Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8658 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Pretirana skrb za otroka - izraz ljubezni?
Reply #15 - 10.05.2004 at 13:10:55
 
exodus wrote on 10.05.2004 at 12:10:43:
Karierna ženska, zopet ocenjuješ ljudi po status simbolih in naslovih, ne pa po tistem, kar so, gledaš fasado, ne vidiš duše, zate šteje zate le trda valuta, denar, in nič drugega, a si zategar toliko bolj duhovno osiromašena, da ne rečem, da po berglah stopicaš po tem forumu; izključno materialistični pogled na svet imaš, ker ceniš le ljudi, ki imajo vpliv in moč v družbi, to si sedaj dokazala, sicer pa o tem šišeš nonstop, kar kaže na tvojo obsedenost za željo po hlastanju po materialnih dobrinah. Žalostno, a tako pač je, ne vem, zakaj se potem družiš z nami, bogo gmajno, ker spadaš  v "višje kroge" ljudi, med VIP, kjer so sami "pomembneži", ki imajo titule in podobno. Zakaj se z mano sploh pogovarjaš, sem mislil, da ti bo to izpod časti, s takim povprečnežem?


Zakaj že ? Roll Eyes

aja zato, ker si ti tako določil  Grin

exodus wrote on 10.05.2004 at 12:10:43:
Malo za intermeco:

Pohlep po denarju, ki ga ni moč nositi, je veliko hujši kot največjo siromaštvo; kajti čim večje so želje, tem večje so potrebe.

Pazi, da ti mamon ne požre še duše, v koliko te že ni pohabil, ker ti pravkar grizlja bedro!


bom tebe na pomoč poklicala, da hudičke iz njega izženeš Grin

exodus wrote on 10.05.2004 at 12:10:43:
Sem kje koga kaj poučeval, sodil, to ne drži, kopiral sem citat zelo znanega psihologa oziroma seksologa, in nič več? Tvoj problem je, če stvari ne razumeš, ampak potem se vsaj ne spotikaj ob teh člankih, ker ta stvari težko razume površinski človek, sploh racionalist in materialist kot si ti, ki ne kaže zanimanja do psihologije. Če te ne zanimajo te stvari, pusti, ne komentiraj, ne čitaj!!!! Ignoriraj me, kot da me ni, kot da ne obstajam, če ti ni všeč kaj pišem, saj je jasno, da ne morem ugajati vsem....
Tongue Tongue


khm ... Freud je bil zlo racionalen .. pa še marsikateri psiholog Grin in ravno psiholog mora biti racionalen, da nezavedne "pojave" ozavesti - običajno pri sebi in nato pri svojih pacientih

pa tud ni mu šlo slabo v materialnem smislu (sicer pa Košičku tut ne)

exič ... madonna Grin jaz zase vsaj znam skrbet .. tebi pa mam'ca še vedno plačujejo položnice Grin Grin Grin

vse za absolutno kontrolo nad exotom Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Pretirana skrb za otroka - izraz ljubezni?
Reply #16 - 10.05.2004 at 13:28:29
 
sinjeoka wrote on 10.05.2004 at 13:10:55:
Zakaj že ? Roll Eyes

aja zato, ker si ti tako določil  Grin


bom tebe na pomoč poklicala, da hudičke iz njega izženeš Grin


khm ... Freud je bil zlo racionalen .. pa še marsikateri psiholog Grin in ravno psiholog mora biti racionalen, da nezavedne "pojave" ozavesti - običajno pri sebi in nato pri svojih pacientih

pa tud ni mu šlo slabo v materialnem smislu (sicer pa Košičku tut ne)

exič ... madonna Grin jaz zase vsaj znam skrbet .. tebi pa mam'ca še vedno plačujejo položnice Grin Grin Grin

vse za absolutno kontrolo nad exotom Grin


Hja, sedaj pa si užaljena, pa bodi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Pretirana skrb za otroka - izraz ljubezni?
Reply #17 - 10.05.2004 at 14:48:40
 
Sinjeoka, kot izgleda bi te *exo rad za štedilnik spravil.  Grin Ti se nikar ne pusti, pa bo OK. Drži se!

