Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 25585 times)
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #45 - 20.11.2004 at 20:19:02
 
Sn0wBall in siaj
jaz največ omenjam moralne zakone... katere poskusim sledit.
Ja, kogar ubiješ v navadnim sanjam sanjah, lahko lih fizično ne umre, pak že nekaj časa veliko berem o ustvarjalnoj moči misli. V duhovnem svetu misel je delo, verjamem da more na določeni ravni uplivati na drugi entitet, ... vsekakor verjamem da obstajajo karmične posledice za osebu katera ima slabe misli i želje proti druge osebe. Če nekdo ima zavestne, lucidne sanje to meni pomeni moralnu odgovornost za lastne aktivnosti.  Če je zavest tuki ni daleč niti Jaz , a zavesten Jaz je vedno odgovoren za to kar naredi.
Misli v sanjah tudi je treba kontrolirati, še višje in višje v koliko je stopenj zavesti višji. Če se nekdo v toliki meri sprošča v LD, in ker so 'le sanje'  želi ubiti človeka, to nič ne pomaga da naj bi bil humaniji v budnem življenju. To se mi sploh ne zdi dober način kako naj kontroliramo ali spremenimo slabe impulse in nasilne občutke lasnoga bitja... podzavesti in zavesti. Nasilnih misli bo lahek potem še in še v  'real life'...
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: luc. sanje in ap
Reply #46 - 20.11.2004 at 21:28:44
 
hoj indigo Smiley

jap skrivnostne so poti naših misli ... zavestnih, nezavednih ... kam vse nas lahko želja pripelje

in sanje so marsikdaj le odsev naših želja in kot takšne nam lahko pomagajo pri odkrivanju naših iluzij

zdej moralno ali pa etično smo pa odgovorni tako zaradi zavestnih kot tudi nezavednih dejanj -- vedno bo obstajala dilema koliko je bil nek zločinec zavesten ko je storil zločinsko dejanje (v obrambi se lahko sklicuje tudi na neprištevnost, svojo norost ... ampak ali je to lahko res opravičilo??? za "zemeljske" pravne postopke je)

ko pa bitje postaja bolj in bolj zavedajoče se, gre pa že za odtenke, ...

in če se gre nekdo zavestno ubijanje v sanjanju (kar se mene tiče je to zelo bolano, v bistvu ne vem zakaj se bi šel to nekdo ??? ) potem to meni pomeni, da naj bi on prestopil mejo, ki loči belo od črnega

kaj to pomeni (če se to res dogaja) da črno obstaja? hmm jaz mislim, da se nahajamo v svetu nians in da črnega ni, kar proizvaja črno, je strah pred črnim ... po moje // za tistega, ki se gre pa zavestno ubijanje v sanjah pa to pomeni, da si sam dela škodo IN če je tako zavesten, da se gre zavestno sanjanje, pol bi mogel on to vedet - če pa gre to delat še etično nerazviti človek, ja, ga bi bilo pa potrebno na to opozorit - ampak zloraba je na njemu, on odgovarja //

so pa sanjski svetovi zame še precej neraziskani

mimogrede, a poznate uno risanko "Waking life" ... ful dobra ... Wink
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: luc. sanje in ap
Reply #47 - 21.11.2004 at 22:02:12
 
Siaj Smiley , odpuščanje je zanimiva tema Smiley
Seveda jaz ne morem reč kako in koliko 'Nebo' bo 'otpustilo' slaba nezavedna dejanja.. to je odvisno..  Pak bom vendar o tem malo komentirala Roll Eyes
 če se 'črna' nezavedna dejanja dogajajo zarad neaktivnosti, pasivnosti,  tedaj, koliko razumem iz evangelija, lahek Nebo odgovori slabim sledim,
pak...Bog in odpušča, velikokrat, ker je ljubezen, tako nič ne trdim

posebej ker po krščanskem primeru in zavestno dejanje se lahko odpušča.. - tako Kristus je odpustil zločincu ki je z njim bil križan
In je tudi pred tem rekel o drugim ljudjem-  Oče, odpusti im ker ne vedo kar delajo.. (tako nekak)
Torej, le Nebo zares ve ali se nekdo zaveda, ali pak dela nekatero zadevo nezavedno.. ???

