Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 18245 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: The problem with Issues
Reply #30 - 01.06.2004 at 14:48:18
 
m wrote on 01.06.2004 at 14:22:40:
mhm... če naredim povzetek iz tvojih postov: torej ti tudi človeka, ki žali ali ponižuje, spustiš blizu enako kot koga drugega, in mu s tem daš možnost, da te prizadene?


Noben te itak ne more tko globok užalit pa ponižat kot tisti, ki ti je  najbližje. Že gesto, zvenom glasu ali molkom te lahko sesuje dost bolj kot nekdo z večje razdalje s ploho žalitev  ali fizičnim/materialnim nasiljem.

Razdalja zato ni nobena varovalka. Edina varovalka so tako globoke korenine in tako viskoka krošnja, da te s svojimi problemi in težavmi nihče ne glede na razdaljo ne more podret ali ti na na kašen drugačen način obzorja zastret.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #31 - 01.06.2004 at 14:55:54
 
en_bk wrote on 01.06.2004 at 14:41:31:
o da

Vsak stik s komerkoli vključuje to možnost. Če to možnost izključiš z nekimi zidovi /kakršnimi  pač/, potem ni stika. Ali mu dam ponovno možnost? Če mi je blizu in če sem mu jaz blizu, da.



niti nisem toliko govorila o ponovni možnosti, kot o odprtosti do vsakogar - kogarkoli Smiley


titud, kar si napisal, se meni sicer zdi popolnoma jasno, mi je pa jasno tudi, da je to končni cilj, h kateremu potujem, in na poti me še vedno kaj sesuje... eh, bom nehala Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #32 - 01.06.2004 at 15:02:49
 
No, naj dodam k vajinemu modrovanju:

BASEN:

Vsako jutro se gazela zbudi.
Ve, da mora teči hitreje kot najhitrejši lev, če želi preživeti.

Vsako jutro se lev zbudi.
Ve, da mora teči hitreje kot najpočasnejša gazela, če želi preživeti.

NAUK BASNI:
Ne glede nato, ali si lev, ali gazela, ko posije sonce, je bolje, da tečeš.

SPOROČILO BASNI:
Pričakuj nepričakovano.

SprejEti ljudi v svoj objem, kljub temu, da niso bili dobri s teboj, je modrost. Oni imajo TEŽAVE, ti pa z njim PROBLEME, al pa obratno.
Da bi ne Imeli PROBLEMA zarad težav, bi načeloma morali tudi pri sprejamju drugiH globoko premisliti. Načeloma sem dobra, načeloma drugi niso, al pa so samo projekcija mojih misli, da niso dobri.
Pa ta štos je star kot svet!
Načeloma tud jaz tvegam v odnosu do drugih- ali bom sprejeta, al pa zavrnjena. Opredelitev na dobro in slabo je napačna, ker pol pa že predalčkamo nekatere v nekaj.
Kaj pa če to NISO?

Naj povežem:

THE DIRTY DOZEN
ali
12 OŽIGOSANIH:

iz Jazzbine. če kdo želi brat nej vsaj cvizne, ker nam na suh pisala!
Mayby jutri!

Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: The problem with Issues
Reply #33 - 01.06.2004 at 15:17:51
 
m wrote on 01.06.2004 at 14:55:54:
titud, kar si napisal, se meni sicer zdi popolnoma jasno, mi je pa jasno tudi, da je to končni cilj, h kateremu potujem, in na poti me še vedno kaj sesuje... eh, bom nehala Grin


Težave in problemi drugih te sesujejo, če jih vzameš pod svoje okrilje za ambicijo  da bi jih razrešu, saj  tako postanejo tvoje težave in problemi. Ampak kot je miha po moje prav ugotavljal, ni naša naloga  probleme in težave  drugih razreševat. Naša naloga je druge s težavami in problemi vred sprejemat, ker zard svoje pardoksnosti ne   moremo nikol vedet, katera rešitu  je za njih edina prava. Da pa bi  lahko sprejemal drugega s problemi intežavami vred, pa si prisilejn gradit trdno konstrukcijo in hkrat zahtevat od drugih, da gradijo enako trdno konstrukcijo, da bo sposbna sprejet v svoje okrilje tebe s svojimi problemi in težavami vred.  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #34 - 01.06.2004 at 15:33:43
 
