Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 18279 times)
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Lilith
Reply #45 - 20.07.2004 at 11:02:10
 
apostat wrote on 20.07.2004 at 10:44:57:
Toni, sedaj pa si me slabo ocenil s svojo psihološko intuicijo, zgrešil si moje bistvo in me sodil po tem, kar bereš o meni in od mene - videl si mojo fasado, ki ni precej rožnata, notranjost pa povsem spregledal - to počne večina ljudi, ki gledajo z razumom in ne s srcem. Jaz zelo malo dam na testosteronski šut in razne mačistične geste, čeprav tukaj ponavadi delujem povsem drugače, kažem se v drugi sliki, ko ko kameleon spreminjam barvo svoje kože, vendar to nisem jaz, je moja zunanja maska - persona, ker sem preveč emocionalen človek, da bi lahko samo navalil na žensko in se držal mota: olupi in nato zavrzi, če me ne bi ženska še prej čustveno pritegovala, za kar pa rabim čas, precej časa, če vidim, da je ženska prava, s katero se družim, da nekako ocenim situacijo, če lahko iz najine nezrele najstniške zaljubljenosti zraste kaj več, odnos, na katerem se splača graditi in investirati za prihodnost, ali pa je najina zveza usojena na propad in vegetiranje. Šele potem pride na vrsto spolnost, če vse štima, sicer ne... Nikoli ne delam preuranjenih potez, čeprav sem precej impulziven...
???


Vem Apostat, zadnjič, ko sem te na nekem mestu poimenoval testosteronski moški sem se ti samo pustil " vleči za jezik ", tukaj, danes, pa uporabljam to besedo za označitev "prostora" , ki je prisoten neodvisno od tega ali mi je po volji ali ni,  ali se z njim identificiram ali ne, itd.. In v tem "prostoru" se pač dogajajo vsa ta vaša trenutna zbadanja in podjebavanja. Moški svet je pač lahko tudi takšen.

Skratka, tako kot  si se opisal te tudi jaz brez težav lahko doživljam in ti želim, da ti uspe.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Lilith
Reply #46 - 20.07.2004 at 11:31:10
 
apostat wrote on 20.07.2004 at 10:20:06:
Ja, ampak ne sprejemajo tega vsi, in ne morejo pričakovati od mene, da bi se jaz na njihovo željo spremenil.  Embarrassed


Exo, meni se zdi, da si prav ti sam najbolj želiš, da bi se spremenil. Nekako imam občutek, da ti tukaj nihče  ne želi nič slabega, pravzaprav ti želimo dobro, ampak ti tega pač ne dojameš.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Lilith
Reply #47 - 20.07.2004 at 11:32:42
 
Toni_Zamene wrote on 20.07.2004 at 11:02:10:
Vem Apostat, zadnjič, ko sem te na nekem mestu poimenoval testosteronski moški sem se ti samo pustil " vleči za jezik ", tukaj, danes, pa uporabljam to besedo za označitev "prostora" , ki je prisoten neodvisno od tega ali mi je po volji ali ni,  ali se z njim identificiram ali ne, itd.. In v tem "prostoru" se pač dogajajo vsa ta vaša trenutna zbadanja in podjebavanja. Moški svet je pač lahko tudi takšen.

Skratka, tako kot  si se opisal te tudi jaz brez težav lahko doživljam in ti želim, da ti uspe.


Exo, tudi jaz mislim, da obstoječi forumski prostor, ki ga Toni poimenuje "testosteronski svet" ni primeren prostor za tvoje samo-izpovedi.  Tu boš ves čas naletel na negativne odzive, to pa verjetno ni tisto, kar ti iščeš.
Mogoče bi se moral umakniti vase in ene stvari povedati sebi, tako, da jih boš slišal. Ker ti si tukaj pomemben. Nobeden od nas ne igra vloge v tvojem življenju, kvečjemu zmedo lahko vanj vnašamo s svojimi "velecenjenimi" mnenji in prepričanji.

Zase si pomemben edino ti in skozi to iztočnico bi se moral tudi srečati s seboj. V miru, brez zunanjih distraktorjev.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Lilith
Reply #48 - 20.07.2004 at 12:06:51
 

Ja, Exo, v bistvu je tako, kot je povedaja Lilith, mi ti ne moremo nič dobrega niti slabega, sam s sabo se srečaj.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Lilith
Reply #49 - 20.07.2004 at 12:08:42
 
Toni_Zamene wrote on 20.07.2004 at 11:02:10:
Vem Apostat, zadnjič, ko sem te na nekem mestu poimenoval testosteronski moški sem se ti samo pustil " vleči za jezik ", tukaj, danes, pa uporabljam to besedo za označitev "prostora" , ki je prisoten neodvisno od tega ali mi je po volji ali ni,  ali se z njim identificiram ali ne, itd.. In v tem "prostoru" se pač dogajajo vsa ta vaša trenutna zbadanja in podjebavanja. Moški svet je pač lahko tudi takšen.

