Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 18240 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #15 - 01.06.2004 at 11:59:16
 
Angel wrote on 01.06.2004 at 10:52:52:
Ali se znamo pravilno odločiti, kdaj moramo prisluhniti sogovorniku in kdaj mu moramo povedati, kaj počne in mu tako sporočiti, da njegovo vedenje ovira nas in delo...




sori, Angel, nisem vsega, kar si napisala, prebrala, maš malo predolge poste Grin

samo misel glede tega zgoraj: jaz bi se recimo v primeru exota odločila drugače, kot si se ti... pa zato še ne mislim, da je eno pravilno (in posledično drugo napačno) Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: The problem with Issues
Reply #16 - 01.06.2004 at 12:07:07
 
Saj ne vem, ali tole moje razmišljanje sodi na tale topik, ali na kakšen drug mogoče, pravzaprav, ali sploh kam sodi. Vseeno. V tem forumu vidim precej vzporednic z vsakdanjim življenjem, tako v različnosti nastopajočih s svojimi prepričanji, karakterji, preteklostjo..., kot v raznovrstnosti odnosov in njihovi dinamiki in ga pojmujem kot /med drugim/ zelo dober simulator za preigravanje raznoraznih scenarijev. Zelo žal bi mi bilo, če bi ga omejili z nekimi pravili, kajti izgubil bi na izraznosti, verodostojnosti. Če kdo potrebuje omejitve, si jih lahko postavi sam. Pa saj je bilo vse to in še marsikaj o forumu povedano že ničkolikokrat.
Pravzaprav bi želel povedati nekaj drugega. Moje osebno prepričanje je, da nihče nima pravice žaliti, omalovaževati, poniževati, podcenjevati kogarkoli. V nobenem primeru. Ker si to svoje prepričanje lahko nekam vtaknem, sem poskušal razmišljati, zakaj sem temu maltretiranju podvržen kljub temu in kaj lahko storim. Seveda se lahko umaknem s foruma /iz življenja malo težje/, lahko ga na gobec /na forumu malo težje/, še kaj podobno ustrahovalnega pač, ampak to bo le sproščanje moje jeze, ta na drugi strani me bo še vedno žalil, če bo upal seveda. Kaj pa lahko storim, da se bo spremenil in ne bo več čutil potrebe po maltretiranju? Moje čisto osebno mnenje je, da je najboljša obramba iskrenost in verodostojnost /moja seveda/. Jaz sem tak, drugi je drugačen, tretji je sploh drugačen...vsi smo različni...v mišljenjih in dejanjih. Človek, ki za svojimi prepričanji stoji z besedo in dejanji /če le te ne posegajo v pravice drugih/ tudi takrat, ko naleti na nasprotovanje /moje ali kogarkoli/, je deležen mojega spoštovanja in mi niti na misel ne pride, da bi ga recimo žalil. Če pa so nekoga polna usta ljubezni do sočloveka dokler mu kimam, ko pa se ne strinjam z njim me pa pošlje v kurac ali mi reče da sem idiot, ki nima pojma, lahko pričakuje marsikaj /odvisno, do kam se spustim jaz/. Če mi nekdo razlaga o razsvetljenju, zraven pa užaljen popizdi, ko podvomim v njegove besede, je izgubil kredibilnost pri meni. In tako še kar naprej. Človek, ki svoje prepričanje živi /če z njim ne škoduje drugim/, bo deležen mojega spoštovanja ne glede na to ali se z njim strinjam ali ne. Kritika mojega prepričanja, pa čeprav žaljiva ali ponižujoča, je vsekakor dobrodošla, če sem dovolj pameten. Predstavlja namreč priložnost, da malček revidiram sam sebe in vsaj preverim, kje brcam v meglo, če že in poskušam kaj narediti na sebi. To je pa potem že iz ene druge pravljice.

en bk
Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #17 - 01.06.2004 at 12:12:22
 
Zelo lepo napisano. Resnično, te je blo lepo brati!

lp

Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: The problem with Issues
Reply #18 - 01.06.2004 at 12:17:38
 
Ne vem, kaj naj še dodam  Shocked , res ne vem. Angelca zadevo si opisala detajlno.

