Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 66003 times)
bp
Ex Member




Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #60 - 21.10.2004 at 16:50:23
 
t wrote on 21.10.2004 at 16:31:55:
Kavelj 22  str 202 - 204 uživajte!

Imam samo eno izdajo v angleščini, ne Delovih vrhuncev, tako da ne bo nič s tem užitkom, če se ne boš potrudil bit malenkost bolj določen.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #61 - 21.10.2004 at 18:23:52
 
Quote:
Imam samo eno izdajo v angleščini, ne Delovih vrhuncev, tako da ne bo nič s tem užitkom, če se ne boš potrudil bit malenkost bolj določen.

bp



18. poglavje, tam ko se Yossarian pogovarja z ženo poročnika Scheisskopfa o bogu

čudovit Yossarionov pasus

Quote:
Samo tega mi ne pravi, kako na tisoč skrivnostnih načinov deluje bog. ... Prav nič skrivnostnega ni na tem. Sploh ne dela. Samo igra se. Ali pa je čisto pozabil na nas. Vsekakor je bog, o katerem govorite vi ljubi ljudje, pravo kmečko teslo, neroden, kladast, topoglav, domišljav, neotesan teleban. Ti mili bog, kako naj bi človek molil Najvišje bitje, ki se mu zdi potrebno, da v svoje božansko stvarstvo jemlje tudi take reči, kot je na primer zagnojeno grlo ali zobna gniloba? Le kaj se je pravzaprav dogajalo v njegovih izkrivljenih, zlobnih, zamešanih možganih, ko je stare ljudi oropal oblasti  nad črevesnimi mišicami? Le zakaj, vraga, je sploh ustvaril bolečino?



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #62 - 22.10.2004 at 09:45:02
 
He, he, t, ti si prebral in sedaj veš.



BASEN (ne bom pisala romanov!)

Na sosedovem plotu je pisalo pi**a. Pride mimo Francelj, in ker ima beseda moč, in ker Francelj ve stvari, ker zna brati, se mu hitro zgodi, da preklinjajoč in držeč se za gobec odrobanti stran od plotu.
Nauk zgodbe: če preresno jemlješ stvari napisane na sosedovem plotu, se ti lahko zgodi, da dobiš trsko v jezik.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #63 - 22.10.2004 at 16:49:42
 
Kljub temu da ima Francelj gobec to ni basen.  Wink
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
MoneyPenny
Guest




Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #64 - 22.10.2004 at 17:01:55
 
Oprostiti drugim pomeni dojeti, da so nam druga bitja darilo od Boga. Oprostiti drugim pomeni osvoboditi se jih. Ne oprostiti drugim pomeni odklopiti se od Boga, se zapreti v osamo in bolezen.

Oprostiti drugim pomeni, da se vi spreminjate in zato, ker ste vi oprostili, ste tisti hip povezani z Bogom in ker ste povezani z Bogom, se spreminja tudi tisti, ki ste mu oprostili ("kakor tudi mi oproščamo svojim dolžnikom") Tako se človek spremeni, ker ga sprejmete! Jezus je dejal: "Ljubite svoje sovražnike, kajti ljubiti svoje sovražnike pomeni od njih narediti prijatelje. Ljubiti svojega sovražnika pomeni spremeniti sovražnika, takrat pride do vas in vam reče: 'Oprosti mi'." Vidite, tako nastopi prijateljstvo. Sovražiti "sovražnika" pomeni počasi uničiti sebe.

Kadar sovražimo, v nas nastane prostor, kamor vstopi zlo - hudi duh, ki nas uničuje in skozi nas še ves svet. Najlepša stvar na svetu je oproščanje, to je najmočnejša molitev. In najhuje, kar se vam lahko zgodi, je, da nekomu ne oprostite! V primeru, da ne oprostite, vam tudi Bog ne more oprostiti ("in oprosti nam naše dolge") in ne-odpuščanje vam bo že tu, na tem svetu, uničilo življenje. Sama smrt in odhod na drugi svet v onostranstvo vas tudi v drugem svetu ne bosta odrešila. Tam pa so muke mnogo hujše kot tukaj in celotna prehojena pot je zaman. Tako se boste morali še enkrat vrniti na ta svet, kjer boste ponovno šli skozi popravni izpit!

