Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9982 times)
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Torinski prt - dokaz, da je Jezus preživel kri
Reply #15 - 20.06.2004 at 13:52:54
 
Jezus je preživel križanj ?

če verjamemo Sv pismu zdi se drugače:

Prišla je ura da se poveliča Sin človekov.
Resnično, resnično , povem vam:
če pšenično zrno ne pade v zemljo in ne umrje,
ostane samo;
če pa umrje
obrodi obilo sadu.

Janez 12,23

Jezus Kristus je predvsem dal žrtev
smrt je konec žrtve 'Sina človekova'

po križanju ko so vojaki videli da je že mrtev niso mu strli kosti pak
je eden s sulico probodel stran in takoj sta pritekli kri in voda....
Tisti ki je to videl je pričeval in njegovo pričevanje je resnično
On ve da govori resnico da bi tudi vi verovali
    -ni citat- (Janez 19,33, )

Sin človekov je umrl, Kristus pa je v enosti s Božanskim virem
Vojaki so zarad judovskih voditeljev morali preveriti dobro ali je mrtev,
grob se tudi zastražil Matej 27,64

(Ne vem kje piše da ki bo eno črko v Sv. pismu spremenil bo na vek gorel v ognju? naj nekdo napiše..hvala)
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Torinski prt - dokaz, da je Jezus preživel kri
Reply #16 - 20.06.2004 at 17:57:29
 
exorcist:
Quote:
Psalm 82, verz6:

"Jaz sem rekel: Bogovi ste, sinovi Najvišjega, vi vsi."

V evangeliju po Janezu Jezus odgovarja Judom na njihovo obtožbo, da se dela Boga: "Ali ni zapisano v vaši postavi: Jaz sem rekel: bogovi ste?"(Jn, 10,34)

To je zame še dodaten dokaz, da najdemo Boga in svoje odrešenje v lastnem jazu, in ne v zunanjem svetu.  


...'Ne kamnamo te zaradi dobrih del, ampak zaradi bogokletja, ker se ti, ki si človek, delaš Boga.'
Jezus jim je odgovoril: 'Ali ni zapisano v vaši postavi: "Jaz sem rekel: bogovi ste"?
Če je torej njim, katerim je bila namenjena božja beseda, rekel:
"Bogovi ste" - in sveto pismo se ne more ovreči - boste mar tistemu, ki ga je Oče posvetil
in poslal na svet očitali bogokletje, ker sem rekel: "Božji Sin sem"?

(Jn, 10,33)

Ja, zdi se da new age tu ima prav.... človek ima bozansko poreklo
Bi mi pa lahko razjasnil kaj meniš z 'znunanji svet'?
Ali - kako misliš najti 'odrešenje v lastnem jazu'?
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
alterego
Ex Member




Re: Torinski prt - dokaz, da je Jezus preživel kri
Reply #17 - 21.06.2004 at 13:46:20
 
indigo wrote on 20.06.2004 at 17:57:29:
exorcist:

Ja, zdi se da new age tu ima prav.... človek ima bozansko poreklo
Bi mi pa lahko razjasnil kaj meniš z 'znunanji svet'?
Ali - kako misliš najti 'odrešenje v lastnem jazu'?


To se glih sprašujem, kako najti lastno odrešenje v sebi? New-agerji verjamejo, da preko reinkarnacij, da postopoma napreduješ in se približuješ Bogu, dokler sam ne postaneš Bog. Meni se zdi, da je to skoraj nemogoče, ker smo ljudje tako zelo nepopolni, da sami v sebi najdemo razsvetljenje. Morda pa je Jezus res bil neke vrste luč v temi in nam poskušal povedati, kako to doseči, kaj treba delati, da postanemu Njemu podobni... Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Torinski prt - dokaz, da je Jezus preživel kri
Reply #18 - 22.06.2004 at 00:00:43
 
