Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 20
(Read 82523 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #60 - 09.02.2004 at 19:45:56
 
titud wrote on 09.02.2004 at 08:06:31:
Po moje tist, ki pride na forum in ga občut kot tujino, kjer se imajo vsi rad in si med seboj pomagajo, on se pa pa počut reveža pa ogrožnega zato, ker si mora sam pomagat. Tist skratka, ki ne zastop, da na forumu ni isto kot doma, da  si v svetu pogovorov v bistvu v  tujini in da si tam  morajo tujci najprej  sami  pomagat.  Le s to izkušnjo si bodo  lahko pomagal tud doma, kjer bodo  lahko pričakoval  pomoč od drugih šele ko se bodo naučl  pomagat seb in šle ko si bodo pomagal seb bodo s tem lahko pomagal tud drugim. In ko bodo to uštekal,  se  ne bodo več počutli  ogrožne na svetu pogovorov in  se bodo zares počutl  doma tud  doma.  

Tko  bi si jest  razložu tvoje občutenje tujine in domovine prek foruma.



Točno tako. Na ostale odstavke ti odgovorim kasneje.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #61 - 10.02.2004 at 00:00:19
 
titud wrote on 09.02.2004 at 08:06:31:
O.k..če te prav zastopim, naj v  domači državi ne bil revež tud če si nočeš pomagat. V domači državi se predpsotvlja, da jo maš rad in da te ma ona rada in da tud  če si domačini med sabo deljo probleme bistvu živiš čist eno solidno življnje, ker si domačini pač med sabo pomagajo.  

V x- državi si moraš sam  pomagat, če ne  si revež, ker v x-državi se ravno tako predpostvlja, da se imajo domačini radi in tud če  imajo probleme si  med  sabo pomagajo in se ti zdi da imajo zato med sabo  eno čist solidno življenje, tud če seb niso primoran pomagat tko kot si moraš ti kot tujec.    

Če še mal špekuliram naprej: v tujimi si  zmerom prisiljen sam pomagat in  zarad  te izkušnje  s tujino tud ti  domača država postane kot tuja:  si revež tud doma, če si  sam ne pomagaš. Če pa si doma sam pomagaš in hrat dopustiš da ti ti pomgajo drugi in ti drugim, maš doma čist eno novo kvaliteto življenja, ki je brez izkušnje s tujino ne bi imel.

Sprašuješ: kdo si noče pomagat na forumu?

Po moje tist, ki pride na forum in ga občut kot tujino, kjer se imajo vsi rad in si med seboj pomagajo, on se pa pa počut reveža pa ogrožnega zato, ker si mora sam pomagat. Tist skratka, ki ne zastop, da na forumu ni isto kot doma, da  si v svetu pogovorov v bistvu v  tujini in da si tam  morajo tujci najprej  sami  pomagat.  Le s to izkušnjo si bodo  lahko pomagal tud doma, kjer bodo  lahko pričakoval  pomoč od drugih šele ko se bodo naučl  pomagat seb in šle ko si bodo pomagal seb bodo s tem lahko pomagal tud drugim. In ko bodo to uštekal,  se  ne bodo več počutli  ogrožne na svetu pogovorov in  se bodo zares počutl  doma tud  doma.  

Tko  bi si jest  razložu tvoje občutenje tujine in domovine prek foruma.



Titud!

Malo narobe. V domači državi nebi smel biti revež če si hočeš pomagat.  Iz neba nikjer na svetu ne leti.
V X državi si pomagaš enostavno, drugi pa ti pomagajo toliko kolikor folka poznaš, oziroma si kot tujec, z zakonom izenačen z domačini, zato če se ne znaš pravilno obrniti, pomeni, da ne znaš živeti popolnoma tisto kar ti država nudi.  Potemtakem res ne vidiš pred sabo in delaš kar ti ponudijo, živiš kakor misliš, da moraš.  

V tujini si za preživetje in solidno življenje nisi ravno vedno prisiljen sam pomagat.  Imaš folk okrog sebe, zakonodaja je ponekod preprosta, liberalna, brez toliko birokracije kot jo poznamo v Sloveniji.
Tako kot sem na pisal v zgornjem odstavku.  Moraš se tudi znajti, kar v bistvu velja za vsako državo.
In v Skandinaviji jo recimo zlasti samohranilke bolje odneseje kot pa tiste ki so v enakem položaju v Sloveniji.


Smiley Smiley Smiley No Titud, zdej sem malo iz transa padel in vidim, da sem v bistvu v topicu, kjer bi naj beseda tekla o tem čemur je namenjen, medtem, ko sem ti jaz napisal nek logičen odgovor na vprašanje.  Wink

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #62 - 10.02.2004 at 08:32:08
 
Andres wrote on 10.02.2004 at 00:00:19:
Titud!

Malo narobe. V domači državi nebi smel biti revež če si hočeš pomagat. Iz neba nikjer na svetu ne leti.