U glavnem, u jazzbini smo videli poba, ki si je z globinom pucal nohte in po nekaj urni razpravi smo ugotovili, da ima težave s problemi  Grin
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: The problem with Issues
Reply #19 - 01.06.2004 at 12:20:02
 
Po nekaj urni? Shocked Torej sta odšla domov ko se je že sonce začelo kazati. Bravo. Grin Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #20 - 01.06.2004 at 12:31:23
 
en_bk wrote on 01.06.2004 at 12:07:07:
Človek, ki za svojimi prepričanji stoji z besedo in dejanji /če le te ne posegajo v pravice drugih/ tudi takrat, ko naleti na nasprotovanje /moje ali kogarkoli/, je deležen mojega spoštovanja in mi niti na misel ne pride, da bi ga recimo žalil. Če pa so nekoga polna usta ljubezni do sočloveka dokler mu kimam, ko pa se ne strinjam z njim me pa pošlje v kurac ali mi reče da sem idiot, ki nima pojma, lahko pričakuje marsikaj /odvisno, do kam se spustim jaz/. Če mi nekdo razlaga o razsvetljenju, zraven pa užaljen popizdi, ko podvomim v njegove besede, je izgubil kredibilnost pri meni.

Človek, ki svoje prepričanje živi /če z njim ne škoduje drugim/, bo deležen mojega spoštovanja ne glede na to ali se z njim strinjam ali ne.

en bk
Kiss



bk, lepo si napisal (samo, a bi lahko kdaj kak odstavek dal not, za lažje branje? Grin)


me pa nekaj zanima, iz tvojih lastnih izkušenj, sem malo poquotala del, ki se tega najbolj dotika: koliko nate recimo vplivajo drugi, ki sesuvajo to, v kar ti verjameš, v kolikšni meri si sposoben ohranjat to, v kar verjameš, ne da bi se v odnosih spustil na njihov nivo? ali te 'drugačen' odnos sploh ne prizadene?



(aja, btw, za ponočnjaka: kaj je globin?)
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #21 - 01.06.2004 at 12:52:44
 
Goinup Thanks! Vzdržali do jutra...ampak se je splačalo, ker sem spoznala nekaj novega...evo skrivnost:

Evo:

-najbolj tipična vedenja, ki nas vodijo v konflikt oziroma PROBLEME zarad težav so:

-različne potrebe, tam u Jazzbini smo mel vsi iste, bli smo tam zarad žura in ubil smo čas!
-vstrajanja pri svoji rešitvi, kot edi dobri:eni u Jazzbini so ustrajal u nekem Đežu, baš jim je dol mahal, a ga drugi razumejo al ne..
-nesprejemanja idej, znanja, izkušenj, potreb drugih-aja togosti v jazzbini ni blo, vsi smo bli fleksibilni, sej bit kr neki u ker enmu placu ni tko lahklo


Torej iskreno verjamem, da so izhodišča za drugačno reševanje problemov, v katera moramo samo iskreno verjeti predusem to, da smo med seboj prijatelji, ne nasprotniki, da si resnično želimo neki skup rešt, če že lih mormo,  pa če je to problem al pa težava, pa da je rešitev primerna za vse, tud če ni idealna al pa popolna.

predlagam dragi moji, da se naslednjič dobimo v Jazzbini, ni panike, članarina je brezplačna, pa bomo dosegl tole:

- ker so razmere tam take, da vsi lahko samo sodelujemo in upoštevamo tam potrebe vsakega, ne potrebujemo nobenih avtoritet ali moči, ker v Jazzbini se vse mogoče zdi...

- tam se vse gradi na nekem zaupanju, ker ti drucaga ne preostane, sam viset u zraku, pa tud ne more nihče, scena vzpodbuja ustvarjalnost in milijon rešitev brez težav in problemov...

- ker je vsak tam jazzbec po svoji moči vključen v reševanje skupnih problemov, lahko gradimo vsak svojo jazzbino, tako, da bo vsaka rešitev primerna za vse, se ve, vsak lahko pove kar če, komur in za kar koli že hoče.

- ker smo iskreni bomo mneje drugih upoštevali, lahko gre kdo tud na oder, pa pokaže kaj zna, drugače pa velja, da so jazzbeci skulirana in na moč očarljiva bitja.

je kdo za to?
Se našel še kakšen angel bo?

I HOPE!
Evo zdej sem prepričala še sebe.
A*
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: The problem with Issues
Reply #22 - 01.06.2004 at 13:26:02
 
m wrote on 01.06.2004 at 12:31:23:
bk, lepo si napisal (samo, a bi lahko kdaj kak odstavek dal not, za lažje branje? Grin)


me pa nekaj zanima, iz tvojih lastnih izkušenj, sem malo poquotala del, ki se tega najbolj dotika: koliko nate recimo vplivajo drugi, ki sesuvajo to, v kar ti verjameš, v kolikšni meri si sposoben ohranjat to, v kar verjameš, ne da bi se v odnosih spustil na njihov nivo? ali te 'drugačen' odnos sploh ne prizadene?



