Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 17171 times)
Matty
Guest




Pomoč
04.08.2004 at 11:39:34
 
Nujno rabim nasvet! Moja najboljša prijateljica, moja sorodna duša, je pred kratkim preživela manjši živčni zlom. Trenutno se s pomočjo socialne mreže, ki jo ima, poskuša pobrati, "normalno" zaživeti,... To ji v dobri meri uspeva. Vendar pa je veliko začela govoriti o tretjem očesu,  skozi katerega gleda na svet okoli sebe, o tem, kako čuti ogromno energije v sebi, da je vsa naelektrena, kako komunicira z nami na višji ravni (govori o nekem tretjem nivoju), skratka govori o energijah, ki so meni dokaj neznane in tuje in ji tu ne morem pomagati. Zanima me, kako naj ugotovimo, ali ima res presežek neke energije ali je vse to samo v njeni glavi in  kako naj ravna s to energijo, če res obstaja. Ja, ja, vem, da sem skeptik, ampak zanjo bi naredila vse, ker je res moja sorodna duša,  človek, ki ga nekateri nikoli nimajo priložnosti srečati.  Kaj naj naredimo?
Hvala za pomoč!
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Pomoč
Reply #1 - 04.08.2004 at 12:01:37
 



samo brez panike!



(kar pa se merjenja energije tiče se to lahko naredi s slikanjem aure ali pa se izmeri pri kateremu od preverjenih radiostezistov)


lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Pomoč
Reply #2 - 04.08.2004 at 12:05:05
 
Quote:
Moja najboljša prijateljica, moja sorodna duša, je pred kratkim preživela manjši živčni zlom.

................................

Vendar pa je veliko začela govoriti o tretjem očesu,  skozi katerega gleda na svet okoli sebe, o tem, kako čuti ogromno energije v sebi, da je vsa naelektrena, kako komunicira z nami na višji ravni (govori o nekem tretjem nivoju), skratka govori o energijah, ki so meni dokaj neznane in tuje in ji tu ne morem pomagati.

..............................

Zanima me, kako naj ugotovimo, ali ima res presežek neke energije ali je vse to samo v njeni glavi in  kako naj ravna s to energijo, če res obstaja.

..............................

Ja, ja, vem, da sem skeptik, ampak zanjo bi naredila vse, ker je res moja sorodna duša,  človek, ki ga nekateri nikoli nimajo priložnosti srečati.  Kaj naj naredimo?
Hvala za pomoč!


prvič, ni mi jasno na kakšen način naj bi ti njej pomagala pri teh energijah ???


drugič, sprašuješ kako naj ugotovite --- to samo ona lahko čuti izkuša in ve,..... a misliš, da laže?

če je tvoja sorodna duša ni kej, pol jo dobro poznaš in ji zaupaš, kajne?

kako naj ravna s to energijo (pa ja, ta energija, če jo čuti, pač ne more biti v njeni glavi) --- pozitivno naj jo usmerja! pa naj je ne zapravlja za brezveznosti: samopomilovanje in vzdrževanje pomembnosti preteklih dogodkov

če je dobila energijo, pol jo je v prvi vrsti zase, da bo šla naprej

no, pa fino bi bilo, da bi kar ona v prvi osebi vprašala stvari zase .... ne vem ni mi čisto jasno kdo rabi pomoč, ti ali ona, sori, pač nisi jasno napisala

življenje je čudežno in vse je možno in nimamo samo enega sveta

lp
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Anksiozni
Guest




Re: Pomoč
Reply #3 - 04.08.2004 at 12:50:47
 
Hm, če bi to povedala, kaj se ji dogaja kakšnemu psihiatru bi ta po simptomih rekel da zboleva za shizofreno psihozo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Pomoč
Reply #4 - 04.08.2004 at 12:56:00
 
Quote:
Hm, če bi to povedala, kaj se ji dogaja kakšnemu psihiatru bi ta po simptomih rekel da zboleva za shizofreno psihozo.


