Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 11092 times)
Dejana
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #30 - 25.08.2003 at 13:09:40
 
Quote:
torej prakticiras aktivnost (karmo) kot ti jo priporoca on (Sant Mat), ker mu zaupas, da bo s takim delovanjem tvoja prihodnost trajno prijetna?


Vsakdo pač najde svojo resnico. Jaz sem jo našla v Sant Matu, to je veda o Surad Šabd Jogi (avtor je J. Johnson).
Prakticiram meditacijo, ki je stik z Bogom, karma je sestavni del razumevanja vzroka in posledice.

Meni je to dalo odgovore na vprašanja, ki sem si jih že dolgo zastavljala.

Ampak- kot pravi Gape: lahko pa da se motim. Naš Mojter pa pravi: ne verjemite slepo, kar vam rečem, ampak preizkusite. Šele potem boste vedeli, ali je res ali ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #31 - 25.08.2003 at 13:15:28
 
Quote:
Vsakdo pač najde svojo resnico. Jaz sem jo našla v Sant Matu, to je veda o Surad Šabd Jogi (avtor je J. Johnson).
Prakticiram meditacijo, ki je stik z Bogom, karma je sestavni del razumevanja vzroka in posledice.

Meni je to dalo odgovore na vprašanja, ki sem si jih že dolgo zastavljala.

Ampak- kot pravi Gape: lahko pa da se motim. Naš Mojter pa pravi: ne verjemite slepo, kar vam rečem, ampak preizkusite. Šele potem boste vedeli, ali je res ali ne.


Že, ampak kako boš rešila svet, komu lahko pomagaš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Ali je prav  ???
Reply #32 - 25.08.2003 at 13:21:19
 
Smiley
exo, tebi se ne splača odgovarjat,
ker kar naprej odpiraš nove teme
in niti ne bereš odgovorov na svoja vprašanja Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #33 - 25.08.2003 at 13:21:25
 
Quote:
Če ti želiš, da ti nekdo nekaj bolj podrobno razloži, moraš najprej sam izpostavit in razložit, česa ne razumeš in zakaj? To se mi zdi prava konverzacija. Ne pa kar navrečt zakaj..., da človek ne ve, na kaj točno se nanaša. NAMEN tvojega vprašanja je pomemben. Skušaj ga ozavestit - kaj želiš s vprašanjem doseči? Ali je sploh pomembno? Ali je vprašanje le provokacija, da bi nekaj dokazal? Če je, moraš vedeti, kaj. Skratka iskrenost.

ce bi pozorno zgori prebrala bi opazla, da sem ti napisal dva namena zarad katerih sprasujem, pa si gres lahko se enkrat prebrat. v enem primeru gre za mojo korist (ce sem jaz v zmoti), v drugem gre za korist drugega (ce je on v zmoti). torej gre v obeh primerih za sodelovanje in rast.

bom pa naslednjic se bolj specificen na kaj se nanasa vprasanje, ce je to "tist" problem.

Quote:
Glede kontradiktornosti, ki te muči, bi ti pa svetovala, da bo in je vedno obstajala dvojnost, relativnost, zato se malo poglobi v to, in skušaj to dojet. To je samo z razumom težko. Zelo pomaga, če odpremo svoje srce.

no takoj si mi spet ponudila priloznost.

pravis, da relativnost/dvojnost je vedno obstajala in tudi bo vedno obstajala (zgori preber kaj si napisala). a hoces s tem povedat, da zdaj trenutno pa ne obstaja? in, na kaj lahko definiramo "dvojnost" ce ne na "enost"? kako lahko vemo da je nekaj "dualno", ce istocasno ne poznamo "enosti". torej je ocitno, da "enost" in "dvojnost" obstajata istocasno, a ne? torej je ocitno da Bog in sluga obstajata istocasno. eden brez drugega ne moreta obstajat. sta nerazdruzljiva (eno), ceprav sta hkrati razlicno. logika in razum delujeta po principu izkljucevanja. torej ce je "eno" ne more biti "drugo" in obratno. izkljucno logika in razum nam ne morta dat "popolne slike".

ni res to, da je cista realnost domena "srca" in ne razuma. potrebna sta oba, z roko v roki. do srca ne bomo prisli tko, da bomo razum zanikali, temvec tako, da bomo razum pravilno uporabili, tako da bo razum sluzil srcu, in srce razumu. srce in razum sta nerazdruzljiva (eno) a sta hkrati razlicno.

