Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7735 times)
Kanna
Guest




Ko sem brez volje, brez energije...
13.05.2004 at 17:04:34
 
Pozdravcek vsem! Smiley

Nekaj casa ze brskam po forumu in spremljam vase debate, pa sem prisla do zakljucka, da vas prosim za nasvet. Ravno je cas, ko ljudje veliko govorijo o t.i. spomladanski utrujenosti. Pa me zanima, kako jo premagati. Kako priti v stik s svojo energijo, da ne bom vec hodila naokoli tako brezvoljna in na nek nacin ze kar otopela.
Moje izkusnje v meditaciji so taksne, da se lahko v njej zelo sprostim, umirim in povezem z obcutkom ljubezni. Vse to so zelo lepa obcutja, toda nezna. Zdaj pa potrebujem zanos, energijo, ki me bo spravila v gibanje, ki me bo nasmejala in me ne bo vec puscala za vse ravnodusno. Poskusila sem tudi s sprehodi v naravi, toda razen miru in stanja, ko ostanem brez misli, ne dosezem nicesar. Zato bi mi zelo koristil kaksen nasvet, kaj v takih dneh narediti s sabo. Se posebej me zanima, kako v meditaciji priti do te energije. Na nek nacin gre pravzaprav za to, kako odgnati lenobnost. Menda obstajajo tudi posebne vaje v jogi, ki prebudijo in razmigajo telo, ter tako pripomorejo k boljsemu pocutju. Ne vem, a je "pozdrav soncu" primerna vaja za to?
Ce ima kdorkoli kaksen nasvet, mu bom zelo hvalezna. Sicer pa upam, da vi teh tezav nimate. Smiley
Veliko soncka in smeha vsem!

Kana   Kiss

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ko sem brez volje, brez energije...
Reply #1 - 13.05.2004 at 18:48:24
 
mogoče ti pa 'zemlje' manjka

mogoče se preveč z 'duhovnostjo' ukvarjaš

jest preprosto začnem kej delat ... nazadnje sm cel vrt sfrezu ... z lopato in grablami ...

se reče ... to da si brez volje in energije je samo tvoja percepcija ... ponavad ...

ko začneš delovat vidiš da u bistvu sploh nisi ... brez ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ko sem brez volje, brez energije...
Reply #2 - 13.05.2004 at 22:08:29
 
Bi se kr strinjala z gapetom. Daj si kako živahno muziko gor, pleši, zaženi se v hrib da boš telo čist zmatrala, preštihaj kako gredo, bodi aktivna. Smiley Sprehodi, joga in sploh meditacija, se mi zdijo čisto preveč 'medli'. Smiley


Predvsem pa, počni stvari, ki te veselijo!  Cheesy
Back to top
« Last Edit: 14.05.2004 at 07:03:17 by m »  

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Ko sem brez volje, brez energije...
Reply #3 - 13.05.2004 at 22:25:37
 
Prizemljitev?
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Ko sem brez volje, brez energije...
Reply #4 - 14.05.2004 at 15:16:35
 
Ples, tek  Smiley

Najboljše so spontane zabave. Družba res "pravih" ljudi.

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ko sem brez volje, brez energije...
Reply #5 - 14.05.2004 at 18:28:03
 
Alkohol je pri Slovencih najbolj znani antidepresiv, a najbolj škodljiv. Torej ti tega ne priporočam. Embarrassed

Probaj: druženje, šport, sprehodi v naravo, konjićki.... Ne se preveč vase zapirati ali izolirati, če le to zmoreš.

Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ko sem brez volje, brez energije...
Reply #6 - 15.05.2004 at 09:14:57
 
gape wrote on 13.05.2004 at 18:48:24:
mogoče ti pa 'zemlje' manjka


Quote:
Prizemljitev


Kanna, upam, da si opazla, da se ponavlja element ZEMLJE. Poglej si kaj vse predstavlja energijo zemlje, tako v hrani kot aktivnostih in odgovor imaš na dlani. Za začetek si pa privošči kakšno lončnico ali kakšen keramičen izdelek (element zemlje), al pa kar eno rumeno vrtnico, neki zase ... lp  Smiley


Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Kanna
Guest




Re: Ko sem brez volje, brez energije...
Reply #7 - 16.05.2004 at 17:59:47
 
Se en pozdravcek! Smiley

Najprej hvala vsem za vase nasvete  Kiss
Ja, tezko se je spravit nekaj delat, ce ti ni, a ne? Pa naj bo karkoli. Kajti gre za cas, ko ti res za nic ni. In spoznala sem, da takrat potrebujem samo cas. Smiley Ni mi bilo treba stihat in ni mi bilo treba nic drugega kot to, da sem cakala tako dolgo, da sem ugotovila, kaj hocem delat. In potem sem tocno to naredila. Sicer zame malce nenavadno, ampak ucit sem se sla Smiley Tocno! In "slucajno" sem v knjigi na prvi strani prebrala tocno to, kar me je dvignilo oz. kar mi je dalo tisto nekaj, kar sem ocitno potrebovala.
Skratka, hocem povedati to, da zdaj na te tri dni gledam kot na polnjenje baterij. Zdaj vem, da sem jih potrebovala. In pocutim se super! Smiley In naucila sem se, da naslednjic, ko me spet doleti kaksen tak dan, da preprosto pustim, da mine, morda se naslednji in se kaksen... dokler ne najdem necesar, kar bom v tistem trenutku hotela naredit. Resda je trajalo dolgo, da sem to ugotovila, ampak nic zato. Morda pa mi bo naslednjic res zadisalo stihanje ali kaj podobnega. Bom poskusila.

Uzivajte vsi skupaj  Wink

En soncek od Kane

Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: Ko sem brez volje, brez energije...
Reply #8 - 16.05.2004 at 19:41:22
 
Spat pa res ni težko. Probaj.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ko sem brez volje, brez energije...
Reply #9 - 17.05.2004 at 09:04:28
 
kanna wrote on 16.05.2004 at 17:59:47:
Kajti gre za cas, ko ti res za nic ni. In spoznala sem, da takrat potrebujem samo cas. Smiley Ni mi bilo treba stihat in ni mi bilo treba nic drugega kot to, da sem cakala tako dolgo, da sem ugotovila, kaj hocem delat. In potem sem tocno to naredila.

In naucila sem se, da naslednjic, ko me spet doleti kaksen tak dan, da preprosto pustim, da mine, morda se naslednji in se kaksen... dokler ne najdem necesar, kar bom v tistem trenutku hotela naredit. Resda je trajalo dolgo, da sem to ugotovila, ampak nic zato.




super! Cheesy



jaz sem pa eno drugo stvar dojela ta vikend, ima vsaj zame veze s to temo  Roll Eyes


pridejo trenutki, ko me v kakem odnosu kaj 'zaboli'... in takrat se potegnem nazaj, vase, zaprem v svoj stekleni stolp

takrat sem sicer mirna, ampak kot 'mrtva', brez energije

ostanem v tem prostoru, dokler me pasivnost ne začne motiti, da si zaželim spet bolj 'živeti' ... in počasi nabiram v sebi moč, da se spet odprem, in spustim ljudi do te mehke, ranljive Marjane

odnosi z drugimi ljudmi so v veliki meri tisto, kar me dela 'živo', izmenjava energije z drugimi me polni
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Kanna
Guest




Re: Ko sem brez volje, brez energije...
Reply #10 - 20.05.2004 at 22:25:02
 
Quote:
pridejo trenutki, ko me v kakem odnosu kaj 'zaboli'... in takrat se potegnem nazaj, vase, zaprem v svoj stekleni stolp

takrat sem sicer mirna, ampak kot 'mrtva', brez energije

ostanem v tem prostoru, dokler me pasivnost ne začne motiti, da si zaželim spet bolj 'živeti' ... in počasi nabiram v sebi moč, da se spet odprem, in spustim ljudi do te mehke, ranljive Marjane



Tole mi je pravzaprav zelo blizu. Takoj sem se prepoznala v tem. In ne samo to! Spomnila sem se dogodka, ki je ponazoril tocno to! Le kako sem lahko pozabila nanj?! Pa tako ocitno se zdi, ko zdaj pogledam nazaj... Zdaj mi je veliko stvari veliko bolj jasnih!
Mislim, da se ti moram zahvaliti, Marjana, da si podelila svoje spoznanje, ker sem sele skozi tvoj opis spoznala, kaj se dogaja z mano. Res hvala! Zdaj mi bo to v pomoc naslednjic, da bom se bolj pozorna na dogajanje v meni.

