Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5877 times)
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

RKC - njeni pripadniki in razumevanje
28.08.2002 at 12:01:59
 
SeK wrote on 28.08.2002 at 00:02:50:
Če boš kdaj bral knjige o psihoterapiji ali šel na kakšno psihoterapijo, ti bodo hitro postavili diagnozo. Gre za čustven problem. Kar ti težko sprejmeš pri drugih, je v bistvu odsev tvojega notranjega problema. Torej sam se gabiš biti vzvišen, pomemben, pa še strah te je bolezni in smrti. Razmisil o tem. Vsekakor - premisli o tem. Pa upam, da ne bodo priletele kakšne kritike. Lahko pa se mi seveda zahvališ za moder nasvet.

Drugače pa ponavljam besede svetega očeta. Je tudi Jezus, ko so ga križali, stopil dol s križa? Pač, bolezen ki jo ima deluje samo na tresenje rok. Naredi pa vsak dan še vedno toliko, kot vsak izmed nas komaj v enem tednu. Sam se ga velikrat spomnim v molitvi. Pa k temu povabim tudi tebe in ostale.

Glej, Edi. Žal mi je da so te tako prevarali. Res je. Je pa problem tudi v tebi, saj bi lahko sam prišel do tega. Si že kdaj slišal da je Dalajlama dejal, da je on edini bog,
ali da je njegova vera edina prava. In si že kdaj slišal, da bi Cerkev nehala trditi da je Jezus edini rešenik?


Mislim da se bom na tole zadnjič odzval. Zakaj? Zato ker slepemu resnično težko nevtralno povem kakšna je Zelena barva, če je slep. Sek, ali karkoli si že v svoji resnici ob prebiranju tvojega posta, ne morem mimo dejstva, da si dejansko v svojem umu slep in ti sam zapeljan. Sem se kar nekaj časa ukvarjal z mislijo, ali ti je sploh vredno odgovorit. No ker ti je Sveto pismo blizu se bom tokrat zadnjič spoprijel s teboj in še mnogimi v vašem razumevanju.  

Kot je že sam Jezus dejal:«  »Poslušajte! Glejte, sejavec je šel sejat. In ko je sejal, je padlo nekaj (semena) poleg pota in priletele so ptice ter ga pozobale. Drugo je padlo na kamnito zemljo, kjer ni imelo veliko prsti; hitro je pognalo, ker ni imelo globoke zemlje; ko pa je vzšlo sonce, je uvenelo in, ker ni imelo korenine, je usahnilo. Drugo je padlo med trnje in trnje je zraslo in ga zadušilo, da ni obrodilo sadu. In drugo je padlo na dobro zemljo, se razraslo in razvilo ter rodilo in doneslo trideseteren in šestdeseteren in stoteren sad.« Nato je rekel: »Kdor ima ušesa za poslušanje, naj posluša.« - razlago boš našel vsekakor sam, v to ne dvomim.

Podobno zgodbo glede tebe in še mnogih ne-razumevanj ki se tukaj pink-ponkajo je podal Anthony De Mello, katerega knjige je izdala RKC oz. njen del v Dravljah. Najbrž poznaš njegove knjige Žabja molitev 1, 2, Minuta modrosti, Sadhana, Pot k miru, Zavedanje in še in še. Ker pa ti resnično slepo trdiš, da RKC ne priznava ničesar drugega razen sebe si zelo ozkogleden in res slepo zapeljan, ker izdajanje avtorja kot je De Mello nikoli nebi prišlo v poštev in to še iz strani RKC. Ob prebiranju in širokoustenju tebe predvsem mi pride na misel njegov rek:“ Ne poskušaj učiti prašiča peti, zapravljal boš čas in vznemirjal prašiča. Povej svoje in pojdi.“

Prijemi, ki se jih lotuješ s pomočjo psihiatrije in ne vem še česa, so zgolj tvoje osebne blokade in nedojemljivost marsikaterega uma tukaj, še Samsona ne razumeš dovolj.
In dragi moj brat SEK, Jezus ni bil vzvišen. V Bibliji ne najdeš sploh te besede, to ti je lahko jasno, če jo, potem imam zelo slab iskalnik. Jezus je delil SOČUTJE, LJUBEZEN, RAZUMEVANJE. Tok o tem.

Nadalje, težko bi tudi ti stopil dol s križa če bi te pribili gor. In tudi sam Jezus je imel skušnjave in svoje borbe, kar jasno pove - no ti spet dam Biblijo za dejstvo:« Okoli devete ure je Jezus z močnim glasom zaklical: »Elí, Elí, lama sabaktáni?« to je: »Moj Bog, moj Bog, zakaj si me zapustil?« Ko se nekateri izmed tam stoječih (to) slišali, so govorili: »Ta kliče Elija.« Takoj je eden izmed njih pritekel, vzel gobo, jo napolnil s kisom, nataknil na trst in mu dajal piti. Drugi pa so govorili: »Pústi, poglejmo, ali ga pride Elija rešit.« Jezus pa je spet zaklical z močnim glasom in izdihnil.

