Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 9
(Read 65966 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Kaj vas užali in prizadane?
16.10.2004 at 21:26:50
 
Danes smo se pri TA pogovarjali o užaljenosti in prizadetosti.Kakšna je razlika med njima in zakaj reagiramo na točno določene stvari,besede.Ker se mi zdi to aktualna tema na našem forumu,sem se odločila,da jo 'dam v promet...' Pogovarjali smo se o tem,da če imaš visoko samospoštovanje/ dobro samopodobo,da te lahko prizadane le malo stvari,oziroma bolj natančno povedano le ob malo stvareh si lahko prizadet ali užaljen.Moj profesor celo trdi,da njega nobena beseda/žaljivka/človek ne more prizadeti ali užaliti.
Se pravi, prizadanejo me lahko samo stavki,za katere nekje v podzavesti(ponavadi v Otroku) menimo,da so resnični.Če smo prepričani vase,potem vemo in čutimo,da to ni res in smo v sebi kljub žaljivkam mirni.

Torej...,da ne bom samo besedičila,bom povedala še svoje izkušnje...Mene osebno najbolj prizadane,če mi nekdo reče ali pa mi da vedeti s svojim vedenjem,da sem neumna(nisem pametna),če me kdo ignorira,prizadeta sem,če se več ljudi hkrati 'spravi' name,takrat popolnoma zablokiram(tudi,če imam dobre argumente,jih ne znam spravit ven),če kdo kriči name,če mi kdo reče da sem grda(oziroma tole sem že mal popravla,vsak dan sem si vizuelno bolj všeč).Pa še kaj bi se najbrž našlo...ampak za začetek se mi zdi,da bo dovolj.
Vem tudi,zakaj v takšnih okoliščinah odreagiram z užaljenostjo(sem žalostna) ali prizadetostjo ali celo agresivno(užalim nazaj-se maščujem z besedami) in sicer odgovor sem(kot skoraj vedno) našla v svojem odnosu z očetom,ki me je ignoriral,mi ni dajal pozitivnih stoukov(pohval),ko sem bila vsa leta odlična v šoli(pa tudi odnos z mamo je nakazoval na to,da so ženske neumne in podrejene)...v glavnem večina stvari izhaja iz mojega odnosa z očetom...
Zanima pa me tut,kaj vas užali ali prizadane? Kaj mislite,da je vzrok temu? Ali ste pogosto užaljeni? Kdo vas najlažje užali oziroma ob kom se počutite manjvredni(zdi se mi,da je tukaj tut neka povezava-če te nekdo užali,se počutiš v tistem trenutku manjvrednega od drugega)?
Tako...moram rečt,da sem se v današnjem dnevu veliko naučila,predvsem nekaj,kar mi ne bo koristilo samo teoretično,ampak predvsem praktično,vem,da bom s tem znanjem še izboljšala samopodobo...skratka...zopet mi bo mal lepša potka za hodit(ne bo tolk kamenčkov) in počutim se prov fajn.
Smiley Smiley

Lep dan želim vsem skupaj.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #1 - 16.10.2004 at 21:57:46
 
picola wrote on 16.10.2004 at 21:26:50:
Moj profesor celo trdi,da njega nobena beseda/žaljivka/človek ne more prizadeti ali užaliti.

Me pa res zanima, kako bi naprimer reagiral tvoj profesor, če bi mu recimo partner, ki ga ima neizmerno rad, nekega dne povedal, da z njim pa že ne bi hotel imeti otrok.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #2 - 16.10.2004 at 23:41:14
 
Bp,vse to smo obdelal...tut to in še marsikaj drugega...in skor vsi smo bili mnenja,da to skorej ni mogoče(najbrž bi se res lahko našla kaka stvar,vsaj po mojem mnenju),ampak ne vidim razloga,zakaj bi nekdo kot je on, lagal...(razen če nima kr velikih problemov sam s sabo,v kar pa močnoooo dvomim).
Sicer pa bp,nisem spraševala tega in...ja ...po vsej verjetnosti zopet ne bo nič z našimi osebnimi 'priznanji in izpovedmi'...kot vedno. Imam občutek,da ko je potrebno dat nekej ven iz sebe ,iz svojega privat življenja,da se vsi lepo poskrijemo v svoje luknje,da ja ne bo kdo...opazil mojih napak...Mi je že postalo jasno,da bomo tukej spet debatirali o vsem,razen o sebi...sicer pa tut jst to počnem...
Wink tko da nč novga...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #3 - 17.10.2004 at 11:39:46
 
... kaj mene prizadane ...

... o tem sem že nakajkrat pisala na forumu in zato lahko to napišem še 1x...

V osnovni šoli smo imeli fanta, ki je bil že v 7. razredu totalno odvisen od drog. Bil je tudi večni disciplinski problem. Sistem, ga je obravnaval, kot ubogega revčka, ki ga je bilo potrebno tolerirat.

