Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 
(Read 33237 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #90 - 30.11.2004 at 11:52:30
 
A mam še eno Jungovo  Wink

»Srečanje dveh osebnosti je kot stik dveh kemičnih snovi: če pride do reakcije, sta oba spremenjena.«

če pa ne, pa ne
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Kraja energije
Reply #91 - 30.11.2004 at 13:10:53
 

V psihologiji govorimo o tako imenovani asertivnosti, sposobnosti postaviti se zase, ki se bistveno razlikuje od agresivnosti. Pri prvem samo varujemo svoj teritorij, svojo energijo, pri drugem pa posegamo v tujega. Pri prvem gre za to, da ne krademo drugim njihove energije, a obenem ne dovolimo, da bi se kdo prilaščal naše. Pri drugem pa je poglavitni namen kraja energije. Zato je čisto prav, da odbijemo negativno energijo, bodisi s kakšno pripombo, bodisi s povzdignjenim glasom, bodisi z ignoranco, nikakor pa ne s pasivnostjo.

(Nastja Simoniti: Negativna čustva)


Razmišljam, pa ne najdem bistvene razlike med ignoranco in pasivnostjo???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kraja energije
Reply #92 - 30.11.2004 at 13:38:59
 
Quote:
Razmišljam, pa ne najdem bistvene razlike med ignoranco in pasivnostjo???


Mogoče je razlika v aktivnosti obeh pozicij- druga je že skozi poimenovanje samo neaktivna. Jaz si pasivnost razlagam kot nemoč nekaj storiti, tudi če bi želel - torej ostajati v pasivni poziciji.
Ignoranca pa je zame zavestna odločitev za neko akcijo - konkretno: za ignoriranje.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Kraja energije
Reply #93 - 30.11.2004 at 13:49:24
 
Lilith wrote on 30.11.2004 at 13:38:59:
Mogoče je razlika v aktivnosti obeh pozicij- druga je že skozi poimenovanje samo neaktivna. Jaz si pasivnost razlagam kot nemoč nekaj storiti, tudi če bi želel - torej ostajati v pasivni poziciji.
Ignoranca pa je zame zavestna odločitev za neko akcijo - konkretno: za ignoriranje.


Aha. Dobro razloženo.

Vseeno pa mi  še ostaja nerazjasnjeno, ker bi lahko tudi ignoriranje lahko bilo odraz nemoči. Torej odločiti se za akcijo (iti v dvojnost oz. v nekaj, kar se zavedaš, da nisi).
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #94 - 30.11.2004 at 14:01:57
 
Quote:
V psihologiji govorimo o tako imenovani asertivnosti, sposobnosti postaviti se zase, ki se bistveno razlikuje od agresivnosti. Pri prvem samo varujemo svoj teritorij, svojo energijo, pri drugem pa posegamo v tujega. Pri prvem gre za to, da ne krademo drugim njihove energije, a obenem ne dovolimo, da bi se kdo prilaščal naše. Pri drugem pa je poglavitni namen kraja energije. Zato je čisto prav, da odbijemo negativno energijo, bodisi s kakšno pripombo, bodisi s povzdignjenim glasom, bodisi z ignoranco, nikakor pa ne s pasivnostjo.

(Nastja Simoniti: Negativna čustva)


Razmišljam, pa ne najdem bistvene razlike med ignoranco in pasivnostjo???



Očitno tale Nastja ni preveč brihtna, ali pa je vse skupaj zgolj posledica njene ignorance do besed.

pasivnost je trpnost in je nasprotje od akcije

ignoranca pa je nevednost ali omejenost - najbrž je Nastja mislila na ignoriranje, ki ponavadi pomeni namerno prezrtje nečesa ali nekoga

(je že res, da podobno zveni vendar pa je povedala totalno neumnost - čeprav je neumnost zares močan ščit: človeška modrost je omejena, neumnost pa očitno ne)

Najbrž je bejba plonkala od kakšnega angleža ali po možnosti od kakšnega srbohrvaškega prevoda kakšnega angleža, vsekakor pa je več kot očitno, da ne ve, kaj govori.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #95 - 30.11.2004 at 14:02:17
 
Quote:
Vseeno pa mi  še ostaja nerazjasnjeno, ker bi lahko tudi ignoriranje lahko bilo odraz nemoči. Torej odločiti se za akcijo (iti v dvojnost oz. v nekaj, kar se zavedaš, da nisi).


Če uspeš ohraniti svoj notranji mir, je reakcija stvar izbire in je v vsakem primeru izraz moči.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Kraja energije
Reply #96 - 01.12.2004 at 09:46:19
 
ixtlan wrote on 30.11.2004 at 14:02:17:
 
Če uspeš ohraniti svoj notranji mir, je reakcija stvar izbire in je v vsakem primeru izraz moči.


