Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 11
(Read 49393 times)
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #30 - 29.09.2004 at 08:36:19
 
včeraj sva šla skupaj na kavo.
dialog.
<isti finling>. no, če so pa čustva obojestranska, potem je pa v biti vse res. je rekel isto. kaj pa zdej. on ima dekle, jaz pa doma tudi boljšo polovico, ki je ljubosumna včasih, pa še mal posesivna. nič. ni kaj zanarest, dokler se ne vmeša telo in ne vnemejo strasti do konca. sva oba sklenila, da pustiva času čas in da dava svojim občutkom vso svobodo. torej čustva na plano.
jaz pa mislim vseeno, da sta si lahko obe osebi povezani le čustveno. kar boli njega, boli tudi mene, kar razmišljam jaz, razmišlja tudi on. ker v biti se nagrajujeva s obilico čustvenih izbruhov. recimo temu simpatija in neka čustvena osvojitev. platonska ljubezen.
šele ko spoznam njegovo čustva, ga v bistvu spoznam. prej ne.
in dialogi. ti so kot kri za telo. veselje se podvoji, bolečina pa se napol zmanjša.
ine sedaj en haklc. v biti nihče od nas ne živi polno življenje. po mnenju stokovnajkov okusimo le desetino vseh ljubezni, pojemo čle desetino vseh dobrot, vidimo le destino vseh lepot sveta in srečamo le desetino vseh ljudi. torej to pomeni, da v biti živimo le desetino. kar bi se bralo, da ne JAZ pa ne TI ne živimo popolno. le desetino naših možgan pri tem uporabimo.
in ljubezenska izjava < na moč ga imam rada>.
lp
Angel Cheesy
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zaljubljeni angel
Reply #31 - 29.09.2004 at 10:12:49
 
Našemu Angelu poklanjam misli Sanje Rozman:

" Ljudje v ljubezenskih odnosih rastemo in zorimo ter s tem postajamo sposobni za vse globji odnos in vse večjo stopnjo bližine, a tudi iskrenosti in poštenosti. Predpogoj za ta proces je, da je zveza monogamna, oziroma, da sta se partnerja trdno odločila, da tistega, česar v zakonu ne dobita, ne bosta "krpala" z drugimi odnosi. Če na zahtevo po zvestobi gledaš z nezrelega stališča, se ti zdi, da se moraš partnerju na ljubo odreči vsem morebitnim lepim trenutkom, ki bi jih nemara lahko doživel z nekom drugim, in to čutiš kot "žrtev" in ječo, iz katere bi marsikdo pobegnil, če bi si le upal. Zrela partnerja pa se odločita za zvestobo zato, ker razumeta, da brez tega pogoja ne moreta eden drugega podpirati pri rasti.  Partner ti je v zakonu ogledalo, od katerega upravičeno pričakuješ, dabo zrcalilo tvoje lepe plati in te opozarjalo - ne na napake, marveč na možnost za izboljšavo! Bistvo duhovne rasti je namreč to, da zrastemo in se raztegnemo zunaj svojih nekdanjih okvirov. Pri tem moramo imeti zaupnega prijatelja, ki nam bo pomagal ozavestiti, kje so še možnosti, ki jih sami ne moremo videti.

Če se za zvestobo zrelo odločiš in za to odločitvijo stojiš z dejanji, je nima smisla doživljati kot žrtev, saj moraš ostati zvest predvsem samemu sebi.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Zaljubljeni angel
Reply #32 - 29.09.2004 at 12:13:08
 
Lilith wrote on 29.09.2004 at 10:12:49:
Našemu Angelu poklanjam misli Sanje Rozman:

