Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 20
(Read 82069 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #15 - 01.02.2004 at 19:05:43
 
Očitno mi berete misli(al pa jst vam),ker tut jst že kr nekej časa razmišljam o tem,da mi ni več tko luštno tuki gor,kot mi je blo včasih.Strinjam se v določenih stvareh z vsemi,ki ste se do zdej oglasli.Ne pa v vseh z vsemi.Sem mnenja,da smo VSI,ki smo kadarkoli  karkoli napisali na ta forum odgovorni za odnose med vsemi nami.Ravno tako kot sem mnenja,da za kreg nikol ni kriv samo eden pa naj bo to na forumu,v službi al pa v partnerskem odnosu(akcija-reakcija).Očitno vsi to rabimo in mogoče je pa ravno z začetkom tega topica začetek tudi bolj konstruktivnih odnosov na forumu.
In zato tut jst priznam,da sem tut jst delno odgovorna za slab(š)e odnose,ker sem večkrat občutila negativna občutja od jeze,do nesprejemanja,včasih tudi sovraštva do nekoga,ki mi ni odgovarjal ali ki je imel drugačno mnenje od mene.Vem pa,da to ni ok in da je to moja naloga in naloga vseh nas,da se to naučimo(skozi odnose,tut na tem forumu).
Svet je lep,ljubeč,prijazen in ZAČENJA SE Z MANO (in ne z administratorji,politiki,starši,itd.). Cheesy
Rada vas imam vse(tudi tiste,ki mi kdaj pa kdaj stopte na živc) in vas (poskušam) sprejemati takšne kakršni ste.In še enkrat hvala za vse,kar sem se od vseh vas naučila. Kiss Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #16 - 01.02.2004 at 20:09:23
 



Quote:
kje so tisti dobri stari časi  Tongue




V čem je pravzaprav problem?


ma forum je zakon  8) - ne sprašujte torej, kaj lahko forum naredi za vas, temveč, kaj lahko vi naredite za forum  8)



uživajte!
Back to top
« Last Edit: 01.02.2004 at 23:16:04 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #17 - 01.02.2004 at 20:30:53
 
Tut res! Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #18 - 01.02.2004 at 21:05:44
 
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=forumi;action=display;num=1074369...





t wrote on 01.02.2004 at 20:09:23:
8) - ne sprašujte torej, kaj lahko forum naredi, za vas, temveč, kaj lahko vi naredite za forum  8)

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #19 - 02.02.2004 at 00:03:08
 
sam bom rekel, da se tole dogaja.

1. forum ustvarjajo ljudje s svojo energijo, s svojim obnašanjem s svojimi odzivi, ohranjamo ga s svojimi nameni in sistemom delovanja, forum smo admini uspel dve leti nazaj dvignit na res zavidljiv nivo, vendar nismo izpeljali stvari do konca, kar se sedaj kaže.

vsi vemo kaj manjka in tudi vemo kdaj bo, ko se bomo res odločili, da je dovolj. Torej je čas, da uredimo, to pa je tudi vsa naša administratorska odgovornost, še toliko večja ker to vemo.

ostalo ni naša odgovornost, pač pa vizija, ki jo uresničujemo in smo jo uresničili, je pa v to zajet tudi čas, da se odmaknemo pogledamo in da se vrnemo in postavimo stvari kot je prav.

2. naša zavest se je v veliki meri preselila na pozitivke, forum uporabljamo za delo kar je bila osnovna namera in poslanstvo in tu smo ga sedaj uresničili, saj forum omogoča delovanje najmanj 20 ljudem, seveda omogoča delovanje tudi drugim.

drugo kar je bil namen foruma, spoznavanje ljudi za ustvarjanje in prijateljstvo je dejansko uresničeno, dobivamo se, spoznavamo se, sodelujemo, soustvarjamo in smo prijatelji.

bistveno je to, da forum spodbuja ljudi, da delajo svoje stvari, te ki so jim nekako namenjene, so nekako njihove. Velik ljudi tega ne vidi, niti tega, da jim drugi pomagajo ampak se jahajo sami s sabo, pol čez čas jim uspe vsem, ampak tako je to, da prideš na svojo pot včasih traja, a se spalča, kljub rahlim vzponom in padcem.