In nadalje, jasno da ne podpiram NADUTOSTI; VZVIŠENOSTI, kar se pa tiče bolezni in smrti, pa je čisto jasno da se ju otepam. Se ju ti ne? Si želiš biti bolan in umret? Dej se malo preberi kaj napišeš.

Ja moder nasvet in zahvalo dobiš. Vsekakor si mi modro dokazal svojo ozkoglednost in slepoto in TI sam mečeš zelo slabo senco na RKC in njene pripadnike.

In SEK res mi je žal da so tebe tako prevarali. Ker pa imaš sam očitno probleme, da bi sploh zaupal svoje ime in karkoli v zvezi s tvojo osebnostjo pa je dovolj jasno marsikaj.

In za konec, ne bom se več spuščal v debate s teboj ali tebi podobnimi. Ker resnično mečem seme stran. Več kot povedati ti ne morem. In eno je blebetati o Jezusu in njegovih delih, in molitvice prodajat tukaj gor, drugo pa je truditi se in stopati po njegovih besedah, mislih, dejanjih.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: RKC - njeni pripadniki in razumevanje
Reply #1 - 28.08.2002 at 12:04:17
 
Tu bi dodal še sledeče.

Lepo je da se mnenja menjajo, vendar strogo pripadati in ne pustiti drugemu da živi, ni po Jezusovem nauku.

In tukaj ne igrajo vlogo današnji voditelji Jezusovega nauka, ampak mi sami z lastnimi dejanji.

Vse ostalo so prazna besedičenja.


z razumevanjem obeh strani

Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: RKC - njeni pripadniki in razumevanje
Reply #2 - 28.08.2002 at 12:24:26
 
Nocem analizirat.
Nocem usiljevat svoje volje cloveku, ki jo ni pripravljen sprejet...

A zal se mi ob SEKovem postu nehote poraja misel:
"Ce sam ne znam, bom pa druge ucil."

Kako je ze tist o cevljih in KOPITARJU ?

PS: Edi, hote al nehote se strinjam s tabo.
PPS: Je pa to le moje skromno mnenje in ce se med vama razvije boj bom ostal le opazovalec. Pozdrav obema.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sirena
3
***
Offline

živi in pusti živeti!

Posts: 118
Koper
Gender: female
Re: RKC - njeni pripadniki in razumevanje
Reply #3 - 28.08.2002 at 12:45:46
 
8)Ediću moj, absolutno se strinjam s teboj!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: RKC - njeni pripadniki in razumevanje
Reply #4 - 28.08.2002 at 13:53:06
 
Edi, vse je zastonj, ne splača se okoli SEKa truditi. On se je že vsega naučil, mi se pa še vedno učimo...

Na to temo je de Mello zapisal tole:

Javnega grešnika so izobčili in mu prepovedali vstop v cerkev. Potožil je svojo bolečino Bogu:
"Ne pustijo me noter, Gospod, ker sem grešnik."
"Kaj se pritožuješ?" je rekel Bog. "Tudi mene ne pustijo noter." 
(Anthony de Mello)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk
Ex Member




Re: RKC - njeni pripadniki in razumevanje
Reply #5 - 28.08.2002 at 21:48:26
 
Gru Gru wrote on 28.08.2002 at 12:04:17:
Lepo je da se mnenja menjajo, vendar strogo pripadati in ne pustiti drugemu da živi, ni po Jezusovem nauku.
In tukaj ne igrajo vlogo današnji voditelji Jezusovega nauka, ampak mi sami z lastnimi dejanji.
Vse ostalo so prazna besedičenja.

z razumevanjem obeh strani

Res je, kar praviš zdaj, bom trditev podkrepila s pregovorom, ki sem/ga imela priložnost velikokrat slišat:
"Če nekomu/drugemu ne moreš nič dobrega naredit, ga pusti vsaj pri miru." (moja mama ga je velikokrat ponavljala)
JE LAŽ - ŽAL, EJ? Edi  Roll Eyes ne, je le bolj kompliciran, kot se lahko sliši;

Ampak tole je zagotovo res, veš: prepričana sem, da pride v poštev le strogo pripadanje, nekomu-sebi-drugemu-človeku-bogu: kdorkoli to že-je, ker:

to še niti ne pomeni, da drugemu ne pustiš živeti, po moje; pač pomeni samo disciplino, red, v določeni meri tudi strogost (ali to pomeni prej odgovornost do bivanja ali/ oz. življenjska nuja, ne vem in niti tega zdaj...zdaj), ker če poenostavim:
ko me nekdo vpraša, kaj me na njem moti in ko mu odgovorim, da nič, potem tudi ne pričakujem nič...
zato Edi, JE pomembno strogo pripadati in pustiti drugemu, da živi...v miru (evo spet mama)
ker jezus še ni umrl in tudi NAUK obstaja.

