Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11
(Read 49611 times)
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #45 - 04.10.2004 at 10:20:32
 
ja sej to je tisto. kaj čem zdej z njim počet. ne ve. pa tud ne bo zvedu, ker bo pol angelu krila polomu...(joke), ni nasilen tip. mogoče mu povem, mogoče ne...
ah ja. prevarala sem ga. ni mi žal. bo že ruzumu, če mu povem, ampak mu ne bom. zaenkrat ne. bom pol vse pokvarla s tem priznanjem, pa tud ne vem, kako bo on na to priznanje reagiral. ni pomembno. pomembno je to, da sem še bolj zaljubljena.
ah angel ti, ti,
varljivi.
nagajivi,
porogljivi;
sedaj še varaš ljudi,
ki zaupajo ti.

te je sla zapeljala,
omežila te,
raznežila te,
ujela te je,
v svoje štrene.

poljub nič ne stane,
samo zaskeli
in v srcu rano naredi.

boste molčali?
skrivnost obdržali,
dragi moji bralci?

al boste povedali,
angela zmerjali?
on nič ne ve,
kam pelje ga srce...

Angel Grin
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zaljubljeni angel
Reply #46 - 04.10.2004 at 11:35:55
 
en_bk wrote on 01.10.2004 at 16:56:25:
Zakaj?


Enostavno ne verjamem, da pri dveh, ki se odločita za monogamno zvezo, pri tem tudi ostane. Predvsem zato, ker takšna odločitev vsebuje željo, želja pa sama po sebi mora odpasti, ker če ne, bomo slej ko prej videli nihalo, kako je zanihalo na drugi konec. Če želja po monogamnosti odpade, pa ni več pomembno s kom si odnosu, ker nekako presežeš, transendentiraš odnos s sočlovekom in si v odnosu z Bogom. Tega sicer dva lahko imata skupnega, pa vendar zahtevati ali pričakovati od partnerja, da si bo zatiskal oči pred Vesoljem je iluzija. Manifestacija je vsepovsod in tudi če nekdo iskreno verjame, da ne krpa odnosov drugje in z drugimi, slepi samega sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zaljubljeni angel
Reply #47 - 04.10.2004 at 11:56:43
 
Quote:
Enostavno ne verjamem, da pri dveh, ki se odločita za monogamno zvezo, pri tem tudi ostane. Predvsem zato, ker takšna odločitev vsebuje željo, želja pa sama po sebi mora odpasti, ker če ne, bomo slej ko prej videli nihalo, kako je zanihalo na drugi konec. Če želja po monogamnosti odpade, pa ni več pomembno s kom si odnosu, ker nekako presežeš, transendentiraš odnos s sočlovekom in si v odnosu z Bogom. Tega sicer dva lahko imata skupnega, pa vendar zahtevati ali pričakovati od partnerja, da si bo zatiskal oči pred Vesoljem je iluzija. Manifestacija je vsepovsod in tudi če nekdo iskreno verjame, da ne krpa odnosov drugje in z drugimi, slepi samega sebe.


Če izhajam iz tega, da verjameš v zgoraj napisano -a ni potem neodgovorno vstopati v odnose z vsakomer, ki ne misli tako kot ti? Torej z ljudmi, ki v odnos ne gredo zaradi Boga, ampak zaradi tebe? In ki imajo določena pričakovanja glede partnerskega odnosa - napr. pričakovanje monogamnosti.

Neodgovorno zato, ker greš v odnos zavedajoč se, da boš drugega prizadel s svojo (prikrito) nezavezanostjo.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zaljubljeni angel
Reply #48 - 04.10.2004 at 12:20:49
 
Da ne bo pomote. Rada sem zvesta in tudi mislim, da sem, vendar pričakovanje drugega, da mu bom zvesta me odbije. Pravzaprav kakršna koli pričakovanja.

Neodgovorno? Moja odgovornost je biti odgovorna do sebe najprej in zame pomeni biti svoboden več kot karkoli. Svoboden v vezanosti. Biti kar si.

Zavedam se, da koga prizadenem s tem, kar sem, vendar to nisem, ker bi tako želela.

Verjamem, da se ljudje v resnici prizadenejo zaradi pričakovanj, ki jih gojijo, in šele ko na nek način obupajo, so lahko svobodni.  



