Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 38443 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #15 - 18.12.2004 at 21:10:31
 
Se mi zdi,da se ti narobe zdi. Wink Malo sem razmišljala o tem in jst spoštovanje ne enačim s strpnostjo,oziroma nimam v glavi,če nisem strpna do ljudi,da jih tudi  ne spoštujem(ker lahko se jst-včasih dokaj ostro,če pač ne gre drugače-postavim zase-nisem strpna do nekaterih dejanj oebe- in še vedno spoštujem osebo kot takšno).
Glede idiotov...Zmoti me pri tebi velikokrat to,da daješ pogosto kritike na osebnost(čeprav se mi zdi tukaj v tem primeru bolj prezir) in ne na obnašanje neke osebe,kar se mi zdi,da ni čist ok,je pa to po vsej verjetnosti moj problem(da me to moti,mislim).Tukej me zanima,koliko tut v privat življenju,ne samo ti,ampak tut jst in drugi,uporabljamo takšnih kritik.Se mi zdi,da bistveno preveč(ti si len,neodgovoren,prostaški,bla bla...,namesto,da bi rekli npr. da se izogibaš delu,odgovornosti,itd-pomembno se mi zdi tukej to,da dajemo kritiko na dejanje in ne na osebo,ker dejanje se lažje spreminja-kritika naj bi imela cilj,da se neka oseba spremeni,če jst dobr vem)
Res je,da življenje ni TA,vendar se mi pa zdi tako dobra zadeva,da jo komot lahko nek okvir za stvari,ki jih počnem. A ti pa nimaš nobenega življenjskega okvira,oziroma če ne to pa vsaj za vsako stvar posebej,mal iz TA,mal iz psihologije,mal iz tuki mal iz tam pa mamo...? Sicer te pa nisem čist dobr razumela,zakaj si sploh to omenla(zakaj sploh ta stavek...življenje ni TA...).
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #16 - 19.12.2004 at 10:38:36
 
picola wrote on 18.12.2004 at 21:10:31:
Se mi zdi,da se ti narobe zdi. Wink Malo sem razmišljala o tem in jst spoštovanje ne enačim s strpnostjo,oziroma nimam v glavi,če nisem strpna do ljudi,da jih tudi  ne spoštujem(ker lahko se jst-včasih dokaj ostro,če pač ne gre drugače-postavim zase-nisem strpna do nekaterih dejanj oebe- in še vedno spoštujem osebo kot takšno).
Glede idiotov...Zmoti me pri tebi velikokrat to,da daješ pogosto kritike na osebnost(čeprav se mi zdi tukaj v tem primeru bolj prezir) in ne na obnašanje neke osebe,kar se mi zdi,da ni čist ok,je pa to po vsej verjetnosti moj problem(da me to moti,mislim).Tukej me zanima,koliko tut v privat življenju,ne samo ti,ampak tut jst in drugi,uporabljamo takšnih kritik.Se mi zdi,da bistveno preveč(ti si len,neodgovoren,prostaški,bla bla...,namesto,da bi rekli npr. da se izogibaš delu,odgovornosti,itd-pomembno se mi zdi tukej to,da dajemo kritiko na dejanje in ne na osebo,ker dejanje se lažje spreminja-kritika naj bi imela cilj,da se neka oseba spremeni,če jst dobr vem)
Res je,da življenje ni TA,vendar se mi pa zdi tako dobra zadeva,da jo komot lahko nek okvir za stvari,ki jih počnem. A ti pa nimaš nobenega življenjskega okvira,oziroma če ne to pa vsaj za vsako stvar posebej,mal iz TA,mal iz psihologije,mal iz tuki mal iz tam pa mamo...? Sicer te pa nisem čist dobr razumela,zakaj si sploh to omenla(zakaj sploh ta stavek...življenje ni TA...).