3. sedaj pa bistveno forum je v osnovi namenjen ravno vam dragi bralci in obiskovalci, da bomo skupaj spoznavali, razumevali si delili izkušnje in spoznanja.

ja resnejše poste smo selil na pozitivke, tko je blo določen na začetku vrat22, da iz postov, sestavimo celoto bistvo, jih nadradimo, to nam je v veliki meri s skupnimi močni in verjetno sanjami tudi vas bralci in avtorji, uspelo. šT. 1200 člankov na pozitivkah je veliko, to je znanje to so izkušnje je zakladnjica dobrih informacij. celota res še manjka, slika pa nekako je. V popolni meri tega še nismo uspel upedenat, wikipedija pa to, ampak kot razumem gape zapelje en program čez in bo.

zdej pa glede samega delovanj foruma in spoznanja, ki jih nudi. forum je narejen tako, da omogoča odprto delovanje in razumevanje, bolje zavedanje svojih vzorcev, obvlada zavedanje in učenje, torej se vsak na forum pride nekaj naučit, zavedat, spoznat predvsem pa naredit in ko to uspe oz naredi gre naprej, prej ne gre, tako to je so to code od napak DA foruma, ki je bil najboljši ampak se je sesul, ker ni bil odprt, pol je bil naš boljši ampak naš se ni sesul, naš forum sedaj malce zbira vtise, da se na novo definira in postane zrelejši odrasel in da poseže na višji oz širši družbeni nivo.

glede ljudi in pisanja sem rekel že prej kako je, forum ti pokaže codo v kateri si, celo več, da ti odgovor kaj je prav, da narediš, je izredno hiter in res deluje v smeri da se naučiš in urediš stvari, to je popravljena NE coda  urejanje energij, da ščiti odprtost in omogoča zavedanje, bolje rečeno nič novega, ampak uporabno tega ponavadi ne sprejmemo takoj, pol pa včasih trpi zaradi stvari, ki jih razčiščujemo in spoznavamo cela okolica.

bom rekel eni pridejo na forum velik razčistili, sami s sabo, forum in ljudje jim pomagajo, pri tem na forumu smo predvsem fantje naredili velik takih situacij in velik smo obremenili okolje, je blo to neko zrelostno dokazovanje, prehod v moškost, v enakopraven položaj v družbi pomoje da ja, ker punce so veliko manj obremenjevale forum oz bom celo rekel predvsem da mu dajejo ljubezen. Zdej sem se spomnil spoštovanje , moram dodat v sistemske code, to bo to, kot pri naravi, kot pri kosilu, ko greš ven z avtom sploh ne spoštuješ okolja gozdov, dreves, rastin in živali, samo cilj ti je priti čim hitreje kamor želiš, enak s hrano, poješ, ne da bi se zavedal, da si jedel, kaj šele da bi spoštoval kaj, no to je to, stvari pol na trenutke trpijo, eni padajo v globje vzorce code sistema krogov, ki jih učijo na vedno težjih primerih in je jeba. Forum se je zadnjič očistil pol se je umaknil, ker  je bil čas, dovoli da se stvari naredijo po nedelovanju in potem na podlagi spoznanj naredi okolje za novo delovanje. cikl pač.

zdej kako to uredit, da bomo vsi pisali boljše poste in si delili znanje, predvsem kot ste napisali, imejte v zavesti in srcu, kaj jaz lahko dobrega naredim za ljudi, ne za forum teh, ki boste za forum delal ni velik(tisti boste delal z mano in gapetom) razmišljajte o ljudeh, o sebi o tem kaj lahko naredimo skupaj, kakšni so vaši cilji, kaj če stvari uidejo iz dobre pozitivne smeri, kaj takrat. Je na mestu vprašanje ali rabimo več ozaveščenih ljudi, ki bodo znali reči dejmo se usest in umirit za trenutek pogledat iz več zornih kotov in skupaj jit naprej, saj smo z namenom prišli skupaj, ko to dojameš se vse razplete v dobro vseh.

Ali rabimo več takšnjih ljudi ki bodo zanli ustavite te ki s sprehajo po zelenicah in uničujejo rože, ali pa bomo res z ograjo ogradili vse lepe vrtove? Je možno, da naredimo okolje kjer bodo vsi, ki bodo prišli gor takoj ozaveščeni in spoštovali stvari? tudi čez čas! Odgovor je DA.

glede okolja pa je takole, gape se mora odločit, kaj želi je sicer v pomembno spisal, ampak nekak ni naredil oz nismo naredili, je med anarhijo in odprtostjo, to ga jaha dolg časa, mene jaha drugo, da ne upedenam stvari kar sem rekel, sem jih velik dost čakam druge, da se izjasnejo, na žalost oz na srečo(prej to) pa imam materializacijske sposobnosti v nasprotju s snovalskimi močno omejene saj bi drugače ta forum verjetno že bil popolnoma drugačen, verjetno bi vsaj smeti pospravil iz zelenice in posadil kakšno rožico sem ter tja.

najbolj pa naju jaha ta nedefiniranost začetka kaj je os II, tega se zavedava, vsaj jaz in iz tod izhaja večji del delovanja in ustvarjanja na forumu.

