Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 20
(Read 82727 times)
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #210 - 02.09.2004 at 23:17:32
 
Quote:
Jaz si kar predstavljam, kako se mora zdaj to tebi slišati...  
...ampak ja, jaz si vzamem pravico odločati o tem, kaj si kdo zasluži v odnosu z menoj...

Se ti zdi to grozno?  

Lilith,  to ni grozno, pak je slabo če mene vprašaš.. kaj to z ljudmi ki v tebi vzbujajo negativna čustva?  tvoj je nasvet vse enostavno postavit v isto vrečo?
Jaz si dovolim bit neprijazna Undecided, pak prijaznost do ljudi ki v meni vzbujajo negativna čustva men ni  'iluzorna, ''fake'' , in nezdružljiva z našimi dušami...'
A morda jaz ne razumem zadevo.. daš nekaj več o tem?
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #211 - 03.09.2004 at 09:26:48
 
Quote:
author=Susi13    ... hvala Indigo za toplo misel, ki si mi jo poslala  ...

Če sem dobro razumela, neki ti je določeni stavek všeč? Smiley
me zanima koji Wink
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #212 - 03.09.2004 at 09:32:53
 
By indigo Quote:
lastnik, lastništvo ...ali kdo sploh sme človeka imat v lasti?... kaj pomeni zvestoba enem forumu? ...
...   ...     ...
Lahek je izmisliti le asocijaciju
čutiš se varno tedaj, a ?  
varen si dokler NE dovoliš bralcem da za res razumejo kaj ti to v svoji glavi kuhaš?
...      ...     ...


No word about that ? Wink

'' The Wish is father to the thouhgt...''  ...ha, ha..

'flying allusions?' Shocked ..how a great spirit and courage Wink Grin

I'm still waiting.

{Če nekdo ve da pak nekje drugje pogumno teče takšna debata prosim naj mi sporoči [ Grin Grin ], hvala lepa Smiley Kiss }
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #213 - 03.09.2004 at 09:45:24
 

indigo wrote on 03.09.2004 at 09:32:53:
By indigo

No word about that ? Wink

'' The Wish is father to the thouhgt...''  ...ha, ha..

'flying allusions?' Shocked ..how a great spirit and courage Wink Grin

I'm still waiting.

{Če nekdo ve da pak nekje drugje pogumno teče takšna debata prosim naj mi sporoči [ Grin Grin ], hvala lepa Smiley Kiss }



indigo, jaz tebe ne razumem vedno popolnoma Wink (z mojega stališča bi blo lažje, če bi ti pisala v svojem jeziku Smiley )



sam ena misel...

Quote:
čutiš se varno tedaj, a ?  
varen si dokler NE dovoliš bralcem da za res razumejo kaj ti to v svoji glavi kuhaš?


jaz sem se ponavadi čutila bolj varno, če so me ljudje razumeli... tud če sem sama sebe razumela
najtežje je sprejet nekaj, čemur ne vidiš razloga.... mogoče je to tisto pravo zaupanje v Boga? Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #214 - 03.09.2004 at 09:47:47
 
Devi wrote on 02.09.2004 at 13:08:59:
No, sej zato pa so prijatli Grin Ko lahko rečeš, tečen sem, on pa, ti kr na juriš, skuri ven... Wink
To ni isto, ko če nekoga kr na lepem izza čoška pa po buči zarad enga pač impulza, ki ti je prišel nekje z jasnega Roll Eyes



hvala... za prijatelje Wink Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #215 - 03.09.2004 at 11:20:34
 
indigo wrote on 02.09.2004 at 23:17:32:
Lilith,  to ni grozno, pak je slabo če mene vprašaš.. kaj to z ljudmi ki v tebi vzbujajo negativna čustva?  tvoj je nasvet vse enostavno postavit v isto vrečo?
Jaz si dovolim bit neprijazna Undecided, pak prijaznost do ljudi ki v meni vzbujajo negativna čustva men ni  'iluzorna, ''fake'' , in nezdružljiva z našimi dušami...'
A morda jaz ne razumem zadevo.. daš nekaj več o tem?


Lahko kaj več povem, ja.
Prvič- težko bi dajala nasvete ali recepte, kako se obnašati v medosebnih odnosih. Izraz "moj recept" sem prenesla od tebe...a se nanaša izključno na mene kot osebo in moje življenje. Nikakor ga ne bi mogla ponujati kot univerzalnega recepta, ker smo ljudje različni.

En post nazaj si me vprašala, če se meni ni treba truditi in se spreminjati? Takrat se je v meni en tak impulz jeze porodil, pa zdaj, ko sem prespala, vem zakaj. Ker to vprašanje že vsebuje nasilje nad menoj- nasilje, ki sem ga jaz sama nad seboj zganjala velik del svojega življenja - ko sem se trudila biti všečna (beri: dobra, prijazna...) sem se hkrati odpovedovala sebi, svojim pristnim občutkom...