(Zvezdico je namreč odgovornost, ki si jo je naložila (obzirnost) do drugih ljudi in vstopanj v odnose pripeljala do skoraj konstantne bolečine okoli srčnega predela, razrahljanosti živcev, pa še kaj.)

Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Zaljubljeni angel
Reply #49 - 04.10.2004 at 13:13:53
 
Quote:
Tega sicer dva lahko imata skupnega, pa vendar zahtevati ali pričakovati od partnerja, da si bo zatiskal oči pred Vesoljem je iluzija. Manifestacija je vsepovsod in tudi če nekdo iskreno verjame, da ne krpa odnosov drugje in z drugimi, slepi samega sebe.


A lahko malo razložiš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zaljubljeni angel
Reply #50 - 04.10.2004 at 13:19:19
 
en_bk wrote on 04.10.2004 at 13:13:53:
A lahko malo razložiš?


Kaj ti ni razumljivo? (Npr. ti krpaš svoj odnos z ženo prav zdaj, ko želiš od mene odgovore).
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Zaljubljeni angel
Reply #51 - 04.10.2004 at 13:20:59
 
Quote:
Kaj ti ni razumljivo? (Npr. ti krpaš svoj odnos z ženo prav zdaj, ko želiš od mene odgovore).  


Kje je tu...drugje in z drugimi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zaljubljeni angel
Reply #52 - 04.10.2004 at 13:36:16
 
Quote:
Neodgovorno? Moja odgovornost je biti odgovorna do sebe najprej in zame pomeni biti svoboden več kot karkoli. Svoboden v vezanosti. Biti kar si.

.....
(Zvezdico je namreč odgovornost, ki si jo je naložila (obzirnost) do drugih ljudi in vstopanj v odnose pripeljala do skoraj konstantne bolečine okoli srčnega predela, razrahljanosti živcev, pa še kaj.)



Gotovo je biti to kar si, izjemnega pomena za naše duševno zdravje. ampak v mislih imam drobne stvari, ki ne zahtevajo veliko sebe, so pa še kako potrebne, da drugih (v tem smislu drugačnih od nas) ne prizadenemo.
Konkretno imam sedaj v mislih: preveriti pričakovanja druge osebe, preden se spustiš v zvezo z njo.  Eno tako preverjanje ne zahteva veliko - no, razen morda nekoliko zavre spontanost v izražanju lastne telesnosti ali čustev - a le za kratek čas. In potem se še zmeraj lahko spustimo v odnos s to osebo, če smo presodili, da je ne bomo z našo prisotnostjo prizadeli.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zaljubljeni angel
Reply #53 - 04.10.2004 at 13:38:13
 
Quote:
Kaj ti ni razumljivo? (Npr. ti krpaš svoj odnos z ženo prav zdaj, ko želiš od mene odgovore).  


Tega tudi ne razumem, zakaj en_bk krpa odnos s svojo ženo, če želi razumeti tvoje razmišljanje.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zaljubljeni angel
Reply #54 - 04.10.2004 at 13:49:23
 
Lilith wrote on 04.10.2004 at 13:36:16:
Konkretno imam sedaj v mislih: preveriti pričakovanja druge osebe, preden se spustiš v zvezo z njo.  Eno tako preverjanje ne zahteva veliko - no, razen morda nekoliko zavre spontanost v izražanju lastne telesnosti ali čustev - a le za kratek čas. In potem se še zmeraj lahko spustimo v odnos s to osebo, če smo presodili, da je ne bomo z našo prisotnostjo prizadeli.


Ti potem verjameš, ker si ti presodila, da je ne boš prizadela, da bo temu tako?

No, jaz namreč ne več.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zaljubljeni angel
Reply #55 - 04.10.2004 at 13:55:22
 
Quote:
Ti potem verjameš, ker si ti presodila, da je ne boš prizadela, da bo temu tako?




Moram priznati....da imaš point.
Ampak a ni boljše vsaj delno varovalo - v obliki lastne presoje napr. - kot pa sploh nobeno? A ni odsotnost vsake preudarnosti zanesljiva pot v trpljenje (naše ali tuje)?