" Ljudje v ljubezenskih odnosih rastemo in zorimo ter s tem postajamo sposobni za vse globji odnos in vse večjo stopnjo bližine, a tudi iskrenosti in poštenosti. Predpogoj za ta proces je, da je zveza monogamna, oziroma, da sta se partnerja trdno odločila, da tistega, česar v zakonu ne dobita, ne bosta "krpala" z drugimi odnosi. Če na zahtevo po zvestobi gledaš z nezrelega stališča, se ti zdi, da se moraš partnerju na ljubo odreči vsem morebitnim lepim trenutkom, ki bi jih nemara lahko doživel z nekom drugim, in to čutiš kot "žrtev" in ječo, iz katere bi marsikdo pobegnil, če bi si le upal. Zrela partnerja pa se odločita za zvestobo zato, ker razumeta, da brez tega pogoja ne moreta eden drugega podpirati pri rasti.  Partner ti je v zakonu ogledalo, od katerega upravičeno pričakuješ, dabo zrcalilo tvoje lepe plati in te opozarjalo - ne na napake, marveč na možnost za izboljšavo! Bistvo duhovne rasti je namreč to, da zrastemo in se raztegnemo zunaj svojih nekdanjih okvirov. Pri tem moramo imeti zaupnega prijatelja, ki nam bo pomagal ozavestiti, kje so še možnosti, ki jih sami ne moremo videti.

Če se za zvestobo zrelo odločiš in za to odločitvijo stojiš z dejanji, je nima smisla doživljati kot žrtev, saj moraš ostati zvest predvsem samemu sebi.



Mislim, da je glavni problem, da se tolko ljudi loči, da ima prevelika in nerealna pričakovanja do svojih partnerjev. V prvi zaljubljenosti vidijo vse najboljše v partnerju, še napake se jim zdijo lepe, kasneje, ko pa se tista prva, predvsem seksualna čustva, podkrepljena s hormoni in endorfini, malce ohladijo, da človeka vidiiš neolepšenega, to, kar je, realno, pa večina ljudi tega ni možna sprejeti in se raje ločijo, ker pač menijo, da bo intenziteta večno trajala, nemeneč se zato, da treba v vsako zvezo ogromno investirat, da se obdrži, čemur pa je potrebno tudi odrekanje in žrtvovanje v skupno dobro, da enkrat en potrpi, drugič drugi. Večina prej vrže puško v koruzo, namesto da bi zoreli in si trenirali svoje zakonske noge, da bi posale čvrste ko bi skakali preko ovir, ker bi s tem le rasli, jih večina omaga, ker nimajo motivacije in ne angažiranosti, da bi v to nekaj vlagali.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zaljubljeni angel
Reply #33 - 29.09.2004 at 12:24:05
 
Lilith wrote on 29.09.2004 at 10:12:49:
Našemu Angelu poklanjam misli Sanje Rozman:

Predpogoj za ta proces je, da je zveza monogamna, oziroma, da sta se partnerja trdno odločila, da tistega, česar v zakonu ne dobita, ne bosta "krpala" z drugimi odnosi.


To se mi zdi nemogoče in iluzija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zaljubljeni angel
Reply #34 - 29.09.2004 at 12:32:51
 
Quote:
To se mi zdi nemogoče in iluzija.


Po moje ne gre sprva tolk za zavestno odločitu, ampak za moč  vzajemne sugestije. Ko se en kolkrt  trden svet na podlagi te vzajamne sugestije vzpostav, je mogoče temelječ na njem sprejemat tud take čist  zavestne odločitve. Nekaj sem o tem  tle pisov:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Quote:
Partnerja bi si po moje moral izbirat  glede na sugestivno moč, ki jo ma on nad nami in  mi nad njim oz.  glede na  vzajemno sugestijo. Ker edino v  v tem primeru je možno zrušit/uskladit tako lastne kot partnerjeve vzorce in vnaprejšnja pričakovanja (idelale), ki posmezno nujno  dušijo  partnersko zvezo. Edino na  tej sugestiji, ki se večinoma pokriva s pojmom ljubezni, je možno  kolikor tolk idealno partnersko zvezo vzpostavt, pol pa skrbet samo zato, da vzajemna sugestija ne ugasne, ker na njej se s časoma  skreira svoj svet, čist drugačen, kot smo ga imel v predstavi, preden je vzajemna  sugesija začela delovat. V tem smsilu je  tud treba razumet, da se partnerjema  sesuje svet, če ljubezen ugasne. In v tem smsilu je treba razumet tud  osebnostno rast, ki je v bistvu ni možno v naprej začrtat amapk se ji je treba kar prepustit pa sprot zaupat...

