Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 25577 times)
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: luc. sanje in ap
Reply #15 - 28.09.2004 at 20:58:14
 
indigo wrote on 16.09.2004 at 09:37:08:
Kaj hočem reči je da sem jaz mnenja da lucidne sanje niso igra, zabava in da je morala tuki pomembna.. To je in nekaj kar še ni dovolj znano naj bi veliko o tem povedali.. Tako lahko si mislimo da sanje nič aktivno ne narede in da zarad tega svobodno morem delat kaj hočem Undecided

V bistvu mi še vedno ni čisto jasno česa se pri lucidnih sanjah bojiš... Smiley Pa celo z drogami primerjaš........ Shocked Wink

Če že omenjaš moralo, potem ti predlagam, da kar začneš naštevati NAVADNE sanje v katerih si počela nemoralne stvari. In takih ne bo malo (vem iz lastnih izkušenj). S tem, da v takih sanjah takega početja praktično ne moreš prekiniti, v lucidnih sanjah pa lahko.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: luc. sanje in ap
Reply #16 - 28.09.2004 at 21:00:23
 
indigo: ali pa sem te narobe razumel in smatraš to, da nekdo lucidne sanje uporablja za zajebancijo in zabavo, kot nemoralno početje?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: luc. sanje in ap
Reply #17 - 28.09.2004 at 21:05:39
 
Aja, pa tole sem skoraj pozabil:
indigo wrote on 15.09.2004 at 08:15:45:
 Če bi to bil prav human, otprt forum ...  pak zame forum 'Lucidnesanje' nima dovolj dober, dovolj human namen/ zgled..
Dovoli naj rečem da jaz ne priporočam sodelovanje ..

Nima dovolj HUMAN namen...... Nima dovolj DOBER namen?

??!

HUMAN?! To mi *moraš* absolutno razložiti!

Kot tudi to, da "ne priporočaš sodelovanja".

Prosim za obrazložitev.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #18 - 29.09.2004 at 14:42:40
 
Quote:
V bistvu mi še vedno ni čisto jasno česa se pri lucidnih sanjah bojiš... Smiley  Pa celo z drogami primerjaš........ Shocked Wink

Če že omenjaš moralo, potem ti predlagam, da kar začneš naštevati NAVADNE sanje v katerih si počela nemoralne stvari. In takih ne bo malo (vem iz lastnih izkušenj). S tem, da v takih sanjah takega početja praktično ne moreš prekiniti, v lucidnih sanjah pa lahko.

Hella ti je lepo že pred dosti časa v tvom forumu razložila zadevo, a ne Wink

Je treba reči tudi da vsaki človek ima lastni občutek za moral v Real Life ... in če je npr nekdo vernik, on spoštuje moral kako ga uči religija.
Ti pa trdiš nekaj za LD...
 'Sanjač sam se odloča kaj bo iz njegovih san' .... 'Fizične, moralne in druge omejitve odpadejo.'  

Kolik jaz razumem kaj so lucidne sanje jaz bi rekla da spodbujaš nemoral če trdiš da moralne omejitve odpadejo...  LD pomeni zavestnu misel....  a zavestna misel v religijam pomeni možnost greha...
Zavestna misel tudi ni daleč in od reči, a reč ni daleč od dela.

Kar se tiče navadnih sanj mislim da jaz osebno imam veliko manj nemoralnih misli/ stvari v navadnim sanjam nego ti meniš Wink  Poglej Sanje II

Še nekaj, v uvodu u LD omenjaš :
sprememba sanj ,  preoblikovanje sanjske osebe (?)  in  'karkšnekoli obliki seksa',   moral odpada
??
a zdaj povedaš o 'prekinitvi' takih sanj  ??
Reci- ali ni čeprav bil namen vsega uz pomoč vaj spodbujati početje karkšnekoli zavestnih sanj  'po želji' Wink ?
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: luc. sanje in ap
Reply #19 - 29.09.2004 at 18:04:54
 
Smiley

Quote:
'Sanjač sam se odloča kaj bo iz njegovih san'

Predvsem je pomemben ta stavek. Vse drugo je le in zgolj opis lucidnosti, da si oseba, ki tega še ni doživela lahko čimbolj predstavlja kaj točno bi to bilo. Moje besede so mrtve, inertne, kakšne vzgibe povzročijo v nekomu, je odvisno le in samo od nje/ga same/ga. Če ta oseba izpostavlja »nemoralo« in »seks« napram »neskončne možnosti učenja« in »samorazvoj« potem je jasno kakšni so ti vzgibi. Žalosti me, da nekdo misli, da s tem opisom lucidnih sanj spodbujam nemoralo.