To je resnica in vzemimo jo resno v svojem srcu, kajti na tej točki življenja se bije najpomembnejša bitka vsake duše tu na Zemlji!




Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #65 - 22.10.2004 at 17:55:54
 
Terrania wrote on 22.10.2004 at 16:49:42:
Kljub temu da ima Francelj gobec to ni basen.  Wink


Ah, živalim delam krivico?
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #66 - 22.10.2004 at 18:03:33
 
Tako nekako. Tudi one imajo pravice.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #67 - 22.10.2004 at 18:09:43
 
En majhen glasek v meni mi pravi, da živalim ni toliko mar za kaprice, kot nam ljudem.  Wink

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
picola2
Guest




Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #68 - 23.10.2004 at 07:05:11
 
t wrote on 21.10.2004 at 12:31:53:
Glede na to, da je v evolucijski teoriji semo nekaj lukenj, boga pa so doslej videli predvsem tisti, ki se uvrščajo v razred onkraj pameti in smiselnega diskurza, z največjo lahkoto rečem vsaj, da je evolucijska teorija manjša neumnost kot pa zagovarjanje božjega stvarjenja. Oziroma ko pregledamo dejstva, lahko rečemo, da več dejstev govori v prid evolucijske teorije (čeprav praviš, da jih ni dovolj). Medtem ko je edino dejstvo, ki priča o božjem stvarjenju vera nekaterih (in pa seveda neki spisi, ki temeljijo na tej veri).

(dejstva so v primeru evolucijske teorije kosti - in če pač določeni členi (ali kosti) manjkajo to pomeni samo, da teorija (še) ni popolna - še vedno pa to ni dovolj močan protiargument ali celo argument za božje stvarjenje)

copy/paste

uživaj!

S tem,ko sem omenjala evolucijsko teorijo, sem v bistvu bolj hotela dat en primer,kjer s splošno veljavnimi dejstvi ne moreš dokazat ničesar(še manj pa rečt,da nekaj veš)-se mi zdi,da si zgrešil point.
Kar se pa resnično tiče evolucijske teorije pa verjamem,da je v njej toliko nepojasnjenih stvari...je že res,da je mogoče samo nepopolna...sam dej ti men povej do kdaj jo bomo tretirali kot takšno...Če čez 5000 let še ne bomo znal skup spravit enih stvari,oziroma dokazat(znanstveno?-glede na to,da je znanstveno nekaj,kar je preverljivo,s poskusi dokazljivo,kolkr jst razumem),bomo še vedno imel teorijo za nepopolno...pa čez 20.000 let tud(lahko pa da bo to kej kmalu,v kar pa močno dvomim)?Sicer je pa že sam Darwin povedov velik o svoji evolucijski teoriji...in kolk ima lukenj in nesmislov-ne samo kosti,ki jih nikjer ni(če govoriš o kamninah,pri katerih ne najdejo nobenega vmesnega člena med posameznimi vrstami-še veliko je tega(ki kažejo tudi na božje stvarjenje,kot se dandanašnje čase že dolg prerekajo znanstveniki).V bistvu pa je itak brezveze,da midva o tem diskutirava,ker imata obe neumnosti(kakor za koga je 'stvaritvena' bolj neumna od evolucijske) premal dokazov...in sam mlativa prazno slamo tukej.
Če pa mogoče VEŠ kaj več o tem...pa z besedo na dan...mogoče pa spremenim svoj pogled na zadevo.

Aja,še to sem hotela rečt...ful me moti,ker se v šolah veliko stvari,ki niso dokazane,uči kot da je to dejstvo(vsaj men niso nikjer povedal o kakšnih pomankljivostih v določenih teorijah).Mislim,da bi moral povdarit,da veliko stvari znanstveniki samo PREDVIDEVAJO,da so potekale tako. Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #69 - 23.10.2004 at 13:03:13
 
Evolucijska teorija je dost trdna in dokazana, in zaradi takoimenovanih "lukenj" je ni ravno preveč smiselno zavračati v celoti.

Luknje seveda obstajajo, vendar v smislu, da za posamezne dogodke ni trdnih dokazov, ker so se kosti, ki bi dokaze za predvideni razvoj določene vrste podkrepile, v času izgubile in ali pa jih še niso uspeli najti.