Sej pravim to, da ustvarimo neko res dobro okolje za večje št ljudi bo treba dopolnit obstoječe, ni blo mišljen za tolk stvari, gape me je opozoril pa sem spregledal..., sploh da bo to okolje opominjalo tako admine kot ostale, ki so ravno tako admini le, da se tega še ne zavedajo Wink

čeprav ravno zato forum ima nek poseben naključni pravljični pridih saj ti ki pridejo prinesejo nekaj novega vanj.

Forum je bil bazen energije in ljubezni kot pravi devi  dokler časa se niso pojavile prve resnejše in rutinirane stvari ob katerih se kali ljubezen in le te preizkušnje nas naredijo boljše ljudi in ustvarijo globoko ter tisto pravo brezpogojno ljubezen.

da postane res pravi bazen in izvir ljubezni.

4. naloga foruma je, da dopolni naše znanje in omogoča, da ga delimo naprej res z dobrimi nameni in s tem da skupaj dodamo še več stvari, je tudi v veliki meri izpolnjena saj smo tisti, ki smo hoteli znanje izpolnit to v veliki meri naredili, oz smo to preselili na pozitivke in v realnost, saj v realnosti kot vidim deluje že nekaj skupin iz tega foruma sonce, luka, ustanavlaj se GenM in še kaj se bo našlo predvsem v sodelovanju s skupinami iz drugega okolja, kot je to primer sončna osebnost.

tako je to da so naše stvari, vizije večinoma urejene in smo v trenutnem zavetju.

5. sedaj pride najpomembnejše, kot sem že rekel smo večino idej uresničili, uredili, ustvarili, to je bil čas skupnih akcij prijateljstva, raziskovanja, druženja za idejo, zdej je tako da je to treba živet, in tudi to živimo, je pa prav da se pojavlja vprašanje točno v tem trenutku kaj naprej in kaj smo naredili narobe.

Poti so prisotne v nas, vizija tudi, slika postaja jasnejša, stvari gradimo dalje.

Sedaj je treba stvari malce zrelejše dodelat, malce poštimat, malce bolj uredit v smislu resnosti, delovanja, stabilnosti.

kot snovalec vem, da gredo stvari od odprtosti k stabilnosti in nazaj tako nekako se vrtijo to je tipičen graf ki ga menegerji furajo, vzpon(2 meseca) padec(3 tedne), počasen vzpon(eno do dve leti) par nihajev(zrelo pretrest stvari - tu smo) in vstrajno počasno delovanje nato zaključek. to je proces vse se začne vse se konča.

pred nami je dolga pot, za nami uspeha in radosti polna, ustvarili smo veliko, dali smo veliko nekateri od nas smo svoje dosedanje delo dobro opravili, sedaj je čas da pridejo tudi ostali ki bodo to znali dopolniti, voditi, dati novo obliko in omogočiti še več ljudem te dobre stvari.

potem bomo šli naprej, oz nekateri smo že tam in pripravljamo stvari da ostali pridejo, tako kot so bili tam tisti, ki so stvari pripravili za nas. Hvala jim.

sej veste vsi ki to berete točno kaj je vaša naloga pot kaj boste naredili, pa ne glede na to ali z nami ali sami.

to je to naredili boste, lahko pa ustvarjamo iz ljubezni.

Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #20 - 02.02.2004 at 02:20:33
 
Quote:
zdej kako to uredit, da bomo vsi pisali boljše poste in si delili znanje, predvsem kot ste napisali, imejte v zavesti in srcu, kaj jaz lahko dobrega naredim za ljudi, ne za forum teh, ki boste za forum delal ni velik(tisti boste delal z mano in gapetom) razmišljajte o ljudeh, o sebi o tem kaj lahko naredimo skupaj, kakšni so vaši cilji, kaj če stvari uidejo iz dobre pozitivne smeri, kaj takrat. Je na mestu vprašanje ali rabimo več ozaveščenih ljudi, ki bodo znali reči dejmo se usest in umirit za trenutek pogledat iz več zornih kotov in skupaj jit naprej, saj smo z namenom prišli skupaj, ko to dojameš se vse razplete v dobro vseh.



Aleš!