Quote:
Kar se tiče navadnih sanj mislim da jaz osebno imam veliko manj nemoralnih misli/ stvari v navadnim sanjam nego ti meniš

Nič ne rečem, ampak, koliko sanj si zapomneš na, recimo, teden dni? Jaz tiste nemoralne slej ko prej raje pozabim ali pa si jih sploh ne skušam zapomniti.

Quote:
a zdaj povedaš o 'prekinitvi' takih sanj  ??

Kot rečeno, 'Sanjač sam se odloča kaj bo iz njegovih sanj'. Primerček: sanjalec je jezen na neko osebo, zave se da sanja, to osebo hoče na mestu obglaviti. Ampak ne, ustavi se, nemoralno početje prekine in se s situacijo sooči z dialogom. »Samorazvoj.« Lahko pa jo obglavi. »Moralne omejitve odpadejo.« Vse je odvisno le in samo od tega kakšna ta oseba je, ne pa od mojih besed. Vsakdo je odgovoren le in samo zase.

Quote:
LD pomeni zavestnu misel....  a zavestna misel v religijam pomeni možnost greha...

Seveda. Tudi jaz se lahko nenadoma zmislim, vzamem avto, grem v mesto in povozim 10 ljudi. Pa bom to storil? Ne.

Quote:
Reci- ali ni čeprav bil namen vsega uz pomoč vaj spodbujati početje karkšnekoli zavestnih sanj  'po želji'

Ne vem, če sem dobro razumel. Po želji, ja. In spet smo pri tem, če bo ta želja nemoralna ali ne. In spet je to odvisno le od sanjalca. Moje znanje sem zapisal na moje strani. Če ga bo kdo uporabil na nemoralne namene, ne morem pomagati. Ne bom pa tega znanja skrival zaradi tega, ker obstaja možnost, da ga bo nekdo »nekje tam zunaj« uporabil za »grdobije«.

Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #20 - 30.09.2004 at 15:31:59
 
      'Sanjač sam se odloča kaj bo iz njegovih sanj '
---

ja,  odloča v tem primeru le potem ko mu prvič ti kaj priporočiš, razložiš...  zdi se mi da si v tem uvodu u LD dal/razložil lastno stališče...?  vsekakor si takoj priporočil vse možnosti, vse varijante Cheesy
Ker če nekdo ne ve za slabe možnosti LD...  ma ni problem ... ti mu boš že v začetku dal idejo ???

[ http://www.lucidnesanje.com/?stran=01  vidi konec članka 'Kaj so lucidne sanje > Splošen uvod' ;   'KO SEM LUCIDEN...'  ]
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: luc. sanje in ap
Reply #21 - 30.09.2004 at 17:33:52
 
Quote:
zdi se mi da si v tem uvodu u LD dal/razložil lastno stališče...?

Na to sem že odgovoril. Hm, v bistvu sem na vse te očitke že zgoraj odgovoril.

Na voljo imam dve možnosti: "kakršnekoli oblike seksa" in "neskončne možnosti učenja". Jaz vem katero od teh dveh si bom izbral. Kaj pa ti?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #22 - 30.09.2004 at 18:02:16
 
  Quote:
'... le in zgolj opis lucidnosti, da si oseba, ki tega še ni doživela lahko čimbolj predstavlja kaj točno bi to bilo. Moje besede so mrtve, inertne, kakšne vzgibe povzročijo v nekomu, je odvisno le in samo od nje/ga same/ga. Č e ta oseba izpostavlja »nemoralo« in »seks« napram »neskončne možnosti učenja« in »samorazvoj« potem je jasno kakšni so ti vzgibi. Žalosti me, da nekdo misli, da s tem opisom lucidnih sanj spodbujam nemoralo. (....)  Vsakdo je odgovoren le in samo zase.


 'le opis lucidnosti'  ??
aha,  praviš da so tvoje besede mrtve, inertne...  in ne sprejmeš nikakšno odgovornost za vzgibe katere tvoje besede provzročijo ??