Zdi se mi recej, največ pomembno ali  MI odpuščamo?
Če mi odpuščamo bo in Nebo nami odpustilo

A črno.. jaz mislim da 'črno' obstaja, obstja kot slab impulz, ali podobno

Se strinjam Smiley , prav to - mlade ljudje je treba opozoriti o etičnemu/ o moralu u lucidnim sanjam, potem je vse njihova svobodna odločitev.
--------

Sn0wBall, boš postal te sanje?  ''tiste 2 ki so ble mal scarry'' Wink
Back to top
« Last Edit: 29.11.2004 at 12:35:10 by indigo »  

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
atrumvates
1
*
Offline

Ohm Namah Shivaya!
Posts: 33
Ljubljana
Re: luc. sanje in ap
Reply #48 - 30.05.2005 at 18:55:55
 
indigo wrote on 20.11.2004 at 20:19:02:

Misli v sanjah tudi je treba kontrolirati, še višje in višje v koliko je stopenj zavesti višji. Če se nekdo v toliki meri sprošča v LD, in ker so 'le sanje'  želi ubiti človeka, to nič ne pomaga da naj bi bil humaniji v budnem življenju. To se mi sploh ne zdi dober način kako naj kontroliramo ali spremenimo slabe impulse in nasilne občutke lasnoga bitja... podzavesti in zavesti. Nasilnih misli bo lahek potem še in še v  'real life'...

karma nas spremlja povsod...znebiti se je ne da...lahko jo pa sčistimo (pri LD to tudi obvelja, ne pa v sanjah ki jih ne moremo kontrolirat)
nezavedno ravnanje je pak plod naše karme ki je takšna kot trenutno je...ko se začnemo zavedati začnemo karmo spreminjati
MI imamo vpliv na svojo karmo in KARMA ima vpliv na NAS
Back to top
 
atrumvates  
IP Logged
 
atrumvates
1
*
Offline

Ohm Namah Shivaya!
Posts: 33
Ljubljana
Re: luc. sanje in ap
Reply #49 - 31.05.2005 at 10:52:43
 
yuy sem mel hude sanje...sanjal sem sva s prijateljem na pokoplišču...on me je hotel ujet da bi šel z njim igrat kitaro, jast pa sem bežal tako da sem letel iz enega groba na drug grob...te sanje niso bile LD oz se nisem zavedel da sanjam, ker tudi v RL "bežim" od tega, da bi s tem prijateljem igral kitaro (skupaj v bandu)...letel v sanjah pa že nisem kar precej časa...kakšne 10 let ne (nazadnje pri 9-ih)

zadnji teden redno prakticiram meditacijo, avtosugestijo in verjamem v popolno svobodo in tudi pouk se mi je končal...tko da delujem bolj sproščeno (kot da bi se otresel uteži ki sem jih imel na grbi) zato sklepam da je to vzrok za moj ponovni vzlet
imam željo se zavesti svojih sanj ter doživeti LD in AP

En velik lp!
Črt Grin
Back to top
 
atrumvates  
IP Logged
 
atrumvates
1
*
Offline

Ohm Namah Shivaya!
Posts: 33
Ljubljana
Re: luc. sanje in ap
Reply #50 - 31.05.2005 at 16:02:45
 
Oj!

pred kratkim sem se začel bolj intenzivno zanimati za AP in LD kot tudi redno izvajati meditacijo in avtosugestijo, občasno pa tudi yogo...to področje me zelo zanima
rad bi dosegel AP in LD kot izkušnjo in pripomoček za osebno rast in večje samospoznanje
začel sem tudi z zapisovanjem sanj v sanjsko beležnico
zanima me kakšna je razlika med tehnikami oz kakšne so tehnike, ki jih uporabiš da bi dosegel AP in LD in kakšne so razlike pri zaznavanju AP in LD
zanima me tudi kdo so tiste tarče na katere moraš biti pozoren pri LD
bral sem da je nekdo v sanjah imel videnje svojega prejšnjega življenja in me zanima kako takšne sanje prepoznaš
naj kot za nameček omenim da imam dream catcherja nad glavo kjer spim in me zanima ali je bolje da ga odstranim če želim doseči čimveč sanj (sam menim da se da iz nočnih mor tudi kaj izučiti oz da ta tudi ta nosijo neko sporočilo)

zanima me če bi se lahko dopisoval z vami ki ste v tečaju LD in izmenjeval sanje ter kakršnekoli informacije v zvezi z LD

želim vam čimveč sanj...navadnih kot tudi LD pa tudi izvenjtelesnih izkušenj...tistim ki si jih želite

Lp
Črt
Back to top
 
atrumvates  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: luc. sanje in ap
Reply #51 - 31.05.2005 at 18:41:14
 
kle
http://www.lucidnesanje.com/

si že pogledu?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
atrumvates
1
*
Offline

Ohm Namah Shivaya!
Posts: 33
Ljubljana
Re: luc. sanje in ap
Reply #52 - 31.05.2005 at 18:57:05
 
Gape, koga nej kontaktiram za to oz ali se da sodelovati zraven?