Sladke sanje vsem skupaj in naj vas jutro zapelje v cudovit dan!

Kana  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ko sem brez volje, brez energije...
Reply #11 - 21.05.2004 at 10:51:27
 
kanna wrote on 20.05.2004 at 22:25:02:
Tole mi je pravzaprav zelo blizu. Takoj sem se prepoznala v tem. In ne samo to! Spomnila sem se dogodka, ki je ponazoril tocno to! Le kako sem lahko pozabila nanj?! Pa tako ocitno se zdi, ko zdaj pogledam nazaj... Zdaj mi je veliko stvari veliko bolj jasnih!
Mislim, da se ti moram zahvaliti, Marjana, da si podelila svoje spoznanje, ker sem sele skozi tvoj opis spoznala, kaj se dogaja z mano. Res hvala! Zdaj mi bo to v pomoc naslednjic, da bom se bolj pozorna na dogajanje v meni.

Sladke sanje vsem skupaj in naj vas jutro zapelje v cudovit dan!

Kana  Kiss




Kana... potem se moram jaz zahvaliti tebi, ker si s to temo prišla ravno v trenutku, ko se je v meni dogajal isti proces in si mi ga pomagala ozavestiti. Wink


Tale tekst sem si že pred časom dala na srčno stran, ga delim:


Letni časi srca

Prsteno srce pozna štiri letne čase. Ko v svetu narave vlada zima, vse barve izginejo in vse je omejeno na sivo, črno ali belo. Vse, kar vidimo, tudi čudovita ter bogata barvitost narave, se povsem razredči. S pokrajine izgine trava, zmrznjena zemlja se potegne vase. Pozimi se narava umakne. Drevo izgubi vse svoje listje in odide k počitku navznoter. Ko napoči zima našega življenja, preživljamo bolečine, težave ali nemir. Takrat je pametno slediti nagonu narave in se potegniti vase. Ko v našo dušo pride zima, se ni pametno lotevati novih podvigov. Bolje se je pritajiti in se stisniti v zavetje, dokler ta pusti in izčrpajoči čas ne mine. Tako ravna narava. Zase poskrbi tako, da se potuhne v zimsko spanje. Kadar se v našem življenju pojavi velika bolečina, tudi mi potrebujemo varno zavetje v svoji lastni duši.


iz knjige Anam cara - duhovna modrost keltskega sveta
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ko sem brez volje, brez energije...
Reply #12 - 21.05.2004 at 16:19:16
 




Red Bull ti da krila  8)




uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
kanna
1
*
Offline

La vita es bella!
Posts: 1

Gender: female
Re: Ko sem brez volje, brez energije...
Reply #13 - 24.05.2004 at 10:52:33
 
Hmm...

Quote:
Izguba strasti. Morda se boste počutili popolnoma brez strasti, z malo ali brez želje, da bi naredili karkoli. To je v redu in je samo del procesa. Vzemite si ta čas, da delate 'nič'. Ne borite se sami s sabo glede tega, ker bo tudi to minilo. Podobno je 'reboot-u' računalnika. Za krajši čas se morate zapreti, da bi naložili zapleteno novo programsko opremo, oziroma v tem primeru vašo lastno Kristusovo zavest.


... a ni tole nekaj podobnega? Samo da je malo drugace povedano. Cel članek se sicer nahaja na Soncevih Pozitivkah:
http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030807125638372

Zanimivo!  Wink

Topel pozdravcek vsem!

Kana  Kiss
Back to top
 

Še ena izgubljena dušica, ki se išče Smiley
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ko sem brez volje, brez energije...
Reply #14 - 24.05.2004 at 18:58:04
 
To je že blo na svetovalnica/energija/zabc/reply#2.  Cheesy
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2