titud wrote on 01.06.2004 at 15:17:51:
Težave in problemi drugih te sesujejo, če jih vzameš pod svoje okrilje za ambicijo  da bi jih razrešu, saj  tako postanejo tvoje težave in problemi. Ampak kot je miha po moje prav ugotavljal, ni naša naloga  probleme in težave  drugih razreševat. Naša naloga je druge s težavami in problemi vred sprejemat, ker zard svoje pardoksnosti ne   moremo nikol vedet, katera rešitu  je za njih edina prava. Da pa bi  lahko sprejemal drugega s problemi intežavami vred, pa si prisilejn gradit trdno konstrukcijo in hkrat zahtevat od drugih, da gradijo enako trdno konstrukcijo, da bo sposbna sprejet v svoje okrilje tebe s svojimi problemi in težavami vred.  Undecided




a sem kje napisala, da govorim o razreševanju tujih težav, al kak se je zdaj to not znašlo?


se ti ne zdi zgoraj boldano kontradiktorno?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: The problem with Issues
Reply #35 - 01.06.2004 at 19:32:39
 
m wrote on 01.06.2004 at 15:33:43:
a sem kje napisala, da govorim o razreševanju tujih težav, al kak se je zdaj to not znašlo?


V tem topiku se ukvarjamo s problemi,  ki nam jih povzročajo težave. Te težave pa so poosebljene v konkretnih drugih, recmo jim kar težakih, pa če je blo to izrečeno al pa ne. Probem je v tem, kako vzpostavit  neproblematičen odnos do težakov, pri tem pa hitr zapadamo v skušnjavo, da bi  se probem lotil razreševat  tako,  da lotimo  odpravljat težavo.  

Težavneže tako lahko bodisi izločmo, zignoriramo, discipliniramo s kaznovanjem, prepričamo, prevzgojimo itd. Na ta način rešimo probem ne da bi odpravli težavo. Po svetu nas zato hodi vse polno takih, ki smo se rešil vseh  problemov ne da bi odpravli eno samo težavo, zato se ne smemo čudit, da smo sami težaki drugim, ki  ta probem prav tako  kot mi želijo rešit na način, da bi nas kot težake ukinl ( izločl, discipliniral al pa prevzgojl).


Tega paradoksa res   ni mogoče razrešit drgač kot z vzajemnim sprejetjem, ker če  začneš razreševanja probema lotevat  z  odpravljanjem težave, sam nujno  postaneš   težava v problemu drugega.

Quote:
se ti ne zdi zgoraj boldano kontradiktorno?


Men ne: če jest vidm rešitu problema v tem, da sprejemem težavnost drugega, po moje upravićeno zahtevam od drugega, da reši svoj problem s sprejetjem težavnosti, ki mu ju povzročam jest. Sprejemanje predpostvlja vzajemnost al pa ga ni.  



Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: The problem with Issues
Reply #36 - 02.06.2004 at 09:15:24
 
titud wrote on 01.06.2004 at 19:32:39:
Po svetu nas zato hodi vse polno takih, ki smo se rešil vseh  problemov ne da bi odpravli eno samo težavo, zato se ne smemo čudit, da smo sami težaki drugim, ki  ta probem prav tako  kot mi želijo rešit na način, da bi nas kot težake ukinl ( izločl, discipliniral al pa prevzgojl).


GrinZate Grin:
To si ti samo misliš. S tem ko ne vidiš problemov še ne moreš trdit da jih ni.

AngryZame Angry :

To si ti samo misliš. S tem ko misliš, da nekdo ne vidi problemov, se prekleto motiš. Problemov sploh ni, ustvariš si ga sam v svoji glavi.


Grin Grin Grin

P.S. Lep in krasen dan vsem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: The problem with Issues
Reply #37 - 02.06.2004 at 09:44:02
 
titud wrote on 01.06.2004 at 19:32:39:
V tem topiku se ukvarjamo s problemi,  ki nam jih povzročajo težave. Te težave pa so poosebljene v konkretnih drugih, recmo jim kar težakih, pa če je blo to izrečeno al pa ne.

