Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 18088 times)
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
The problem with Issues
31.05.2004 at 12:26:11
 
Premišljujem. Nekateri imajo probleme s težavami...
Bolj bo to namenjeno pisalcem postov, ki sem jih pravkar prebrala. Recimo gostom...pa kr_enim...

Naj bo to nespodobno povabilo, da se razpišete. Ko smo recimo povabljeni nekomu na obisk, imamo status gosta. Pridemo ob določeni uri, prinesemo neko darilo, ker se spodobi pridet z njim, in se pridružimo zabavi... Kot gost ne morem nikoli ničesar pričakovati ali zahtevati, bi bilo žaljivo do gostitelja, da kritiziram ostale goste, potem pa pokritiziram še kakšna je hrana, pa muska ni prava za moj izbran okus, pa še dizajnerski place ni vredn počenega groša, kr en kič...

Kot Gost nimam nikoli prednosti pred gostiteljem, ki me je povabil v svoja nederja zabave... Nimam te pravice, edino, če bi želel bit neolikano teslo, sebično in... nevljudno bitje, ki ga žal vse moti, ker on sam je pa popolno idealno BITJE...

Sedaj pa k bistvu. Pisano je vse v pripodobi. Party scena je naš forum, gostitelji so administratorji in vsi uni, ki se trudijo pisati, pa seveda tudi ostala publika, oziroma bralci. Nikogar tu gori ne more biti manj, če si z nekom izmenjuje mneja, čustva, občutke nekih dogodkov ali resničnih stvari, ki so se mu v tem življenju zgodila. Imam tudi pravico povedatoi svoja razmišljana in poglede na svet, stvari...pa na to, kaj mene boli...skrbi in muči. Pošteno a ni?

Kaj pa gostje? Tudi oni tukaj gori pišejo, berejo, komentirajo, krizirajo...ne izdajo svoje identitete, ker so pač Gostje. Zaviti so v tančico skrivnosti, imajo beautiful mind....a imajo pravico potem kritizirati gostitelja, ga mal sprovucirati, natresti enih pametnih izjav, kako smo mi kr-ena sluz, ki zaudarja iz ust...--pa kr_neki?

In na temo. Imajo probleme s težavami... ali pa nas želijo prepričati, da imamo mi probleme zarad težav?

Navidezna resničnost...forum...
THE PROBLEM with ISSUES...
or
THE PROBLEMS WITH ISSUE...

Bi mi povedali, mogoče napisali, mogoče pa še kako novo skrivnost izdali?

lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: The problem with Issues
Reply #1 - 31.05.2004 at 12:50:09
 
Grin Grin Grin Grin Grin

Končno.....
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #2 - 31.05.2004 at 15:13:46
 
Angel wrote on 31.05.2004 at 12:26:11:
Premišljujem. Nekateri imajo probleme s težavami...


Vsi imamo probleme s težavami ali bolje, za vsakogar je nekaj problem, težava.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #3 - 31.05.2004 at 15:57:55
 
Zelo modra misel.

Hotela sem slišat odgovore od gosta Kr_ega... je previdno tiho, pa EX-ota, pa Edija, pa Gapeta, pa Marjane, pa Igija, pa...še pa še...kar tukaj gori vas je.

lp
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #4 - 31.05.2004 at 16:02:18
 

a?

odgovor na kaj? Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #5 - 31.05.2004 at 16:09:13
 
Grin Hay bela M!

ma odgovore na temo gost in gostitelj in na sluzavost, no.
Sam to.

Opomba:
Voice of the angel* a je a ne? Mislim na dišavo. Opomba samo za M.

lp
A
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #6 - 31.05.2004 at 16:16:08
 

o sluzavosti nisem brala

drugače pa foruma ne vidim tako, da bi bli tukaj gostitelji in gostje. smo po mojem mnenju vsi ljudje, ki hodimo sem debatirat, spraševat, govorit o sebi, razpucavat, zapravljat cajt... Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: The problem with Issues
Reply #7 - 31.05.2004 at 23:58:41
 
Jaz ne bi delil na goste in uporabnike in gostitelje. Administratorji in moderatorji nismo gostitelji. Vsi, ki tule pišemo smo obiskovalci foruma in vsi prispevamo, da je tak, kakršen je.

