Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 25334 times)
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: luc. sanje in ap
Reply #30 - 02.10.2004 at 19:10:44
 
Resnično si ne želim, da bi debata zašla na še hujša stranpota kot je sedaj. Kamen spotike je bil del mojega opisa lucidnosti, za katerega nekdo misli, da spodbuja nemoralo, nekdo drugi pa ravno nasprotno, kajti »the truth is in the eye of the beholder.«

indigo: tvoje opazke in komentarji so bili vzeti na znanje.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: luc. sanje in ap
Reply #31 - 03.10.2004 at 11:42:40
 
hvala za info..

in una stran "lucidne sanje" se mi zdi kr kul....


indigo kaj se tebi zdi slabo pri lucidnih sanjah? (ce se enkrat poves prosim)
nekaj v zvezi z moralo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #32 - 03.10.2004 at 15:10:31
 
Miha-
ljudje pogosto vidimo sanje kot nekaj ločenega od  fizičnega sveta.  Ok, koliko vem res je da v sanje gre moj astral in Jaz, brez fizičnega telesa, pak s fiz., in specialno s eterskim telom imam, manj ali več, svezo..  
V sanjam pak nismo ločeni od časa  (in prostora..? ) torej kozmični zakoni so aktivni, nas še dalj omejujejo. Moralne omejitve ne odpadejo! Jaz ki je pomemben v LD (zavest opozarja da je jaz tuki) vedno ima svezo s dušom in moralom.

Pak ok,  če nisem vernik, ali kaj podobnega, in če mi moral ni nekaj pomembenega, tedaj seveda odloča moja svobodna volja.
Ali bo, in kaj bo tu in tam spoštoval posameznik odvisi od njega, pak in od dostopa informacijam, pomembno je katere info ima o LD.

Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: luc. sanje in ap
Reply #33 - 04.10.2004 at 08:40:58
 
miha- wrote on 03.10.2004 at 11:42:40:
in una stran "lucidne sanje" se mi zdi kr kul....

Hvala in upam, da boš med projekti našel kaj zanimivega zase, kar ti bo dalo še večji zagon za delo s sanjami. Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: luc. sanje in ap
Reply #34 - 04.10.2004 at 09:00:57
 
indigo wrote on 30.09.2004 at 15:31:59:
      'Sanjač sam se odloča kaj bo iz njegovih sanj '
---

ja,  odloča v tem primeru le potem ko mu prvič ti kaj priporočiš, razložiš...  zdi se mi da si v tem uvodu u LD dal/razložil lastno stališče...?  vsekakor si takoj priporočil vse možnosti, vse varijante Cheesy
Ker če nekdo ne ve za slabe možnosti LD...  ma ni problem ... ti mu boš že v začetku dal idejo ???


Malo z zamudo padam v to debato, nisem brala topica do sedaj, ker se z lucidnim sanjanjem ne ukvarjam.

Me je pa zelo zbodlo tole mnenje od indigo.
Bi želela povedati, da mi smo sami odgovori za svoja dejanja. Nismo neke uboge žrtve, ki bi grešile zgolj zato, ker nam je nekdo ponudil možnost greha. Imamo sposobnost ODLOČANJA.
Meni je jasno, da lahko lucidne sanje tudi zlorabljam. Pa jih? Seveda ne, ker sem se JAZ tako odločila.
In tisti, ki jih zlorablja, se je tudi SAM tako odločil. In pripisovati krivdo ali nemoralnost Strawinu zaradi dejanja nekega zblojenega osebka....to je pa res nemoralno.

Indigo, malo se zamisli- potemtakem bi morali cenzurirati več kot polovico vsakodnevnih poročil, vsebine časopisov itd.
Pred lastno zločinsko naravo te ne varujejo zunanje omejitve - pred njo se lahko varuješ ti sam - z notranjimi mejami.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #35 - 04.10.2004 at 11:51:06
 
Lilith, jaz bom odgovorila prvič s vprašanjim.. Rad bi vedela kaj je zate greh ?
Zelo me zanima in tvoje mnenje o 'ponujanjo možnosti greha'.