Od zadaj naprej.
Okrog TA, malo mi je že sitno, ker mi za vsako stvar mečeš pod nos dejstva, da sem psihologinja, pa če se nisem tega pri TA učila. Zato moja replika, da življenje ni TA. Aja, pa če še nisi vedela, tudi psihologi imamo pravico do privatnega življenja. Smiley
Ja, res je tvoj problem, če tebe pri meni zmoti moj odnos do drugih. Jaz ocenjujem zase, kaj si kdo od mene "zasluži". Zasluži pa si s svojim odnosom do mene. Torej, če se do mene obnaša kot "idiot", ga bom kot takšnega tudi obravnavala.
Glede tega, kaj ti pomeni pojem spoštovanja, pa vidim, da si še nisi na jasnem.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #17 - 19.12.2004 at 12:23:48
 
picola wrote on 17.12.2004 at 20:56:59:
Ne rabim odobravat-lahko jih celo močno zavračam- (nekaterih) njegovih dejanj,lahko pa ga vseeno spoštujem,v smislu 'jaz sem ok-ti si ok' pozicije. Sej ne vem,če me kdo šteka...upam,da me...



Izhajanje iz ok-ok pozicije pomeni, da spoštujemo sebe in druge. Recimo, da je to čisto življenjsko gledano pozitiven odnos do sebe in drugih.
Torej, če sebe spoštujem, sebi ne bom dovolila, da nekoga ocenim za ne-ok.
In kot praviš Picola, to ne pomeni, da se s tem človekom strinjam, da ga spustim v svoj life.

Ko nekoga ocenimo za "karkoli že slabega", smo v poziciji jaz ok- ti ne ok. Poveličuješ sebe. To pa itak ni samozavest!!!
Zakaj bi nekdo, ki je samozavesten, rabil druge podcenjevati oz. jim odtegovati strouke?

picola wrote on 18.12.2004 at 21:10:31:
da daješ pogosto kritike na osebnost(čeprav se mi zdi tukaj v tem primeru bolj prezir) in ne na obnašanje neke osebe,.


Saj gre za to. Odtegneš potrditev človeku, da je ok.

In nadalje.... če si mora drugi s svojimi lastnostmi "zaslužiti" moje spoštovanje.... ponovno rečem... "jaz ok - ti pogojno ok."

Verjamem, da je z poznavanjem osnov TA lažje razumeti to o čemer pišem. Ali pač ne.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #18 - 19.12.2004 at 14:39:06
 
sem ze nekaj casa hotel odpreti topic samozavest & samospostovanje..

ce se vprasamo kaj je samozavest in kaj je samospostovanje bi lahko rekli: samozavest, kot sem ze prebral v tej debati.. samo-zavest...da ko nekaj delas, si 100% osredotocen na to, in ne pustis drugim mislim, kot so "ne morem" al pa " zihr bom zdele zajebu", al pa .. karksnakoli misel, ki te odvrne od stvari, ki jo pocnes.. kajti ce izgubis fokus, potem itak cudno, zmedeno reagiras, nesamozavestno..
ker clovek je samo-zavesten, ce se obnasa samo-zavestno..
scena pa je, da te misli pac ki te motijo, prihajajo iz "krnekje" in jih ne mores direktno kontrolirat..(podzavest)

medtem ko samospostovanje razumem kot spostovanje samega sebe..

torej kaj imata pojma skupnega,bi na prvi uc rekel da direktne povezave skorajda ni..

pa da nebi prevec teoretiziral,no, seveda talk is cheap, ato tut vec al manj brezvezen...kar se meni zdi
bistveno glede teh stvari je, kako si pridobiti samospostovanje? ali samozavest?

