Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 11093 times)
aryan
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #15 - 25.08.2003 at 10:59:51
 
Quote:
Vplivamo lahko samo na tekočo, ki jo ustvarjamo sproti v tem življenju in ki se nalaga.

sej tudi delujemo lahko le v sedanjosti, nikol v preteklosti ali prihodnosti. in s to naso sedanjo aktivnostjo (karmo) si proizvajamo prihodnost in tudi lahko "cistimo" preteklost.

vprasanje je le, kako tocno delovat tu in zdaj (karma), da bo nasa prihodnost prijetna in vsi nasi "strahovi" iz preteklosti uniceni. dejana, kaj ti predlagas? kaksno aktivnost (karmo)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #16 - 25.08.2003 at 11:09:57
 
Quote:
no podobno kot "vecinokrat". ko postane prehudo, se dejmo hitr nekak vn izmuznit.

Littlestar, you can run, but you can't hide. Truth is everywhere.



Motiš se. Nikamor se ne izmuznem v takšnih primerih, gre le za to, da se odločim zase, ker se tvoja vprašanja ponavljajo in se mi zdi malce nesmiselno vedno znova na njih odgovarjat kot kak avtomat oz. te opominjat, da so spet postavljena s tvojo predispozicijo, projekcijo. Tale tazadnja so še posebej takšna, da je potrebno zanje pogledat v sebe (vsak sam). Zato, moj reply takšen, kot je...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #17 - 25.08.2003 at 11:16:00
 
Quote:
Motiš se. Nikamor se ne izmuznem v takšnih primerih, gre le za to, da se odločim zase, ker se tvoja vprašanja ponavljajo in se mi zdi malce nesmiselno vedno znova na njih odgovarjat kot kak avtomat oz. te opominjat, da so spet postavljena s tvojo predispozicijo, projekcijo.

men se bl zdi, da jih se nikol nis odgovorila, kokr da mi jih stalno odgovarjas.

Quote:
Tale tazadnja so še posebej takšna, da je potrebno zanje pogledat v sebe (vsak sam). Zato, moj reply takšen, kot je...

ampak vsi smo Eno, a ne? torej bo vsak v sebi najdu enako kot drugi, a ne? cemu se pol izmikas odgovorom?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #18 - 25.08.2003 at 11:20:32
 
kako to, da velikrat citiras nekoga drugega, ki naj bi prisel do takih spoznanj kot jih imas ti? kako to, da je on (se pravi nekdo drug) prisel do istih spoznanj? a to pomen, da smo vsi razlicni ali da smo vsi enaki?

in, zakaj pol men ne odgovoris? a ker se bojis, da se ne bo skladal s tem kar ti mislis? ce se motim jaz, pol mi bo tvoj "pravilen" odgovor prav prisel a ne? res ne vem, cemu ne odgovarjas. ponavad zmeri spremenis temo, al spremenis svojo lastno trditev, al pa pravis, da je vse absurd ker se ne da povedat in ostanes tiho. v cemu je fora?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #19 - 25.08.2003 at 11:45:15
 
Quote:
sej tudi delujemo lahko le v sedanjosti, nikol v preteklosti ali prihodnosti. in s to naso sedanjo aktivnostjo (karmo) si proizvajamo prihodnost in tudi lahko "cistimo" preteklost.

vprasanje je le, kako tocno delovat tu in zdaj (karma), da bo nasa prihodnost prijetna in vsi nasi "strahovi" iz preteklosti uniceni. dejana, kaj ti predlagas? kaksno aktivnost (karmo)?


Meni je odgovore na vsa taka in podobna vprašanja dal Sant Mat. Glede na to, da tem kar obsežna, ti predlagam čtivo: Pot Mojstrov, by Julian Johnson.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #20 - 25.08.2003 at 11:49:11
 
Quote:
Meni je odgovore na vsa taka in podobna vprašanja dal Sant Mat.

torej prakticiras aktivnost (karmo) kot ti jo priporoca on (Sant Mat), ker mu zaupas, da bo s takim delovanjem tvoja prihodnost trajno prijetna?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #21 - 25.08.2003 at 12:24:19
 