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pretirana skrb za otroka - izraz ljubezni?
Reply #18 - 10.05.2004 at 16:38:44
 
Valentinaa wrote on 10.05.2004 at 14:48:40:
Sinjeoka, kot izgleda bi te *exo rad za štedilnik spravil.  Grin Ti se nikar ne pusti, pa bo OK. Drži se!



čuj, pa niti ne bi bilo tako norsko, če bi imela par otrok Sinjeoka, saj ni več "rosno mlada", vsaj kuhat zna.... To pa fantje cenijo, posebaj jaz... vidiš, tukaj bi ji že dal eno piko, plus točko... Grin

Bojim se za Sinjeoko, da ne bo končala kot Cher ali Liz Taylor... Sicer bogate, a duhovno revne...  Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Pretirana skrb za otroka - izraz ljubezni?
Reply #19 - 11.05.2004 at 07:56:03
 
exorcist wrote on 10.05.2004 at 16:38:44:
čuj, pa niti ne bi bilo tako norsko, če bi imela par otrok Sinjeoka, saj ni več "rosno mlada", vsaj kuhat zna.... To pa fantje cenijo, posebaj jaz... vidiš, tukaj bi ji že dal eno piko, plus točko... Grin

Bojim se za Sinjeoko, da ne bo končala kot Cher ali Liz Taylor... Sicer bogate, a duhovno revne...  Wink





s e x o srce ...

jaz sicer znam kuhat ... toda moj življenjski cilj ni biti gospodinja in mati neodraslemu maminemu sinkotu like you ... sem raje sama in si otroka naročim "v katalogu" ... je bolj ziher da dobim v paketu samo enega dojenčka  ...

taki kot si ti boste od tod do večnosti igrali rokomet s svojim prijateljčkom (ti temu rečeš onaniranje Grin), ženska vašega življenja pa bo vaša mamica, ki z vami tut ne bo sexala ... to je zate namreč prfect life Grin

woman like your mother
who behaves like your mother
cooks like your mother
and doesn't crappity smack you

there is only one small mistake ...

she is your mother Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pretirana skrb za otroka - izraz ljubezni?
Reply #20 - 11.05.2004 at 11:13:17
 
sinjeoka wrote on 11.05.2004 at 07:56:03:
s e x o srce ...

jaz sicer znam kuhat ... toda moj življenjski cilj ni biti gospodinja in mati neodraslemu maminemu sinkotu like you ... sem raje sama in si otroka naročim "v katalogu" ... je bolj ziher da dobim v paketu samo enega dojenčka  ...

taki kot si ti boste od tod do večnosti igrali rokomet s svojim prijateljčkom (ti temu rečeš onaniranje Grin), ženska vašega življenja pa bo vaša mamica, ki z vami tut ne bo sexala ... to je zate namreč prfect life Grin

woman like your mother
who behaves like your mother
cooks like your mother
and doesn't crappity smack you

there is only one small mistake ...

she is your mother Grin


Sinejokica, laganje samemu sebi je dvojna prevara. Ti se raje poslužuješ tvojih obrambnih mehanizmov, predvsem racionalizacije, rekoč: ah, kaj bom z moškim, saj ga itak ne rabim, moški so barabe, kaj mi bodo.... To je laž v laži, vsak hrepeni po neki čustveni toplini in opori, ki jo lahko najbolje udejanji s partnerjem, da zaživi polno, da dobiva in daje ljubezen.....