Se strinjam.... Cilj duhovnosti je zveličanje, cilj psihiatrije pa duševno zdravje. Torej je druga opcija še najbolj ustrezna zanjo, čeprav zna biti enako nevarna. Ampak živčni zlom je ,kar huda reč, kjer se brez psihofarmakov najbrž ne da....
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Pomoč
Reply #5 - 04.08.2004 at 12:58:56
 
siaj wrote on 04.08.2004 at 12:05:05:
prvič, ni mi jasno na kakšen način naj bi ti njej pomagala pri teh energijah ???


drugič, sprašuješ kako naj ugotovite --- to samo ona lahko čuti izkuša in ve,..... a misliš, da laže?

če je tvoja sorodna duša ni kej, pol jo dobro poznaš in ji zaupaš, kajne?

kako naj ravna s to energijo (pa ja, ta energija, če jo čuti, pač ne more biti v njeni glavi) --- pozitivno naj jo usmerja! pa naj je ne zapravlja za brezveznosti: samopomilovanje in vzdrževanje pomembnosti preteklih dogodkov

če je dobila energijo, pol jo je v prvi vrsti zase, da bo šla naprej

no, pa fino bi bilo, da bi kar ona v prvi osebi vprašala stvari zase .... ne vem ni mi čisto jasno kdo rabi pomoč, ti ali ona, sori, pač nisi jasno napisala

življenje je čudežno in vse je možno in nimamo samo enega sveta

lp


O čem ti to,. Se ne strinjam s tvojo trditvijo, da žemlja ni beli kruh? Akko nakladanje, isto zate T.... o kakih bioenergijah, če je imela živčni zlom, človek božji - ni to bluzenje?
Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Pomoč
Reply #6 - 04.08.2004 at 13:15:48
 
Očitno  je na čustvenem nivoju doživela en močan pretres, ki ga  ni zmogla  predelat drgač kot da zadevo transformirala na ene višje, sebi in vam neznane 'nivoje',  s katerimi se  zdaj mora na novo učit mentalno komunicirat. Opozorte jo, da ta komunikacija ne more bit direktna in  da tega 'nivoja' ni mogoče brez zanjo škodlivih posledic 'zlivat' v real lajf. Naj se ne predaja svojim evforičnim filigom, ker bo manični fazi nujno  sledilo razočarnaje in depresija. Naj se rajš  nauči s temi nivoji korespondirat (ugotavljat, kaj ji sporočajo)  in naj pol ta sporočila previdno 'prevaja' v real lajf al pa boljš da sploh ne, če ni čist  zihr, kaj naj bi pomenila. To je zajebano delo, mnogi  so si bli  šele na tak način pripravljen priznat, kolk o teh 'višjih energijah'/'nivojih' dejansko nč ne vejo in kako dolga pot jih na področju t.i. duhovnosti čaka, da bodo spet vzpostvl stik s sabo, ki se jim je nekoč zdel čist samoumeven in so ga prav zarad te samoumevnosti zgubl.
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Pomoč
Reply #7 - 04.08.2004 at 14:58:51
 
titud wrote on 04.08.2004 at 13:15:48:
Očitno  je na čustvenem nivoju doživela en močan pretres, ki ga  ni zmogla  predelat drgač kot da zadevo transformirala na ene višje, sebi in vam neznane 'nivoje',  s katerimi se  zdaj mora na novo učit mentalno komunicirat. Opozorte jo, da ta komunikacija ne more bit direktna in  da tega 'nivoja' ni mogoče brez zanjo škodlivih posledic 'zlivat' v real lajf. Naj se ne predaja svojim evforičnim filigom, ker bo manični fazi nujno  sledilo razočarnaje in depresija. Naj se rajš  nauči s temi nivoji korespondirat (ugotavljat, kaj ji sporočajo)  in naj pol ta sporočila previdno 'prevaja' v real lajf al pa boljš da sploh ne, če ni čist  zihr, kaj naj bi pomenila. To je zajebano delo, mnogi  so si bli  šele na tak način pripravljen priznat, kolk o teh 'višjih energijah'/'nivojih' dejansko nč ne vejo in kako dolga pot jih na področju t.i. duhovnosti čaka, da bodo spet vzpostvl stik s sabo, ki se jim je nekoč zdel čist samoumeven in so ga prav zarad te samoumevnosti zgubl.    