(aja, btw, za ponočnjaka: kaj je globin?)


Hja, vpliv drugih in njihovih prepričanj in dejanj pravtako je obratno sorazmeren z njihovo oddaljenostjo od mene. Najbolj oddaljeni imajo najmanjši vpliv /logično najbrž/.
Opažam pa nekaj, kar se mi zdi pomembno in mi je všeč. Namreč, s poglabljanjem vase, iskanjem poti do sebe, s poskušanjem biti iskren /čimbolj/ do sebe, se moja strpnost do drugih povečuje in s tem se tudi manjša njihov negativni vpliv, obenem pa povečuje njihov pozitivni.
Hehe, pa da ne bi mislila, kako je vse fino in fajn. O se sekiram in boli me zelo, če in ko me sesuvajo najbližji.  In kaj mi pomaga v takih primerih: misli hitro, govori počasi, pogovor, iskrenost do sebe, izkušnje, čas, spoznanje, sprejemanje, odpuščanje, ljubezen, pa še kaj najbrž....v takem ali kakršnem koli že vrstnem redu.
In...tudi ne nepomembno...te situacije so zelo redke in se vedno redkeje pojavljajo.

Aja...globin je pasta za čevlje Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #23 - 01.06.2004 at 14:01:42
 
en_bk wrote on 01.06.2004 at 13:26:02:
Hja, vpliv drugih in njihovih prepričanj in dejanj pravtako je obratno sorazmeren z njihovo oddaljenostjo od mene. Najbolj oddaljeni imajo najmanjši vpliv /logično najbrž/.



aha... zdaj sem se spet za en manj osrednji del zataknila Grin

velja tudi obratno? da tiste, katerih dejanja in prepričanja so ti 'bolj daleč', tudi držiš na večji oddaljenosti od sebe?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: The problem with Issues
Reply #24 - 01.06.2004 at 14:12:05
 
m wrote on 01.06.2004 at 14:01:42:
aha... zdaj sem se spet za en manj osrednji del zataknila Grin

velja tudi obratno? da tiste, katerih dejanja in prepričanja so ti 'bolj daleč', tudi držiš na večji oddaljenosti od sebe?


ne
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: The problem with Issues
Reply #25 - 01.06.2004 at 14:14:57
 
js se probam drzat tehle "pravil"..

1.vsak ima prav
2. ce misls /ves da nima prav, se ravnaj po prvem pravilu

zard relativnost in subjektivnosti in balbla
pol tut pride do situacije ko mata en in drugi, ki kontradiktorno mislita, oba prav..
ampk tako pac je..
seveda je pa pri tem pomembno da znas izrazit kako ti mislis, brez da bi hotel drugemu povedat da nima prav..
oz pomoje je sam to .. ce mas ti namen "taprav" pol ne mors zajebat.. oz tut ce zajebes, se potem zlahka opravicis ker pac namen si mel "taprav" in te cis nc ne briga kako to drug dojema.. to sem opazil pri sebi heh ,da sem hotel tko lepo izrazit svoje mnenje brez da bi nemu hotel povedat da nima prav.. ampk namen sm meu vseen ta, da bi mu pokazal da imam prav - on pa ne, ..in pol seveda pride do razno raznih konfliktov.

torej gre za navezanost na svoj prav..
tezko je seveda pustiti da obstajajo paradoksalne situacije (kot sem zgoraj omenil, da mata 2 kondradiktorca oba prav) ampak nekje sm prebral
da je velicina uma ta, da sprejema in zna zivet s paradoksi..
treba je razumet da vsak clovek je na svoji poti

tezava je kako ohranit namen, in zivet "nenavezanost na svoj prav" ..aja pod taprau namen je misleno:..
torej ves da ima lahko drugi tut prav za njegove zivljenske razmere itd ...torej spostovanje drugacnega mnenja - da nisi navezan na to kaj drugi misli  .. vazno ti je kaj ti mislis in da to poves.. sveda vcasih je tezko sprejet mnenje drugacnega, recimo ce nam rusi sistem..
 vcasih se tudi lahko zgodi da ker ne razmemo dobro potem drugacno interpretiramo, potem pa nastane zmesnjava 100 postov in offtopic scene in..
mislm to ni edin vzrok ampk..


pomoje najveckrat zato pride do tega(pac grobega nesoglasja) k um ne mara paradoksov!