Pa kaj ko otroci v Afriki stradajo.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: The problem with Issues
Reply #38 - 02.06.2004 at 09:49:07
 
Quote:
Pa kaj ko otroci v Afriki stradajo.

bp


Te to gane, da v Afriki stradajo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: The problem with Issues
Reply #39 - 02.06.2004 at 09:51:28
 
titud wrote on 01.06.2004 at 19:32:39:
V tem topiku se ukvarjamo s problemi,  ki nam jih povzročajo težave. Te težave pa so poosebljene v konkretnih drugih, recmo jim kar težakih, pa če je blo to izrečeno al pa ne.



hočeš reči, da se v tem topiku ukvarjamo s težavami, ki nam jih povzročajo problemi. Ti problemi pa so poosebljeni v konkretnih drugih, recimo jim kar problematiki . . .  Wink



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #40 - 02.06.2004 at 11:31:01
 
Grin

Ste luštni!Bo res treba u Jazzbino...

Kot sem včeraj oblubla bom nadaljevala story...

Naslednja področja so ostala še odprta na temo ISSUES:
-Znanje: KNOWLEDGE-
torej, če imamo neke podatke zakaj se vse dogaja, kako se dogaja mormo met še znanje, da to razumemo.
-Sposobnosti-SKILLS_
pa recmo temu spretnosti oziroma prenos znanja v prakso, praktična uporaba znanja, dodejmo jim še razne ročne spretnosti, zanesljivost, pa čustveno inteligenco;

Potem pa preidemo na ZAVEST_AWARENESS_zavedati se moramo laste odgovornosti pri reševanju problemov
zavedati se moramo lastne vrednosti (namesto kompleksa večvrednosti ali manjvrednosti se človek realno lahko zaveda svojih pozitivnih in negativnih lastnosti
-zavedati se moramo lastne pomembnosti
-zavedati se moramo mej, do kod lahko grem z besedo in dejanji, ter do kod ne
-imeti moramo lastno mnenje o problemih, da bi s tem rešili težave in obratno
-imeti moramo moč priznati svoje napake ali sodelovati pri odpravi le teh
-zavedati se moramo, da je prikrivanje tujih napak lažna solidarnost, ketere posledice so lahko nepredvidljive
-rabimo pa še motivacijo, lahko tudi vzpodbudo, ker brez te ni zavesti

tretja stvar pa je ODNOS_ATTITUDE-
zaželjen je pozitiven odnos do življenja nasploh
-pozornost do lajfa, ki je v nasprotju z brezbrižnostjo
-iniciativnost
-samoiniciativnost
-konstruktivnost
-kreativnost
-konvergentnost mišljenja (k vodi k cilju)

Skrčeno na minimum, teorija.
Sem se namučla, da sem tko skrčla. Bo kdo odpisal še na to...
Ma, ej cel laborat sem napisala, pa še se mi zdi, da sem nekaj pozabila.
Mal sem se tud pozanimala o uni Jazzbini. So nekateri povedal isto, kar sem predvidevala. Je res odbita scena.
Goinup si prebral vse. Sem kaj pozabila?lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: The problem with Issues
Reply #41 - 02.06.2004 at 12:25:20
 
Gru Gru wrote on 02.06.2004 at 09:15:24:
GrinZate Grin:
To si ti samo misliš. S tem ko ne vidiš problemov še ne moreš trdit da jih ni.


Ni nujno, da v vsaki težavi ugledam  problem. Težava se po moje najboljš  razreši ne da bi sploh  iz nje naredu problem za razrešit, tko da po moje je edin resen problem jemat  težavo tko,   da  mi sploh ne bi postala  problem.  Tko da težave v bistvu so in jih moram priznat, samo ne kot  probleme. S tem, da si iz težave nardim problem nardim težavo za nezanko v   enačbi problema. Enačba pa se ti najbolj gladko in brez ostanka izide, če to  neznanko razglasim za nulo in s tem zanikam težavo. Nema težkoča, nema problema.

Quote:
AngryZame Angry :

To si ti samo misliš. S tem ko misliš, da nekdo ne vidi problemov, se prekleto motiš. Problemov sploh ni, ustvariš si ga sam v svoji glavi.