Quote:
Miška, ne vem, od kod ti to, da partnerja  ni pametno izbrat nezavedno, da moramo skratka prej ozvestit svoje vzorce pa njegove pa vse to, če ne se nujno ujamemo v parnersko zvezo kot v eno lastno zanko. Pa saj je smisu  partnerstva  ravno v tem, da drug drugmu  pomagamao  presečt vse te vzorce pa omejitve, v katere smo nezavedno  ujeti in ki jih brez medsebojne  sugestivnosti  nikakor ne bi mogli presečt.  

Ne moreš se sam pa v naprej vsega zavestno obvarovat, zato se po moje moraš  prepustit  eni sugestiji,  ki te spravlja v tvojim vzorcem nepredvidljive  položaje in ti ustvarja eno novo realnost izven vseh poznanih vzorcev. Si moraš pol  ti tam noter ustvarit  eno novo zaupanje pa eno  eno varnost, ki ti jo ujetost v dotedanje vzorce pač ne nudi, če ne tej sugestiji niti podlegla ne bi. Sugestija v principu deluje samo na področjih, ki jih partnerja v seb nimata pošlihtane oz. če bi jih uspela  vsak  pr seb vse  pošlihtat, pol noben partnerja pa njegove sugestije dejansko ne bi niti rabu. Če bi blo to možno, bi parterstvo  postalo sicer  idealna interesna skupnost,  z ljubeznijo pa bi  kot z eno  zlo nezanesljivo in nevarno  napravo eksperimentirali  samo še neozveščeni avanturisti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #35 - 30.09.2004 at 09:52:02
 
tks. za odgovore. lepo napisano t in Lilit.
sem nekako otrpnila v branju vaših postov.
no, če bi živeli v idealnem svetu, bi nas partner privlačil tako močno, da bi si nikoli ne poželeli koga drugega. tako pa živimo v realnem svetu.
včeraj naprimer sva bila skupaj del večera in kar nekaj stvari sva si imela zapovedati. sva kar oba prišla do istega zaključka, da je brez veze najino prijatelstvo pokvarit s kako hot varianto ali avanturo. naj ostane samo hrepeneje.
ja in kaj mi bo hrepenje brez utehe?
tud on ma punco, je rekel, da bi jo lahko prevaral najmanj trikat na teden? pa jo ne? potem me je vprašal kaj jaz pričakujem od njega? rekla sem <nič>, totalno nič. le kaj naj pa pričakujem? love sceno ? sem kr mal zmedena od tolikoih besed in izjav. ne vem sploh kaj naj.
po drugi strani pa sem vesela, da se med nama razen pogovora in bežnih dotikov ni zgodilo nič. kuha pa se v meni spoznaje, da nikoli ne bom njegovo dekle. a ni to žalostno. ko pomislim na to, postanem na smrt žalostna.
in spet smo pri tisti prekleti desetini. nikoli nam ne bo uspelo polno živeti. žal ne.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zaljubljeni angel
Reply #36 - 30.09.2004 at 10:15:25
 
Angel wrote on 30.09.2004 at 09:52:02:
ja in kaj mi bo hrepenje brez utehe?


po drugi strani pa sem vesela, da se med nama razen pogovora in bežnih dotikov ni zgodilo nič. kuha pa se v meni spoznaje, da nikoli ne bom njegovo dekle. a ni to žalostno. ko pomislim na to, postanem na smrt žalostna.
in spet smo pri tisti prekleti desetini. nikoli nam ne bo uspelo polno živeti. žal ne.
lp
Angel


Lahko pa pogledaš na stvari tudi tako, da si se zavestno odpovedala enemo krasnemu moškemu, da bi ohranila nekaj, kar je dragoceno (tvoja trenutna zveza).
Gotovo je odločitev, da se ne bosta spustila v razmerje, sedaj veliko manj boleča kot bi bilo slovo po morebitni avanturi.

Če te pa trenutna zveza ne osrečuje ( in o tem je treba dobro premisliti- še posebej zato, ker se s svežo zaljubljenostjo pravzaprav nič ne more primerjati, ker le-ta vse zasenči), potem ti pa želim, da bi zbrala pogum in se postavila za svoje življenje.