Hvala za informacijo! Smiley
Back to top
 
atrumvates  
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: luc. sanje in ap
Reply #53 - 31.05.2005 at 19:33:34
 
Odprt forum je, kr vleti..
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
atrumvates
1
*
Offline

Ohm Namah Shivaya!
Posts: 33
Ljubljana
Re: luc. sanje in ap
Reply #54 - 31.05.2005 at 20:20:00
 
thanx za invite...ta forum http://lucidnesanje.com/forum/... Grin
Back to top
 
atrumvates  
IP Logged
 
malganis
Guest




Re: luc. sanje in ap
Reply #55 - 03.07.2005 at 17:45:09
 
tale forum ima zelo veliko dobrih informacij in nasvetov kar se tiče ap in obe in še marsikaj drugega. Je pa v angleščini.

www.astralpulse.com
Back to top
 
 
IP Logged
 
medja
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 20

Re: luc. sanje in ap
Reply #56 - 05.10.2005 at 03:21:00
 
prebiram prebiram in sem se mogel registrirat in napisat..

Namreč zanima me zakaj bi bilo koristno oditi v astral oz se ga dotakniti... (zdi se mi da je ravno tako umazan, in ustvarjen iz človekovih miselnih vzorcev in energij povezanih z tem)

skratka da direkt povedano biznismeni blodijo po materialnih dobrinah, duhovneži pa po astralu ... globalno sploh ni veliko razlike naj primernejša je budova srednja pot.

Že veliko let imam tako mišlenje bil sem že v obeh skrajnostih  . Upam da nisem bil preveč direkten....


Lep dan!
Back to top
 

Prosim odpri se srce, več ko sprejmeš še več pokloni.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: luc. sanje in ap
Reply #57 - 05.10.2005 at 09:12:08
 
medja wrote on 05.10.2005 at 03:21:00:
prebiram prebiram in sem se mogel registrirat in napisat..

Namreč zanima me zakaj bi bilo koristno oditi v astral oz se ga dotakniti... (zdi se mi da je ravno tako umazan, in ustvarjen iz človekovih miselnih vzorcev in energij povezanih z tem)

skratka da direkt povedano biznismeni blodijo po materialnih dobrinah, duhovneži pa po astralu ... globalno sploh ni veliko razlike naj primernejša je budova srednja pot.

Že veliko let imam tako mišlenje bil sem že v obeh skrajnostih  . Upam da nisem bil preveč direkten....


Lep dan!



se ti zdi da je srednja pot med materialnim in astralnim?

po moje je treba it SKOZ vse nivoje ...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
medja
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 20

Re: luc. sanje in ap
Reply #58 - 06.10.2005 at 00:12:37
 
se strinjam vendar kakor v materialnem ni vredno delap neke  podrobnosti in se zaplest ve njih... se ni potrebno v astralu zapletat z tem ali onim.... oditi naprej.....

srednja pot se mi zdi da ni vmes ampak ko poznaš materialni in astralni svet pa z nekim znanjem greš na naprej na višje vibracije i.... in še naprej (mislu sm rečt da se ne smeš ujet v njega ampak ga pustit za sabo in iti naprej....
Back to top
 

Prosim odpri se srce, več ko sprejmeš še več pokloni.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: luc. sanje in ap
Reply #59 - 07.12.2005 at 07:30:24
 
ja, mogoč, vendar se moraš prej naučiti vse kar ti določen nivo ponuja, je pa res, da včasih, ko greš naprej in mislilš da vse veš v resnici nekaj spregledaš oz v tistem trenutku nisi sposoben dojeti. Zato po moje, ni nikoli dobro nepreklicno zaključiti en nivo. Nikolil ne veš, kaj vse te še lahko nauči.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5