Če kdo uživa v tem, da blati druge obiskovalce, je pač tak človek, da v tem uživa. Ima svakojakih ljudi.

Sluzavi smo pa itak vsi, saj imamo na telesu kar nekaj sluznic, ki morajo biti prekrite s sluzjo.

So med nami tudi taki, ki so že večkrat pobrisali svoje poste(verjetno jim je pri tem sluz v obliki pene močno vrela iz ust), pa ljudi vabili na drug forum (mogoče so oni tam gostitelji), ampak se vseeno radi vračajo na ta forum, pa magari zato, da ljudi obkladajo z različnimi vzdevki.  
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: The problem with Issues
Reply #8 - 01.06.2004 at 00:59:16
 
Angel

gostitelj je vesolje, ki je 'meni' zaupalo neka 'sredstva' - resouces -  nekaj znanja, nekaj znancev in nekaj materiala ...

... kle umes je velik tega ...

matrica=sistem=yabb=SvetPogovorov je maximalno 'malo' omejena s sistemom==yabb ... kolikor le 'sredstva' dopuščajo ... matrica je na razpolago za uporabo ... nekatera 'načela' so začrtana s sistemom ... svoboda recimo ... pravica do svobode govora recimo ... ipd ... recimo ... to sistem zagotavlja ... sistem kot tak _ne_ penalizira ...


gostje so pač gostje


'gape' je kot 'admin' s 'sredstvi' 'postavu' 'posvečene'
'administratorji' so častni gostje sistema

osnovna načela, (na)vodila, nasveti, Licence Agreement ...
POMEMBNO'
http://www.gape.org/svetpogovorov/pomembno

'kar je v 'narekovajih' je podrobno dosegljivo preko povezav v POMEMBNO'

upam da se nism kej zmotu ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: The problem with Issues
Reply #9 - 01.06.2004 at 06:35:20
 
zame je samo dvoje eno da mam dost.

drugo kaj bomo  v tej smeri naredili.

drugega se sploh ne bomo pogovoarjali.

predlogi

1. gostom se omogoči zgolj branje!
2. določi se pravilnik za to kdaj kdo nima več dostopa do foruma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #10 - 01.06.2004 at 08:24:40
 
GrinHvala Gape, in Edi pa Iga, pa m!

Razumem! Grin

Mal me edin Edi skrbi, ker prav, da ma dost! Lips Sealed

Edi, maš <problem with issues?> (joke,ej)...
Zakaj pa maš dost?
Si se besedno izčrpal, al pa ne vem...(firbec sem).

Lep začetek dneva! Končno je prišlo poletje, a ne?

Goinup-soavtor teme, a ti pa nauš nič napisu? Sva mela temo na to temo...The problem with... v eni Jazzbini še po zaključku večera sončevih pozitivk...še učlanil so naju v njihovo društvo, drugače še za pit ne bi dobla nič...zdej sva pa člana jazzbecov...torej, kaj <končno>, Goinup - boš mogu neki napisat, da bodo drugi tud razumel problem zarad težav...

Angel Kiss
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: The problem with Issues
Reply #11 - 01.06.2004 at 09:27:18
 
dost mam ker sem se tako odločil in ker čutim da je prav da mam dost!  Grin

in sem A.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #12 - 01.06.2004 at 10:04:15
 
Razumem!

Bom nadaljevala temo...

problems/issues:

The magnificent Seven

recimo sedem veličastnih:
1.Danes ne bom delal nobene napake/Carpe Diem!
  Just for Today-zero Error.2.
2.Naš podpis je naša beseda/Bolj dragocena od zlata.
  /častan pionirska/Our signature is our word and
  more precious than gold.
3.Pri delu vselej uporabljamo <varnostne mreže>
  We always work with a Safety Net.
4.Varnost ni igra, ker je cena poraza previsoka.
  /Too late-Game over!
  Safety is not a game because the price of
  loosing is too high.
5.Delamo, da poudarimo pozitivno in izločimo negativno!
  We work to accentuate the positive and
  eliminate the negative.
6.Vsi skrbimo zato, da Murphy ne bi zadel <terne>
  We work all do our part to prevent Murphy from
  hitting the jackpot.
7.Vsi skupaj sestavljamo orkeseter.
  We are all part of the team.

