Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 17173 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Pomoč
Reply #60 - 06.08.2004 at 09:41:42
 
m wrote on 06.08.2004 at 09:39:59:
glede zaupanja sebi, je pa mogoče bistvo v Jaz in Mene (po de Mellotu)?


...katerega razlike nisem nikoli popolnoma dojela
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Pomoč
Reply #61 - 06.08.2004 at 09:43:39
 
en_bk wrote on 06.08.2004 at 09:37:44:
Tole se pa meni zdi precej trhleno.
Včasih so stvari drugačne kot zgledajo, precej drugačne. Močno dvomim, da je nekdo, ki potrebuje zasuk za 180 stopinj, sposoben v tistem trenutku dojeti nasvet in reči "to je to"...prej obratno.


Ah...ne vem, če prav razumeš.
Ta del imaš  prav...da v stiski lahko odpori preprečijo videti nek dober nasvet kot primeren oz. umesten.

Ampak lažje bom šla čez svoje odpore, če se bom po nasvet obrnila na osebo, za katero sem že predhodno ocenila, da izpolnjuje zgoraj navedene pogoje- torej, da ne prodaja megle in da me dovolj pozna, da mi ne bo škode naredil.
In edino taki osebi lahko zaupam svoje "življenje" v času, ko sama nisem sposobna ustrezno poskrbeti zase.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Pomoč
Reply #62 - 06.08.2004 at 09:54:52
 
ce hoce kdo zaupat sebi, se more najprej poznat sploh. o tem smo se pa velikrat ze pogovarjal.

zmeri je v koncni fazi ena in ista tema. kdo sem jaz? kje lahko dobim ta odgovor? a smo kdaj vidl svoj obraz brez pomoci ogledala?

ce pred sabo postavmo grobo materialno ogledalo bomo vidl le materijo, nase telo. ce pred sabo postavmo subtilno materialno ogledalo bomo vidl/spoznal svojo psiho. vsi ti "jazi" se stalno spreminjajo. ce postavmo pred sabo ogledalo ciste zavesti, spirita, bomo spoznal sebe kot vedno nepsremenjene glede na materialne spremembe (neodvisne, nenavezane opazovalce le te). ce pa postavmo pred sebe ogledalo izvor vseh izvorov in vzrok vseh vzrokov, Boga, Sri Krishno (Absolutno resnico) pol zagledamo pravega-izvornega-sebe kot Njegov vecni sluga. in ce opravljamo to nam najbolj naravno funkcijo smo lahko vedno izpolnjeni.

Hari bol.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Pomoč
Reply #63 - 06.08.2004 at 10:04:16
 
Madan Gopal Das wrote on 06.08.2004 at 09:54:52:
ce hoce kdo zaupat sebi, se more najprej poznat sploh. o tem smo se pa velikrat ze pogovarjal.


Res smo se velikokrat pogovarjali....
Ampak, a ni to rahlo nasilno, da zahtevamo od sebe, da se moramo najprej poznat. A se lahko popolnoma spoznamo za časa življenja, če pa je to večen proces? Spoznani nismo z razumom, ta je le v pomoč in zato ne zmoremo biti dokončno spoznani. Imo. bi pa rada verjela drugače.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Pomoč
Reply #64 - 06.08.2004 at 10:17:54
 
Lilith wrote on 06.08.2004 at 09:43:39:
Ah...ne vem, če prav razumeš.
Ta del imaš  prav...da v stiski lahko odpori preprečijo videti nek dober nasvet kot primeren oz. umesten.

Ampak lažje bom šla čez svoje odpore, če se bom po nasvet obrnila na osebo, za katero sem že predhodno ocenila, da izpolnjuje zgoraj navedene pogoje- torej, da ne prodaja megle in da me dovolj pozna, da mi ne bo škode naredil.
In edino taki osebi lahko zaupam svoje "življenje" v času, ko sama nisem sposobna ustrezno poskrbeti zase.