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #37 - 30.09.2004 at 10:48:22
 
zelo lepo napisano, ni kaj.
tks.
lp
Angel

kaj vedel človek bi le,
ko ga tarejo srčne bolečine?
ne vedeti kaj storiti,
morda vse skupaj pozabit;,
žalost nekje utopiti,
z neba sestopiti...

mogoče...
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #38 - 30.09.2004 at 10:56:29
 
in pa:

bi skoraj mogla tole napisat:

kdo vedel bi zakaj,
poneslo me je v raj,
nebesa prava brez okova,
brez pozdrava,
te omami trava prava.

potem si le nekdo,
ki dobro ve kako,
energije združujejo to:
moje telo postalo je s tvojo pomočjo
nadzemeljsko.
brez omejitve časa. brez telesnega oklepa,
brez besed,
ki jih ni bilo.

moje telo je tvoja dlan,
v moji ostaneš pa sam.
telo je šlo v drugo dimenzijo,
brez časa in telesa,
brez vseh zemeljskih spon,
zaslužijo le poklon.

ostala je neverjetna energija,
mogoče utopija,
nastala je tema
in blazna tišina le za naju dva...
ko čutiš le bitje srca.

moja dlan v tvoji dlani,
noč, ki vse sledi izbriše in jutro, ki misel piše:
<midva imava se rada>
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #39 - 30.09.2004 at 11:56:03
 
Grin
od tam,
do tu,
do neskončnosti.

pesem,
glas morja,
o bog, kako sem sama.

pa stik
dvek dlani.
utrip srca,
za naju dva.

zakaj te ni,
veš le ti... Grin
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #40 - 01.10.2004 at 09:39:04
 
Winkmaš prav.
delna resnica je tudi dejstvo, da sama osebno nimam toliko poguma, da bi na0pravila prvi korak. on pa tudi ne.
kje se konča meja zaljubljenosti, prijateljstvo pa nadaljuje v ljubezen vem sama prav dobro. včasih človek pač ne more iz svoje kože ali pa mu le ta postane prestesna.
kadar ga cel dan ne vidim, se mi dogaja, da vsaj delno nanj tudi pozabim in v tej pozabi zaljubljenost izpuhteva, kot milni mehurček se razpoči...mislim nanj vedno s teoploto v sebi. težko je ubeža+t temu filingu. no, na njegovo dekle postajam ljubosumna, da me bo od tega še pobralo...
sem zgubila tla pod nogami. pa kljujejo v meni tudi moralna vprašanja. naj naredim kaj, ali ne.
lep vikend vsem!
Angel Grin
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Zaljubljeni angel
Reply #41 - 01.10.2004 at 13:25:40
 
Smileyja, draga Angel...
saj veš , da ne moreš iskati nikjer drugje odgovorov ...
kot le pri sebi ...
v svojem srcu ...
in , ker imaš svobodno voljo ...so tudi vse odločitve tvoje...
dobro poglej v srce , kaj hočeš in kako ...in kaj nočeš...
potem pa razširi krila ...
želim ti vse najboljše , kakorkoli že bo... Wink
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Zaljubljeni angel
Reply #42 - 01.10.2004 at 16:56:25
 
Quote:
To se mi zdi nemogoče in iluzija.


Zakaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #43 - 04.10.2004 at 08:07:03
 
ja. kar se je po zakonu neizbežnosti zgodilo, se je zgodilo. kar tko. naenkarat in pričakovano. vem samo to, da me je prvi poljubil in potem sva se poljubovala. tko pred vsemi. sva šla žurat v Lajbah, palce ne bom izdala, ker me je mogoče kdo vidu. zgodilo se je, da sva dobeseno podlegala skušnjavi in potem vem samo to, da sva v množici ljudi stala in se poljubljala. mi je bilo fino, na moč, njemu pa tudi, drugače ne bi to počela. bi kdo od vas lahko napisal kakšno vzgojno, vem, ker smo temo poljubljanje v javnosti že mel...ja in bilo mi je fino.
se je delal dan, ko sva se poslovila in nehala lizat. evo romantiko. zaljubljeni angel je mel naslednji dan moralnega mačka. pa mi ni niti najmanj žal. zato ker je blo fino.
kako naprej, ko ni več poti nazaj, pa vam ne znam napisat. samo tole sem mogla napisat, ker nikakor nisem mogla bit tiho.
lp
Angel Grin
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Zaljubljeni angel
Reply #44 - 04.10.2004 at 09:59:07
 
Kje pa je medtem bil tvoj mož/partner/prevaranec/oz. kakorkoli mu že zdaj praviš?
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 11