Sem mogla pisat oboje angl/slo, ker je dobesedno težko prevest, pa še smisel se pol nekak sfiži.

Naj končam. <Človeški um je tako zapleten, da ga človeški um ne bo nikoli popolnoma razumel.> Anonimus

lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #13 - 01.06.2004 at 10:52:52
 
Gremo dalje... Grin Goinup očitno nau pomagu...

KDO IMA PROBLEM?

Ali se znamo pravilno odločiti, kdaj moramo prisluhniti sogovorniku in kdaj mu moramo povedati, kaj počne in mu tako sporočiti, da njegovo vedenje ovira nas in delo...

Se zavedamo, da smo ljudje, zelo podobni vendar vsak zase nekaj povsem rezličnega. Vsak ima v svoji glavi drugačne slike, drugačne zemljevide, drugačen zapis realnosti. Se znamo vživeti v slike drugega in jih pogledati z njegovimi očmi? Si lahko dovolimo in sprejmemo njegove slike, čeprav naše niso enake?

Tehniko poslušanja in termin poslušanje je uporabil en T. Gordon, ki je celo razvil posebno metodo učinkovitega komuniciranja, kjer sta recmo osnova aktivno poslušanje in sporočila JAZ-a. Tehniki nista nič posebnega, bolj važno je to, da ju znamo ob pravem času na pravem mestu pravilno uporabljati.

Da ne bo predolgo. Za aktivno poslušanje velja, da ga uporabljamo, kadar ima PROBLEM naš sogovornik in je cilj, da ga le poslušamo, mu poskušamo pomagati pri razlagi problema in v tem v bistvu priti do bistva NJEGOVIH TEŽAV.
Pomagamo mu lahko tudi, ko išče rešitev, vendar aktivno posluišanje pomeni le pomoč pri tem in ne zasliševanje, kritiziranje, svetovanje, pridiganje, minimiziranje, hrabrenje, etikiranje, smešenje...Vse to so samo načini, ki sporočajo sogovorniku, v tem njegovem trenutku stiske, da ga sprjemamo.
recmo lahko le:kimamo, pritrdimo, pasivno poslušamo; Mogoče je na prvi stopnji aktivnega posluianja tudi to, da ponovljamo s svojimi besedami sogovornikovo misel, opišemo njegova čustva in ga s tem prosimo za potrditev. Recmo, da rečemo:<ja, ali vas prav razumem....sliši se kot, da...Vidim da,...ali ne?>
Druga raven pa je globlja, ko le preverjamo ali je naša interpretacija njegovih informacij pravilana. Še vedno pa je to le preverjanje in ne trditev, da tako je. Recimo:< ali veš da..., ali te prav rzumem...> Pomemben je ton glasu in naši neverbalni znaki. Ugotoviti, kaj nam sogovornik želi povedati, je prava informacija - Issues-a. Cilj pa je vedno sogovornika tudi razumeti. To ne pomeni, da se z njim strinjamo, gre le za sprejemanje njegovega mišljena.

me kdo razume?

ma nam mela monologao, ker pol ne vem, kaj sem sploh hotla povedat!

lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: The problem with Issues
Reply #14 - 01.06.2004 at 11:51:04
 
Dalje. Da bo dojemljivo...

JAZ sporočila uporabljamo, kadar imamo sami TEŽAVO ali pa nam te težave povzroča vedenje drugega človeka; Izvoru naših težav to sporočimo, saj želimo, da se zaveda svojega vedenja in ga spremeni, če je le mogoče. Pri tem nas ni nič manj, odnos želimo le ohraniti in sprememba njegovega vedenja ne bo zato porušila njegove samozavesti ali ogrožala zadovoljevanja njegovih potreb.
Kakšna so ta sporočila-JAZZA.

EVO GOINUP sedaj sva pa spet u uni JAZZBINI. Poglej to naključje-a?

