dušebrižniki(v vseh oblikah in agregatnih stanjih) za denar. Njihov ekonomski interes namreč ne predvideva, da človeka rehabilitirajo in pripravijo za življenje brez bergle (psihološke, duhovne, tabletne...pomoči) ... njihov ekonomski  interes je, da človeka držijo v "odvisnem" odnosu. Vsak pacient, ki se vrača po dodatne terapije prinaša tudi dodaten denar.

In po mojih izkušnjah so tovrstni "terapevti" tisti, ki prepričujejo ljudi, da njihova metoda lahko da odgovore na vse vprašanja, ki tarejo človeštvo.

Pobožne ovčice, ki sledijo takim "terapevtom" imajo eno zanimivo lastnost - plašnice na očeh in so se sposobni do skrajnosti skregat "za metodo".

Z napisanim ne mislim, da ti TA ni pomagala, z napisanim ne mislim, da je TA neuporabna, slaba ... ampak te v bistvu pozivam, da začni na TA gledati tudi s stališča kritične distance.




Ne vidim nobene podobnosti med TA in 'tvojo' igro vezanih poslov...A jo ti vidiš? Ker ne vidim drugega razloga za tvoj sestavek in me zanima,zakaj si prišla do takšnega zaključka.
Niti se mi ne zdi,da bi v zvezi s TA imela plašnice na očeh pa tudi kar nekaj kritične distance premorem(do same ideologije,kakor tudi do svojega profesorja),čeprav se po vsej verjetnosti (po postu sodeč) tebi ne zdi tako.



Vse to,kar si ti napisala so pohvale osebnosti in osebi dajejo potrditev,da so kot osebe(cele) ok,fiksirajo pozitivno samopodobo (pri otrocih jo oblikujejo in so zato zelo pomembne pri vzgoji), pohvale dejanja so tut ok, moje mnenje pa je,da so kritike na bitje škodljive,ker so zelo destruktivne za samopodobo osebe,bolj primerne so kritike na človekovo vedenje(pri vzgoji otrok so kritike in etikete na osebo celo zelo škodljive in za moje pojme spadajo že pod zlorabo). Tako,da moje mnenje...pohvale osebe in njenih dejanj absolutno JA, kritika vedenja absolutno JA ,kritika na osebo absolutno NE(ker tudi ni realna).
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #56 - 29.12.2004 at 22:08:38
 
samo tolk bi se tukaj vmešala, da baje, da za učinkovitost, bi morala biti kritika izrečena na samem, pohvala pa javno.

lp  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #57 - 30.12.2004 at 00:46:20
 
sinjeoka wrote on 29.12.2004 at 09:04:42:
ni problem v tem ali nekaj počenmo tudi sami, ampak tudi intenziviteta ter frekvenca tega početja. Škoda, ki jo povzroči tisti, ki lenari 1 dan v mesecu je neprimerna nižja v primerjavi s tistim kar povzroči tisti, ki lenari 30 dni v mesecu.




You're right, I suppose...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #58 - 30.12.2004 at 10:22:12
 
Mae wrote on 29.12.2004 at 22:08:38:
samo tolk bi se tukaj vmešala, da baje, da za učinkovitost, bi morala biti kritika izrečena na samem, pohvala pa javno.

Rose,

Ali je bila zdaj to kritika, ali pohvala? Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #59 - 30.12.2004 at 11:33:56
 
bp,

to so bila navodila za uporabo  Wink

v nasprotnem težko uveljavljaš garancijo  Grin

Rose
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5