exo Smiley
New -age poveda da obstaja edino napredovanje..... jaz to nikakor ne morem verjeti...., to se polponoma upire množičnim Kristusovim besedama in opozorilima in celotnem delu z bolj namena, eden pa je res pomemben -naj bi se učili rešiti se...
Moje mnenje- je treba razvijati občutek da moremo pokusiti razumeti v globino vsakega človeka v naši bližini,
tuje in lastne negotovosti, strah,  potisnuto potrebo za ljubezni in drugo... Pot je ljubezen do človeka... Znanje psihologije, filozofije, religija meni tudi zelo pomaga. Verjamem ne ostaneš samo na teoriji, kot jaz nisem ostala... nekaj časa potem ko sem prišla v Svet pogovorov,/ izventel. izkuš. sem doživela prvič videti etersko energijsko polje.... zanimivo Wink Smiley

se upam da to ni bila svetloba ki je prinaša Lucifer ker sem pred tem imela pozitivne občutke ljubezni in miru

Jezus je resnična luč, pak tudi vsaki ki hodi v soglasjo s lastni vesti se more upati, a ne?
moje mnenje Smiley
lp
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
alterego
Ex Member




Re: Torinski prt - dokaz, da je Jezus preživel kri
Reply #19 - 22.06.2004 at 13:28:51
 
indigo wrote on 22.06.2004 at 00:00:43:
exo Smiley
New -age poveda da obstaja edino napredovanje..... jaz to nikakor ne morem verjeti...., to se polponoma upire množičnim Kristusovim besedama in opozorilima in celotnem delu z bolj namena, eden pa je res pomemben -naj bi se učili rešiti se...
Moje mnenje- je treba razvijati občutek da moremo pokusiti razumeti v globino vsakega človeka v naši bližini,
tuje in lastne negotovosti, strah,  potisnuto potrebo za ljubezni in drugo... Pot je ljubezen do človeka... Znanje psihologije, filozofije, religija meni tudi zelo pomaga. Verjamem ne ostaneš samo na teoriji, kot jaz nisem ostala... nekaj časa potem ko sem prišla v Svet pogovorov,/ izventel. izkuš. sem doživela prvič videti etersko energijsko polje.... zanimivo Wink Smiley

se upam da to ni bila svetloba ki je prinaša Lucifer ker sem pred tem imela pozitivne občutke ljubezni in miru

Jezus je resnična luč, pak tudi vsaki ki hodi v soglasjo s lastni vesti se more upati, a ne?
moje mnenje Smiley
lp


Jaz ne vem, toliko je govora o ljubezni, ljubiti svojega bližnjega. To se mi zdi včasih domala nemogoče, saj je predpogoj, da imamo sami sebe radi, ko se sprejemamo, šele takrat lahko ljubimo tudi druge; takih pa nas je zelo malo, ki se ljubimo. Skoraj nemogoče pa je ljubiti ljudi, če sami nismo bili ljubljeni, če nismo dobili določenega čustvenega kapitala, ki bi pripomogel k temu, da lahko ljubimo druge, saj če ljubezni nismo prejeli, jo tudi zelo težko dajemo - nimamo od kod jemati. Napačno pa se mi zdi, da si veliko ljudi vsiljuje prepričanje, da morajo imeti bližnje radi, da bodo potem blaženi in srečni - vraga, če se le napravljajo, če so nenaravni in nespontani, če imajo sicer zakrkjeno srce, da bi radi na silo ljubili, pa se ne zavedajo, da tega niso zmožni, tako da naredijo s takim obnašanjem sebi in drugim več škode kot koristi.

Sploh pa, zakaj bi ljubili ljudi, ki nas prizadevajo in povzročajo namerno škodo, nastavljati drugo lice je perverznost v tem primeru, oziroma čisti mazohizem, saj slej ko prej utrpiš določene duševne poškodbe, če to ponavljaš v nedogled, spreminjaš se v "mučenika", saj je v naši naravi, da se branimo. Da lahko to počnemo, kar je delal Jezus, moraš imeti ogromno ljubezni v sebi, pa še vedno ne boš tak kot On. On je bil razred zase.... Kaj naj rečem, po eni strani mi je zelo všeč Jezusovo razmišljanje in nauki, po drugi strani pa se zavedam, če skušam vse to realizirati, kar je on učil, da si potemtakem naložim preveliko breme na hrbet, pod katerim slej ko prej omagam, da bi bila to oblika nasilja nad samim saboj, saj sem le navaden smrtnik.