Ah, to filozofiranje o karmi, ne reši problemov. Namreč moramo se zavedati, da razlogi za "balkanski smodnik" tičijo drugje. Že zgodovinsko gledano je bil Balkan kraj nemirov in vojn. Zakaj? Tu imaš vse mogoče nacije zmešane od Albancev, Bogarov, Romunov, Makedoncev, Turkov + pravoslavce, kristjane, muslimane... V človekovi naravi je, da se počuti ogrožen, ko mu grozi navidezna asimilacija, saj če pretuhtamo so kosovski Albanci oziroma muslimani imeli ogromen naravni prirastek, po moje namerno, tako da Srbi tudi niso vsega krivi. Srbi skupaj s Hrvati so v glavnem pobijali muslimane, oni nje, tudi med sabo iz teh večnih mrženj, ko nek narod grozi drugemu, da ga bo pojedel. Tile muslimani - božji bojevniki so kaj hitro dobili podporo od fundamentalističnih islamskih in tudi niso bili kaj prida od mecenov - šejkov (Saudska arabija) ki jim Bosna predstavlja le podaljšano roko v Južno Evropo s ciljem islamizirati ves svet.

Kdo je tu kriv za vojno?

Nihče, prdvsem pa ne nedolžen narod. Ljudje smo pač živali in tekmujemo med sabo kdo bo koga požrl in zavladal nad njim, naravna selekcija, močni zmagajo......
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #22 - 25.08.2003 at 12:30:03
 
exorcist wrote on 25.08.2003 at 12:24:19:
Ah, to filozofiranje o karmi, ne reši problemov.

spet slisimo od tebe, exorcist, le kaj "ne".

upam, da nam bos tudi kdaj serviral, kaj pa "ja", bo resilo probleme.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #23 - 25.08.2003 at 12:35:31
 
Quote:
kako to, da velikrat citiras nekoga drugega, ki naj bi prisel do takih spoznanj kot jih imas ti? kako to, da je on (se pravi nekdo drug) prisel do istih spoznanj? a to pomen, da smo vsi razlicni ali da smo vsi enaki?

in, zakaj pol men ne odgovoris? a ker se bojis, da se ne bo skladal s tem kar ti mislis? ce se motim jaz, pol mi bo tvoj "pravilen" odgovor prav prisel a ne? res ne vem, cemu ne odgovarjas. ponavad zmeri spremenis temo, al spremenis svojo lastno trditev, al pa pravis, da je vse absurd ker se ne da povedat in ostanes tiho. v cemu je fora?


Sama tega ne vidim tako. Kolko mam zavedanja, sem se zmeraj potrudila in odgovorila na tvoja vprašanja, ampak sem odkrito povedano že navelicana tega, ker se mi resnično zdi, da se ponavljajo oz. jih ti trdovratno postavljaš, kot da si en sam oddaljen otok s svojo Krisno in svetim spisom, čeprav smo npr. včeraj marsikaj skupaj razmislili in predelali. Je pa res, da je vsak dan drugačen, celo vsak trenutek in če je človek v trenutku, se potemtakem tudi on spreminja, čeprav je isti. Tud jaz sem kakšen dan zelo bolj v pozornosti in jasnini, kot kakšen drug da, ko mam celo kakšen logičen kolaps. Aryan, mislim, da bi bilo dobro, ko bi začel razmišljat v tej smeri, da na vsa vprašanja ne moreš dobiti razumskih odgovorov oz. ne moreš jih dobiti naenkrat, predvsem jih ni dobro pričakovati ali celo zahtevati od soljudi. Torej - strpnost.

Če koga citiram, potem to pomeni, da nekako razumem tisto, kar je napisal, če že ne, da se strinjam, seveda skozi svoje oči.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #24 - 25.08.2003 at 12:45:54
 
Quote:
spet slisimo od tebe, exorcist, le kaj "ne".

upam, da nam bos tudi kdaj serviral, kaj pa "ja", bo resilo probleme.


Probleme bi rešilo le fundamentalno sprememba vsakega posameznika, da dela dobro namesto zla, se spreobrne. Vemo pa, da je to utopija, ker se ljudje ne bomo nikoli spremenili, vedno bo ostajala ljuljka - hudobneži, tehnika je res razantno napredovala v 2000 letih, modrost pa žal nič. Skratka jaz ne dam na te izoterične poglede nič kaj dosti, ker se osredotoča že na storjeno škodo, reši pa nič. Kot da filozofiramo, ja ti ljudje pa so hudobni, ker imajo slabo karmo, že, ampak jih ne bomo spremenili, vsaj večine ne. Imaš dobre in slabe, nikoli ne bodo obstajali samo dobri, kakor niti samo slabi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ali je prav  ???
Reply #25 - 25.08.2003 at 12:50:13
 
exorcist wrote on 25.08.2003 at 12:45:54:
Kot da filozofiramo, ja ti ljudje pa so hudobni, ker imajo slabo karmo, že, ampak jih ne bomo spremenili, vsaj večine ne. Imaš dobre in slabe, nikoli ne bodo obstajali samo dobri, kakor niti samo slabi.