Če se spomneš, povej približno koliko časa že veš da obstaja  LD/ lucid dreams  
Praviš da ti je jasno, da lahko lucidne sanje tudi zlorabljaš. Zanimivo bi bilo znati od kod konkretno ti črpaš znanje o možnosti zlorabe LD?
vprašam in zato ker praviš da se ne ukvarjaš konkretno s LD, pak v tem primeru verjetno bereš o LD, koji je tvoj vir ?
hvala
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: luc. sanje in ap
Reply #36 - 04.10.2004 at 12:44:48
 
indigo wrote on 04.10.2004 at 11:51:06:
Lilith, jaz bom odgovorila prvič s vprašanjim.. Rad bi vedela kaj je zate greh ?
Zelo me zanima in tvoje mnenje o 'ponujanjo možnosti greha'.

Če se spomneš, povej približno koliko časa že veš da obstaja  LD/ lucid dreams  
Praviš da ti je jasno, da lahko lucidne sanje tudi zlorabljaš. Zanimivo bi bilo znati od kod konkretno ti črpaš znanje o možnosti zlorabe LD?
vprašam in zato ker praviš da se ne ukvarjaš konkretno s LD, pak v tem primeru verjetno bereš o LD, koji je tvoj vir ?
hvala


Bi danes odgovarjala na drugi del vprašanj.
Za LD vem približno dve leti. S kolegom sva se nekaj malega ukvarjala s tem, ko še nisem vedela, da se temu reče lucidno sanjanje. Pred letom sem zvedela za poimenovanje tega preko Strawina.
Znanje o možnosti zlorabe črpam iz sebe. Ko sem ugotovila, da zmorem sanjati vse, kar-koli si želim, sem bila prvi hip vesela. Potem sem izvedela, da ima oseba fizične posledice teh sanj (eksperiment s kolegom). In sem se odločila, da ne nameravam izčrpavati ljudi. Še najmanj pa takih, ki o tem ne bi nič vedeli.

O LD pa nič ne berem. Sem v bistvu enkrat ali dvakrat obiskala Strawinov forum, a bolj na hitro, za površen pregled.

Dopuščam možnost, da še sedaj čisto prav ne vem, kaj LD v resnici pomeni.

O grehu bi pa kdaj drugič. Kaj je greh zame - to je tako močno vprašanje, ki zahteva dosti razmišljanja - pa se mi zdaj ravno ne da razmišljati, niti časa nimam. Smiley

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: luc. sanje in ap
Reply #37 - 04.10.2004 at 17:15:16
 
sej v sanjah si lahko tudi sam žrtev zlorabe, ne pa samo tisti ki zlorablja

men se zdi LD/AP odlična praksa za tiste ki imajo veliko volje in pravi namen odkrivat neznana področja (lahko svoja ali pa kakšna druga)
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #38 - 04.10.2004 at 21:30:34
 
Quote:
sej v sanjah si lahko tudi sam žrtev zlorabe, ne pa samo tisti ki zlorablja

men se zdi LD/AP odlična praksa za tiste ki imajo veliko volje in pravi namen odkrivat neznana področja (lahko svoja ali pa kakšna druga)

Se strinjam Sn0wBall, čeprav bi bolje vedela o tem ko bi jaz osebno imala izkušenj o zlorabi v LD. Tega izkušenja pravzaprav nimam..., ugotovim bolj teoretski... ugotovim ko razmišljam o mojim LD in ko berem o tujim doživetjim. Tudi knjige seveda, spiritualne.  
Namen..  ja, to je to.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #39 - 04.10.2004 at 21:34:04
 
Lilith wrote on 04.10.2004 at 09:00:57:
Malo z zamudo padam v to debato, nisem brala topica do sedaj, ker se z lucidnim sanjanjem ne ukvarjam.

Me je pa zelo zbodlo tole mnenje od indigo.
Bi želela povedati, da mi smo sami odgovori za svoja dejanja. Nismo neke uboge žrtve, ki bi grešile zgolj zato, ker nam je nekdo ponudil možnost greha. Imamo sposobnost ODLOČANJA.
Meni je jasno, da lahko lucidne sanje tudi zlorabljam. Pa jih? Seveda ne, ker sem se JAZ tako odločila.
In tisti, ki jih zlorablja, se je tudi SAM tako odločil. In pripisovati krivdo ali nemoralnost Strawinu zaradi dejanja nekega zblojenega osebka....to je pa res nemoralno.