Jaz sporočilo je enostavno:
-konkretno vedenje osebe, ki nam povzroča TEŽAVE: konkterno opišemo njegovo vedenje, izogibamo se žalitvam, povedati želimo o čem smo sploh govorili.
-konkterne posledice-zame: povemo kakšne posledice ima tako vedenje zame, povedati želimo kje vidimo problem in ne govorimo o rešitvi.
-moja čustva: ah ja, ta so pa čisto moja, z njimi jasno pokažemo, da si želimo rešiti problem.

Opomba:
da objasnim sploh namen pisarij.

Sem pisala, da smo nadaljevali miting sončevih pozitivk v Ljubljani v nekem pubu z imenom JAZZBINA. Celo člana sva postala z nekom, ki je bil tudi na shodu, pa mi ni jasn, zakaj tako vztraja pri svojem molku?? No in v tej Jazzbini je bla za moje pojme mal odbita scena, pa tud ura je bla čist primerna temu. Na odru so kr eni nekaj bobnal na bobne, je bil ritem ful dober. Potem se je pojavil en saksafonist, bi ga mogla opisat, ker je prišel do mene s čikom v ustih in prosil za ogenj, pa je blo čudno bolj to, da nisem imela kaj prižgat, ker je mel v ustih samo še čik. Ne vem, ali je hotu še kako drugo kurjenje al kaj?! A ne Goinup, da je blo tko? Potem se je pa kr neki dogajal. Kelnarca vam rečem, je bla fenomenalna. Najprej naju včlani, nato dobiva članske izkaznice, posteneva jazzbeca, ona pa je ves čas nekam zginevala; enkrat je mal marisrala kr enga na kr enem kavču, mal je zadremuckala vmes, ampak kadarkoli se je pojavil kdo nov, je bila že za šankom in pripravljana na sceno. Uni saksafonist se je neki muču na odru, vmes mal kadil, mal pa krožu okol po sceni...scena je bila za matrico revolušn primerna dizajnu...neki fotelji raznih oblik, oder in zanimivo posebni stoli. Bi reku bol sodi. Podobni so bli sodom za bencin, mogoče tud za kerozin, deloval je fino, ker če si si prižgal cigaret, te odnese v nebesa, dobr, da so bli prazni... vsak, ki je notr uletu je bil-ne boste verjel ekspert za opisovat, pa vam niti tko dobr opisat ne znam. Eni so mel res PROBLEME zarad TEŽAV al pa TEŽAVO zarad PROBLEMOV. Potem se na Goinupa prlep en frend in govori, govori totalno odbite stvari, ki so v biti ble tko življenske, da mi je še drug dan dalo premišljevati, kaj vse bi zamudila, če bi ne postala član une jazzbine... je sploh nemogoče opisat dialog, ki smo ga mel, presegal je meje dimenzij in časa...

ja dobesno je presekal čas-od oseb v jazzbini, pa da naute mislil, da smo bili tolk pod vplivom substanc kakih, ne totalno prisebni in resnično terzni.
Pol pa zmanjka vsem smoka, pa smo mel spet še težave, zarad problema..
na koncu je edino omizje posedovale rešitev našga problema. Sposodl smo si nekaj za kadit, pa vmes spoznal osebe, ki ne samo da niso imele probleme, mele so še en kup več težav kot mi...
Dialog je bil fenomenale. Goinup a pretiravam al boš kej dopisu, ker si bom zgula roke do komolcev, da objasnim celo zadevo...
ob jutru pa nebesa, bi mogl videt odhod iz prizorišča, men se je zdel, da sem tam kar vsak dan, vse sem kar naenkrat poznala. Jasno, kot dan ki se je naredu. Mi je kliklno prepozn v angelsko bučo, da je v biti vse to se že večkrat dogajal, sam ne nikol tako intenzivno in nerazumljivo. Se znajdemo vzuni, bi se rekl sploh nismo bli notr, ker je v biti una jazzbina direkt pod eno cirkvijo, lepo kot strela, okol neko smetišče in kemično stranišče..
je že kdo od vas kdaj tam bil?
Vprašam sam za imfo, pol pa počakam, če bo Goinup kej napisu, če ne bo, pa  nadaljevanje jutri sledi...
Pa lepo podavljeni!
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6