Sem vesela, da obstaja ta forum, ker...
"Vedno se moramo vprašati: kaj je zakrivil oče? In sin, bo sin nadaljeval njegovo pot. Kako so se v družini pogovarjali... Te zadeve je težko meriti, a so zelo pomembne. Ne vem, kako spodbuditi spravo, vem pa, da je postavljanje vprašanj zelo pomembno. In pogovori." (iz Dela, Kaj je zakrivil oče...24.8.2002, str.13)
.
ob soku in pcju
Anuk
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: RKC - njeni pripadniki in razumevanje
Reply #6 - 30.08.2002 at 18:23:57
 
Edi, kako si se razkuril, prijatelj moj! Predlagal bi malo umiritve. Nisem sledil niti te debate, ki je tebe pripeljala do tako ognjevitega izbruha, v katerem sem spoznal, kako dobro se spoznaš v krščanski literaturi. Super. Prepričan sem, da ti to ne škoduje, nasprotno, prav tako ti lahko koristi kot meni ali komu drugemu, seveda tisto, kar lahko "prebaviš". Ni vse za vsakogar, mar ne? Tudi med nami kristjani je tako, da imamo zelo različne duhovne potrebe, zelo različna gledanja, pač kot vsi ljudje. No, saj si opazil, da imava s SeK-om veliko skupnega, pa tudi veliko različnega. To je pač produkt vzgoje in osebnega zavestnega napora, ki so ga drugi vložili v nas in ki ga mi sami vlagamo sami vase. Pa mislim, da se v tem strinjava, kot se v mnogih stvareh.

Malo dolgovezim. V resnici mi ne pride ta hip nič odrešilnega na misel. Nekam težko mi je, da sta si tako močno skočila v lase prav vidva, ki vaju vendar, vsakega na svojem bregu, oba cenim. Mogoče ne bi škodilo, če bi določene stvari še malo razmislil. Jaz običajno naredim tako. Mogoče si SeK-a pa le prestrogo sodil. Jaz bi dejal, pa vseeno razmisli. Škoda, da nisem sledil, od kod je do tega prišlo, mogoče bi potem vedel povedati tudi kaj sprejemljivega za oba.

Eno mi pa vseeno ne gre po grlu. Namreč tisto, ko ugotavljaš SeK-ovo anonimnost na tem forumu. Glej, tebe poznam pod imenom Edi, njega pod imenom SeK, in to je prav vse, kar imam vajinih osebnih podatkov. Vse ostalo si gradim ob prebiranju vajinih postov. Mene to pač ne moti, da nimam nobeni eksaktnih podatkov ne o njem ne o tebi. Zakaj potem moti tebe SeK-ova anonimnost, če si vendar anonimen tudi ti. Vsaj kar zadeva mene. Če mu paše, naj bo anonimen, in če tebi paše, me to prav tako malo moti. Mislim, da sta oba prijetna človeka...

Vidim, da si podal SeK-u tudi mene. Nisem prav dojel, zakaj me SeK nebi mogel razumeti. Ali zato, ker se izražam preveč komplicirano (mogoče, toda skušam zelo paziti!), ali pa zato, ker so moje vsebine v glavnem nejasne, in tako nikogar ne morejo prav zagrabiti. Pa ni nujno, da odgovoriš, le zanima me, nič posebnega.

Pozdrav vsem,

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: RKC - njeni pripadniki in razumevanje
Reply #7 - 02.09.2002 at 23:55:44
 
Edi!

Res, moram priznati, da pri tebi zelo cenim tvoj trud in napor. Da si pretipkal vse tole od De Mella, pa še prekopiral (verjetno ne pretipkal?) iz svetega pisma.
In to v taki veliki količini.

Vse to samo za to, da bi se razčistila resnica. In vse to kljub temu, da mi niti nisi hotel odgovoriti in se niti ne strinjaš z menoj. Glej, res sem prepričan, da je to občudovanja vredno.

Najprej glede anonimnosti. Kar je meni znano (naj mi že vnaprej oprosti tisti, pri katerem to ne velja) ste tu vsi sami anonimneži. Z administratorjem (Gape?) na čelu. Ne vem zakaj zame nebi veljala ista pravila igre, pa tudi ista zasebnost.