je komu to uspelo? naj napise svojo zgodbo.. nekaterim se samo od sebe zgodi, nekaterim pa ne.. seveda to ni stvar, k bi se cez noc spremenila, ampak vseeno..
slis se tko enostavno.. sebe mors spostovat, a vseeno.. je nekaj vec zadaj..
medtem ko samozavest se mi zdi nekak lazje za pridobit kot samospostovanje. (mogoce sam men)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #19 - 19.12.2004 at 22:22:43
 
miha- wrote on 19.12.2004 at 14:39:06:
bistveno glede teh stvari je, kako si pridobiti samospostovanje?

včasih je dovolj že vedet, kaj to sploh je, da veš na kaj bit pri sebi pozoren

spoštováti  -újem nedov. (á ) 1. imeti, kazati do koga zelo pozitiven odnos zaradi njegove moralno utemeljene veljave, vrednosti: spoštuje očeta, starejše; spoštovati koga zaradi njegove poštenosti, pravičnosti; vsak človek bi se moral spoštovati tudi sam / spoštovati delo, marljivost 2. upoštevati, držati se: spoštovati dogovor, pravila, zakone / vedno spoštuje njene želje / spoštovati ozemeljsko nedotakljivost države; spoštovati svobodo odločanja ∙ ...

céniti -im, in  ceníti in céniti -im nedov. (; Ī ) 1. dov. in nedov. določiti denarno vrednost: koliko boš cenil kravo? // približno določati količino: število prebivalstva cenijo že na sto tisoč 2. ugotavljati veljavo ali vrednost: ceniti človeka po dejanjih 3.  prisojati komu vrednote: cenijo ga zaradi vestnega dela; že od nekdaj sem vas cenil / cenil je svobodo in neodvisnost; znal je ceniti njihove zasluge; visoko cenim Tolstoja

číslati  -am nedov. () raba peša prisojati komu vrednote; ceniti: vsi ga čislajo in spoštujejo; čislajo ga zaradi njegove vestnosti / visoko čisla klasike // star., v zvezi z za imeti za, šteti za: njegovo knjigo sem čislal za mojstrovino; čislati se za svobodomisleca číslan -a -o: čislan učenjak; lanene tkanine so zelo čislane
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #20 - 20.12.2004 at 06:54:36
 
picola wrote on 18.12.2004 at 21:10:31:
Malo sem razmišljala o tem in jst spoštovanje ne enačim s strpnostjo,oziroma nimam v glavi,če nisem strpna do ljudi,da jih tudi  ne spoštujem(ker lahko se jst-včasih dokaj ostro,če pač ne gre drugače-postavim zase-nisem strpna do nekaterih dejanj oebe- in še vedno spoštujem osebo kot takšno).



Picola, če te prav razumem ima tvoje vedenje in ravnanje v stvarnosti približno takšno podobo :

Npr. , ko ti nekdo pred tvojimi očmi na parkirišču   butne tvoj avto in nato ta isti človek pokliče policijo, in pove policiji, da si mu ti butnila avto ( in policaj to tako tudi napiše ), potem ti temu človeku ( ko policaj odide ) poveš, da se je pa sedaj obnašal kot kakšen pokvarjenec in kot baraba. Ampak spoštuješ ga še pa vedno naprej.  A je to  to ?

Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #21 - 20.12.2004 at 10:25:10
 
Toni_Zamene wrote on 20.12.2004 at 06:54:36:
Npr. , ko ti nekdo pred tvojimi očmi na parkirišču   butne tvoj avto in nato ta isti človek pokliče policijo, in pove policiji, da si mu ti butnila avto ( in policaj to tako tudi napiše ), potem ti temu človeku ( ko policaj odide ) poveš, da se je pa sedaj obnašal kot kakšen pokvarjenec in kot baraba. Ampak spoštuješ ga še pa vedno naprej.  A je to  to ?


Toni, super primer.

