Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9
(Read 66044 times)
picola2
Guest




Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #45 - 21.10.2004 at 06:58:18
 
t wrote on 18.10.2004 at 16:49:56:
Recimo vsakdo se bo počutil prizadetega, če se mu bo dejansko zgodilo krivica (da bo, na primer nečesa po krivem obdolžen), prizadet bo ob izgubi nečesa, kar je za njega vredno, skoraj zagotovo pa ne bo užaljen (lahko sem prizadet, če mi nekdo povozi psa, zagotovo pa ne bom užaljen). Recimo prizadane te lahko potres, ko ti poruši hišo, le malo pa je teh, ki jih potres tudi užali.

uživaj!

Se mi zdi,da nisem najbrž čist dobr zastavla prvega posta...V mislih sem namreč imela striktno kaj vas prizadane ali užali v komunikaciji z drugimi(ponavadi ljudmi).
Ja valda je normalno,da nam določene stvari povzročijo neke negativne občutke(sem se spomnila,da smo to definiral kot iritiranost),drugače pa je,če nas taista stvar prizadane ali užali.
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola2
Guest




Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #46 - 21.10.2004 at 07:02:35
 
t wrote on 18.10.2004 at 17:46:12:

(res ne vem zakaj bi moral biti popustljiv do neumnosti)

uživaj!

Se mi zdi,da bi bilo bolje,če bi rekel:Res ne vem zakaj bi moral biti popustljiv do stvari/trditev,itd. za katere jaz mislim,da so neumnost...
Smiley

Aja,pa še nekej naj mi nekdo pove...Kako naredim v enem postu več quotov? Kako več quotov od različnih ljudi in kako naredim copy/paste? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moneypenny
Guest




Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #47 - 21.10.2004 at 08:13:28
 
Smiley

Vedno najbolj prizadenem in užalim sebe.


So trenutki, ko gre vse narobe. Ne pustite se vznemirjati: minejo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #48 - 21.10.2004 at 11:43:48
 
Quote:
Se mi zdi,da bi bilo bolje,če bi rekel:Res ne vem zakaj bi moral biti popustljiv do stvari/trditev,itd. za katere jaz mislim,da so neumnost...
Smiley


Niti ne: nekateri pač mislijo, nekateri pa tudi kaj vemo - če torej vem, da je nekaj neumnost, potem je to pač neumnost, ne glede na to, kaj si kdo misli ali kaj meni o tem.

(o vsakem dejstvu imamo lahko neko mnenje, ki je sicer lahko pravilno ali napačno, vendar pa dejstvo še vedno ostane dejstvo)

Quote:
Aja,pa še nekej naj mi nekdo pove...Kako naredim v enem postu več quotov? Kako več quotov od različnih ljudi in kako naredim copy/paste? ???


seveda c/p, kaj pa drugega


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #49 - 21.10.2004 at 11:55:44
 
t wrote on 21.10.2004 at 11:43:48:
Niti ne: nekateri pač mislijo, nekateri pa tudi kaj vemo - če torej vem, da je nekaj neumnost, potem je to pač neumnost, ne glede na to, kaj si kdo misli ali kaj meni o tem.



8)
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #50 - 21.10.2004 at 11:56:54
 
t wrote on 21.10.2004 at 11:43:48:
Niti ne: nekateri pač mislijo, nekateri pa tudi kaj vemo - če torej vem, da je nekaj neumnost, potem je to pač neumnost, ne glede na to, kaj si kdo misli ali kaj meni o tem.

(o vsakem dejstvu imamo lahko neko mnenje, ki je sicer lahko pravilno ali napačno, vendar pa dejstvo še vedno ostane dejstvo)

seveda c/p, kaj pa drugega

uživaj!

Ok,priznam,da to velja za nekatere stvari,za nekatere pa pač ne(npr.ti meni lahko rečeš,da je neumnost,če jaz rečem,da je živa bitja na zemlji ustvaril 'Bog' in trdiš,da je to posledica evolucije in da je to dejstvo,splošno sprejeto,namreč-vendar se mi zdi,da je v tej teoriji toliko pomankljivosti,da temu sploh ne moreš več reči dejstvo,čeprav ga za dejstvo ima večina ljudi...in še bi lahko naštevala...dejstva se pri nekaterih stvareh tudi spreminjajo...zemlja je bila tudi ploščata nekoč in je to bilo dejstvo...lahko pa da si mislil kaj drugega...)