Tamle vmes se ti je zapisalo da se dela s tabo in Gapetom.  Točno veš, da vidva ne moreta  sama foruma vodit. Torej? Tuki jih je še precej več kot Aleš in Gape.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_dva
Guest




Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #21 - 02.02.2004 at 03:01:42
 
Na tem forumu, kot na večino drugih, se ne gre drugega, kot poskušanje vsakega posameznika, da bi prevladal njihov le prav in le njihova resnica. Če le-to še kdo podpre je vse lepo in prav in tak človek je, v običajnem primeru smatran kot "dober človek", v primeru pa, ko je podprt admin ali moderator, je smatran kot "dober" in "konstruktiven" uporabnik foruma. Takoj pa ko nekdo prične mislit s svojo lastno glavo in napiše kakšno svojo idejo, pa postane, v primeru ko se človek brani za svoje, "sovražnik" ali celo "zlobnež" v očeh posameznika, ko pa je le-ta v sporu z mnenji vodilnih foruma oziroma tistih, ki imajo "močnejšo" besedo, pa ta uporabnik že postane odveč, moteč faktor foruma, zaradi katerega se ruši vse kar je bilo že zgrajeno in svet se bliža koncu, armageddon je vse bližje.

Dokler bomo tako še naprej razmišljali, na tem forumu in na splošno na tem svetu ne bo miru. Saj danes prevladuje mišljenost, da lahko le ena "resnica" prevlada, le ena glasbena zvrst, le ena športna ekipa, le ena vera, le ena spolna usmerjenost, le ena rasa, le ena kultura, le ena beseda, le en človek.

Torej, nekaj je na tem reku: "In the end, there can be only one." Tepte se torej tolko časa, dokler na forumu ne bo ostal le en z njegovo kupico ovac, kot je bilo že v samem pričetku delovanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #22 - 02.02.2004 at 09:34:45
 
Ko na druge prenašaš krivdo za svoje nerazumevanje je v danem trenutku to najlažje.

Da pogledaš skozi, potrebuješ več skromnosti, samokritike in še kaj bi lahko naštel.

In dokler se tolažiš v iluziji, da so za vse krivi drugi, te to preganja kot večni krog.

Ko so-človeku iskreno pogledaš v oči in priznaš svojo zmoto storiš največ za sebe.

Kot je v enem stavku lepo povedal t:


t wrote on 01.02.2004 at 20:09:23:
8) - ne sprašujte torej, kaj lahko forum naredi, za vas, temveč, kaj lahko vi naredite za forum  8)


A. kot ata si se lepo potrudu razložit vse skupi.  Wink

Andres.... sej bo.  Kiss


Vsi mi smo metulji.

((((((((((((vsem ki si dovolijo sprejet))))))))))))))))))))


Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #23 - 02.02.2004 at 10:20:05
 
Quote:
Na tem forumu, kot na večino drugih, se ne gre drugega, kot poskušanje vsakega posameznika, da bi prevladal njihov le prav in le njihova resnica. Če le-to še kdo podpre je vse lepo in prav in tak človek je, v običajnem primeru smatran kot "dober človek", v primeru pa, ko je podprt admin ali moderator, je smatran kot "dober" in "konstruktiven" uporabnik foruma. Takoj pa ko nekdo prične mislit s svojo lastno glavo in napiše kakšno svojo idejo, pa postane, v primeru ko se človek brani za svoje, "sovražnik" ali celo "zlobnež" v očeh posameznika, ko pa je le-ta v sporu z mnenji vodilnih foruma oziroma tistih, ki imajo "močnejšo" besedo, pa ta uporabnik že postane odveč, moteč faktor foruma, zaradi katerega se ruši vse kar je bilo že zgrajeno in svet se bliža koncu, armageddon je vse bližje.

Dokler bomo tako še naprej razmišljali, na tem forumu in na splošno na tem svetu ne bo miru. Saj danes prevladuje mišljenost, da lahko le ena "resnica" prevlada, le ena glasbena zvrst, le ena športna ekipa, le ena vera, le ena spolna usmerjenost, le ena rasa, le ena kultura, le ena beseda, le en človek.

Torej, nekaj je na tem reku: "In the end, there can be only one." Tepte se torej tolko časa, dokler na forumu ne bo ostal le en z njegovo kupico ovac, kot je bilo že v samem pričetku delovanja.



Kr_dva, dobro si napisal in predvsem poučno, vendar, le kdo te bo poslušal, če je pa važnejši lastni napuh.
Vabim te pa, da čez čas prideš in prebereš odgovore na to tvojo pisanje, boš presenečen  Cheesy Grin Cheesy

Pozdrav od Kr_enga  Wink Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #24 - 02.02.2004 at 11:22:49
 
Quote:
Vsi mi smo metulji.

((((((((((((vsem ki si dovolijo sprejet))))))))))))))))))))

Edi


Hvala za tole misel Smiley Wink - Ena Najlepših " pod mojimi krili ".