Indigo, malo se zamisli- potemtakem bi morali cenzurirati več kot polovico vsakodnevnih poročil, vsebine časopisov itd.
Pred lastno zločinsko naravo te ne varujejo zunanje omejitve - pred njo se lahko varuješ ti sam - z notranjimi mejami.


Ja, ponujat informacije je ok, smem. Pak kaj če niso objektivne, če je to le eno zmotno mnenje,  ali če je namen slab...?  Zarad tega smemo kritizirat tuje texte, a ne?
Če bi vsi lahko pisali brez kritik... kaj bi to bilo..  Smemo kritizirati, ne splača se pak kritizirati brez argumentov.  Lahek mogoče da bom na takšnu kritiku dobila argumentiranu kritiku in...  le izguba časa.

Ja, ljudje imamo sposobnost odločanja. Pak jaz nisem mnenja da vpliv na druge osebe ne more biti negativen.  Menim da imam deloma odgovornost za tuje dejanje če sem morda negativno vplivala, tud verjamem da sem mogoče pomagala če sem 'pozitivno' vplivala. Le moje mnenje. Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: luc. sanje in ap
Reply #40 - 05.10.2004 at 00:21:16
 
prej me je sam  zanimal kako dosezt LD. pa nc druzga o tem.... sm mislu, ma bom ze vidu kako bo.. sam zdej ste me kle , kako nej recem,  zdrmal...
hehe

,. ajde recimo da enga ubijes v LD.... pac ves da so sam sanje pa lah enga ubijes brez "skode"..da te zanima kasn je filing , k v resnic pa tega ne "upas" narest, ker ves da so pol pizdarije, kajjsvem vest  al pa karmicne posledice ..

torej ? .. ce v sanjah nekoga ubijes je isto kt ce bi v resnic? .. recmo da si karmo nabijes al nevm.. ker vest pomoje da ne mors met pekoce , ker pac ves da nisi v resnic nobenga ubil.. al te spomini na to kej pecejo?..


in kako lah zlorablas ld? a mogoce tko da v ld izzivis tisto, kar v realnosti ne upas?..

Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #41 - 05.10.2004 at 13:55:36
 
miha- wrote on 05.10.2004 at 00:21:16:
prej me je sam  zanimal kako dosezt LD. pa nc druzga o tem.... sm mislu, ma bom ze vidu kako bo.. sam zdej ste me kle , kako nej recem,  zdrmal...
hehe

,. ajde recimo da enga ubijes v LD.... pac ves da so sam sanje pa lah enga ubijes brez "skode"..da te zanima kasn je filing , k v resnic pa tega ne "upas" narest, ker ves da so pol pizdarije, kajjsvem vest  al pa karmicne posledice ..

torej ? .. ce v sanjah nekoga ubijes je isto kt ce bi v resnic? .. recmo da si karmo nabijes al nevm.. ker vest pomoje da ne mors met pekoce , ker pac ves da nisi v resnic nobenga ubil.. al te spomini na to kej pecejo?..


in kako lah zlorablas ld? a mogoce tko da v ld izzivis tisto, kar v realnosti ne upas?..



Miha, oseba katera je že imala doživetje LD ve da se v L. sanjam zaveda kdo je, pak ima le deloma spomin na lastno življenje, in nima vse ''moči'' katere ima v Real Life/ budnem stanju.
Koliko moči ima odvisno je od stopnja zavedanja.

Torej zavest (in pri tem seveda 'Jaz') so tuki, aktivni so.
Moje izkušenje povedajo da jaz osebno v LD imam manj ali več enake občutke, želje in impulse kot bi jih imela v RL (morala in nemorala, to razmerje zdi se je enako kot v budnem življenju Wink )  Nimam željo naj nekoga 'ubijem' ali naj mu naredim nekakšnu specialnu škodu.