TA meni zgleda sicer zelo lepo urejen in pregleden sistem, ki pa ima v najboljšem primeru precej omejeno veljavnost. Po mojem nima smisla preko TA si razlagat naprimer agresivnosti, teritorialnega vedenja, borbe za svoj košček omejenih virov nujnih za preživetje.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #22 - 20.12.2004 at 11:24:07
 
Tudi jaz sem želela vprašati picolo, če bi spoštovala svojega posiljevalca napr. oz. ga imela v "jaz sem ok, ti si ok poziciji". Ampak mi je ob absurdnosti te ideje kar tipkovnica odpovedala. Tongue
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #23 - 20.12.2004 at 12:37:20
 
Moje načelno mnenje glede t.i. družboslovnih znanosti je, da so te znanosti še posebno podvržene principu relativnosti in sorazmernosti.

Konkretno TA in pristop "jaz dober, ti dober" je čisto dobra pogruntavščina, dokler ljudje ne poskušajo to pravilo aplicirat kot edino zveličavno na vsa življenjska področja in so pri zagovarjanu tovrstne "zveličavnosti" bolj papeški od papeža.

Jaz se recimo pristopa "jaz dober, ti dober" poslužujem samo pri novih znanstvih. Tisti ljudje, ki s svojim dejanji opravičijo moj pristop, ostanejo v grupi "jaz dober, ti dober", samo roko na srce teh je res nekam malo. Pri drugih se tega pravila držim le do tiste točke, ko se ti ljudje izkažejo za egoistične riti. V območju mirne koeksistence in sodelovanja sva s takim človekom še vedno lahko na "jaz dober, ti dober" zunaj nekega dosega (jaz temu po domače pravim kar lajtungi) pa se izogibava konfrontaciji. In v 90% primerov to kar dobro deluje.

Se pa najde tudi določen procent ljudi, ki jih okarakteriziram za lenobe, kretene, idiote skratka gnoje in jim dam to tudi čutit, če je treba.

Samozavest vs. spoštovanje, oziroma vprašanje, ki je iniciiralo ta thread.

Jaz med tema dvema pojavoma ne vidim kakšne večje povezave. Ljudi načeloma spoštujem zaradi njihovih osebnih kvalitet, da pa bi koga spoštovala samo zato, ker je samozavesten, pa je odgovor NE.

Poleg tega na sploh opažam, da ljudje samozavest enačijo s trobili in vreščali ter nadutimi osebki. Po mojem pa so samozavestne osebe precej umirjene in svoje "samozavesti" nikakor ne izpostavljajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #24 - 20.12.2004 at 14:37:58
 
Jest pa vidim kar precejšnjo povezavo med obojim, res pa ni nujna.
Biti samozavesten mi pomeni zavedati se samega sebe – takšnega, kakršen si kot celota. V dobrem in slabem. Kdor se kaže boljšega ali slabšega, kot sam misli, da je – tisto je blef. (Ni pa blef tisto, česar o sebi ne veš, tista slepa pega osebnosti, ali kako se že reče v psihologiji.)
Če je nekdo samozavesten (zdravo samozavesten, kot je napisal nekdo zgoraj), ga bodo ljudje prej spoštovali. Prej bodo namreč videli njegove kvalitete. Kajti kaže jih tudi navzven. Zato tudi pravijo, da kakor misliš o sebi, tako bodo mislili o tebi drugi, in da je zato pomembno izboljšati svojo samopodobo. Po drugi strani pa – kakor vidiš sebe, tako vidiš tudi svet/druge. (Ups, a iz tega sledi, da si sam vsa svoja realnost? SE bom temu posvetila bolj drugič, drugač je pa to primerno vprašanje za t-ja. )
V glavnem ... vedno je še ta druga stran, ki racionalno gledano zadevo zavrti v začarani krog. (Še dobro, da racio ni edino orodje, ki ga imamao za doumevanje.) Vsakič, ko pridem do te implicitne polarnosti (in to je večinoma), ugotovim, da je brezveze sploh kar koli pisat (zato komaj kdaj sploh kaj napišem), ker gre na koncu vedno samo za pregovarjanje, čigavo stališče je bolj pravilno. Kdo ima bolj prav in kdo bo zmagal. Vidim, da je (družbeni) sistem vedno bolj samó bojno polje: med politiki, med pravniki, med zdravniki, med zavarovalnicami – mah, skor povsod... Kajti stališča in načela posameznikov oz. skupin so samo posamezni zorni koti in nobeno ni zveličavno. Gre samo za premoč. Samo, ko dojameš vse te kote skupaj, tisto je potem resnično. Ampak ko bomo vsi začeli videti tako, se ne bomo imeli kaj pogovarjat. Takrat bo samo še žur. Komi že čakam. (Eto, pa me boste eni lahko imeli za neresno. Grin)