In sedaj še odgovor- ne, spoznala sem, da se mi ni treba truditi v smislu siljenja sebe v nekaj, kar jaz nisem...
Se pa rada potrudim, da moja oseba ne ovira osebe drugega človeka- v smislu moja svoboda se konča natančno tam, kjer mi drugi postavi mejo...in jo sprejmem...ker spoštujem ljudi.

In ja, morda včasih komu naredim krivico, ko ga apriori ne spustim v življenje, ker si pač vzamem pravico presoje in presodim, da ima z menoj "nečiste račune".
Ampak tudi, če mu naredim krivico...to ni nobena škoda zanj...bo imel priložnost spoznavati ljudi, ki ga bodo bolj cenili... pa tudi zame ne... očitno mi v tem življenju ta človek ni namenjen.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #216 - 03.09.2004 at 11:44:25
 
m wrote on 03.09.2004 at 09:45:24:
indigo, jaz tebe ne razumem vedno popolnoma Wink (z mojega stališča bi blo lažje, če bi ti pisala v svojem jeziku Smiley )

- - -    - - -

jaz sem se ponavadi čutila bolj varno, če so me ljudje razumeli... tud če sem sama sebe razumela
najtežje je sprejet nekaj, čemur ne vidiš razloga.... mogoče je to tisto pravo zaupanje v Boga? Wink


Kako hočeš m.
u OVOM slučaju je to možda dobro, ali sam uvjerena da inače u drugim slučajevima/topikama, bolje možete vi razumjeti mene, strankinju, koja ne piše dovoljno dobro slovenski  ali  (u normalnim okolnostima !) piše otvoreno, bez skrivanja.

Sigurna sam da beskrajno bolje možete vi razumjeti mene nego što mogu ja razumjeti vas, ali samo one neke tu na forumu koji se koristite aluzijama i asocijacijama (!)  Ako ja mogu razumjeti vaše podle asocijacije možete i vi koji ste ih proizveli razumjeti kada ih ja komentiram.  
Da je to tako, da vjerovatno razumijete, se vidi i po tome što ste se neki od 'grešnika' odazvali, oglasili, stupili  u ovaj topik i dali komentare na moj post.

Lijepo Smiley ,  smatram to za hrabrost Smiley jer vidim da se drugi nisu oglasili... drznila sam se misliti da se možda boje, plaše ? ...ako, naravno, nije nešto drugo razlog.. Wink
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #217 - 03.09.2004 at 12:07:37
 
indigo wrote on 03.09.2004 at 11:44:25:

u OVOM slučaju je to možda dobro, ali sam uvjerena da inače u drugim slučajevima/topikama, bolje možete vi razumjeti mene, strankinju, koja ne piše dovoljno dobro slovenski  ali  (u normalnim okolnostima !) piše otvoreno, bez skrivanja.Wink


gre preprosto za to, da besede postaviš v tak vrstni red, da (meni) ni jasno kaj si hotela sporočit Smiley

mogoče pa pač nisva na isti valovni dolžini Wink

sicer pa se mi zdi normalno, da pišeš kakor ti odgovarja, jaz sem pač povedala svoj občutek, da bi te mogoče boljše razumela če bi pisala v maternem jeziku Smiley



Quote:
Sigurna sam da beskrajno bolje možete vi razumjeti mene nego što mogu ja razumjeti vas, ali samo one neke tu na forumu koji se koristite aluzijama i asocijacijama (!)  Ako ja mogu razumjeti vaše podle asocijacije možete i vi koji ste ih proizveli razumjeti kada ih ja komentiram.  

Da je to tako, da vjerovatno razumijete, se vidi i po tome što ste se neki od 'grešnika' odazvali, oglasili, stupili  u ovaj topik i dali komentare na moj post.


ok, o čem pravzaprav govoriš? Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #218 - 03.09.2004 at 12:10:20
 
Devi wrote on 02.09.2004 at 23:03:13:
sem pogruntala, da sem sama hinavska Roll Eyes


... Smiley

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #219 - 03.09.2004 at 12:30:33
 
Lilith wrote on 03.09.2004 at 11:20:34:
Lahko kaj več povem, ja.
Prvič- težko bi dajala nasvete ali recepte, kako se obnašati v medosebnih odnosih. Izraz "moj recept" sem prenesla od tebe...a se nanaša izključno na mene kot osebo in moje življenje. Nikakor ga ne bi mogla ponujati kot univerzalnega recepta, ker smo ljudje različni.