Tudi vest je lahko pretrda, celo sadistična, da preveč zahtevamo od sebe, da bi izpolnjevali ideale in bili perfekcionisti. Ker pa to ni mogoče, imamo lahko zategar hude občutke krivde, ki nas lahko na več načinov hromijo in onemogočajo, da bi živeli polno, saj smo prežeti s strahovi, ki so smrt za dušo. Tako da si v tem primeru sami spremenimo vest (Boga) v lastnega rablja, ki nas muči in nam je nenehno za petami, nas opozarja na vsako pomanjkljivost - v bistvu pa smo mi to sami, ker smo prestrogi do sebe.  Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Torinski prt - dokaz, da je Jezus preživel kri
Reply #20 - 22.06.2004 at 17:55:07
 
...predpogoj, da imamo sami sebe radi, ko se sprejemamo, šele takrat lahko ljubimo tudi druge...
v ljubezni imajo stopnji Roll Eyes če bi čakala naj popolno ljubim sebe zgubila bi dost časa... mogoče ni resnica da moramo imeti sami sebe radi, hmm... jaz sem kritična do sebe... morda zavest o lastni nepopolnosti, če veš kjer zdaj si, ne škodi?
saj če ljubezni nismo prejeli, jo tudi zelo težko dajemo - nimamo od kod jemati
ja, je težko pa mislim ni nemogoče...
Napačno pa se mi zdi, da si veliko ljudi vsiljuje prepričanje, da morajo imeti bližnje radi, da bodo potem blaženi in srečni - vraga, če se le napravljajo, če so nenaravni in nespontani, če imajo sicer zakrkjeno srce, da bi radi na silo ljubili, pa se ne zavedajo, da tega niso zmožni, tako da naredijo s takim obnašanjem sebi in drugim več škode kot koristi.
A kdo to poveda da je treba na silo ljubiti?
takega ne bi slišala, pak se na silo ljubiti niti ne more, ljubezen nigdar ni na silo ker to ni ljubezen Grin
nastavek sledi .. Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
alterego
Ex Member




Re: Torinski prt - dokaz, da je Jezus preživel kri
Reply #21 - 22.06.2004 at 19:11:45
 
Poznam veliko ljudi, ki hodijo skorajda vsak dan k maši, misleč, da bodo bogecu jajca iztaknili, da so boljši od dugih, ker kao "ljubijo", temu bi jaz rekel nasilna in prisiljena ljubezen ali celo sovraštvo, ker ne znajo ljubiti, ko se v nekaj silijo, čeprav njihovo srce ostaja prazno in hudobno. Do drugih ljudeh se napravljajo, kako so dobri in prijazni, "bogaboječi", v resnici pa so polni obtoževanj in jeze. To vse so samo prazne besede - poglej, kolikorat ima kristjan na ustih besedo LJUBITI, ampak kaj, če ostane le pri besedah, same izrabljene in oguljene fraze, ki se nemalokrat sprevržejo v nasprotje ljubezni, v prezir in sovraštvo.

Po moje ljudje postanejo taki, ker iščejo zadoščenje za svojo duhovno bedo, iščejo maščevanje - za nesrečnega človeka je religija lahko le strup, saj se zelo hitro sprevže v fanatizem in ekstremizem. Po moje moraš biti srečen in zadovoljen sam s sabo, šele potem lahko iščeš nadgradnjo sreče v religiji, veri, da lahko zares ljubiš, potem ti to koristi - sicer ne...