Glej,  kot sam povedaš,  enoj osebi ki tega še ni doživela želiš TI predstaviti kaj bi to bile lucidne sanje.  ok.  
Torej TI odločaš kaj so lucidne sanje, torej odločaš kakšno razlago LD boš dal,  in si zarad tega odgovoren za lastno dejanje.  Pak ti zanikaš da si odgovoren...
'Vsakdo je odgovoren le in samo zase.'  hmm ... res dvomim Roll Eyes , pak verjamem da ti  in še dosti ljudje rad tako ugotovite Grin .... čeprav že v začetku daš si lahek pravico ponujat umazne, 'atraktivne' ideje kako rabiti LD...  in potem le je treba še 'razložiti' da je to le nevtralen opis lucidnosti ?!  
Ja, nevtralen je le za naivne Grin

Kako sploh smeš dati  TRDITEV:  'moralne in druge omejitve odpadejo' ?  Odkod ti pravica?

... in potem še povedaš da oseba sama izbira in da ne spodbujaš nemoralo... ???
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #23 - 30.09.2004 at 18:30:55
 
Strawin wrote on 30.09.2004 at 17:33:52:
Na voljo imam dve možnosti: "kakršnekoli oblike seksa" in "neskončne možnosti učenja". Jaz vem katero od teh dveh si bom izbral. Kaj pa ti?

Praviš- ti veš...   Jaz tudi vem ..

Torej ponujaš nekaj kaj ne ceniš, kaj ne boš sam izbral ?
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: luc. sanje in ap
Reply #24 - 01.10.2004 at 13:21:36
 
Srce se mi para, ko vidim koliko žal besed je bilo izrečenih o mojem dobrohotnem spisu o lucidnih sanjah, ki je le želelo čimbolj nazornost predstaviti stanje lucidnosti. Le kakšna mora biti oseba, ki po mojem pisanju koplje in rije in išče grdobije, ki kot take sploh niso bile ne mišljene ne zapisane in jih potem blati in na križ postavlja? Temno mora biti srce te osebe…

Quote:
'Torej TI odločaš kaj so lucidne sanje, torej odločaš kakšno razlago LD boš dal,  in si zarad tega odgovoren za lastno dejanje.  Pak ti zanikaš da si odgovoren...  '


Strinjam se s prvim delom povedanega, odgovoren sem za svoja dejanja. Ni pa res, da zanikam da sem odgovoren ZA LASTNA dejanja. Odgovoren sem za svoja dejanja. Saj to sem rekel, da je vsakdo odgovoren za svoja dejanja. Ampak preberi naslednji odstavek, prosim.

Quote:
'aha,  praviš da so tvoje besede mrtve, inertne...  in ne sprejmeš nikakšno odgovornost za vzgibe katere tvoje besede provzročijo ??'


Oče mi v dobri veri posodi avto s katerim pa doživim nesrečo za katero sem uradno jaz kriv. Bom mar za to krivil očeta, ker mi je posodil avto? Očetu bo v srcu seveda tesno in se bo čutil odgovornega, ker mi je avto posodil, ampak ali mi ga je posodil zato, da se bom z njim zaletel? Bom za moje dejanje obsodil njega, čigar dejanje je bilo storjeno v dobri veri? Vsakdo naj prevzame odgovornost za lastna dejanja, vendar ti od mene zahtevaš nekaj nemogočega, ne to, naj prevzamem odgovornost za svoja dejanja, kar sem že storil, temveč to, da prevzamem odgovornost za TUJA dejanja.

Quote:
'čeprav že v začetku daš si lahek pravico ponujat umazne, 'atraktivne' ideje kako rabiti LD...  in potem le je treba še 'razložiti' da je to le nevtralen opis lucidnosti ?! Ja, nevtralen je le za naivne'


Opisal sem »umazane« reči (kot praviš ti), torej je to negativen vidik lucidnosti, opisal sem »letenje«, recimo temu nevtralen vidik, opisal pa sem tudi »samorazvoj« in »učenje«, kar sta definitivno pozitivna vidika. Nekomu je seks moralen, nekomu ni, ampak vsi smo spolna bitja. Za samorazvoj pa ne moremo reči, da je slab. Hm, prav imaš, to ni nevtralen opis lucidnosti, temveč je pozitiven. Negativnega ga vidi le tvoje srce, ker ga takšnega hoče videti.