PS: Oprostite, nisem namerno zapeljala stran od teme, tja me je odpeljalo.


Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #25 - 21.12.2004 at 09:34:30
 
Mateja B. wrote on 20.12.2004 at 14:37:58:
V glavnem ... vedno je še ta druga stran, ki racionalno gledano zadevo zavrti v začarani krog. (Še dobro, da racio ni edino orodje, ki ga imamao za doumevanje.) Vsakič, ko pridem do te implicitne polarnosti (in to je večinoma), ugotovim, da je brezveze sploh kar koli pisat (zato komaj kdaj sploh kaj napišem), ker gre na koncu vedno samo za pregovarjanje, čigavo stališče je bolj pravilno. Kdo ima bolj prav in kdo bo zmagal. Vidim, da je (družbeni) sistem vedno bolj samó bojno polje: med politiki, med pravniki, med zdravniki, med zavarovalnicami – mah, skor povsod... Kajti stališča in načela posameznikov oz. skupin so samo posamezni zorni koti in nobeno ni zveličavno. Gre samo za premoč. Samo, ko dojameš vse te kote skupaj, tisto je potem resnično. Ampak ko bomo vsi začeli videti tako, se ne bomo imeli kaj pogovarjat. Takrat bo samo še žur. Komi že čakam. (Eto, pa me boste eni lahko imeli za neresno. Grin)

PS: Oprostite, nisem namerno zapeljala stran od teme, tja me je odpeljalo.



Grin 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #26 - 22.12.2004 at 16:46:32
 
Toni_Zamene wrote on 20.12.2004 at 06:54:36:
Picola, če te prav razumem ima tvoje vedenje in ravnanje v stvarnosti približno takšno podobo :

Npr. , ko ti nekdo pred tvojimi očmi na parkirišču   butne tvoj avto in nato ta isti človek pokliče policijo, in pove policiji, da si mu ti butnila avto ( in policaj to tako tudi napiše ), potem ti temu človeku ( ko policaj odide ) poveš, da se je pa sedaj obnašal kot kakšen pokvarjenec in kot baraba. Ampak spoštuješ ga še pa vedno naprej.  A je to  to ?



V bistvu so taki primeri ekstremni, kjer je težko vzdrževati svojo pozitivno pozicijo.  Grin

Mislim, da se je o manj ekstremnih bolje pogovarjati. Ja...: Quote:
Po mojem nima smisla preko TA si razlagat naprimer agresivnosti, teritorialnega vedenja, borbe za svoj košček omejenih virov nujnih za preživetje.

bp



Takih vsakodnevnih.... ko recimo kdo ne deluje, kot mi pričakujemo....  Tongue

Kot recimo o tem, da (t.)  "je nekoga, ki je samozavesten, lažje spoštovati." !! Shocked Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #27 - 23.12.2004 at 16:08:26
 