Jaz imam zelo malo zaupanja in vere v soljudi, ker celo bližnji so mi naredili več škode kot kotisti, kaj šele, da bi jih lahko ljubil, če intuitivno začutim, da mi želijo slabo - vse kaj lahko storim je le, da jih SPEJEMAM takšne kot so. Vsak gleda le na svojo rit, s tem ko zavistniško premišljuje, kako te bo potunkal ali kako drugače zlorabil, le da bo imel večji ugled od tebe in korist, da se bo lahko počutil, da nekaj je, zato rabi "manjše" od sebe. Potemtakem bi bilo nasilje zoper sebe, da spoštujem take ljudi, da jih celo ljubim, ampak jih raje ignoriram, ker vem, da takih ljudi nikoli ne bom mogel imeti rad, ker jih ne bom spremenil v njihovem egoističnem povzpetništvu.

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Torinski prt - dokaz, da je Jezus preživel kri
Reply #22 - 22.06.2004 at 23:09:19
 

---Sploh pa, zakaj bi ljubili ljudi, ki nas prizadevajo in povzročajo namerno škodo, nastavljati drugo lice je perverznost v tem primeru, oziroma čisti mazohizem, saj slej ko prej utrpiš določene duševne poškodbe, če to ponavljaš v nedogled, spreminjaš se v "mučenika", saj je v naši naravi, da se branimo.

križ, mučeništvo -  težke zadeve... ne bi zdaj na hitro komentirala,  to bom enkrat posebej obdelala

--- Da lahko to počnemo, kar je delal Jezus, moraš imeti ogromno ljubezni v sebi, pa še vedno ne boš tak kot On. On je bil razred zase.... Kaj naj rečem, po eni strani mi je zelo všeč Jezusovo razmišljanje in nauki, po drugi strani pa se zavedam, če skušam vse to realizirati, kar je on učil, da si potemtakem naložim preveliko breme na hrbet, pod katerim slej ko prej omagam, da bi bila to oblika nasilja nad samim saboj, saj sem le navaden smrtnik.

Hm .. ne vem zakaj vprašaš, že veš kaj bom odgovorila
vsaki bi lahek odgovoril: vsaki začetek je težek, in v drugim zadevam tudi ne naložimo takoj sebi preveliko breme
Pak navaden in nenevaden smrtnik naj dela kar sam hoče ker _ svoboda je zakon!_

--- Tudi vest je lahko pretrda, celo sadistična, da preveč zahtevamo od sebe, da bi izpolnjevali ideale in bili perfekcionisti.

sadistično, ideal, perfekcionizem.... to so ali izgovori,  ali ... ne vem ...
ali je pa mogoče da boš bolj iskren do sebe tudi drugih in poveš kaj res želiš Smiley  z tem boš naredil nekaj več koristnega za vse nas Smiley  spet vprašati kar ista vprašanja se ne splača preveč in morda bo dolgočasno tistim ki so ih že slišali Undecided

---  Ker pa to ni mogoče, imamo lahko zategar hude občutke krivde, ki nas lahko na več načinov hromijo in onemogočajo, da bi živeli polno, saj smo prežeti s strahovi, ki so smrt za dušo.

Naj še enkrat potrdim ni treba takoj narediti vse, počasi se pa daleč pride  (seveda samo če želiš duhovni razvoj, ali je želiš?)
Krivda - pa je pogosto legitimen, legalen občutek, ne moremo vedno zanikati to

a 'živeti polno' - tudi to je specialno vprašanje in se ne more v kratkem komentirati

Strahovi- če tu misliš na Cerkev,( bolj hierarhijo), da hierarhija spodbuja strahove, mislim da ni to tolko slabo ker
strah je tudi legitimen in normalen občutek ko smo v neznanjo in ločeni od Božanskeg. Hujše je če bi ljudje zaprli oči in rekli: 'ne bom se zavedal ničesar, ne bom slišal nikaj, bom enostavno živel kak se zgodi' , čeprav imamo različne religije, učenja in tudi stare duše se vrnijo in znova opozarjajo

--- Tako da si v tem primeru sami spremenimo vest (Boga) v lastnega rablja, ki nas muči in nam je nenehno za petami, nas opozarja na vsako pomanjkljivost - v bistvu pa smo mi to sami, ker smo prestrogi do sebe.