Tovrstne "luknje v znanju" niso nič nenavadnega in jih poznamo tudi iz vsakdanjega življenja; recimo da sem šel pred tedni v restavracijo nekaj pojesti, potem se pa že naslednji teden ne morem več spomniti, kaj sem takrat jedel. Zato začnem postavljati hipoteze, naprimer krompirjevo in makaronovo hipotezo. Za podkrepitev hipotez, bi šel lahko analizirati tudi iztrebke, vendar ker je minilo že preveč časa ni prav verjetno, da bi v mestni kanalizaciji našel ravno prave vzorce, oziroma bi se ob najdiščih lahko pojavilo še več hipotez ...

Skratka v moji teoriji je zazijala luknja, obstajata dve dokaj verjetni, a nedokazani teoriji, krompirjeva in makaronova, za kateri ne morem natančno ugotoviti, katera je resnična. Definitivno pa lahko zavržem teorijo, da bi bil v tisti restavraciji nahranjen s stvarjenjem hrane v mojem želodcu.


Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #70 - 25.10.2004 at 10:09:03
 
t wrote on 21.10.2004 at 12:31:53:
Glede na to, da je v evolucijski teoriji semo nekaj lukenj, boga pa so doslej videli predvsem tisti, ki se uvrščajo v razred onkraj pameti ...


čigave?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #71 - 26.10.2004 at 14:18:04
 
en_bk wrote on 25.10.2004 at 10:09:03:
čigave?




vsake - še najbolj svoje lastne
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #72 - 26.10.2004 at 21:43:38
 
kdo ali kaj mene sploh še lahko prizadane?

kdo ali kaj mene sploh lahko še užali?

ej, ..... ??


pa me je. ja. me je. pred nedavnim še, če sem izvedela, da me je kdo opravljal (brez veze)

tudi na forumu sem doživela, da sta se dve osebi "javno" pomenkovali o neimenovani "se-ve-kdo-je" in jo hladnokrvno komentirali in argumentirali -- ej mal, za trenutek sem bila ... osupla, ampak zdej: no more

ker opravljanje je v bistvu ena sama ljuba agresija, agresija nad človekom, ki ga ni (ali ni imenovan) in ki se zato ne more braniti -- pa kaj?

prizadelo me je tudi "tlačenje zelja", kjer sem naletela na ta pojav.  to se dogaja pogosto preko komunikacije (seveda pa tudi drugače, ti. "kariera sistem") -- "tlačenje zelja", kot si to lahko predstavljamo dobesedno: povzdigovati sebe tako, da tlačiš pod seboj

in v to zanikrno sodrgo paše tudi to, ko nekdo nekomu reče "ti si neumen" .... ali ga opredeli s takšnimi ali drugačnimi pridevniki, vzdevki, ki nosijo s seboj slabšalini in poniževalni ton -- in?

pa če se to počne posredno z nekim kvaziintelektualiziranjem in z nekimi kvaziargumenti privlečenimi iz skladišča intelektualne krame posameznika(ce) -- pa kaj? Kiss

itak je car tisti, ki sam misli, da to je, itak je pameten tisti, ki je v to sam prepričan -- vse ostalo je scanje proti vetru

misli da si. si.

bodi nerazumljen. blazno udobno. Wink
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #73 - 26.10.2004 at 22:53:01
 
Quote:
Vseeno pa mislim, da bi lahko učitelju dali malo kredita vsaj v tem, da se morda le zaveda, kakšna marioneta bi človek bil, če bi se odzival na vse besede (žaljivke, komplimente...)


Jaz bi tole malo spremenil in bi rekel, če bi se navzven odzival, oz. pokazal vsak svoj odziv. Ker kljub temu se vedno odzovemo na vsako žaljivko ali kompliment. Prvo nam gre na živce, drugo pa nam godi. Ker vse kar se tiče nas samih predela on(beri Ego) znotraj nas. In če se ne bi odzivali, pol bi šele bili marionete. Roboti. Brezčutni. Brezosebni.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #74 - 03.11.2004 at 15:04:38
 
Zanimivo, kako se lahko z isto besedo poimenuje dve različni stvari.

Marioneta-
nekdo, ki je tako krhek, da odreagira na vsak zunanji dražljaj, ker nima notranjih mej.....
...
ali pa nekdo, ki ni (več) v stiku s seboj- razosebljen torej, brezčuten - stroj, ki se ga ravno tako kot lutko da programirati.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9