Quote:
'Kako sploh smeš dati  TRDITEV:  'moralne in druge omejitve odpadejo' ?  Odkod ti pravica? '


Mar ti deliš pravico kdo bo lahko kaj govoril in česa se ne sme, da mi lahko vsiljuješ svoje norme in s takim žarom zapoveduješ in me obsojaš? Le kdo si ti? »Naj vrže kamen tisti, ki je brez greha!«

Quote:
'... in potem še povedaš da oseba sama izbira in da ne spodbujaš nemoralo...'


Tretji odstavek mojega pisanja odgovarja. Če sem z mojim opisom lucidnosti v tebi vzbudil nemoralne težnje, vzgibe in čustva se ti iskreno opravičujem in prosim odpuščanja! Prosim, verjemi mi, da to nikakor ni bil namen napisanega!

Če ti meni rečeš nekaj žal besed in se jaz užalim, kako si lahko drznem reči, da si ti kriva za to? Za mojo užaloščenost sem kriv le in samo jaz. Lahko bi se na tvoje besede odzval nevtralno ali pa s smehom, pa se nisem, torej sem si sam kriv. Moji problemi so v meni, ne pa okoli mene. Najlažje je, da živim kot ovca na avtopilotu in za vse kar se mi pripeti slabega krivim druge.

S ponižnostjo bi si še dovolil predlagati, indigo, da prebereš sledečo bukvico: Anthony de Mello: »Zavedanje« iz katere je sledeči citat: »Pričakujete, da bom komu pomagal? Ne, ne, ne in ne. Ne pričakujte, da bom v pomoč komurkoli. Prav tako pa pričakujem, da ne bom komu v škodo. Če vam bo škodovalo, boste sami krivi, in če vam bo pomagalo, bo tudi to vaša zasluga.«
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #25 - 02.10.2004 at 00:35:06
 
Strawin wrote on 01.10.2004 at 13:21:36:
Srce se mi para, ko vidim koliko žal besed je bilo izrečenih o mojem dobrohotnem spisu o lucidnih sanjah, ki je le želelo čimbolj nazornost predstaviti stanje lucidnosti. Le kakšna mora biti oseba, ki po mojem pisanju koplje in rije in išče grdobije, ki kot take sploh niso bile ne mišljene ne zapisane in jih potem blati in na križ postavlja? Temno mora biti srce te osebe…

''Srce se mi para (...) dobrohotni spis (...)  ki je le želel čimbolj nazornost predstaviti stanje lucidnosti''

Če je tako Strawin, sorry..  res ne uživam da se tebi srce para..
A kakšna sem oseba jaz  in kakšen si ti...  le Bog zares ve..  
Internet ni privat life Strawin..  ne iščem delčeke tvojega privatneg življenja ... pa vglavnem le opazujem to kar si , verjamem pozorno, napisal v kratkem uvodu v svet lucidnih sanj...  
Ne 'kopam in ne rijem' ...  Ker mnenja sem da si na splet stavil prav to kar si čeprav hotel da ljudje beru, in riju celo...(?) Pa vidiš Strawin, jaz berem... če mi to dovoliš..  

Na splet si stavil koliko sem razumela nekaj kaj je treba razložiti LD.  Spis tudi predstavlja tebe ki si pisal..  Če morda 'grdobije' niso bile mišljene to ni garancija da 'grdobije' niso vendar zapisane...
Hvala za 'temno srce'..
nastavak u jutro, zgodaj..
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #26 - 02.10.2004 at 09:29:32
 
Strawin wrote on 01.10.2004 at 13:21:36:
Strinjam se s prvim delom povedanega, odgovoren sem za svoja dejanja. Ni pa res, da zanikam da sem odgovoren ZA LASTNA dejanja. Odgovoren sem za svoja dejanja. Saj to sem rekel, da je vsakdo odgovoren za svoja dejanja. Ampak preberi naslednji odstavek, prosim.