Hmmm...ok,glede na to,da sem se zjasnila,kaj je zame spoštovanje(nekoga spoštuješ zaradi določenih kvalitet,ki jih ima-iz tega najbrž sledi tudi to,da nekoga ne-spoštuješ zaradi določenih stvari,ki so ti vse prej kot pa kvalitete),njabrž res ne moreš spoštovati nekoga,ki ti naredi nekaj takšnega,kot je opisal Toni...bi pa lahko rekla,da npr.,če bi to osebo poznala od prej in bi ga spoštovala zaradi ne vem...npr. fantastičnega znanja matematike,bi ga najbrž lahko še naprej spoštovala zaradi tega,zaradi tistega kar mi je pa potem naredil,bi ga pa potem ne-spoštovala(zaradi razmejitve dejanj od osebe-ok,da me ne boste spet napadli,priznam,da bi se za to morala fejst potrudit,lahko da mi sploh ne bi uspelo,lahko bi blo glih obratno,lahko da bi pa to blo takoj...).V glavnem,kaj hočem povedat...tudi jaz(kot večina) odreagiram najprej agresivno,kasneje pa težim k temu,da mi je bolj pomembno,KAJ je oseba naredila in ne KDO je to naredil(poleg dejanja),kot pa sem dojela lilith in sinjo(pa še koga) pa razmišljata ravno obratno,kar je pa meni nesprejemljivo in predlagam,da ko pri debati pridemo do tega,da pač zaključimo,da je to to in nehamo debatirat,ker tukaj VEDNO pride do brezveznih napadanj...in po debati sem še bolj prepričana v to,da razmišljam ok(vidve pa najbrž tut) in se mi zdi čist...brezveze.
Ok,tolk o tem...Lilith,ja maš najbrž prav,kar se tiče,da ti skos težim s TA in 'psihologinjo',sem pa tut ugotovila,zakaj to počnem.Ker imam pač drugačno predstavo o tem,kakšni so psihologi.Poznam jih kar nekaj in moja predstava glede na njih je takšna,da znajo(tut v privat lajfu) ostat dokaj čustveno uravnovešeni,da znajo razumet,da neka oseba počne nekaj,ker je pač tako 'sprogramirana' in obsojajo njena dejanja in ne osebe same,v glavnem so prijazni(pa to niti ni čist taprava beseda,sam ne najdem druge-mogoče,da so v ++ poziciji,ne pa v +-))...jst sem te pa pač dojela obratno in ja...zopet samo moj problem,tako kot je tut samo tvoj,če ti popizdiš,če drugi ne razmišljajo/delujejo tako kot ti in jih/nas imaš za karkolipačže.Najbrž,če bi te spoznala- nekje pač že- in bi začele debatirat,al pa če bi okoliščine tako nanesle,da bi postale frendice(++ pozicija),me po vsej verjetnosti ne bi vse to tolk motlo,tebe pa tudi ne(tako kot pri Toniju naprimer,kjer bi najbrž na iste izjave odreagirala popolnoma drugače,kot pri drugih ljudeh,s katerimi nisi v ++ poziciji).In verjamem,da ravno zaradi tega moj post ne bo sprejet tako,kot bi bil s strani Tonija(ali nekoga,ki ga recimo spoštuješ...)
Bp,mi lahko prosim bolj detaljno razložiš svoje mnenje o tem,da si preko TA ni smiselno razlagat agresivnosti...ker meni se zdi ravno obratno...Glede na to,da poznamo v TA ego stanja Starša,Odraslega in Otroka,si skozi to lahko razložimo popolnoma vsako človekovo obnašanje,ugotovimo,katera logika se skriva za tem,zakaj,kako...in ja, (postopoma) tudi takrat,ko nekdo naredi nekaj nam(za kar so nekateri prepričani,da se to pa ne da- kadar se zgodi drugim,je lahko bit pameten pa to).Zato me zanima,zakaj imaš takšno mnenje.

Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #28 - 23.12.2004 at 16:33:03
 
picola wrote on 23.12.2004 at 16:08:26:
bi pa lahko rekla,da npr.,če bi to osebo poznala od prej in bi ga spoštovala zaradi ne vem...npr. fantastičnega znanja matematike,bi ga najbrž lahko še naprej spoštovala zaradi tega,zaradi tistega kar mi je pa potem naredil,bi ga pa potem ne-spoštovala



hm. jaz poznam enega zelo zannega slovenskega profesorja, ki je tatamata na svojem področju. Svojo ženo pa tako garba, da vsa plava naokoli hodi.