Različna ''radovednost'', obstaja seveda najprej v RL
rekla bi da ''negativna'' radovednost obstaja pri osebam katere so že v RL nekaj agresivne ali ''nemoralne''... zavestno ali nezavestno.  Se tega le ne ''upaš'' naredit... želja pa torej obstaja?  uh.. Undecided

Zavest in Jaz so aktivni pa menim da ja,  si lahek mogoče res karmo nabiješ če narediš nekaj kar v RL je poredno narediti.
Če zarad lastnega dejanja že v LD čutiš vest, imaš pekočo vest, tedaj mislim da je res slabo...  (nabijaš karmo)

Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #42 - 05.10.2004 at 21:02:24
 

Žal ne morem zdaj dalje sodelovat v debati,
   lepe sanje..

pozdravcek vsem Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: luc. sanje in ap
Reply #43 - 05.10.2004 at 23:07:12
 
indigo:druga bitja te lahko zlorabijo ali pa drugi sanjači, kolikor se pustiš no,čeprav kar berem se gre v sanjah tudi za moč, kdor ma več energije, je močnejši
najbolj fajn knjiga mi je bla Spomini z druge strani od Alana Aste, Castanedinih še nisem uspel prebrat

jst sm če ne samo nekajkrat izkusu prave lucidne sanje, zadnje čase se mi sam dogaja da mam veliko pozornost v sanjah, sam se pa nikol ne zavem da sanjam, takrat so ponavadi kakšne čudne energije vmes, nazadnje sm mel ene dvojne res scarry sanje, me je blo ze mal strah ko sem se zbudil

miha:ne vem,pomoje kogar ubiješ v sanjah, lih ne umre.Odvisno al so te sanje, resnicne sanje, z resnicnimi osebki in okoljem, al so samo plod tvoje podzavesti, ali pa oboje. Jst sm se par tednov nazaj klal ene palčke z kuhinjskim nožem. Sanjal sem da je v naši garaži en gozd in tam so živeli palčki, jst sm mel pa neki ful proti njim in sem šel v kuhinjo po nož in sem jih zabodel en par:)  Pol ko je blo konc "bitke" pa mi je en kao taglavni rekel da jih je samo še 4 (ali 7) ki so zelo blizu Viru oz Najvišjemu, in da ljudje nimajo dovoljenja zdraven ker so preveč butasti, oz u smislu da niso še pripravljeni na to. Čudne sanje no:) lahko vam opišem še tiste 2 ki so ble mal scarry, če vas zanimajo
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: luc. sanje in ap
Reply #44 - 16.11.2004 at 16:02:43
 
Lilith wrote on 04.10.2004 at 12:44:48:
Bi danes odgovarjala na drugi del vprašanj.
Za LD vem približno dve leti. S kolegom sva se nekaj malega ukvarjala s tem, ko še nisem vedela, da se temu reče lucidno sanjanje. Pred letom sem zvedela za poimenovanje tega preko Strawina.
Znanje o možnosti zlorabe črpam iz sebe. Ko sem ugotovila, da zmorem sanjati vse, kar-koli si želim, sem bila prvi hip vesela. Potem sem izvedela, da ima oseba fizične posledice teh sanj (eksperiment s kolegom). In sem se odločila, da ne nameravam izčrpavati ljudi. Še najmanj pa takih, ki o tem ne bi nič vedeli.




še nikoli do sedaj nisem slišala, da ima kakšna oseba lahko fizične posledice sanj nekoga drugega ...

no, ker tud jaz recimo da nimam največ pojma o tem ... a mi lahko kdo to bolj razloži? Lilith ti si napisala, da nekaj veš o tem ... ne vem pa še kdo, če kaj ve o tem, če ima kdo kakšne izkušnje .... bi bilo nice Smiley


sedajle tole vse berem za nazaj ... in res neverjetno kam so odplavale debate ... se pa strinjam, da je zloraba neke tehnike pač na lastno odgovornost -- samo ko sem pa prebrala tole o fizičnih posledicah ... sem se pa kar oddahnila, da nisem nameravala sanjat kakšnega konkretnega človeka, ki ga poznam v budnem življenju.

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5