Ja, se strinjam, to je znana zadeva da ni nikakor dobro da smo prestrogi do sebe
Mnenja sem da vest v začetku ne morem biti v bistvu jaz sama, tuki je vedno Bog ves čas dokler se pravilen obnašam z njo.  Ja,seveda, ko zavestno in redno uničim vsaki občutk krivde ki se ukaže, ker zarad slabe vesti ne želim trpeti, čez čas se vest spremeni, bo trda, neobčutljiva in ne bo več dajala Božjih sporučila. Morem biti mirna... Božjeg glasa ne bo več... če ga ne želim...  Embarrassed
glas je mogoče tudi izkriviti,  imamo svobodo tuki delati kaj hočemo... pak ne moremo izkriviti ali uničiti karmičke zakone
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Torinski prt - dokaz, da je Jezus preživel kri
Reply #23 - 23.06.2004 at 00:16:30
 
----Poznam veliko ljudi, ki hodijo skorajda vsak dan k maši, misleč, da bodo bogecu jajca iztaknili, da so boljši od dugih, ker kao "ljubijo", temu bi jaz rekel nasilna in prisiljena ljubezen ali celo sovraštvo, ker ne znajo ljubiti, ko se v nekaj silijo, čeprav njihovo srce ostaja prazno in hudobno. Do drugih ljudeh se napravljajo, kako so dobri in prijazni, "bogaboječi", v resnici pa so polni obtoževanj in jeze. To vse so samo prazne besede - poglej, kolikorat ima kristjan na ustih besedo LJUBITI, ampak kaj, če ostane le pri besedah, same izrabljene in oguljene fraze, ki se nemalokrat sprevržejo v nasprotje ljubezni, v prezir in sovraštvo.

ja, pogosto so žal samo fraze
tisti ki ne prizadevajo povedati resnice so daleč in globoko v ..... , (in je res to odvratno)
zanima me kaj sodiš, koliko posto ima,  v tvom okolju,  dobrih, iskrenih ljudi?

----Po moje ljudje postanejo taki, ker iščejo zadoščenje za svojo duhovno bedo, iščejo maščevanje - za nesrečnega človeka je religija lahko le strup, saj se zelo hitro sprevže v fanatizem in ekstremizem. Po moje moraš biti srečen in zadovoljen sam s sabo, šele potem lahko iščeš nadgradnjo sreče v religiji, veri, da lahko zares ljubiš, potem ti to koristi - sicer ne...

Hm... človek srečen in zadovoljen sam s sabo ne iska religije... morda mu zadostuje in mu je prijatno življenje z 'lepim občutcima'  (pijača, hrana, sex, moč...)
Zadoščenje za nesrečo ni edin razlog za iskanje duhovnega, pa je najpogostejši in mislim ni napačen (uh spet ena  težka zadeva Roll Eyes )

----Jaz imam zelo malo zaupanja in vere v soljudi, ker celo bližnji so mi naredili več škode kot kotisti, kaj šele, da bi jih lahko ljubil, če intuitivno začutim, da mi želijo slabo - vse kaj lahko storim je le, da jih SPEJEMAM takšne kot so. Vsak gleda le na svojo rit, s tem ko zavistniško premišljuje, kako te bo potunkal ali kako drugače zlorabil, le da bo imel večji ugled od tebe in korist, da se bo lahko počutil, da nekaj je, zato rabi "manjše" od sebe. Potemtakem bi bilo nasilje zoper sebe, da spoštujem take ljudi, da jih celo ljubim, ampak jih raje ignoriram, ker vem, da takih ljudi nikoli ne bom mogel imeti rad, ker jih ne bom spremenil v njihovem egoističnem povzpetništvu.

Jaz tudi ignoriram take ker nimam moč sprejeti jih, pak mogoče bom v prihodnosti,  to bi bilo pa lepo... uh  Wink
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Torinski prt - dokaz, da je Jezus preživel kri
Reply #24 - 23.06.2004 at 07:39:44
 
Po bistvu, je bil Kristjan samo eden in ta je umru na križu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Torinski prt - dokaz, da je Jezus preživel kri
Reply #25 - 23.06.2004 at 10:16:33
 
_______________________________________
Volim da te diram, da te gledam, da te nerviram, da ti mozak ispiram. Volim da te mazim, pazim, razmazim, da te zarazim, ne volim da te molim, ali VOLIM DA TE VOLIM !!!  