Quote:
Kr_dva,


Wink - Pozdrav Smiley

Quote:
...če je pa važnejši lastni napuh.


Misliš PONOS;)...

Quote:
Vabim te pa, da čez čas prideš in prebereš odgovore na to tvojo pisanje, boš presenečen  Cheesy Grin Cheesy

Pozdrav od Kr_enga  Wink Wink


Pa še res je Smiley...



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #25 - 02.02.2004 at 18:59:59
 
stvar je sledeča, kot sem rekel velik smo že uresničili sedaj uresničujemo svoje sanje dalje, a vendarle ne pozabljamo na stvari, ki jih imamo radi in so del nas.
Takoj je forum je poleg vsega v veliki meri namenjen tudi pogovorom, to je tako kot je zelenica namenjena sprehodom, a vendarle jo nekdo oskrbuje, zaliva, sadi rože in obrezuje drevesa.

potem pridejo eni, ki bi radi igrali nogomet na zelenici polni gredic z rožami.

sedaj se zgodi sledeče, cvetlice se mal polomijo ane? Ampak vedno bodo prihajali fantje igrat na zelenico je tako? sploh če bo odprtega tipa? to je normalno pomoje je v enem delu skoraj povsod zelenica celo namenjena temu.

e pol pa ti fantje včasih uničijo malce preveč cvetlic in trud ki je bil vložen v delo in urejanje gre v nič, valda je pol zelenica uničena, vrtnar pa mal žalosten in zaskrbljen, sploh pa obiskvoalci in uporabniki zelenice, če je tu še skupina ljudi, ki ima namen to da je nekaj lepega v kraju pa tudi ta in sedaj vrtnar opozori fante, da sori ampak dejte se igrat tam kjer je temu namenje,n pol oni pravijo da je ego, celo zelenico hočeš zase?

Ampak je obratno kajneda?

e pol pa vrtnar pravo ok, igrejte kjer hočete in reče boste že razumeli en dan, pol pa vidiš ostale obiskovalce, ki valda pravijo, kaj je zdej to, kaj je ostalo od vrta?

e ampak tako je.

bom rekel kr eden, exo, ...  obadva sta ena od teh igrelcev ki ne vidite zelenice, ne vidite truda, in ki gledata dokaj kratkoročno.

ampak vseeno sta se v tem letu popravila, sicer vaju valda še vedno mede ampak je precej bolje. Glej comp(robi) je bil na začetku enak kot ti in se je zezal na forumu, sva se menla cele 4 strani o tem pol je sam začel pisat članke in resno delat in takrat je začel cenit in veš kaj piše ene boljših postov.

Vidva oba sta oz še imata svoj forum in zakaj tam ne urejata, ustvarjata, delata in gradita? ker sta videla da je to res težko da je jebanje da ohraniš ravnovesje med različnimi tipi obiskovalcev, da poleg tega omogočiš še razvoj soustvarjanja in da lahko rečeš tole je pa res lepo oz da to opazijo tudi drugi.

zdej stvar, da ima pisanje nek dober namen, je v tem, da ko nekdo začne pisat post, da ne reagiraš takoj, da se ne zezaš, da ga ne pohodiš, uničiš, pa kaj potem, če ne razume, če ne zna, če ne obvlada igre?   naj se igra, tudi sam si bil in si še vedno tak kot on na nekaterih področjih. vendar pozabljaš na to in svet  te uči, valda pol dobiš 2 x težje učenje.

tu ne gre za tekmovanje, pač pa pomoč, ne za to da se delaš pametnega pač pa da razumeš, ne da se hvališ koliko veš pač pa da znaš to predati drugemu, za to se gre, ampak tu je obvezno tudi veliko spoštovanja, iskrenosti, modrosti v stvareh.

in na drugi strani je to apel vsem vam, ki ste modri, ki se zavedate, ki imate vsaj željo po tem je to da spomnite ljudi na te stvari, samo to spomnite jih na to da je božanskot v njih, ko se spomnijo začnejo razvijat svoje, in cenit sodelovanje pomoč, znanje ki ga dobijo od drugih, prej ne, in takrat tudi sami začnejo pomagat drugim in ni šanse da bi se še kdaj zajebavali z drugimi ali uničevali začeta vprašanja, debate ... ni je, ker je zavedanje da so sami šli po dolgi poti.