Če že greva dobesedno: hotu sem povedat, da se v domačem okolju lahko privoščiš, da živiš od pomoči  okolja ne da bi si bil prisiljen sam pomagat.  Seveda moraš izpolnjevat pričakovanja okolice, ampak to ne pomen, da  s tem karkoli seb pomagaš. Pomagaš predvsem drugim da  v zameno dobiš pomoč drugih in krog je sklenjen, ne da bi bil kdorkoli revež
 
Quote:
V X državi si pomagaš enostavno, drugi pa ti pomagajo toliko kolikor folka poznaš, oziroma si kot tujec, z zakonom izenačen z domačini, zato če se ne znaš pravilno obrniti, pomeni, da ne znaš živeti popolnoma tisto kar ti država nudi.  Potemtakem res ne vidiš pred sabo in delaš kar ti ponudijo, živiš kakor misliš, da moraš.  V tujini si za preživetje in solidno življenje nisi ravno vedno prisiljen sam pomagat.  Imaš folk okrog sebe, zakonodaja je ponekod preprosta, liberalna, brez toliko birokracije kot jo poznamo v Sloveniji.


V tujini se  ti tak avtomatizem domačnosti prekine, ker od  tujcev  se v naprej prilčakuje,   da bodo poskbel najprej zase (od tod ksennofobija do tujcev).  Seveda znotraj formalnih državnih okvirov posredno tud za druge,  ampak najprej zase. Seveda si tud v tujini ublikuješ svoj krog  v katerem velja tud neformalna pomoč ali solidranost, ampak v končni fazi tud ta krog za domačine  deluje kot tujek, katere ineteres je poskrbet najprej zase    (etnične mafije). Bolj ko tujci v skrbi zase prispevaju k blagostanju gostujoče države, bolj librlana je njena zakonodaja, ko  pa se trg dela zasiti, je ponvad tud zakonodaja restriktivnjša.

Izkušno tujca je po moje dobr imet. Ti jo imaš kot emigrant v tujo državo,  jest jo imam kot  notranji imigrant v drug kraj. Zato sva sva pozorna na dogajnaje v oklolju, kot ga nudi forum. Ti si kot njegov soustanovitelj tkorekoč domačin in hkrat iz svoje  življenjske izkušnje  tud veš, kako je če si v nekem okolju imigrant, jest pa se kot imigrant počutm nekak naturaliziranga in se   zato počutm v njem nekak  domačga. Zato si prevzel tud vlogo portirja v svet pogovorov, ki pozdravlja imigrante v novi svet. Boljšga skor ne bi mogl najt, samo ni fer, da smo ti poleg vloge portirja naložl še  vlogo vunbacitelja, ker smo dopustl, da si  folk svojo prisotnost v okolju foruma ne zna predstavlajt  drgač kot obliko okupacije: samo ropat  pa uničevat, pa nč svojga dat.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #63 - 10.02.2004 at 09:58:37
 

varnost je največja iluzija  Tongue
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #64 - 10.02.2004 at 10:03:13
 
m wrote on 10.02.2004 at 09:58:37:
varnost je največja iluzija  Tongue


Lahko malo razložiš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #65 - 10.02.2004 at 12:24:54
 
Varnosti ni tedaj, ko grozi katastrofa. Podobno ko temu forumu... Wink
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #66 - 10.02.2004 at 12:34:33
 
Samson wrote on 10.02.2004 at 12:24:54:
Varnosti ni tedaj, ko grozi katastrofa. Podobno ko temu forumu... Wink

Bi mu privoščil, ha?   Cheesy
(Projekcija skritih želja.)

Dokler bomo po njem veselo škrabali, se mu nima kaj zgoditi.
Raznih zlobnih režimov, ki bi ga prepovedali ali ukinili pa tudi ni več ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #67 - 10.02.2004 at 12:37:05
 
m wrote on 10.02.2004 at 09:58:37:
varnost je največja iluzija  Tongue



podpis pod ta post da tudi sinjeoka
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #68 - 10.02.2004 at 12:40:48
 
Bardo_Thodol wrote on 10.02.2004 at 12:34:33:
Bi mu privoščil, ha?   Cheesy
(Projekcija skritih želja.)

Kolega, psihologija ti dela težave. Grin

NEBI MU PRIVOŠČIL. ŠKODA BI GA BILO. Cheesy
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #69 - 10.02.2004 at 12:43:10
 
Quote:
m wrote:
varnost je največja iluzija    


sinjeoka wrote on 10.02.2004 at 12:37:05:
podpis pod ta post da tudi sinjeoka

Eh, kakšne vse neumnosti dandanes ljudje podpisujejo... ??? Shocked Roll Eyes
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #70 - 10.02.2004 at 12:51:47
 
Samson wrote on 10.02.2004 at 12:40:48:
Kolega, psihologija ti dela težave. Grin

NEBI MU PRIVOŠČIL. ŠKODA BI GA BILO. Cheesy

Sem te prečital, kot knjigo  Cheesy
Jaz naprimer nimam takih prebliskov, da bi forumu grozila katastrofa.
Če bi mi šel pa na živce, bi mu pa zelo verjetno začel napovedovati tudi skorajšnji konec...



Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #71 - 10.02.2004 at 16:10:46
 
Bardo_Thodol wrote on 10.02.2004 at 12:51:47:
Sem te prečital, kot knjigo  Cheesy
Jaz naprimer nimam takih prebliskov, da bi forumu grozila katastrofa.
Če bi mi šel pa na živce, bi mu pa zelo verjetno začel napovedovati tudi skorajšnji konec...

Hee, Bardo! Smiley

Nikar ne pretiravaj. Za kakšne prebliske neki gre? Pa to sem ti jaz parafraziral neko drugo izjavo, in nič drugega. Očitno pa je, da ti prebliskov nimaš, sicer se nebi tako zakadil vame brez povoda.

Naj ti razložim: Meni ta forum niti pod razno ne gre na živce, nasprotno, všeč mi je. Osebno mislim, da se preveč jamra in da forum sodi vendarle med najboljše v Sloveniji. Drugo pa je, da jaz nikomur nikdar ne želim nekaj slabega, pa četudi bi mi v neki stvari šel na živce. To bi bila škodoželjnost in to ni o.k. Zato se te razvade reši, pa ne želi nikomur in ničemer slabega, četudi ti gre na živce.

Torej vidiš, kako me prav nič nisi prebral. Pa nič zato. Saj tudi psihologi kar takole ne "berejo" ljudi, kot se laično misli.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #72 - 10.02.2004 at 16:17:15
 
Ni tolk problem v tem, da mu grozila  katastrofa ampak v tem, da  se se odtujuje ustanoviteljem. Se se na njem ne počtjo domače, ker se v njem ugnezdu folk, ki ima drugo vizijo odprte skupnosti. Ta vizijo odprtost razume kot svobodo  nesprejemanja drugega in ne kot svobodo sprejemanja drugega takšnega kot je. No, ker ni  težko pogruntat, da je nesprejmanje drugega le  zunanja manifestacija nesprejemanja sebe,   jest na to  ne bi odgovrajal z nestrpnostjo oz.  z nesprejemanjem tega drugega.

Jebeno je najt način, kako sprejet tistga, ki te ni pripravljen sprejet, ampak to je lekcija, skoz katero moramo vsi in v kateri ni nobenmu nč prihranjenjega. Tle bi pritrdu m, da  varnosti ni za nobenga, ker ne da se je  ustvarit niti  z napadom niti  obrambo niti izolacijo oz. brezbrižnostjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #73 - 10.02.2004 at 17:18:15
 
Samson wrote on 10.02.2004 at 16:10:46:
Nikar ne pretiravaj. Za kakšne prebliske neki gre? Pa to sem ti jaz parafraziral neko drugo izjavo, in nič drugega. Očitno pa je, da ti prebliskov nimaš, sicer se nebi tako zakadil vame brez povoda.

Če sem se zmotil, mi oprosti.
Pri "čitanju" sem se poleg zadnje, spomnil tudi predhodnih izjav, kjer si ta forum že označil kot enega slabših in nestrpnih (do kristjanov).
Če si spremenil mnenje, bi bilo možno, da se je popravil ali forum ali pa ti.

Po moje ni forum ne slabši ne boljši, kot je bil kadarkoli, saj le odslikava naša trenutna pričakovanja ali razočaranja, vendar gre tu bolj za problem vsakega posameznika, kot  foruma, v katerega lahko vsak napiše, kar hoče in kjer lahko svobodno in brez cenzure sooči svoja razmišljanja z razmišljanji drugih.

Sicer pa mojo pozornost pritegnejo vsi napovedovalci katastrof.
Pri napovedovalcih katastrof poskušam razumeti dejanske razloge za njihovo črnogledost, medtem ko me same napovedane katastrofe ne zanimajo ravno preveč.



Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #74 - 11.02.2004 at 08:55:30
 
m wrote on 10.02.2004 at 09:58:37:
varnost je največja iluzija  Tongue


Jaz sem mela v mislih varnost v predanosti Bogu, zato ne vem zakaj bi bla iluzija. No to...

Recimo, kar miška piše O odpiranju notranjih vrat:

Miska wrote on 11.02.2004 at 07:14:29:
11. FEBRUAR

Dokler se mi nisi voljan predati in si vzeti čas, da bi se uglasil z mano, ne morem delovati v tebi in skozte. Zavedaj se, da moraš izpolniti svojo nalogo. Prave stvari moraš postaviti na prvo mesto; ko boš to storil, boš odprl vsa vrata in lahko bom porajal čudeže v tebi in skozte. Potrebujem več kanalov, očiščenih jaza, ki ne zaustavljajo prostega pretoka. Ne morem te uporabiti, če se mi ne predaš. Nikoli ne vzamem ničesar, če mi ni samo dano. Predaj se mi torej, ne zdrži ničesar zase in v predajanju pozabi na svoj jaz. Utripaj v ritmu življenja, v mojem ritmu, valuj z lahkoto in milino. Ne zapravljaj časa z razmišljanjem o tem, raje takoj kaj stori.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 20