za ljubezen sta potrebna dva, ki se zdruzita v eno (v namenu, interesu), a hkrati ostajata individuma. realnost je bazirana na principu ljubezni. ce je ljubezen kakorkoli omejena (s casom) to ni ljubezen, ki nas bo v koncni fazi izpolnila. edino kar nas lahko izpolni, zadovolji je ljubezen do Boga, kjer sem jaz vecen in kjer je Bog vecen, se pravi je tudi ljubezen vecna, torej izpolnjujoca. vse ostalo od tuki naprej je praksa in dozivetje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #34 - 25.08.2003 at 13:25:42
 
stoychi wrote on 25.08.2003 at 13:21:19:
Smiley
exo, tebi se ne splača odgovarjat,
ker kar naprej odpiraš nove teme
in niti ne bereš odgovorov na svoja vprašanja Grin

tocno to sem tudi jaz ze opazil pr exorcistu. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #35 - 25.08.2003 at 13:28:28
 
Quote:
Vsakdo pač najde svojo resnico. Jaz sem jo našla v Sant Matu, to je veda o Surad Šabd Jogi (avtor je J. Johnson).

resnica je Ena, univerzalna. ta pa se razkriva vsakemu posamezniku na svoj nacin.

Quote:
Naš Mojster pa pravi: ne verjemite slepo, kar vam rečem, ampak preizkusite. Šele potem boste vedeli, ali je res ali ne.

vsi si zelimo vecnega miru in vecnega zadovoljstva, a ne? ce tega ne dobimo ali ne dobivamo, potem ne bomo dolgo vstrajali pri preizkusanju tega ali onega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #36 - 25.08.2003 at 13:30:25
 
Quote:
ni res to, da je cista realnost domena "srca" in ne razuma. potrebna sta oba, z roko v roki. do srca ne bomo prisli tko, da bomo razum zanikali, temvec tako, da bomo razum pravilno uporabili, tako da bo razum sluzil srcu, in srce razumu. srce in razum sta nerazdruzljiva (eno) a sta hkrati razlicno.


To si lepo napisal. Čeprav sem jaz tista, ki sem mnenja, da imamo dva uma, vsak svoj razum + razum oz. inteligenco (lahko Bog, če hočeš), ki je/smo takrat, kot utišamo svojega lastnega.





Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #37 - 25.08.2003 at 13:37:33
 
exorcist wrote on 25.08.2003 at 13:15:28:
Že, ampak kako boš rešila svet, komu lahko pomagaš?


1. Mislim, da se moja duša ni utelesila zato, da bi rešila svet, prvič zato, ker smo tukaj, da se učimo, razvijamo...namen ni, da bi se vsi kar rešili. Vsaka posledica je tukaj zaradi vzroka.
2. Pomagamo z nesebičnim služenjem (to pomeni, da ne pričakujemo plačila) kar pa ne pomeni, da nam ni treba hodit v službo za denar...nasprotno.

Enostavno čistiš svojo karmo za nazaj in s svojimi dejanji paziš, da je ne zapletaš v naprej...
ma, to je Gape že zdavnaj lepo povedal...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #38 - 25.08.2003 at 13:40:24
 
Quote:
To si lepo napisal. Čeprav sem jaz tista, ki sem mnenja, da imamo dva uma, vsak svoj razum + razum oz. inteligenco (lahko Bog, če hočeš), ki je/smo takrat, kot utišamo svojega lastnega.

se prav utisat enga, da lahko slisimo drugega?

in rezultat take prakse naj bi bila osvoboditev od vsega trpljenja ter pridobitev neomejenga zadovoljstva?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #39 - 25.08.2003 at 13:50:07
 
Quote:
se prav utisat enga, da lahko slisimo drugega?

in rezultat take prakse naj bi bila osvoboditev od vsega trpljenja ter pridobitev neomejenga zadovoljstva?


Ni ravno tako da slišiš potem drugega. Ker ni ta drug, ker ta zmeraj je.

Če vzamemo, da je utišat lasten um naš cilj, vemo, da je hkrati pot. Pravijo, da je pot cilj. Če si v srcu Boga si v bistvu vsa inteligenca, ki jo potrebuješ - si pot.