Skratka, tako kot  si se opisal te tudi jaz brez težav lahko doživljam in ti želim, da ti uspe.


Pa se ne sprevrže vsak prostor, kjer sta zbrana vsaj 2 nevzgojena moška v podoben prostor temu, čeprav so tukaj sama neka "razsvetljena" duhovna bitja. Vprašanje le, s čim si svetijo, verjetno z brlečo laterno nad glavo, ki jim dela svetniški sij, da je videti le nejasen odsev svetlobe. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Lilith
Reply #50 - 20.07.2004 at 12:44:47
 
Rasvetljeni Apostol Apostat imenovani tudi Exič  Grin Grin Grin

Kak se svetiš lejga  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Lilith
Reply #51 - 21.07.2004 at 07:58:51
 
Toni_Zamene wrote on 08.07.2004 at 14:26:52:
 Marije Magdalene, ženske iz katere je izšlo sedem demonov , ženske, ki se je z vsemi močmi borila za svojo dušo in ženske, ki je, kot je rekel Jezus prisotnim, veliko  ljubila - " Odpuščeni so ji mnogi grehi njeni, kajti imela je veliko ljubezen ; a komu se malo odpušča, malo ljubi ."




(Eno kratko razmišljanje za dobro jutro )
Zame je Marija Magdalena  kot oseba na prvem mestu od vseh oseb in sporočil, ki nastopajo v Novi zavezi Svetega Pisma. Menim, da ima v smislu individualnega sporočila njena zgodba in njena oseba tudi najvišje sporočilo Nove zaveze ( Kristusovega življenja ).

Kristusova najvišja zapoved je bila ljubezen. In njegove besede so tudi  ( ravno do Marije Magdalene ) :...Odpuščeni so ji mnogi grehi njeni, kajti imela je veliko ljubezen ; a komu se malo odpušča, malo ljubi .   Kristus  torej jasno med seboj poveže odpuščanje in ljubezen.
Vedno  bolj sem prepričan v to, da je za Junga ravno ta zgodba o življenju Marije Magdalene pomenila osnovo za njegovo prepričanje, da Bog  hoče, da človek  greši.

Menim, da skozi tovrstno spročilnost  zgodbe o Mariji Magdalene, empirične ženske , dobi krščanstvo to kar je  enkrat izgubilo -  Dušo namreč.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Lilith
Reply #52 - 21.07.2004 at 08:24:38
 
Toni_Zamene wrote on 21.07.2004 at 07:58:51:
Vedno  bolj sem prepričan v to, da je za Junga ravno ta zgodba o življenju Marije Magdalene pomenila osnovo za njegovo prepričanje, da Bog  hoče, da človek  greši.

Menim, da skozi tovrstno spročilnost  zgodbe o Mariji Magdalene, empirične ženske , dobi krščanstvo to kar je  enkrat izgubilo -  Dušo namreč.


Ne vem, če kristjani danes ravno razmišljajo na tak način. Meni je namreč tvoje razmišljanje tukaj mnogo bolj blizu kot ga sicer lahko slišim ob različnih priložnostnih srečanjih s kristjani.

A lahko še kaj več napišeš o tem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Lilith
Reply #53 - 21.07.2004 at 08:29:21
 
lola wrote on 21.07.2004 at 08:24:38:
Ne vem, če kristjani danes ravno razmišljajo na tak način. Meni je namreč tvoje razmišljanje tukaj mnogo bolj blizu kot ga sicer lahko slišim ob različnih priložnostnih srečanjih s kristjani.



Lola, vsepovsod v življenju naletimo na "početje zaradi početja samega" brez iskrene vere in pravih motivacijskih vzgibov.
Osebno si napr. upam trditi, da sem veliko bolj kristjanka (pa sploh nisem krščena) od marsikogar, ki je vsako nedeljo pri maši.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Lilith
Reply #54 - 21.07.2004 at 10:15:16
 
Lilith wrote on 21.07.2004 at 08:29:21:
Lola, vsepovsod v življenju naletimo na "početje zaradi početja samega" brez iskrene vere in pravih motivacijskih vzgibov.
Osebno si napr. upam trditi, da sem veliko bolj kristjanka (pa sploh nisem krščena) od marsikogar, ki je vsako nedeljo pri maši.


Ja, tudi jaz mislim, da živim dokaj tako, kot piše v desetih božjih zapovedih. Pa ne da se trudim, da bi tako živel. To je čisto spontano. Pa tudi ne pravim, da nikoli ne zavijem na stranpota od teh zapovedi. Itak se to vsakemu kdaj zgodi. Včasih koga nezavestno prizadeneš, pa ti je pol žal. In zase lahko tudi trdim, da sem se vedno pripravljen opravičit.

No jaz pri krstu sem bil, pa pri birmi tudi, pa cerkveno sem poročen, ampak cerkev se mi je že pred poroko priskutila. In pred oltar se poročit sem šel samo zaradi tistih mogočnih orgel, ki tako lepo zaigrajo. Tongue 8)
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4