Problem je kreacija v  glavi in dejansko se da zanikat njegov obstoj samo zato,  ker je v glavi. Ker  problemov kot takih tam zunaj ni, si jih je v glavi smiselno kreairat samo kot razrešljive probleme, torej take, ki  imajo v glavi tudi zametke svoje rešitve/ukinitve. Če ne,  nastanejo s problemi  težave, ki se jih ponavdi ne znamo lotevat   odpravit drgač kot  z zanikanjem. Odpravljanje  problema se tako izenači z zanikanjem  težave, kar nima nobene zveze z odpravljanjem  problema zgolj  kot kreacije glave.      Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: The problem with Issues
Reply #42 - 02.06.2004 at 12:37:38
 
t wrote on 02.06.2004 at 09:51:28:
hočeš reči, da se v tem topiku ukvarjamo s težavami, ki nam jih povzročajo problemi. Ti problemi pa so poosebljeni v konkretnih drugih, recimo jim kar problematiki . . .  Wink


Problematik je posrečen izraz  za poosebljeno  težavo, ki ti predstvavlja problem.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: The problem with Issues
Reply #43 - 02.06.2004 at 12:50:22
 
titud wrote on 02.06.2004 at 12:25:20:
Ni nujno, da v vsaki težavi ugledam  problem. Težava se po moje najboljš  razreši ne da bi sploh  iz nje naredu problem za razrešit, tko da po moje je edin resen problem jemat  težavo tko,   da  mi sploh ne bi postala  problem.  Tko da težave v bistvu so in jih moram priznat, samo ne kot  probleme. S tem, da si iz težave nardim problem nardim težavo za nezanko v   enačbi problema. Enačba pa se ti najbolj gladko in brez ostanka izide, če to  neznanko razglasim za nulo in s tem zanikam težavo. Nema težkoča, nema problema.


Torej ni nujno, da v vsaki problemu ugledam  težavo. Problem pa se po tvoje najboljš  razreši ne da bi sploh  iz njega naredu težavo za razrešit, tko da po tvoje je edina resna težava jemat  problem tko,   da  mi sploh ne bi postal  težava.  Tko da problemi v bistvu so in jih moram priznat, samo ne kot  težave. S tem, da si iz problema nardim težavo nardim problem za nezanko v   enačbi težave. Enačba pa se ti najbolj gladko in brez ostanka izide, če to  neznanko razglasim za nulo in s tem zanikam problem. Nema problema, nema težkoča.

(je že res, da pri enačbi lahko kadarkoli obrnemo strani, ne moremo pa ničle vstavljati namesto neznank - osnovna šola)

titud wrote on 02.06.2004 at 12:25:20:
Problem je kreacija v  glavi in dejansko se da zanikat njegov obstoj samo zato,  ker je v glavi. Ker  problemov kot takih tam zunaj ni, si jih je v glavi smiselno kreairat samo kot razrešljive probleme, torej take, ki  imajo v glavi tudi zametke svoje rešitve/ukinitve. Če ne,  nastanejo s problemi  težave, ki se jih ponavdi ne znamo lotevat   odpravit drgač kot  z zanikanjem. Odpravljanje  problema se tako izenači z zanikanjem  težave, kar nima nobene zveze z odpravljanjem  problema zgolj  kot kreacije glave.      Roll Eyes



Težava je kreacija v  glavi in dejansko se da zanikat njen obstoj samo zato,  ker je v glavi. Ker  težav kot takih tam zunaj ni, si jih je v glavi smiselno kreairat samo kot razrešljive težave, torej take, ki  imajo v glavi tudi zametke svoje rešitve/ukinitve. Če ne,  nastanejo s težavami  problemi, ki se jih ponavdi ne znamo lotevat   odpravit drgač kot  z zanikanjem. Odpravljanje  težave se tako izenači z zanikanjem  problema, kar nima nobene zveze z odpravljanjem  težave zgolj  kot kreacije glave.


(zna pa biti zelo problematično, če ti težaven problem v obliki težavnega kamna pade na glavo in ti s tem povzroči nemalo težav v glavi in problemov zunaj nje)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: The problem with Issues
Reply #44 - 02.06.2004 at 13:16:29
 
Gru Gru wrote on 02.06.2004 at 09:49:07:
Te to gane, da v Afriki stradajo?

Edi,

Ce mi ti poves, kdo je v tem primeru konkretni drugi, oz. problematik, kot so to pozneje definiral, ti bom potem jest odgovoril, da me moti oz. vcasih jezi.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6