Ko to dojameš si full vesel, če nisi vsega zapravil, kajti lahko se ti zgodi, da se tisti tadobri, inovativni, tapridni zberejo drugje, tam kamor jih nekdo povabi in nadaljujejo na drugem nivoju, višjem, boljšem, tebi res ostane zelenica ampak kaj ko ne moreš uživati sam v nogometu, niti v lepoti cvetlic? Je to tvoj cilj? Če ne boš naredil vse za to da se z vsemi dobro razmeš, da jih spoštuješ in da razvijaš sebe skupaj z njimi ne na račun njih. In tu nimaš kaj zgubit.

ja res je odprtost na eni in urejenost na drugi strani to je vprašanje, je pa open source vsekakor odgovor na sodobne družbene izzive, bolje rečeno je sodoben družbeni tok, tako v računalništvu, tehnologijah, managementu, kot v osebni rasti.

ampak je šele v razvoju, velik ljudi me je prosil naj jim sestavim sisteme za družbo, za finančne strukture, za stabilne in na bolj osebnosti nivo prilagojene sisteme, samo zaenkrat še ni čas, da to sestaviš je potrebno vedet tudi kako boš to obvladoval, tega pa niti os v računalništvu, ne kaže v popolni meri, tako da še vedno razvijamo, je pa os vsekakor neko novo gibanje, ki bo oz že ima velike vplive in dalnosežne posledice na razvoj bodočih dogodkov.

Srečen sem da smo del tega in da del tega tudi mi razvijamo.

seveda tudi v os in na forum, ne glede na odprtost in stabilnost, ki sta same po sebi že določen evolucijsko močnostni pogoj, valda pridejo stvari, da te stresejo, dogajajo se vpadi, da se izboljšaš, da ne zaspiš, včasih vidiš, da je treba vseeno kdaj pa kdaj pobrat smeti, uredit stvari, predvsem pa podpirat dobre ideje.

in tukaj Andres je stvar v tem, da nisva samo jaz in gape ta ki urejava forum oz ustvarajva, oh ne to delamo vsi. Admini in obiskovalci imamo vsi zavedanje, zavest in moč odločitve, ampak sej bo kot pravi edi, vse prišlo na svoj račun.

sem pa res napisal delali boste z nama in sem malce krivičen delali boste z admini na forumu, ki sicer nimajo namena obvadovat foruma ne ne, samo uredit ga mamo namen. In toplo vabljeni, saj vem da je veliko talentov, dizajnerjev, aranžerjev, arhitektov v duhovnem smislu tu med nami in vas toplo vabim da se javite in začnete ustvarjat, naj bo to vaš trenutek vaša priložnost vaše delovanje, začnite.

vsi tudi vemo kaj je okolje na forumu in kam peljejo stvari, če jih ne urejaš in skrbiš zanje, tu nastopi neka kultura obnašanja na forumu, edi in tudi ti andres sta človeka ki znata usmerjat stvari in imata širok vpogled in zavedanje, tako da od mene vsa podpora delovanju v tej smeri, in čimveč iniciative in predlogov v tej smeri, predvsem pa kdo od novih bi lahko podal kakšen predlog, kaj bi on naredil.

osnovno vprašanje pa je kaj si sploh obiskovalci in ustvarjalci formua želimo, tega nismo nikoli razčiščevali a čas je, da to naredimo.

Z zavedanjem celote.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #26 - 02.02.2004 at 20:00:03
 
Quote:
in tukaj Andres je stvar v tem, da nisva samo jaz in gape ta ki urejava forum oz ustvarajva, oh ne to delamo vsi. Admini in obiskovalci imamo vsi zavedanje, zavest in moč odločitve, ampak sej bo kot pravi edi, vse prišlo na svoj račun.

sem pa res napisal delali boste z nama in sem malce krivičen delali boste z admini na forumu, ki sicer nimajo namena obvadovat foruma ne ne, samo uredit ga mamo namen. In toplo vabljeni, saj vem da je veliko talentov, dizajnerjev, aranžerjev, arhitektov v duhovnem smislu tu med nami in vas toplo vabim da se javite in začnete ustvarjat, naj bo to vaš trenutek vaša priložnost vaše delovanje, začnite.


No, po 24 urah mi je tak odstavek lepše prebrati. Ni pa vseeno kako je napisan.

Pozdrave A.& A  Wink Wink Wink


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #27 - 02.02.2004 at 21:03:39
 
Takole, ker vidim, da še grem vedno v nos temu našemu A-jeku bi ga seveda rad obenem malo popravil.

Quote:
bom rekel kr eden, exo, ...  obadva sta ena od teh igrelcev ki ne vidite zelenice, ne vidite truda, in ki gledata dokaj kratkoročno.