Ok, še enkrat (včeraj se mi je zbrisalo). Kako je lahko reakcija izraz moči, če pa je le na nek način posledica  akcije? Do neke točke smo torej dali moč zunanjemu, šele nato prevzeli upravljanje energije v svoje roke in (mislimo, da smo) zavestno odreagirali.

Mislim, kako je lahko reakcija stvar izbire, če pa je reakcija? A ni reakcija nekaj samodejnega?




Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kraja energije
Reply #97 - 01.12.2004 at 09:55:51
 
ixtlan wrote on 30.11.2004 at 14:02:17:
Če uspeš ohraniti svoj notranji mir, je reakcija stvar izbire in je v vsakem primeru izraz moči.

ko je reakcija izbrana (zavestno) ni več reakcija ampak akcija
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Kraja energije
Reply #98 - 01.12.2004 at 11:55:50
 
gape wrote on 01.12.2004 at 09:55:51:
ko je reakcija izbrana (zavestno) ni več reakcija ampak akcija


...bi si nekateri želeli


Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #99 - 01.12.2004 at 12:13:46
 
Loops  Smiley res. Re-akcija ne pomeni samodejnega odgovora na akcijo, ampak samo odgovor na akcijo.

Saj je logično - lahko se vedno odločiš kako boš reagirala. Variant je zmeraj precej.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Kraja energije
Reply #100 - 01.12.2004 at 12:30:57
 
Cja :re še vedno pa le reagiram,  


vseeno pa upam da notranje približajoč nečemu, kar je čutit tu notr:

Ko ti dam na izbiro


Ko ti dam na izbiro, da se odločiš Zame ali za svet, izbereš Mene, vendar ošineš svet s trohico obžalovanja.  

Zaradi te trohice obžalovanja si ti za petami oglasi moker pes - cvileč, kakor cvilijo lačni in zapuščeni.  

Potem se ustaviš, ker ne moreš poslušati njegove tožbe in mu pomoliš kost svoje pozornosti. Skupaj gresta naprej, oba veselo mahajoč z repom. Ko pes zarenči, spet obstaneš in Me, preplašena, kličeš.  

Ni bi ga pomilovala, če ti ne bi bilo žal za njim. Tvoje sočutje je krinka tvoje želje.  

Ko Me boš enkrat izbrala brez trohice obžalovanja, ti nikogaršnji cvilež ne bo več podkupil ušes.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #101 - 01.12.2004 at 14:37:41
 
gape wrote on 01.12.2004 at 09:55:51:
ko je reakcija izbrana (zavestno) ni več reakcija ampak akcija

Je menda to ignoranca, ko se nekdo slepi, da je njegova (zavestna) reakcija, ker ne zna drugače, akcija? Jaz bi odgovoril pritrdilno, za vas pa ne vem.

Ste pa kar zašli offtopic.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kraja energije
Reply #102 - 01.12.2004 at 16:18:29
 
raekcija je ko ne znaš drugače (si ne morš pomagat)
ko znaš drugače je akcija (izbereš katero od akcij boš IZBRAL)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #103 - 01.12.2004 at 17:39:18
 
gape wrote on 01.12.2004 at 16:18:29:
raekcija je ko ne znaš drugače (si ne morš pomagat)
ko znaš drugače je akcija (izbereš katero od akcij boš IZBRAL)

Ok. Kaj od tega je bilo tisto, ko si zaklenil topic? Se pravi, si napačno izbral? V čem se pa to razlikuje od reakcije? Kaj ni reakcija v bistvu napačna izbira danih opcij? Zadnjih imamo namreč vedno dovolj. Problem je v naši glavi pri razmišljanju, katero izberemo? Se pravi, kot že prej rečeno, zavestna reakcija - ignoranca.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #104 - 01.12.2004 at 20:27:19
 
Quote:
Ko ti dam na izbiro

Ko ti dam na izbiro, da se odločiš Zame ali za svet, izbereš Mene, vendar ošineš svet s trohico obžalovanja.  

Zaradi te trohice obžalovanja si ti za petami oglasi moker pes - cvileč, kakor cvilijo lačni in zapuščeni.  

Potem se ustaviš, ker ne moreš poslušati njegove tožbe in mu pomoliš kost svoje pozornosti. Skupaj gresta naprej, oba veselo mahajoč z repom. Ko pes zarenči, spet obstaneš in Me, preplašena, kličeš.  

Ni bi ga pomilovala, če ti ne bi bilo žal za njim. Tvoje sočutje je krinka tvoje želje.  

Ko Me boš enkrat izbrala brez trohice obžalovanja, ti nikogaršnji cvilež ne bo več podkupil ušes.


zelo lepo ubesedeno!
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8