Titud, sorry, tudi bluziš, da poka po šiivih.... O kakih višjih nivojih govoriš, za božjo voljo? Govorimo o duševni bolezni.... Titud, pa sem mislil, da si ti malo bolj pameten od ostalih, pa iste ven spuščaš....


Na kratko povedano: zaprla se je v svoj svet, v psihozo, ker ji je ta svet zaradi čustvenih pretresov postal neznosen, sicer ne bi preživela. Psihoza ji služi kot neke vrste zaščitni oklep pred dokončnim zlomom, gre za obrambni mehanizem, ki je življenjskega pomena, za neke vrste odklop in vzdrževanje najnujnejših funkcij..... Undecided Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Pomoč
Reply #8 - 04.08.2004 at 15:31:33
 
apostat wrote on 04.08.2004 at 14:58:51:
Titud, sorry, tudi bluziš, da poka po šiivih.... O kakih višjih nivojih govoriš, za božjo voljo? Govorimo o duševni bolezni.... Titud, pa sem mislil, da si ti malo bolj pameten od ostalih, pa iste ven spuščaš....


Na kratko povedano: zaprla se je v svoj svet, v psihozo, ker ji je ta svet zaradi čustvenih pretresov postal neznosen, sicer ne bi preživela. Psihoza ji služi kot neke vrste zaščitni oklep pred dokončnim zlomom, gre za obrambni mehanizem, ki je življenjskega pomena, za neke vrste odklop in vzdrževanje najnujnejših funkcij..... Undecided Lips Sealed


Sorry, exo, men opisana situacija ne zgleda kot da bi se punca  'izklopla' in da je čist nefunkcionalna, ampak je samo 'preklopla' na en drug način funkciniranja. To ni nujno kakšna posebej usodna psihoza amapak čist normalna reakcija na stres  čustveno al kako drugače mal bolj občitljivih ljudi. Kakorkoli že, zamik se ji je zgodu in ne presotsne ji drugega, kot da ga skuša predelat. Ne da se 'pozdravit' tako, da se ga 'izbriše' iz spomina in se na tak način vrne na 'staro', ker to staro ne obstja več in je na nek način 'predelano', tko da poti nazaj tkorekoč ni.  

Zdej pa res dost bluzenja, ker zdej pa govorim že spet bolj o teb pa o seb kot pa o tisti bogi punci...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pomoč
Reply #9 - 04.08.2004 at 19:58:06
 
1. naj se prizemlji (če ne ve(ste) kako povej)

2. če nima nikogar s komer bi se pogovarjala o teh rečeh (ki se ji dogajajo) naj se oglasi tuki gor.

3. verjamem da bi ji psihiater prisodu to kar praviš ansiozni ... ampak ... to ni glih to ...


exo ... prosim da ne nabijaš ljudem da bluzijo ... predvsem ne titudu. nimaš niti prbližno znanja da bi si to lahko drznu! se reče ... to da si drzneš, je že čist preveč.

rajt?



drgač pa;
ta 'punca' ni nč dost boga ... je pak v prvih vrstah ... zakaj ve samo ona ...

kolk se ona kej spozna na ezoteriko in te stvari matty?
od kje ji tretje oko in od kje ji tretji nivo?

... možno je, da je punca preklopla na tretji nivo (od sedmih), da to lahko nardiš - sploh - mora bit drugi nivo perfect. je to blo tko matty?
če je drugi nivo perfect, se lahko tretje oko odpre, sej ma napajanje. pol se valjda zapre, ko energije zmanjka.
ampak ... osebni vodnik, katerega imamo vgrajenega v aure, se zbudi ... in pomaga ... naprej ... nikamr drugam ... kar hoče nazaj je egič. kar hoče stat je egič. ne ti.
tretji nivo je najzajebanejši od vseh. no ja ... to bi lohka reku za vsazga ... ampak ... tuki je taodločilni boj  z egičem ...