Ti si strup A, ti veš kaj jaz vidim in seveda veš, da jaz gledam dokaj kratkoročno, seveda, to ti je povedal tvoj um, um, ki pa je sovražen do mene, pa ego, ja egič, seveda se boš branil, potem je pa vedno egič kriv, ampak, o egiču sem se naučol prav tukaj na tem forumu.

Potem A naprej pravi :

Quote:
Vidva oba sta oz še imata svoj forum in zakaj tam ne urejata, ustvarjata, delata in gradita? ker sta videla da je to res težko da je jebanje da ohraniš ravnovesje med različnimi tipi obiskovalcev, da poleg tega omogočiš še razvoj soustvarjanja in da lahko rečeš tole je pa res lepo oz da to opazijo tudi drugi.


Seveda, ničkolikokrat mi je že bilo vrženo pod nos, da imam svoj forum, ko ga še nisem imel ste me že obtoževali, da imam svoj forum. Pravi duhovneži.
No, potem sem si pa vmes res naredil svoj forum, žal ne za dolgo, kajti nekdo je pač prišel noter, tja ko naj nebi in, adijo forum, adijo trud, pa kaj, se nisem jokal in niti protestiral, pač nekomu je bilo všeč uničevanje tujega dela. In na žalost, nimam svojega foruma A.

Quote:
zdej stvar, da ima pisanje nek dober namen, je v tem, da ko nekdo začne pisat post, da ne reagiraš takoj, da se ne zezaš, da ga ne pohodiš, uničiš, pa kaj potem, če ne razume, če ne zna, če ne obvlada igre?   naj se igra, tudi sam si bil in si še vedno tak kot on na nekaterih področjih. vendar pozabljaš na to in svet  te uči, valda pol dobiš 2 x težje učenje.  


Tole je dober napisano, bi bilo pa dobro, da si ti in tvoji administratorji tole večkrat preberete ali pa se kar na pamet naučite, predvsem administratorji so bili vedno povečini tisti, ki se niso držali niti enega pravila zlatega obnašanja.

Quote:
tu ne gre za tekmovanje, pač pa pomoč, ne za to da se delaš pametnega pač pa da razumeš, ne da se hvališ koliko veš pač pa da znaš to predati drugemu, za to se gre, ampak tu je obvezno tudi veliko spoštovanja, iskrenosti, modrosti v stvareh.


Tudi tole bi predlagal, da s eadministratorji naučijo na pamet, kajti ponavadi prav oni začnejo neko kontra pisanje proti nekomu, ki kaj napiše, seveda, če jim ta človek ne paše in ne piha ali tuli v isti rog.

Quote:
in na drugi strani je to apel vsem vam, ki ste modri, ki se zavedate, ki imate vsaj željo po tem je to da spomnite ljudi na te stvari, samo to spomnite jih na to da je božanskot v njih, ko se spomnijo začnejo razvijat svoje, in cenit sodelovanje pomoč, znanje ki ga dobijo od drugih, prej ne, in takrat tudi sami začnejo pomagat drugim in ni šanse da bi se še kdaj zajebavali z drugimi ali uničevali začeta vprašanja, debate ... ni je, ker je zavedanje da so sami šli po dolgi poti.


Tole je lepa misel, seveda kot vedno, najprej bi se jo morali držati še prej pa naučiti prav tisti, ki so delali največ težav uporabnikom foruma, administratorji.
Dokler bo pa vzdušje foruma takšno, da bodo kot vedno degradirali vsakega, ki jim ne paše bo pač potem tako kot je, nikoli bolje, se pravi, najprej je treba spremeniti sam odnos administratorjev do vseh udeležencev šele na to se bo dalo urediti kulturni dialog med vsemi člani, drugače pa, je to krik gluhim.

Quote:
Ko to dojameš si full vesel, če nisi vsega zapravil, kajti lahko se ti zgodi, da se tisti tadobri, inovativni, tapridni zberejo drugje, tam kamor jih nekdo povabi in nadaljujejo na drugem nivoju, višjem, boljšem, tebi res ostane zelenica ampak kaj ko ne moreš uživati sam v nogometu, niti v lepoti cvetlic? Je to tvoj cilj? Če ne boš naredil vse za to da se z vsemi dobro razmeš, da jih spoštuješ in da razvijaš sebe skupaj z njimi ne na račun njih. In tu nimaš kaj zgubit.


Tudi dobro napisano, vendar beri eno višje, drži tudi za ta zapis.
Najprej bi človek pričakoval korekten odnos med administratorjem in navadnim članom, ne pa sranje nekih klobas s strani administratorja na navadnega člana.
Ti tukaj pišeš za te manj pridne, mene in Exota, ali sploh kdaj pogledaš na te takoimenovane administratorje, ali vidiš v njihovem pisanju kaj, seveda ne, ker si isti.
Ko boste pa odnos med administratorji in navadnim uporabnikom prikrojili tako, da ne bodo več padale raznorazne klobase, laži in podtikanja potem se bo dalo pa bolje delati in tudi uspešnejše.