Jaz ga kot strokovnjaka za **** zelo cenim, toda s človeške plati je en totalen zarukan agresivc, ki bi glede na svojo izobrazbo (med drugim tudi iz področja psihologije) moral biti za zgled ljudem okoli sebe.

picola wrote on 23.12.2004 at 16:08:26:
V glavnem,kaj hočem povedat...tudi jaz(kot večina) odreagiram najprej agresivno,kasneje pa težim k temu,da mi je bolj pomembno,KAJ je oseba naredila in ne KDO je to naredil(poleg dejanja),kot pa sem dojela lilith in sinjo(pa še koga) pa razmišljata ravno obratno,kar je pa meni nesprejemljivo



meni pa se zdi nesprejemljivo, da agresivnost enačiš z asertivnostjo - to ni isto

sicer pa čist tko btw. Od kod tebi, da bi v taki situaciji odreagirala agresivno kar v štartu? Agresiven nastop je po mojem mnenju znamenje kapitulacije.


picola wrote on 23.12.2004 at 16:08:26:
Ker imam pač drugačno predstavo o tem,kakšni so psihologi.Poznam jih kar nekaj in moja predstava glede na njih je takšna,da znajo(tut v privat lajfu) ostat dokaj čustveno uravnovešeni,da znajo razumet,da neka oseba počne nekaj,ker je pač tako 'sprogramirana' in obsojajo njena dejanja in ne osebe same,v glavnem so prijazni


mene pa res zanima zakaj se tako zelo trudiš videti samo dobroto v ljudeh. Imamo vsega čuda ljudi, od dobrih do slabih. Zakaj se ne bi zato do dobrih obnašali dobro, do salbih pa tako, da nas ne bi mogli prizadeti?

Sicer pa ... od kod tebi, da so ljudje "sprogramirani"  Roll Eyes  Roll Eyes  Roll Eyes
ljudje smo se sposobni učiti vse življenje in med drugim tudi skozi ozaveščanje opuščati nezaželjene vzorce

zato jaz ljudi razlikujem med tiste učeče se in lenobe


sem ravno zadnjič spoznala enega uspešno zdravljenega nasilneža ... in takega človeka je za spoštovati ... ne pa človeka, ki je notoričen nasilnež




kar se TA-ja tiče pa vsaj meni tako kaže, da je to spet en velik biznis, kot je bil svoj čas Reiki
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Spoštovanje in samozavest
Reply #29 - 23.12.2004 at 18:53:20
 
picola wrote on 23.12.2004 at 16:08:26:
Bp,mi lahko prosim bolj detaljno razložiš svoje mnenje o tem,da si preko TA ni smiselno razlagat agresivnosti...ker meni se zdi ravno obratno...Glede na to,da poznamo v TA ego stanja Starša,Odraslega in Otroka,si skozi to lahko razložimo popolnoma vsako človekovo obnašanje,ugotovimo,katera logika se skriva za tem,zakaj,kako...in ja, (postopoma) tudi takrat,ko nekdo naredi nekaj nam(za kar so nekateri prepričani,da se to pa ne da- kadar se zgodi drugim,je lahko bit pameten pa to).Zato me zanima,zakaj imaš takšno mnenje.
No pa mi povej, kako se da s TA razložit naključno nasilje na ulici, ko nasilnež in žrtev nista v nikakršnem odnosu, ampak sta se samo slučajno znašla ob istem času na istem kraju.

Moje mnenje je takšno, ker si niti približno ne znam razložit vseh človeških vzgibov in dejanj s pomočjo odnosov, ki so predmet analize TA.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5