kaj naj naredite ... tko kt sm zgori povedu
prvo prizemljit punco, da nam je ne odnese, pol pa se posvetovat z nekom ki ima več izkušenj ... ona ... ne vi ... in to _ni_ psihiater ... imho ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Pomoč
Reply #10 - 04.08.2004 at 21:51:04
 
mene pa neko vprašanje muči --- in to že kar nekaj časa: zakaj kulture, mnoge kulture in skupnosti, razen zahodne, niso poznale "duševnih" bolezni pred posegom zahoden kulture? Sad


meni se zdiš exo zlo pameten, tko da, prosim, me res zanima tvoja razlaga ... pa seveda tudi drugih, ki se na psihične bolezni spoznajo
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Pomoč
Reply #11 - 04.08.2004 at 23:29:54
 
siaj wrote on 04.08.2004 at 21:51:04:
mene pa neko vprašanje muči --- in to že kar nekaj časa: zakaj kulture, mnoge kulture in skupnosti, razen zahodne, niso poznale "duševnih" bolezni pred posegom zahoden kulture? Sad


meni se zdiš exo zlo pameten, tko da, prosim, me res zanima tvoja razlaga ... pa seveda tudi drugih, ki se na psihične bolezni spoznajo


http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Pomoč
Reply #12 - 04.08.2004 at 23:39:42
 
gape wrote on 04.08.2004 at 19:58:06:
exo ... prosim da ne nabijaš ljudem da bluzijo ... predvsem ne titudu. nimaš niti prbližno znanja da bi si to lahko drznu! se reče ... to da si drzneš, je že čist preveč.




Titud ni imel pravega pristopa, malo se mi je žalostno zdelo, da je to naredil, ne more mešati teologije in psihiatrije, če se že vzgleduje po stroki in daje nasvete. Da ti dam primer: pride pacient k psihiatru, pa mu toži za depresijo. Psihiater (Titud) mu prvo obrajta malo Freuda, Junga...., naredi malo psihoanalizico, na koncu pa še prida, naj še k Bogu moli, najboljše k Jezusu, da mu bo on tudi pomagal, ker je njemu pomagal, ko je bil v stiski...... morda, če pa ne, pa nima kja izgubiti...  
Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Pomoč
Reply #13 - 05.08.2004 at 08:49:52
 
apostat wrote on 04.08.2004 at 23:39:42:
Titud ni imel pravega pristopa, malo se mi je žalostno zdelo, da je to naredil, ne more mešati teologije in psihiatrije, če se že vzgleduje po stroki in daje nasvete. Da ti dam primer: pride pacient k psihiatru, pa mu toži za depresijo. Psihiater (Titud) mu prvo obrajta malo Freuda, Junga...., naredi malo psihoanalizico, na koncu pa še prida, naj še k Bogu moli, najboljše k Jezusu, da mu bo on tudi pomagal, ker je njemu pomagal, ko je bil v stiski...... morda, če pa ne, pa nima kja izgubiti...  
Lips Sealed


Religoznosti ni mogoče ločit od psihitarije, ker  delujeta v istem polju. Teoloških problemov ni mogoče razrešit  s psihologijo kot vedo in obratno, ker človk je celovita osebnost, ki je za osrediščenost  prisiljen razvijat tud religiozne dimenzije svoje eksitence.  Tko da če iz tega izhodišča  spet analizirava drug drugega in s tem tud samega sebe, ti, exo,  recimo svojih nerešenih teoloških  razmerij do sveta in samega sebe  ne boš uspel razrešit s  psihologloškimi metodami,  jest pa svojih psiholoških ne s teološkimi. Kot rečeno, psihologija in religioznost  delujeta v istem polju, se zlo subtilno prepletata in korespondirata,  in ker sem do  tega spoznaja prišel na podlagi osebne izkupšnje  kot laik tako v teologiji kot v pishlogiji, se izhajajoč iz  te izkušnje  počutm čist kompetentnega svetovat vsakomur, ki me pobara za nasvet.            
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Pomoč
Reply #14 - 05.08.2004 at 09:08:09
 
Vodilo takihle forumskih "svetovanj" naj bi bilo vsaj to, da škode ljudem ne delamo.
To pa je ob pomanjkanju ustreznega znanja in izkušenj skorajda nemogoče.
Tako da - previdno. Nikoli ne vemo, kdaj bo kdo naše besede zares vzel.
In naprtit človeku, ki se v stiski semle obrača, to odgovornost, da bo po zdravi pameti ravnal z nasveti....to ne gre. Iz preprostega razloga, ker človek v stiski pogosto ni v stanju uporabljati zdravo pamet.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6