Proti koncu 7. razreda je bil problem discipline v našem razredu že tak, da je onemogočal pouk ... dejansko nismo NIČ več delali, prfoksi so nam pa dajali ocene čez palec, teste smo dobili zadnjo uro pred testom, da smo jih lahko rešili doma. Disciplinski problem kar na enkrat ni bil več samo tisti odvisnik, ampak še polovica razreda.

V osmem razredu sta na pot odvisnosti od mamil padla še 2 sošolca, takrat v našem razredu ni bila več problem zgolj disciplina, začelo se je nasilje, kraje, izsiljevanja...

Sistem ... šola je od nas popolnoma dvignil roke ... potem se je zgodilo, da smo v januarju dobili novega razrednika, ki je bil strah in trepet šole (je bila cca 5 let odsotna, ker je bila žena veleposlanika) .. ta gospa je v 2 tednih naredila red. Odvisnik se je šel zdravit, starši disciplinsko - problematičnih otrok so imeli urgentni sestanek, da če se mularija ne bo nehala izživljat, jih bodo pometali iz šole ...

Tko da, prizadane me permisivnost do "revčkov", ker ima ta permisivnost posledice valeče se snežne kepe...  da se neko zdravo jedro spremeni v bolani kaos...

btw... picola .. kaj je to TA?
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #4 - 17.10.2004 at 12:05:19
 
Mene osebno prizadene krivica, pa naj je storjena meni ali komu drugemu.

Prizadene me tudi, kadar pri meni bližnji osebi v trenutku, ko si zelo želim pozornosti, ne dobim odziva, kakršnega si želim.

Strinjam se s tabo, Picola, da gre iskati izvire prizadetosti v zgodnjem otroštvu, v odnosih s starši.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #5 - 17.10.2004 at 12:19:54
 
patroniziranje, čustvena manipulacija, prirejanje resnice (v bistvu laž), nespoštovanje (moje osebe, časa in prostora), abuse (substanc in s tem moje tolerance), žalitev inteligence sogovornika (npr. ti tega itak ne razumeš), seveda tudi krivica, ipd.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #6 - 17.10.2004 at 12:33:00
 
picola wrote on 16.10.2004 at 21:26:50:
Zanima pa me tut,kaj vas užali ali prizadane? Kaj mislite,da je vzrok temu? Ali ste pogosto užaljeni? Kdo vas najlažje užali oziroma ob kom se počutite manjvredni(zdi se mi,da je tukaj tut neka povezava-če te nekdo užali,se počutiš v tistem trenutku manjvrednega od drugega)?


Lep dan želim vsem skupaj.


Moram reči, da sem vesela, da si dala tole temo gor, ker so se mi odgovori kar usuli...takole v mislih... In bom imela kaj za razmišljati v prihodnjih dneh... Smiley

Ne bom pa pisala semle, ker lahko te vsebine izražam samo v okolju, kjer se čutim varno in sprejeto.  Ker ta tema je izredno boleča... in bilo bi izjemno samodestruktivno od mene odpirati se v okolju, kjer vem, da bi bila dodatno prizadeta.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #7 - 17.10.2004 at 19:30:55
 
sinjeoka wrote on 17.10.2004 at 11:39:46:

btw... picola .. kaj je to TA?


TA pomeni transakcijska analiza,analizira pa predvsem patologijo transakcij v odnosih(zakaj pride do prepirov,igre,ki jih igramo,itd.),zelo zanimiva zadeva.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #8 - 17.10.2004 at 19:35:44
 
Lilith wrote on 17.10.2004 at 12:33:00:
Moram reči, da sem vesela, da si dala tole temo gor, ker so se mi odgovori kar usuli...takole v mislih... In bom imela kaj za razmišljati v prihodnjih dneh... Smiley

Ne bom pa pisala semle, ker lahko te vsebine izražam samo v okolju, kjer se čutim varno in sprejeto.  Ker ta tema je izredno boleča... in bilo bi izjemno samodestruktivno od mene odpirati se v okolju, kjer vem, da bi bila dodatno prizadeta.


Lilith,te čist razumem,zakaj ne želiš o tem debatirat tukej...Jst sicer tukej na forumu s tem nimam kakšnih večjih problemov(oziroma se mi celo zdi,da sem ena redkih tukej,ki  govori velikokrat tudi o svojih napakah in privat življenju nasploh-lahko pa da imam napačen vpogled v to zadevo),vem pa kako je izražat se v okolju,kjer se ne čutiš sprejetega in varnega(zame je to predvsem služba).
Zato ti želim čim več občutkov sprejetosti... Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #9 - 17.10.2004 at 21:20:24
 
sinjeoka wrote on 17.10.2004 at 11:39:46:
... kaj mene prizadane ...

... o tem sem že nakajkrat pisala na forumu in zato lahko to napišem še 1x...

V osnovni šoli smo imeli fanta, ki je bil že v 7. razredu totalno odvisen od drog. Bil je tudi večni disciplinski problem. Sistem, ga je obravnaval, kot ubogega revčka, ki ga je bilo potrebno tolerirat.