........
Kr_eden, jaaa , ta pesem je super Smiley Grin



a ja, Exo tu je off-topic,  hm...  ne ljubim preveč otpirat novi thread... a da ti poiskaš neki že otprt Roll Eyes ?  ti veš bolje kaj ima...
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
alterego
Ex Member




Re: Torinski prt - dokaz, da je Jezus preživel kri
Reply #26 - 23.06.2004 at 12:57:46
 
Quote:
zanima me kaj sodiš, koliko posto ima,  v tvom okolju,  dobrih, iskrenih ljudi?


Verjamem da so tudi taki, čeprav redki. Posebaj v dananšnjem času je vse manj takih, ker vlada logika kapitala, ko častimo zlato tele potrošništva, ko se vse religije združujejo v eno vero in se brišejo razlike med njimi, saj vsi malikujemo in molimo k enemu Bogu, ta bog je Mamon, bog bogatenja in izkoriščanja, bog povzpetništva, bog lakomnosti in požreštnosti po dobičku, bog senzualnih oziroma čutnih užitkov, ki dela še večji prepad med revnimi in bogatimi sloji. Na račun revnih bogati postajajo še bogatejši, ki se ožijo v majhne elitne skupine, in revnejši še bolj revni, ki pa jih je vse več, da nimajo za osnovne življenjske potrebščine in za hrano. Ne verjamemo več v onostranstvo in si skušamo narediti raj na Zemlji tako, da živimo čimbolj ležerno in da "uživamo" v različnih razvadah, da se hodimo kopat v umetne luksuzne "rajske" vrtove, ki se nahajajo predvsem na območju tretjega sveta, kjer turist da za enodnevno nočitev toliko denarja, kar domačin ne zasluži v enem mesecu, ko jih izkoriščajo v njihovi bedi še dodatno s seksturizmom. Tongue

Kako naj potem verjamem v dobroto ljudi, če smo hujši kot zverine? Makaka ljubezen, še to sploh obstaja v našem svetu? Poraja se mi vprašanje, zakaj in kako naj ljubim, če me drugi sovražijo? Saj se ljudje nimamo radi, saj se pobijamo med sabo, gojimo sovraštvo drug do drugega, si zavidamo.... Kaka krona stvarstva smo, napaka stvarstva smo ljudje, uničujemo naravo, netimo vojne in prepire in se mrzimo.... Takao ljubezen naj vsak obdrži zase, ker je nočem, da me ljudje na tak način "ljubijo", saj ne znamo ljubiti, če smo morilci in navadna drhal, čeprav bi radi... Z šimpanzom imamo 99,9% identičnih genov, torej smo živali, ki pa ne znajo ljubiti. Embarrassed

Quote:
Hm... človek srečen in zadovoljen sam s sabo ne iska religije... morda mu zadostuje in mu je prijatno življenje z 'lepim občutcima'  (pijača, hrana, **x, moč...)
Zadoščenje za nesrečo ni edin razlog za iskanje duhovnega, pa je najpogostejši in mislim ni napačen


Ključ do sreče ni v seksu, moči in ne v hrani, ampak predvsem v zadovoljstvu in notranjem miru, v skormnosti, zakar pa ne rabiš skorajda nič. Poglej si recimo angleškega pevca Robija Williamsa, ki ima vse to, kar si naštela zgoraj. Pa misliš, da je srečen? Če mu vzamejo, alkohol in droge s katerimi si blaži duševne bolečine in mu služijo kot antidepresivi, da lahko živi iz dneva v dan, da sploh preživi, je isto kot da mu pokracamo dol z obraza make-up in pogledamo kaj se skriva izza maske zvezdnika, ostane le patetična in usmiljenja vredna živčna razvalina.  Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2