En post nazaj si me vprašala, če se meni ni treba truditi in se spreminjati? Takrat se je v meni en tak impulz jeze porodil, pa zdaj, ko sem prespala, vem zakaj. Ker to vprašanje že vsebuje nasilje nad menoj- nasilje, ki sem ga jaz sama nad seboj zganjala velik del svojega življenja - ko sem se trudila biti všečna (beri: dobra, prijazna...) sem se hkrati odpovedovala sebi, svojim pristnim občutkom...

In sedaj še odgovor- ne, spoznala sem, da se mi ni treba truditi v smislu siljenja sebe v nekaj, kar jaz nisem...
Se pa rada potrudim, da moja oseba ne ovira osebe drugega človeka- v smislu moja svoboda se konča natančno tam, kjer mi drugi postavi mejo...in jo sprejmem...ker spoštujem ljudi.

In ja, morda včasih komu naredim krivico, ko ga apriori ne spustim v življenje, ker si pač vzamem pravico presoje in presodim, da ima z menoj "nečiste račune".
Ampak tudi, če mu naredim krivico...to ni nobena škoda zanj...bo imel priložnost spoznavati ljudi, ki ga bodo bolj cenili... pa tudi zame ne... očitno mi v tem življenju ta človek ni namenjen.


več je razlage in takšno stajališče do sebe in do drugih ljudi zdi se tud meni zdaj bolje... vendar..
kažeš spoznala si, da se ti ni treba truditi v smislu siljenja sebe v nekaj, kar ti nisi.....Jaz pak ne razumem ali se, in na kakšen način ti v življenju spremenjaš?  Mislim le na medosebne odnose ker so oni mislim ogromno pomembni za osebu, samorealizaciju.. Nimam zdaj nekakšenega slabega namena ko to spet vprašam, sorry,  zarad tega vprašam ker bi zdaj številni lahko rekli da občutci ki jih ne kontroliramo, ne obladavamo kot so  tuga, jeza, strah.., (ali tud npr privezanost do nekateri ljudi) niso ok za samorealizaciju.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #220 - 03.09.2004 at 13:07:15
 
m wrote on 03.09.2004 at 12:07:37:
gre preprosto za to, da besede postaviš v tak vrstni red, da (meni) ni jasno kaj si hotela sporočit Smiley

mogoče pa pač nisva na isti valovni dolžini Wink

sicer pa se mi zdi normalno, da pišeš kakor ti odgovarja, jaz sem pač povedala svoj občutek, da bi te mogoče boljše razumela če bi pisala v maternem jeziku Smiley

ok, o čem pravzaprav govoriš? Smiley


Pa razumiješ li me sada bolje kada pišem materinjim jezikom?


A da bi se odlučila da pišem o tome o čemu se zapravo radi, moram najprije pitati Gapeta
::::::::::::::::::::
Gape
a je ok če pri tej zadevi povedam o drugim forumima?  ker pri tej zadevi bom morala naredit enem forumu nekaj reklame.. hm.. a niso to in zaslužili potem ko so jih tisti uporabniki na SP žalili?

vnaprej hvala za odgovor
::::::::::::::::::::
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #221 - 03.09.2004 at 14:00:12
 
indigo wrote on 03.09.2004 at 13:07:15:
Pa razumiješ li me sada bolje kada pišem materinjim jezikom?

Ti razumeš slovensko, mi razumemo hrvaško Smiley
zakaj bi se torej mučila s prevajanjem v slovenščino, če to ni potrebno?
simply as that
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #222 - 03.09.2004 at 14:39:03
 
indigo wrote on 03.09.2004 at 13:07:15:
Pa razumiješ li me sada bolje kada pišem materinjim jezikom?





ja Smiley
(preživim večino svojega časa v okolju, kjer se slovenščina in hrvaščina praktično neopazno prelivata...
razen da svojega šefa tud boljše razumem, kadar govori 'po svoje' kot takrat, ko se trudi s slovenščino Smiley )
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #223 - 03.09.2004 at 15:02:47
 
Moram reči, da ne razumem prav dobro, kaj vas razpravljalce na tem topiku pravzaprav žuli  v zvezi s tem forumom.
Kaj za vas forum sploh predstavlja?

Jaz ga uporabljam kot simulator za treniranje...z možnostjo ponavljanja. Meni se zdi odličen. In sem se...in se še bom...veliko naučil, ne da bi moral plačati...z bolečinami, ali še čem hujšim. Malo sem žalosten le zaradi najnovejših omejitev, kajti, kaj je dobro, se včasih ne vidi takoj.

Kaj pa pomeni vam?

en_bk Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #224 - 03.09.2004 at 15:45:44
 
en_bk wrote on 03.09.2004 at 15:02:47:
Kaj za vas forum sploh predstavlja?



Pomoč pri iskanju odgovorov na vsa tista vprašanja, ki jih družbeno okolje ne daje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 20