Glede Jezusa in Dalajlame. Obstaja razlika med njima. To je vsakemu katoličanu ki vsaj malce pozna svojo vero, jasno. Zdi se mi škoda, da tega kar so vedeli naši predniki, ne poznamo dovolj. Ti pa toplo priporočam, da si vzameš kakšno dobro knjigo na temo razlik med krščanstvom in drugimi religijami.  

In Edi. Cenim tvoj trud, čeprav sva si različna, čeprav imava drugačne izkušnje. Vendar - kljub vsemu si mi brat, in to brat s katerim imava istega Očeta.

Vse dobro tako tebi, Edi, kot tudi ostalim,
SeK!

Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: RKC - njeni pripadniki in razumevanje
Reply #8 - 03.09.2002 at 10:21:53
 
Sek, in Samson.

Se vama opravičujem ker sem iz sebe izhajal, kot osebi do katere lahko prideš tako, da ji pošlješ mail, da se srečaš z njo na piknikih, oz. raznoraznih srečanjih kamor ste vabljeni vsi ki prebirate naš forum.

Je pa nepotrebno to bilo, sem imel v mislih tako anonimnost. Pa saj ni več pomembno, vsaj zame ne.

Mi gremo dalje, horuk v nove trenutke.

Ajd, lepo se mejte vsi skupi, pa naprej klofat...

Edi-son
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: RKC - njeni pripadniki in razumevanje
Reply #9 - 10.11.2002 at 11:50:13
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: RKC - njeni pripadniki in razumevanje
Reply #10 - 10.11.2002 at 23:20:59
 
Hi Gape,

Ej, tole je cist izven konteksta. Sam si se v tem topicu zadnjic oglasu, pa te zato na njemu gnjavim.

Za Andresa imam eno idejo, katero cerkvico bi morda lahko malce nastudiral v zvezi s njegovimi studijami zemeljskih energetskih variant povezanih s zidavo cerkva in ostalih zgradb.

Mislim, da smo o tem razpravljali kar na dveh topikih (sveta mesta?), pa ju jest ne najdem. Tud zarad premal b/s.

Mi lahko das naslova teh topicov, pa bom tam kaj vec napisal o tej cerkvici? Ma za nase kraje redko simboliko, pa morda to kaj pomeni.


Hvala in dijo
Jst


Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: RKC - njeni pripadniki in razumevanje
Reply #11 - 11.11.2002 at 22:28:29
 
gape wrote on 10.11.2002 at 11:50:13:


CheesyFino, očitno je gape začel študirati tudi resno literaturo. Vesel sem tega. Vsak se lahko še bolj izobrazi, pa naj bo še tako izobražen...

LP Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: RKC - njeni pripadniki in razumevanje
Reply #12 - 11.11.2002 at 22:29:50
 
8)Aja, sem pozabil poudariti, da sem Samson brez gapove ".". Bodite srečni!

Lep pozdrav
Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: RKC - njeni pripadniki in razumevanje
Reply #13 - 11.11.2002 at 22:49:14
 
a_hero wrote on 10.11.2002 at 23:20:59:
Hi Gape,

Ej, tole je cist izven konteksta. Sam si se v tem topicu zadnjic oglasu, pa te zato na njemu gnjavim.

Za Andresa imam eno idejo, katero cerkvico bi morda lahko malce nastudiral v zvezi s njegovimi studijami zemeljskih energetskih variant povezanih s zidavo cerkva in ostalih zgradb.

Mislim, da smo o tem razpravljali kar na dveh topikih (sveta mesta?), pa ju jest ne najdem. Tud zarad premal b/s.

Mi lahko das naslova teh topicov, pa bom tam kaj vec napisal o tej cerkvici? Ma za nase kraje redko simboliko, pa morda to kaj pomeni.


Hvala in dijo
Jst




Tuki je ta topic JST
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=993166...


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: RKC - njeni pripadniki in razumevanje
Reply #14 - 12.11.2002 at 00:27:45
 
Jst,

katera cerkva bi to bila? Zakaj pa to vprašanje ne bi bilo ravno tukaj na mestu?

Andres radovljiška župnija pod katero spada tudi znamenita Brezjanska cerkev je kar stara, pred časom je imela okroglih 700 let in leška cerkev ima (samostojni) ločen zvonik od zgradbe. To je redko in po svoje tudi zanimivo?

Sem bila zdaj ob obisku grobov bolj pozorna na te cerkve. Eno tako zanimivo (zame laik) lego ima Tolmin; cerkev nasproti pokopališču je precej dvignjena, z obronki hribčkov, pa vrhov pa še s tremi po moje najlepšimi rekami pri nas. (no tole pa je of topic)


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2