Se strinjam s teboj...saj veš...sem le en bk...čeprav...hehe...včasih /predvsem pri iskanju nasvetov/ se mi tale forum vidi kot...eeem...samopostrežna restavracija. Pridem lačen, ponudba pa tako raznolika...in ko se odločim...sem mogoče izbral jed, ki ni ne najboljša iz ponudbe, niti primerna za moj želodec...  Ko me potem boli želodec, se celo zgodi kdaj, da se vprašam ali moja presoja zdrži /kaj je dobro zame/Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Pomoč
Reply #65 - 06.08.2004 at 10:24:10
 
Quote:
Res smo se velikokrat pogovarjali. Ampak, a ni to rahlo nasilno, da zahtevamo od sebe, da se moramo najprej poznat. A se lahko popolnoma spoznamo za časa življenja, če pa je to večen proces? Spoznani nismo z razumom, ta je le v pomoč in zato ne zmoremo biti dokončno spoznani. Imo. bi pa rada verjela drugače.

zame pa je nasilno do mene ravno to, da se ne poznam.

razum je lahko v pomoc do nekje, ampak od nekje naprej pa on mora predat stafeto avtenticnemu razodetju. da pa je to razodetje sebe res avtenticno pa more bit podprto tud z razumom/intelektom. ce ni, pol je to kvazi-razodetje le umska spekulacija, sentimentalizem, sanje itd. ki so se nizje kot intelekt.

cista (onkraj-materialna) vera je tisto, ki nam lahko postopoma razodene pravega sebe. ce prakticiramo pravilno, redno in dovolj intenzivno se je mogoce spoznat tud za casa tega zivljenja. smrt ni nc druzga kot le transformacija, takrat nic "novega znanja" ne dobis, ampak le zamenjas eno grobo telo z drugim. cakat na smrt nc ne pomaga pr samo-spoznanju, oz. je to prej prepreka. ce bi se lahko spoznal le tko, da umremo pol bi se lahko samo ubil in bi blo. sam zal se tko ne da realizirat sebe.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Pomoč
Reply #66 - 06.08.2004 at 10:31:36
 
Madan Gopal Das wrote on 06.08.2004 at 10:24:10:
zame pa je nasilno do mene ravno to, da se ne poznam.


A ne bi bilo lepo se sprijaznit s tem? Z nenaravnimi željami ustvarjamo še dodatno nasilje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Pomoč
Reply #67 - 06.08.2004 at 10:34:12
 
Quote:
A ne bi bilo lepo se sprijaznit s tem? Z nenaravnimi željami ustvarjamo še dodatno nasilje.

"zame" je teznja po samo-spoznanju ciz naravna zelja. zelja mojega zmotnega-jaza/ega pa me je cimbolj in se naprej ohranjat v iluziji/zmoti in ta je "zame" nenaravna.

bit zrav je najleps, ampak kaj k mi vpliv moje trenutne bolezni z umetnim strahom preprecuje obisk pri zdravniku? to je moja nesreca.

Hari bol.


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pomoč
Reply #68 - 06.08.2004 at 23:29:07
 
tituda za precednika

titud wrote on 05.08.2004 at 10:10:56:
Od človeka, ki se obrne po nasvet na forum, upravičeno pričakujem toliko zdrave pameti da se zaveda, na kakšni strokovni ali sploh ravni bodo nasveti.  Ta raven nasvetov pa se da pričakovat na podlagi splošnega vtisa, ki ga človek dobi od foruma in ki ga očitno motivra, da se sploh  oglasi nanj s  svojim problemom.


valjda ... ljudem se 'dogaja' jih zanima kaj se jim dogaja, in mi naj jim ne povemo kaj se jim dogaja ...

pa zakaj exo ti mislš da ta forum sploh obstaja in zakaj ma taka pravila da ste ga skor ubil zarad njih?
zakaj?
mislš?