narobe razumeš karmo ... educate yourself
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #26 - 25.08.2003 at 12:50:41
 
Quote:
...kot da si en sam oddaljen otok s svojo Krisno in svetim spisom, čeprav smo npr. včeraj marsikaj skupaj razmislili in predelali.

?

Quote:
Aryan, mislim, da bi bilo dobro, ko bi začel razmišljat v tej smeri, da na vsa vprašanja ne moreš dobiti razumskih odgovorov oz. ne moreš jih dobiti naenkrat, predvsem jih ni dobro pričakovati ali celo zahtevati od soljudi.

lej, spet si nekak drgac razumela. ne da jaz iz ljudi vlecem razumske odgovore, ampak samo sprasujem, oz. jih prosim naj mi bolj podrobno razlozijo svoje lastne trditve (pri katerih dostkrat opazim kontradikcije, sploh pri tebi Littlestar, in ti se tega sama zavedas).

npr. ce mi kdo rece, da sem jaz Bog (vsemogocen, nadrejen, izvor vsega itd.), le da se tega se ne zavedam (torej nimam popolnega znanja, halo??, kako sem potem lahko Bog), jih bom seveda bolj podrobno povprasal o tem. ali ce kdo govori o "enosti" ob ocitni "razlicnosti", ali ce kdo govori o "popolnosti" ob ocitni "nepopolnosti" in o "neodvisnosti" ob ocitni "odvisnosti", itd. itd.

zakaj jih po tem sprasujem je pa ze druga pesem. al zato, ker jih ne razumem in bi jih rad, ali pa ker bi rad, da so ljudje bolj pozorni na tisto kar sami govorijo in naj opazijo, ce je v tem kej prakticne vrednosti (za njihovo dobrobit). ali pac radi govorijo le neke "visoko zvenece besede" s katerimi si visajo svoj ponos pred drugimi, ali pa se zavestno potapljajo v iluzije in abstrakcije, ker jih realnost prevec prtiska. v nbenem primeru se problem ne bo resu drgac kokr z direktnim soocanjem dejstev. vse ostalo je bezanje pred realnostjo (ki je btw. prijetna, in hkrati boleca, za tiste, ki je ne sprejmejo), in bezijo stran brez, da bi se zavedal, da je realnost vseprisotna, torej ji ne mors uidt. edino kar je, jo lahko sprejmes taka kot je, in enkrat za vselej opravis s trpljenjem in tesnobo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Ali je prav  ???
Reply #27 - 25.08.2003 at 12:51:24
 
Smiley
takole dragi kreden, razmišljal sem o tvojem prijatelju.
En drug prijatelj iz beograda mi je povedal, da imajo v njihovih norišnicah veliko takih podobnih primerkov.
Če bi se kaj takega primerilo meni, bi jaz storil sledeče:
1. Javil bi se v Hag, na sodišče za vojne zločine in priznal kaj sem storil in se prepustil roki pravice.
2. če me ne bi hoteli obsoditi, bi storil vse, da bi pomagal sorodnikom, predvsem otrokom tistih, ki sem jih pobil. Če nikogar od njih ni živih bi se javil za kakršnakoli humanitarna dela in bi jih delal, dokler bi jih lahko.
3. Osebno poznam primere, ki jim je bilo zelo, zelo hudo, tako hudo hudo, da so se ljudje hoteli kar takoj fentat, pa sp po nekem naključju prišli do Prem Rawat Maharajijevega učenja in jim je po čudežu odleglo. Video predstavitve o Maharajijevem učenju se dogajajo tudi v Sarajevu, naslov lahko dobiš na
www.contact-info.net  
lp

ps: nekje sem bral, da če ubiješ človeka, nase vzameš še vse njegovo trpljenje, ki bi ga  le ta moral dotrpet, da bi se v svojem življenju naučil svojo lekcijo, tako da je s te perspektive mnogo bolje bit ubit, kot pa ubijat.
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #28 - 25.08.2003 at 13:02:20
 