Oče mi v dobri veri posodi avto s katerim pa doživim nesrečo za katero sem uradno jaz kriv. Bom mar za to krivil očeta, ker mi je posodil avto? Očetu bo v srcu seveda tesno in se bo čutil odgovornega, ker mi je avto posodil, ampak ali mi ga je posodil zato, da se bom z njim zaletel? Bom za moje dejanje obsodil njega, čigar dejanje je bilo storjeno v dobri veri? Vsakdo naj prevzame odgovornost za lastna dejanja, vendar ti od mene zahtevaš nekaj nemogočega, ne to, naj prevzamem odgovornost za svoja dejanja, kar sem že storil, temveč to, da prevzamem odgovornost za TUJA dejanja.

'' Oče mi v dobri veri posodi avto s katerim pa doživim nesrečo za katero sem uradno jaz kriv  (...)    ti od mene zahtevaš nekaj nemogočega   (...)   odgovornost za TUJA dejanja''

Avto... hm ... rekla bi nekoliko slaba primerjava..  Znana zadeva.. avto je nevarno, ok,  pak vglavnem nujno, vsaki dan ga uporabljamo.  

LD ni ni daleč tolik znana zadeva in NI nujna.  LD se le nekaterim ljudim zgodi.

Dobri oče prvič ve da lahek bo problema ker je vožnja nevarna zadeva in zarad tega bo takoj opozarjal sina na probleme. Bo opozarjal in prej ko pride čas ko sin bo prvič iskal avto.  Oče tud ve ali je sin že mlad, ali ima zdravstvenih problemov, itd... Dobri, pameten oče ne bo takega sina nikoli svetoval, celo dal mu ključe naj uporablja avto...
Dobri oče ne bo reklamiral vožnju.  
Ko sin enega dneva občuti potrebo da uporabi avto, oče ne bo takoj dal ključe.. bo sinu najprej dobro razložil kakšne nevarnosti obstajajo.
Najprej mu bo dal dobrohotne nasvete, opozorilo..  Samo potem ko je vse to naredil moremo povedat da oče nima odgovornost za 'tuja' dejanja.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #27 - 02.10.2004 at 10:48:46
 
Strawin wrote on 01.10.2004 at 13:21:36:
 Opisal sem »umazane« reči (kot praviš ti), torej je to negativen vidik lucidnosti, opisal sem »letenje«, recimo temu nevtralen vidik, opisal pa sem tudi »samorazvoj« in »učenje«, kar sta definitivno pozitivna vidika. Nekomu je seks moralen, nekomu ni, ampak vsi smo spolna bitja. Za samorazvoj pa ne moremo reči, da je slab. Hm, prav imaš, to ni nevtralen opis lucidnosti, temveč je pozitiven. Negativnega ga vidi le tvoje srce, ker ga takšnega hoče videti.


  Negativen opis lucidnosti vidi le moje srce?  

Ok, če je pozitivno dovoli naj uporabniki imejo prigodu tu videti le par stavkov... o čem se dela..  ker je pozitivno..

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

    ( .......... )  Sanjač lahko v svojih lucidnih sanjah počne vse in karkoli. Ko se sanjač zaveda, da sanja, lahko po svoji volji spreminja potek in podobo sanj, lahko preoblikuje sanjske osebe in podobe. Fizične, moralne in druge omejitve odpadejo. Sanjač sam se odloča kaj bo iz njegovih sanj. Zabava, neskončna, neomejena zabava, obisk nikoli videnih krajev, planetov, galaksij, letenje, Matrix style , kakršnekoli oblike seksa,   ( ................ )


To je bil kratek uvod v svet lucidnih sanj. Upam da vam je sedaj jasno kaj ta izraz pomeni in da je pritegnil vašo pozornost. Pozornost, ki si jo vsekakor zasluži!

(Zadnja sprememba besedila: 23.6.2003 )
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #28 - 02.10.2004 at 12:12:01
 
Strawin wrote on 01.10.2004 at 13:21:36:
 Mar ti deliš pravico kdo bo lahko kaj govoril in česa se ne sme, da mi lahko vsiljuješ svoje norme in s takim žarom zapoveduješ in me obsojaš? Le kdo si ti? »Naj vrže kamen tisti, ki je brez greha!«


Hmmm..  naj ti nikdo ne poveda česa se sme ali ne..?  Ti smeš kaj hočeš?  

Vsaki človek mogoče naredi kaj nepravično pak potem ne povedamo temu človeku da sme to delat.  V primeru kdaj neka oseba ima možnost vplivat na druge ljudje mislim da se tedaj reče da ta oseba NI neodvisna. Ja, more delat kar hoče, kaj ji uspe..., pak ne povedamo da vse to sme..  Lahko sledi kritika ali kaj drugega.