Takole na kratko, dokler s eodnosi ne spremenijo na eni strani se nikakor ne morejo na drugi starni kajti, če se administratorji ne držijo nekih zlatih priporočil in nekih svojih navodil le kako se bo nek navaden član foruma še manj pa gost.
kajti vsakdo, ki zaide na forum in vidi kar pač vidi v tistem trenutku pomisli kar pač pomisli in ve se kaj vidi in kaj pomisli.

Zato ti predlagam A, ne pljuvaj samo po nekih kao izmečkih tega foruma, tu mislim mene in Exota, popljuvaj tudi malo te raznorazne adminsko klobasarske izpade in nedržanje nekih zlatih pravil s  strani administratorjev.

In govoril je črna ovčka Kr_eden
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #28 - 02.02.2004 at 22:01:34
 
Nehi težit Kreden. Samo nehi. Kapiraš? A. je napisal  tako, da je bilo vsem jasno, nihče ni komentiral, nakar se s skirco ti pripelješ. Do sedaj si fuzbal igral kot pravi A. in od sedaj dalje se boš pa vozil po travi? Ne težit ok?
Ti si bil prej moderator na nekem forumu kajneda? Kje je tvoj forum in kakšna so njegova pravila?  
Oba z Excotom sta tu izključno zaradi liberalnosti in pa seveda folka, ki ne hodijo po mrčesu, (beri po mravljah).  
Tu boš oddajal normalne poste ali pa te ne bo. Toliko da sva si na jasnem, naš novi, stari, fuzbaler,  član,  Kr_eden.  
In mimogrede Kr eden.  Tudi administratorji imajo zatožno klop.  Tam  v tistem delu ki ga mi navadni člani ne vidimo je to. Toliko, da se ne boš pritoževal čez administratorje paglavc mali.  

In kam si se včeraj potuhnil, ko sem ti hotel malo pridige naložit na chatu?  Exco se je vsaj odzval, ti pa nak. Nič se ne vidi, ko Andres kliče Kredena.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Kaj je ostalo od foruma?
Reply #29 - 02.02.2004 at 22:39:37
 
Cheesy Grin Cheesy  Andres, pravi si PAGLAVAC.

Veš, tu se vidi tvoja sodobna Evropska kultura, niti me ne poznaš pa mi praviš paglavac, pa sploh veš kaj pomeni ta beseda ti dripac jedan ???

In če ti kaj ne paše, se lahko spelješ v tri pičke materne, ti je jasno ?

Jaz bom pisal in komentiral tako kot mislim, da je prav, ti pa ne drezaj vame, ti toplo priporočam.

Če te že zanima kje je moj forum, kar pa sem že napisal, vendar ti n znaš brati ker si nepismen bom še enkrat samo zate napisal :
Moj forum je v pički materini ker so mi ga ali ga je sesul nekdo, se pravi, uničil.

Zakaj sem jaz tu, naj tebe ne zanima kaj preveč.

Quote:
Tu boš oddajal normalne poste ali pa te ne bo. Toliko da sva si na jasnem, naš novi, stari, fuzbaler,  član,  Kr_eden.    


Je to grožnja ? Samo glej dripčino, da ne boš poknil, od napuha.
Pa pazi na besede, lahko se naredi, da tebe ne bo.
Pa samo pazi komu groziš, me niti ne poznaš, pa mi že groziš.

In včeraj nisem nikamor potuhnil, kot si lahko videl sem bil gori in se pogovarjal, vendar, nimam se namena pogovarjat z paglavcem.

In kdo si ti, da mene kličeš ?

Takole mislim, da si prekoračil vsako mejo dobrega okusa pogovora, kot sem ti povedal, zame si paglavac nemaren, dripac, ki si misli, da je vsemogočen, če je tukaj neki portir in predvsem, pokazal si svoj obraz, grožnje katere si mi namenil pa kažejo tvoj karakter, ker si nemočen se pa šposlužujež nekih puhlih groženj in to z človekom, ki ga ne poznaš in ki ti je izgleda trn v peti.
Pokazal si svoj kulturni dialog in se vidi, da si na nižji stopnji kot opičjaki.

Tako da vedi, zame ti ne obstajaš, vsak poskus iz tvoje strani napada zoper mene bom vzel na znanje in bom temu primerno ukrepal.

Ne praskaj se, kjer te ne srbi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 20