Ne zanikati in tajiti dela v sebi, kot to počnejo nekatere zadrte feministke, to si samo škoduješ in krhaš svoje duševno zdravje. Nikakor ne moreš preslišati klica narave, ki te vabi in kliče, ki hrepeni po moški ljubezenski seksualnosti in čustveni toplini, to je v tvojih genih, tako si sprogramirana. Da se ne boš sama kaznovala, če se boš delala še naprej gluho s samozanikanjem, to se ti lahko grobo maščuje, predvsem v počutju; lahko npr. postaneš zadirčna, nesrečna s svojim življenjem, cinična, muhasta, tečna, ljudomrzniška, depresivna...

Nekatere od zgoraj naštetih simptomov od zgoraj se mi zdi, da so že prišli do svojega izraza pri tebi. Škoda, da nisi tu z naših krajev, bi jaz prišel, da bi te malo pobožal in potolažil, potrepljal po ramenih, tudi požgečkal, če bi ti pasalo, ti pa bi nama skuhala prijetno kosilo, kot moja mama, ha, ha,.., ah lažem, babica dobro kuha. Sedaj pa bo moral to nalogo opraviti namesto mene nekdo drug, le glej, da bo vešč v svoji stroki, kot jaz, jaz imam tahko mehke blazince na rokah, pa tako nežno božam, to znajo le redki, kaka škoda, da ne morem jaz priti. Pa ne zaklepaj več v svojo kamrico, malo se obleči izzivalno, mini krilca in tako, pa bo.... Jaz verjame v tbe, čeorav me ves čas samo pikaš in dražiš, celo posmehuješ se iz enega pametnega.....  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Pretirana skrb za otroka - izraz ljubezni?
Reply #21 - 12.05.2004 at 08:06:04
 
Lilith wrote on 09.05.2004 at 20:27:29:
Psihoanalitična razlaga fenomena hiperprotektivnih staršev je takšna, da naj bi starši skozi hiperprotektivnost varovali otroka pred svojimi lastnimi agresivnimi impulzi, naperjenimi proti otroku.

Ker se pa vedno ne morejo obvladovat, ali pa gre otrok čez "neko njihovo mejo", se občasno zgodi tut realizacija agresivnih impulzov. Iz katere ponovno sledi hiperprotektivnost, in otrok je lahko čist zmeden. To je čustvena manipulacija oz. čustvena odvisnost, in ne sledu o ljubezni. Odvisnost ni ljubezen. Taki starši sporočajo otroku, ti itak nič ne veš, dobesedno, ti nisi nič vreden in zato te moramo tepst... in mu na ta način rušijo zaupanje vase in v svojo samopodobo, kar bi mu slej kot prej še kako prav prišlo v življenju, tudi v partnerskem razmerju. Seveda otrok, ko odraste, naj ne bi več krivil staršev za vse kar se mu je zgodilo. Morebiti so starši ponovili neozaveščeni vzorec svojih staršev. Ampak zakaj moraš zmer ti naj****, zakaj še kdo kej ne razmišlja, sami egoisti... Sej je vse cool, ampak ena senca ostane.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Pretirana skrb za otroka - izraz ljubezni?
Reply #22 - 12.05.2004 at 08:08:03
 
Andres wrote on 09.05.2004 at 13:35:39:
Nakazal si nam, da je tvoja mama depresivna, oziroma je to bila.


So f****** what.

Zadnjič sem nekje zasledila, da se 23% depresije pri ženskah odpravi z obiskom pri frizerju.  Cheesy
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Pretirana skrb za otroka - izraz ljubezni?
Reply #23 - 12.05.2004 at 09:55:09
 
Mae wrote on 12.05.2004 at 08:08:03:
Zadnjič sem nekje zasledila, da se 23% depresije pri ženskah odpravi z obiskom pri frizerju.  Cheesy



po mojih izkušnjah tud nakup kake nove cotice pomaga Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pretirana skrb za otroka - izraz ljubezni?
Reply #24 - 12.05.2004 at 10:06:43
 
Mae wrote on 12.05.2004 at 08:08:03:
So f****** what.