stoychi wrote on 25.08.2003 at 12:51:24:
Smiley
takole dragi kreden, razmišljal sem o tvojem prijatelju.
En drug prijatelj iz beograda mi je povedal, da imajo v njihovih norišnicah veliko takih podobnih primerkov.
Če bi se kaj takega primerilo meni, bi jaz storil sledeče:
1. Javil bi se v Hag, na sodišče za vojne zločine in priznal kaj sem storil in se prepustil roki pravice.
2. če me ne bi hoteli obsoditi, bi storil vse, da bi pomagal sorodnikom, predvsem otrokom tistih, ki sem jih pobil. Če nikogar od njih ni živih bi se javil za kakršnakoli humanitarna dela in bi jih delal, dokler bi jih lahko.
3. Osebno poznam primere, ki jim je bilo zelo, zelo hudo, tako hudo hudo, da so se ljudje hoteli kar takoj fentat, pa sp po nekem naključju prišli do Prem Rawat Maharajijevega učenja in jim je po čudežu odleglo. Video predstavitve o Maharajijevem učenju se dogajajo tudi v Sarajevu, naslov lahko dobiš na
www.contact-info.net  
lp

ps: nekje sem bral, da če ubiješ človeka, nase vzameš še vse njegovo trpljenje, ki bi ga  le ta moral dotrpet, da bi se v svojem življenju naučil svojo lekcijo, tako da je s te perspektive mnogo bolje bit ubit, kot pa ubijat.


To ni tako črno-belo, šlo je tudi za samoobrambo, ubij ali pa boš ubit ter izpolnjevanje ukazov nadrejenih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali je prav  ???
Reply #29 - 25.08.2003 at 13:05:13
 
Quote:
??

lej, spet si nekak drgac razumela. ne da jaz iz ljudi vlecem razumske odgovore, ampak samo sprasujem, oz. jih prosim naj mi bolj podrobno razlozijo svoje lastne trditve (pri katerih dostkrat opazim kontradikcije, sploh pri tebi Littlestar, in ti se tega sama zavedas).

npr. ce mi kdo rece, da sem jaz Bog (vsemogocen, nadrejen, izvor vsega itd.), le da se tega se ne zavedam (torej nimam popolnega znanja, halo??, kako sem potem lahko Bog), jih bom seveda bolj podrobno povprasal o tem. ali ce kdo govori o "enosti" ob ocitni "razlicnosti", ali ce kdo govori o "popolnosti" ob ocitni "nepopolnosti" in o "neodvisnosti" ob ocitni "odvisnosti", itd. itd.

zakaj jih po tem sprasujem je pa ze druga pesem. al zato, ker jih ne razumem in bi jih rad, ali pa ker bi rad, da so ljudje bolj pozorni na tisto kar sami govorijo in naj opazijo, ce je v tem kej prakticne vrednosti (za njihovo dobrobit). ali pac radi govorijo le neke "visoko zvenece besede" s katerimi si visajo svoj ponos pred drugimi, ali pa se zavestno potapljajo v iluzije in abstrakcije, ker jih realnost prevec prtiska. v nbenem primeru se problem ne bo resu drgac kokr z direktnim soocanjem dejstev. vse ostalo je bezanje pred realnostjo (ki je btw. prijetna, in hkrati boleca, za tiste, ki je ne sprejmejo), in bezijo stran brez, da bi se zavedal, da je realnost vseprisotna, torej ji ne mors uidt. edino kar je, jo lahko sprejmes taka kot je, in enkrat za vselej opravis s trpljenjem in tesnobo.


Če ti želiš, da ti nekdo nekaj bolj podrobno razloži, moraš najprej sam izpostavit in razložit, česa ne razumeš in zakaj? To se mi zdi prava konverzacija. Ne pa kar navrečt zakaj..., da človek ne ve, na kaj točno se nanaša. NAMEN tvojega vprašanja je pomemben. Skušaj ga ozavestit - kaj želiš s vprašanjem doseči? Ali je sploh pomembno? Ali je vprašanje le provokacija, da bi nekaj dokazal? Če je, moraš vedeti, kaj. Skratka iskrenost.

Glede kontradiktornosti, ki te muči, bi ti pa svetovala, da bo in je vedno obstajala dvojnost, relativnost, zato se malo poglobi v to, in skušaj to dojet. To je samo z razumom težko. Zelo pomaga, če odpremo svoje srce.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4