In kje najdem funkcijo c/p???? I do not see it.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #51 - 21.10.2004 at 12:19:10
 
Hudič nastane takrat, ko se najdeta dva, ki vsak zase misli (ali pa ve), da nekaj ve, ne samo misli. Kdo je zdaj tisli, ki ve, oz. tisti, ki samo misli?

IMO: nadmudrivanje je brez veze.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #52 - 21.10.2004 at 12:31:53
 
picola wrote on 21.10.2004 at 11:56:54:
Ok,priznam,da to velja za nekatere stvari,za nekatere pa pač ne(npr.ti meni lahko rečeš,da je neumnost,če jaz rečem,da je živa bitja na zemlji ustvaril 'Bog' in trdiš,da je to posledica evolucije in da je to dejstvo,splošno sprejeto,namreč-vendar se mi zdi,da je v tej teoriji toliko pomankljivosti,da temu sploh ne moreš več reči dejstvo,čeprav ga za dejstvo ima večina ljudi...in še bi lahko naštevala...dejstva se pri nekaterih stvareh tudi spreminjajo...zemlja je bila tudi ploščata nekoč in je to bilo dejstvo...lahko pa da si mislil kaj drugega...)


Glede na to, da je v evolucijski teoriji semo nekaj lukenj, boga pa so doslej videli predvsem tisti, ki se uvrščajo v razred onkraj pameti in smiselnega diskurza, z največjo lahkoto rečem vsaj, da je evolucijska teorija manjša neumnost kot pa zagovarjanje božjega stvarjenja. Oziroma ko pregledamo dejstva, lahko rečemo, da več dejstev govori v prid evolucijske teorije (čeprav praviš, da jih ni dovolj). Medtem ko je edino dejstvo, ki priča o božjem stvarjenju vera nekaterih (in pa seveda neki spisi, ki temeljijo na tej veri).

(dejstva so v primeru evolucijske teorije kosti - in če pač določeni členi (ali kosti) manjkajo to pomeni samo, da teorija (še) ni popolna - še vedno pa to ni dovolj močan protiargument ali celo argument za božje stvarjenje)


picola wrote on 21.10.2004 at 11:56:54:
In kje najdem funkcijo c/p???? I do not see it.



copy/paste



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #53 - 21.10.2004 at 12:59:46
 
picola wrote on 21.10.2004 at 11:56:54:
In kje najdem funkcijo c/p???? I do not see it.


Jaz to kar z desnim gumbom na miški naredim.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #54 - 21.10.2004 at 13:04:18
 
He, he, t, o veliko stvareh nihče ne ve NIČ, lahko si samo misli  o njih. Med temi stvarmi je tudi naš preljubi bogec.

Uživaj v svojih mislih!

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #55 - 21.10.2004 at 14:53:32
 
Valentinaa wrote on 21.10.2004 at 13:04:18:
He, he, t, o veliko stvareh nihče ne ve NIČ, lahko si samo misli  o njih. Med temi stvarmi je tudi naš preljubi bogec.

t pomojem trenutno razmišlja, da bi postal katolik, preučuje svetnike in njihovo resnico in upa, da bo podobno kot naprimer vida zagrabil boga za jajca. Tongue

bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #56 - 21.10.2004 at 15:09:45
 
Quote:
t pomojem trenutno razmišlja, da bi postal katolik, preučuje svetnike in njihovo resnico in upa, da bo podobno kot naprimer vida zagrabil boga za jajca. Tongue

bp



Pa ti to misliš ali veš, da on to razmišlja ali ve?  Tongue
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #57 - 21.10.2004 at 16:31:55
 
Kavelj 22


str 202 - 204




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #58 - 21.10.2004 at 16:43:28
 
t wrote on 21.10.2004 at 16:31:55:
Kavelj 22


str 202 - 204


uživajte!



Aaaaaa in zdaj naj v knjižnico šibam, če hočem, da mi bo kaj jasno???

Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #59 - 21.10.2004 at 16:47:14
 
Lilith wrote on 21.10.2004 at 16:43:28:
Aaaaaa in zdaj naj v knjižnico šibam, če hočem, da mi bo kaj jasno???

Ampak takrat boš pa VEDELA.

(ker če misliš da že veš, potem se motiš)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9