Zadnjič sem nekje zasledila, da se 23% depresije pri ženskah odpravi z obiskom pri frizerju.  Cheesy


ah, kaj še ve ne piše v rumenem tisku.... celo procentualno dajo, bejž, bejž... depresija, vsaj klinična, se ne da tako zlahka odpraviti... Ne vejami vsega, Rose!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Pretirana skrb za otroka - izraz ljubezni?
Reply #25 - 12.05.2004 at 12:50:19
 
exodus wrote on 10.05.2004 at 12:23:21:
to pa je mogoče le takrat, ko si tudi čustveno neodvisen in suveren, da si postaviš lastne norme, kaj hočeš.


Mislim, da je bistven moment čustvena neodvisnost. Finančna neodvisnost pogosto ni dovolj, ker podzavest in čustva lahko še vedno delujejo po programu posesivnega starša.

Brez dela na sebi si pa težko predstavljam doseganje te neodvisnosti.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pretirana skrb za otroka - izraz ljubezni?
Reply #26 - 12.05.2004 at 13:52:52
 
Amstel wrote on 12.05.2004 at 12:50:19:
Mislim, da je bistven moment čustvena neodvisnost. Finančna neodvisnost pogosto ni dovolj, ker podzavest in čustva lahko še vedno delujejo po programu posesivnega starša.

Brez dela na sebi si pa težko predstavljam doseganje te neodvisnosti.


Točno tako, moraš pretrgati vezi, popkovino, saj včasih krajevna razdalja nič ne pomeni, ker to je isto, kot da bi rekel, če bi 2 zaljubljenca fizično ločil, da se potem ne bi imela več rada. Čustva ostanejo med njima, tukaj pa je izvenzavestna povezava, nevidna, ki pa je ponavadi tezje resljiva, lahko zelo patološka....
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Pretirana skrb za otroka - izraz ljubezni?
Reply #27 - 04.06.2004 at 21:12:49
 
exodus wrote on 10.05.2004 at 12:23:21:
Najbolje je, da se osamosvojiš in si pravem pomenu besede svoboden, tudi finančno, če se le da, da omejiš vpliv manipuliranja, ga povsem pretrgaš, da ti ljudje, ki se vpletajo v tvojo osebno življenje in s tem onemagočajo tvoje ljubezensko-seksualno razmerje s parterjem, kot in celo vzbujajo občutke krivde, nimajo moči, influence; to pa je mogoče le takrat, ko si tudi čustveno neodvisen in suveren, da si postaviš lastne norme, kaj hočeš.


Ja, točn tko. Posesivne mamice, čeprav to mogoče podzavestno, lahko ne/posredno povzročijo, da ljudje ostanejo samski. Nekateri moški še pri 50ih živijo samski, lepo doma, z mamo. Aint that sick? Čimprej se izborit ZASE.  Smiley In overprotectiveness ni znamenje ljubezni, posest je pojem blizu lastniškosti. Torej nič z ljubeznijo. Don't full yourself & don't feel guilty. Karkoli naredimo, se drugi posledično prilagodijo. Po istem principu, kot smo se mi lepo prilagodil njim. Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
alterego
Ex Member




Re: Pretirana skrb za otroka - izraz ljubezni?
Reply #28 - 12.06.2004 at 19:31:24
 
Materinska ljubezen je podobna zdravilu. Če jo dajemo v premajhnih količinah, ne deluje, če jo jemljemo v prevelikih količinah, škoduje. Da bodo otroci srečnejši, bolj zadovoljni in tudi bolj zdravi, je treba najti "zdravilo", ki je je ravno prav dozirano, srednjo količino materinske ljubezni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Pretirana skrb za otroka - izraz ljubezni?
Reply #29 - 14.06.2004 at 10:38:37
 

Saj smo o tem debatirali že večkrat, da ljubezni ni nikoli preveč, samo posesivnost nima zveze z ljubeznijo, pravzaprav je to izraz odsotnosti ljubezni.


Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2