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zaljubljeni angel
Reply #56 - 04.10.2004 at 14:12:32
 
Lilith wrote on 04.10.2004 at 13:55:22:
Moram priznati....da imaš point.
Ampak a ni boljše vsaj delno varovalo - v obliki lastne presoje napr. - kot pa sploh nobeno? A ni odsotnost vsake preudarnosti zanesljiva pot v trpljenje (naše ali tuje)?



Oh, hvala.

Trpljenju se itak ne moremo izogniti, to je moje mnenje.  In odsotnost preudarnosti pri človeku tud ne obstaja, ker je to pravzaprav razum, tisti taisti, ki tolkrat zavaja in je ovira in tisti taisti, ki je navsezadnje lahko postane naš prijatelj.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #57 - 04.10.2004 at 19:44:18
 
Angel wrote on 04.10.2004 at 10:20:32:
ja sej to je tisto. kaj čem zdej z njim počet.


Angel, vidim, da si si privoščila. Zanima me, kje se v zakonu izgubi nit, na kateri točki umre čar. A si mogoče uspela razmišljati o tem. Ali meniš, da je posredi nezadovoljujoč **x.

Po mojem skromnem mnenju (razumem tvoje dejanje) moraš biti jasna o tem, v katero smer želiš naprej. Najhujši sovražnik je dvom. Če pa je bila tvoja avantura le smetana na kavici, potem pa raje ne povej.

Vsem štirim želim čim manj bolečine.

Clarity.  Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Zaljubljeni angel
Reply #58 - 04.10.2004 at 23:54:19
 
Lilith wrote on 04.10.2004 at 13:36:16:
Gotovo je biti to kar si, izjemnega pomena za naše duševno zdravje. ampak v mislih imam drobne stvari, ki ne zahtevajo veliko sebe, so pa še kako potrebne, da drugih (v tem smislu drugačnih od nas) ne prizadenemo.
Konkretno imam sedaj v mislih: preveriti pričakovanja druge osebe, preden se spustiš v zvezo z njo.  Eno tako preverjanje ne zahteva veliko - no, razen morda nekoliko zavre spontanost v izražanju lastne telesnosti ali čustev - a le za kratek čas. In potem se še zmeraj lahko spustimo v odnos s to osebo, če smo presodili, da je ne bomo z našo prisotnostjo prizadeli.


Je pa jeba, če smo to preverili in vedeli, da ni prav in kljub temu rinemo naprej. Če naprimer vemo, da imamo za sabo nekoga, ki vemo, da ga ne moremo zapustiti, ker je del nas(mene) in pred sabo nekoga, ki nam je drag in ga tudi ne želimo izgubiti in potem trpimo sami in oseba, ki je pred nami. In na koncu spoznamo, da se vsekakor ne izide. Govorim iz lastnih izkušenj.

In Angel, je zdaj v eni taki zajebani situaciji, ko ne ve kaj storiti. Ali ostati v varnem pristanu ali se spustiti na odprto razburkano morje, kjer ne ve kaj jo čaka. In zdaj želi pluti po morju in se vračati venomer v varen pristan. Je pa to dokaj normalen pojav. Ko si mlad in nimaš za sabo, bom rekel družine, potem lahko brez skrbi zapluješ in že najdeš nekje varen pristan. Pol pa ta pristan lahko počasi postane monoton in si želiš malo razbiti monotonost. In tu je sedaj Angel. In jaz jo čisto razumem. Sem bil v podobni situaciji. In največja muka je laž, v kateri živiš. In to te sčasomo načne. Razen, če si tak človek, da se ne gabiš samemu sebi in ne preziraš lastnih laži.

 
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #59 - 05.10.2004 at 09:33:38
 
tks Iga. včeraj sva bila skupaj in oba sva v biti prišla do edinega spoznaja. ne moreva zavrečt vse in začet eno avanturo skupaj. nima smisla. kljub zaljubljenosti in še večjem gorečem hrepenenju, bo ostalo tako kot je. lep spomin. razjeda me hrepenenje in misel, kaj mi pomaga to prekleto hrepenenje, če pa ni utehe?
ah slabost, ime ti je ženska. Tongue
strasti so samo strasti,
da trebuh boli.
v njem je skrit metulj,
bol in um.
kaj naj?
nič.
čakaj, mogoče bo pa čas razblinil tole lav,
strast in hrepenenje...
mogoče. Grin
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11