Lahko pa vzamemo, da je naš cilj biti v srcu Boga. Ko bomo dovolj dolgo hodili po poti do tja, bomo enkrat zvedeli, da smo zmeraj tu. Le naš um tava.

Sem zavozlala, vem..  8) Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #40 - 25.08.2003 at 14:00:12
 
Quote:
Sem zavozlala, vem..  8) Smiley

no me veseli, da sama priznas.

zato me najbrz ni smiselno grajat, ko ti jaz to isto vozlanje stalno prikazujem, a ne?

vem pa tudi za nekoga s cigar pomocjo bos lahko te vozle razresila enkrat in za vselej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #41 - 25.08.2003 at 14:08:06
 
Quote:
vem pa tudi za nekoga s cigar pomocjo bos lahko te vozle razresila enkrat in za vselej.


Ja, pol pa kar z besedo na dan. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #42 - 25.08.2003 at 14:41:40
 
Quote:
Ja, pol pa kar z besedo na dan. Smiley

prebiva v tebi.

za detajle pa poglej v int-msg
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #43 - 25.08.2003 at 15:09:37
 


Quote:
prebiva v tebi.

za detajle pa poglej v int-msg



Hvala. Od kod pa je to besedilo? Mislim, da nimaš nič proti, ker to dajem še tukaj:

Alas for those who spend their days
In festive mirth and joy.
The dazzling, deadly, liquid forms
Their hearts fore'er employ.

The shining bottles charm their eyes
And draw their heart's embrace;
The slaves of wine can never rise
From what we call disgrace.

Was man intended to be
A brute in work and heart?
Should man, the Lord of all around,
From common sense depart?

Man's glory is in common sense
Dictating us the grace,
That man is made to live and love
The beauteous Heaven's embrace.

The flesh is not our own alas;
The mortal frame a chain;
The soul confined for former wrongs
Should try to rise again.

Why then this childish play in that
Which cannot be our own;
Which falls within a hundred years
As if a rose ablown.

Our life is but a rosy hue
To go ere long for naught;
The soul alone would last fore'er
With good or evil fraught.

How deep the thought of times to be!
How grave the aspect looks!
And wrapt in awe become, O, we,
When reading Nature's books.

Man's life to him a problem dark -
A screen both left and right;
No soul hath come to tell us what
Exists beyond our sight.

But then a voice, how deep and soft;
Within ourselves is left;
Man! Man! Thou art immortal soul!
Thee Death can never melt.

For Thee Thy Sire on High has kept
A store of bliss above,
To end of time, thou art Oh! His -
Who wants but purest love.

O Love! Thy power and spell benign
Now melt my soul to God;
How can my earthly words describe
That feeling soft and broad.

Enjoyment, sorrow - what but lots
To which the flesh is heir?
The soul that sleeps alone concludes
In them it hath a share.

And then, my friends, no more enjoy
Nor weep for all below;
The women, wine, and flesh of beasts
No love on thee bestow.

But thine to love thy brother man
And give thyself to God,
And God doth know your wages fair -
This fact is true and broad.

Forget the past that sleeps and ne'er
The future dream at all
But act in times that are with thee
And progress thee shall call.

But tell me not in reasoning cold,
The soul is made alone
By earth's mechanic lifeless rules
And to destruction prone.

My God who gave us life and all
Alone the soul can kill
Or give it all the joys above
His promise to fulfill.

So push thy onward march, O soul,
Against an evil deed
That stands with soldiers Hate and Lust -
A hero be indeed.

Maintain thy post in spirit world
As firmly as you can
Let never matter push thee down -
O stand heroic man.

O Sharagrahi Vaishnava soul
Thou art an angel fair;
Lead, lead me on to Vrindaban
And spirit's power declare.

There rests my soul from matter free
Upon my Lover's arms
Eternal peace and spirits love
Are all my chanting charms.


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #44 - 25.08.2003 at 15:15:29
 
Quote:
Hvala. Od kod pa je to besedilo? Mislim, da nimaš nič proti, ker to dajem še tukaj:

to besedilo/sporocilo prihaja od nekoga ki ve kdo je, vecno.

le redki bojo to besedilo lahko razumeli in tudi obcutili. res pa je, da ima vsak izmed nas v sebi potencial, da ga razume in obcuti, ce je le dovolj iskren.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4