pa se bi se dal govort.. ampk  sem se spomnil pregovora, k mi je ful hud, sam se ga premalkrat spomnim(o):
vsak ima svoj prav:)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #26 - 01.06.2004 at 14:20:10
 
Bla je včasih pasta za čevlje...u Jazzbini je tud ena pasta, sam za nohte!
Embarrassed
Pa ste ziher vse prebrali? Roll Eyes

Evo men so najbolj bli všeč stoli. Čist simpl, kokr recmo lajf...
Navadni sodi za bencin, mal večji, ma mogoče za tovornjak, seveda prazni, ker tam so vsi ful smolkal, bi blo možno, da pol koga še u zrak odnese, ne mene, ker me ne more, sem itak iz nebes...nekje vmes je pa vakum- prispodoba za real life tole:
Še v lajfu te lahko nekam odnese, al pa clo raznese, če si tko neumen kokr midva z novopečenim članom Goinupom, sej nisva vedla lih dober, kaj je Problem with Issue... zdej pa veva. Da se pohvalim mal.

Globinsko čiščenje nohtov je očitno stalna procedura nekim bolj togim tipom, ki jih alterscena ni nič zamaknila v globino razmišljanja...jazz-bi-ne.

Pa naprej ne vem, če ravno veste, kako je, ko se še čas ustavi, pol si neke v enem prostoru brez časa in drugih limitov, mogoče sam še finančnih, sej tud kelnarc ani kr skoz dremuckala, ko je blo treba plačat, je bla najbolj budna. Sem na njej probala eno boso foro, pa sem rekla, mogoče bo pa bolj prjazna, če jo podkupim, pa da vem rečem-se sploh ni dala podkupit. Me je bolj čudn pogledala, pa rekla, da ni treba, ker njej dnar ne pomen nobenga smisla u lajfu, najbrž je bla tm u uni Jazzbini zarad svojega kdo bi vedel kerga užitka, pa zagotovo ni mela Probleme...
za težave vam pa ne vem napist, pa kokr sem opazla ni niti teh mela, če je vmes mal zadremuckala, pa enga tipa jazbeca masirala po teleščku.

Evo pa še epilog cele story....

Mislm, da gre tu tudi za metodo WIN-IN, pa če lih ne veste kva to je, vam čisto na kratko povem, da je to geslo in moto cele stroy.
Poenostavljeno se to prevede koraki metode BREZ PORAZA, ki definitivno zmanjšuje:

čustveno napetost

opreredeli potrebe

išče neke new rešitve

vrednoti rešitve
i
zbira rešitve

ma še svoj načrt rešitve

izvedbo rešitve

spremlja na kncu še rezultate in v nas samih krepi zadovoljstvo samim s seboj.

na kratko reši PROBLEME, zarad težav, al pa obratno.
Razumete?
Da nau kdo mislu, da se zajebavam, sem se resnično potrudla skrajšat na minimum. WIN-WIN je v biti zmaga za zmago, ma ni prevoda, no. In ravno v Jazzbini je ta metoda edina in najpopolnejša rešitev problemov zarad  težav.
Sam tolk.
Hvala za pozornost in sodelovanje!

Angel*

Goiup sem ti rekla, da bo težko vse napist. kaj sem pozabila bom drugič, a prov?
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #27 - 01.06.2004 at 14:22:40
 
en_bk wrote on 01.06.2004 at 14:12:05:
ne



mhm... če naredim povzetek iz tvojih postov: torej ti tudi človeka, ki žali ali ponižuje, spustiš blizu enako kot koga drugega, in mu s tem daš možnost, da te prizadene?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #28 - 01.06.2004 at 14:28:34
 
Draga m!

Bi mogl vsi u uno Jazz-bi-no...ti rečem, bi blo vse drgač u alter-s-ceni. Pa kak, da nisi bla, sej si iz Lublane?

ok. Ni panike, preber si en post viši, je dolg, sej se ga ne da skrčt.

lep deževen dan!
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: The problem with Issues
Reply #29 - 01.06.2004 at 14:41:31
 
m wrote on 01.06.2004 at 14:22:40:
mhm... če naredim povzetek iz tvojih postov: torej ti tudi človeka, ki žali ali ponižuje, spustiš blizu enako kot koga drugega, in mu s tem daš možnost, da te prizadene?


o da

Vsak stik s komerkoli vključuje to možnost. Če to možnost izključiš z nekimi zidovi /kakršnimi  pač/, potem ni stika. Ali mu dam ponovno možnost? Če mi je blizu in če sem mu jaz blizu, da.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6