Proti koncu 7. razreda je bil problem discipline v našem razredu že tak, da je onemogočal pouk ... dejansko nismo NIČ več delali, prfoksi so nam pa dajali ocene čez palec, teste smo dobili zadnjo uro pred testom, da smo jih lahko rešili doma. Disciplinski problem kar na enkrat ni bil več samo tisti odvisnik, ampak še polovica razreda.

V osmem razredu sta na pot odvisnosti od mamil padla še 2 sošolca, takrat v našem razredu ni bila več problem zgolj disciplina, začelo se je nasilje, kraje, izsiljevanja...

Sistem ... šola je od nas popolnoma dvignil roke ... potem se je zgodilo, da smo v januarju dobili novega razrednika, ki je bil strah in trepet šole (je bila cca 5 let odsotna, ker je bila žena veleposlanika) .. ta gospa je v 2 tednih naredila red. Odvisnik se je šel zdravit, starši disciplinsko - problematičnih otrok so imeli urgentni sestanek, da če se mularija ne bo nehala izživljat, jih bodo pometali iz šole ...

Tko da, prizadane me permisivnost do "revčkov", ker ima ta permisivnost posledice valeče se snežne kepe...  da se neko zdravo jedro spremeni v bolani kaos...

btw... picola .. kaj je to TA?


Zdej mi je Sinja jasno,zakaj si v pravniškem poklicu... Wink Wink
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #10 - 18.10.2004 at 02:08:36
 
Draga picola,

Prav nobene potrebe ne vidim, da se kdorkoli postavlja na moje mesto in namesto mene razlaga motive in ozadja za to kar počnem. Poleg tega ti manjka izkušenj ali pa vsaj lucidnosti, kar bi ti morda omogočilo da lahko vzpostaviš nek tak pokroviteljski odnos.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #11 - 18.10.2004 at 06:30:17
 
Bp, a se ti je mogoče zdelo,da bi jst želelea analizirat tisto,kar bi ti napisal? Če si me tako razumel,si se zmotil,res nisem tako razmišljala.Se pa strinjam s tabo,da imam premalo izkušenj,da bi se lahko postavljala v to vlogo,to zaenkrat sicer počnem čist amatersko,laično ali kakorkoli pač želiš,mi je pa cilj,da to nekoč počnem tut profesionalno.Se pa tuki na forumu dost naučiš...mislim vsaj jaz sem se...
Razjezil(?) me je v bistvu to,da sem točno vedla,da se bo najdu hitr nekdo,ki se bo obesu na nekej,kar (meni) ni bilo pomembno(vsaj v tem postu ne),sicer pa ni rečeno,da tebi ni...tko da padlo ti je tisto v oči in to je tut ok...
Lepo se imej. Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #12 - 18.10.2004 at 09:00:26
 
Mene prizadene, ko vidim nemoč, krivico, pa ne znam pomagati.
Prizadene me sočutje, ki ga ne znam izraziti.
Prizadene me lepota.
Prizadene me ljubezen. Ta svet in kaj ljudje počno v nevednosti.
Nerazumljenost me prizadene.
Prizadenejo še zmeraj  projekcije vame - poskus nekoga, da bi me določal in spreminjal po svoji podobi. Prizadene me skrivanje, da potrebujem ljubezen.
Prizadene, da ne znam biti drugače kot da sem kar nisem.
Prizadenejo razbite sanje.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #13 - 18.10.2004 at 10:22:29
 
Quote:
Draga picola,

Prav nobene potrebe ne vidim, da se kdorkoli postavlja na moje mesto in namesto mene razlaga motive in ozadja za to kar počnem. Poleg tega ti manjka izkušenj ali pa vsaj lucidnosti, kar bi ti morda omogočilo da lahko vzpostaviš nek tak pokroviteljski odnos.

bp


He he he, bp-jčič.
Pa se je našel nekdo, ki se te je lotil s tvojim lastnim zdravilom, a?
Zanimivo, da si ti dovoliš zavzemati taisti pokroviteljski odnos. Pri tem imaš še več minusov. Poleg pomanjkljivih izkušenj in lucidnosti napr. tudi to, da je večina tvojih prispevkov na ta forum po svoji funkcionalnosti še najbližje krokarjevim napadom iz zasede (ali kot je Picola rekla - obešanje na besede), v zelo malem obsegu pa dejansko "daš kaj od sebe".
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj vas užali in prizadane?
Reply #14 - 18.10.2004 at 13:42:28
 
picola wrote on 18.10.2004 at 06:30:17:
Bp, a se ti je mogoče zdelo,da bi jst želelea analizirat tisto,kar bi ti napisal?

Draga picola,

Nikjer nisem opazil, da bi me poskusila analizirat. Tvoj prvi odgovor pa temelji na večih predpostavkah, ki jih obravnavaš kot dejstva. Žal so te predpostavke napačne.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 9