Jaz ne vsiljujem tebi svoje norme. Če rečeš da kritiziram tvoja dejanja , tedaj bi rekla da imaš prav. Imam pravico dajat tuki svoje mnenje, kritike, a ti imaš svobodnu volju odločat kaj boš bral, ali boš nekaj odgovoril, kaj boš komentiral/kritiziral  in kaj boš eventualno sprejel ali odbacil.
Dejanja pak, moja in tvoja, puščajo sledi in dovole reakcije.
Preveč globoko si prišel v debato da bi zdaj vprašal kdo sem.. Vprašaj sebe.  

Ali sem te morda narobe razumela- povedaš o mojim grehim? Nisem bez greha.. pak bi rad da razložiš bolje kaj misliš. O katerim mojim grehim povedaš? Svobodno povej.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #29 - 02.10.2004 at 13:48:28
 
Strawin wrote on 01.10.2004 at 13:21:36:
Tretji odstavek mojega pisanja odgovarja. Če sem z mojim opisom lucidnosti v tebi vzbudil nemoralne težnje, vzgibe in čustva se ti iskreno opravičujem in prosim odpuščanja! Prosim, verjemi mi, da to nikakor ni bil namen napisanega!

Če ti meni rečeš nekaj žal besed in se jaz užalim, kako si lahko drznem reči, da si ti kriva za to? Za mojo užaloščenost sem kriv le in samo jaz. Lahko bi se na tvoje besede odzval nevtralno ali pa s smehom, pa se nisem, torej sem si sam kriv. Moji problemi so v meni, ne pa okoli mene. Najlažje je, da živim kot ovca na avtopilotu in za vse kar se mi pripeti slabega krivim druge.

S ponižnostjo bi si še dovolil predlagati, indigo, da prebereš sledečo bukvico: Anthony de Mello: »Zavedanje« iz katere je sledeči citat: »Pričakujete, da bom komu pomagal? Ne, ne, ne in ne. Ne pričakujte, da bom v pomoč komurkoli. Prav tako pa pričakujem, da ne bom komu v škodo. Če vam bo škodovalo, boste sami krivi, in če vam bo pomagalo, bo tudi to vaša zasluga.«


Hm... tretji odstavek tvojega pisanja /reply #24/  čeprav poveda o 'neodgovornosti za tuja dejanja'...  moj reply # 26 odgovarja na to.

Ja, tvoj opis lucidnosti lahek more vzbudit nemoralne težnje, vzgibe in čustva, mnenja sem..  Dejstvo da v meni s tem textom NISI vzbudil nemoralne težnje ne pomeni da je text dobro sestavljen.  Če dobro razumem, praviš da nisi imel namen spodbujat nemoralne vzgibe in čustva...  sorry, pak jaz tega pozitivnega namena zelo malo opazujem.  Ali ni pomembno da se ta pozitiven namen čuti v delu texta ki razlaže ta 'negativen vidik lucidnosti'  

Negativen vidik lucidnost ti omenjaš, 4. odstavek, pak v samem spisu ne vidim da obstaja razlaga da nekaj v svetu lucidnih sanj bi bilo negativno?  Če človek ne more najti nikakšno opozorilo ko bere spis tedaj edino more ugotoviti da prevzaprav reklamiraš, priporočaš VSE kaj si opisal da se more naredit v LD...

     ''Najlažje je, da živim kot ovca na avtopilotu in za vse kar se mi pripeti slabega krivim druge. ''

Kaj hočeš povedat... ali se meni nekaj pripeti slabega v  OVEM primeru? Meniš morda da za vse kar se meni pripeti slabega jaz krivim druge? Prosim razloži malo konkretnije..

de Mello ..  Za vsaki stavek, za vsako zadevo na tem svetu se more reči nekaj za in nekaj proti...  Vendar de Mello verjetno ima deloma prav (nisem brala knjigo)..  pak, kot sem mislim že razložila, človek more enostavno razumet da more delat kar hoče.  Bo naredil karkoli in potem bo povedal da je za reakcijo na njegovo dejanje itak kriv vsaki posameznik za sebe..  Kakav kaos..
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5