če bi vsazga k ma kakšen strah poslušu, kam bi pa pršu?

način, za usklajeno delovanje 'telesa in duše', kot ju imenuješ anksiozni, je znan:
pametno je, da obstaja karseda majhen razkorak med mislimi besedami in dejanji!





nism reku da so VSI psihiatri 'slabi', podobn kot niso VSI duhovniki slabi ...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=svetovalnica;action=display;num=1...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Pomoč
Reply #69 - 09.08.2004 at 09:44:52
 
Quote:
Kolikor sem razumel tvoj post je bolje da te nekdo kritizira, da se potem v rit brcneš in kaj narediš, kot tista ženska psihologinja ki ti je ponujala samo razumevanje za težave...


Iz česa si to razbral?
Back to top
 
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Pomoč
Reply #70 - 09.08.2004 at 10:34:04
 
Quote:
Iz česa si to razbral?


Tako je bilo napisano da sem jaz tako razumel Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Pomoč
Reply #71 - 09.08.2004 at 10:56:36
 
THOR wrote on 09.08.2004 at 10:34:04:
Tako je bilo napisano da sem jaz tako razumel Smiley


Napisano ni bilo tako. Napisano je bilo kot je bilo napisano.

Tako si ti razumel in zato me zanima iz kje si to razbral.

Lahko bi razumel tudi, da je njegov pristop sprožil, da nisem več nisem želela tja, ki je npr. prostor, kjer bi se še dalo kaj narediti.

Lahko bi razumel tudi, da sem zaradi njenega ljubeznivega pristopa zapolnila potrebo po biti slišana in tako nisem čutila potrebe po nadaljnji terapiji.

Torej kontra temu, kar ti praviš. Verjetno imaš stališče, da se "tam" nič ne da narediti, zato potem takšno gledišče.

Back to top
 
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Pomoč
Reply #72 - 09.08.2004 at 12:33:03
 
Quote:
Napisano ni bilo tako. Napisano je bilo kot je bilo napisano.

Tako si ti razumel in zato me zanima iz kje si to razbral.

Lahko bi razumel tudi, da je njegov pristop sprožil, da nisem več nisem želela tja, ki je npr. prostor, kjer bi se še dalo kaj narediti.

Lahko bi razumel tudi, da sem zaradi njenega ljubeznivega pristopa zapolnila potrebo po biti slišana in tako nisem čutila potrebe po nadaljnji terapiji.

Torej kontra temu, kar ti praviš. Verjetno imaš stališče, da se "tam" nič ne da narediti, zato potem takšno gledišče.



Sem pač narobe razumel, upam de me ne boš zdaj zaradi tega za vsako napisano besedo lovila...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Pomoč
Reply #73 - 09.08.2004 at 13:31:49
 
THOR wrote on 09.08.2004 at 12:33:03:
Sem pač narobe razumel, upam de me ne boš zdaj zaradi tega za vsako napisano besedo lovila...


Vidim, da sem naletela na spet en zelo konstruktiven način komunikacije. Brez skrbi. I won't.  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Pomoč
Reply #74 - 30.08.2004 at 13:24:48
 
titud wrote on 05.08.2004 at 10:10:56:
Od človeka, ki se obrne po nasvet na forum, upravičeno pričakujem toliko zdrave pameti da se zaveda, na kakšni strokovni ali sploh ravni bodo nasveti.  


Sicer na to je že bil odgovor, morda tudi ni umestno to pisanje sedaj. Pa naj bo, za naprej.

1. Oseba v stiski je pod stresom. Zdrava pamet ali drugače rečeno, prizemlejnsot, realnost, je po mojem okrnjena.

2. Temo je načel "prijatelj". Nasveti prijateljem za prijatelje je itak nesmsel.

Direkten "napotek" ali na-svet je smiselen, ko je direkten in problem izhaja iz osebe same zase.

Pomagati predvsem da "na-svet" pride težava.. torej, najprej pomagati razumeti... Za to je potrebno več pogovorov.

Smiselno pa je vedeti, da je iskanje nasvetov na forumu predvsem ENA izmed pomoči.

Smo pa zapletena bitja in simptomi, ki se pokažejo, so daleč od srža težave, navadno zelo iznakažen pokazatalj težave.

Zato ukvarjanje s simptomi, je kar izguba energije. IMO
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6