Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14973 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
al pa Re: Alkohol v družini
Reply #30 - 11.04.2004 at 21:45:14
 
Glede na to, da je tale topik namenjen svetovanju,  je čist brez veze, da se spuščamo v analiziranje vzrokov in polsedic alkoholizma. Punca jih iz svoje pozicije niti ne more ugotovit niti razrešit. Edino kar ji lahko svetujemo je to, da je to problem obeh tastarih in da pri  pri celi zadevi nima poplnoma nč zraven. Naj  se zato proba čim prej in čim bolj neboloče, brez jeze, maščevanja ali pretriranga truda, da bi pri njiju iskala razumevanje,  čustveno  od niju  distancirat čimprej tud eksitenčno al vsaj prostorsko  osamosvojit. Naj se tastara dva  uničta med sabo al pa izkopljeta kakor vesta in znata, to dejansko ni njen problem: ker ga ni povzročila niti ga ne more odpravit, tega od nje nihče nima pravice pričakovat in ji nihče ne more ničesar očitat, če ju pošlje nekam in se loti reševat sebe.

Ko sem jest to fotru naredu pa se spokal od bajte, se je zaroletov vanjo, štirinajst dni pil do daske pa grozil vsemu sosedstvu, da se bo fentov. Ker se očitno  ni,  so njegove grožnje počas zgubile na kredibilnosti in ker ga počas ni nobeden  več šmirglov, se je moral  na bolj pozitiven način začet borit za pozornost. Tud mojo, ki jo je od takrat naprej dobil le še parkrat na leto za ta velike praznike, tud če po tistem skor da ni več pil al pa vsaj s pitjem ni več poskušal nasilno zahtevat pozornosti, sočutja  in razumevanja za njegove 'probleme'. Pomoje zato,  ker si je prav s pitjem  končno nakopal resen problem: s pjačo je  spravu v prerani grob ženo, takoj za njo pa z njo od doma naterov še sina. Je dejansko  postal boljši človek, čeprav ga  jest nism več spustu do sebe. Al pa glih zato.  Je umrl pred dobre pol leta, tko da tega ne bom nikol zvedu.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Alkohol v družini
Reply #31 - 12.04.2004 at 08:48:49
 
TITUD,

hvala ti, ker si delil z nami svojo izkušnjo.

Jaz ob tem, ko "svetujem" tudi sebi "svetujem". Seveda je prav, da je center pozornosti oseba, ki izpostavi problem, ampak na podlagi osebnih izkušenj, ki nam jih predstavi (in nam jih na podlagi te izkušnje tudi drugi), se tudi mi veliko naučimo. Vedno znova se nam širi zorni kot novih spoznanj.

Otrok staršev, ki imata slab odnos (na podlagi česarkoli že) pogosto vzame vajeti v svoje roke in na vsak način želi pomagati obema, ali pa vsaj enemu od njih, žalostno je da sredi razprtij starši pozabljamo na otroke, na njihove čustvene potrebe ... pa tudi tako, da se z njimi ne pogovarjamo.

Jaz sem pri petih letih vzela vajeti v svoje roke in sem storila to, kar bi pravzaprav morala starša (eden ali drugi). Sredi prepira med očetom in mamo ... in ko je oče postavil "ultimat" ... "če ne, pa grem" ... sem totalno padla ven, šla do vhodnih vrat, jih odprla na stežaj in vpila "ja pol pa pojdi ... ja pol pa pojdi ... zgini že enkrat" .. oče, v treznem stanju, trenutek prisebnosti, je začel pokati stvari in res odšel .. samo kot sem dejala že prej, se je vračal v pijanem stanju.

Posledice moje krivde za to dejanje, še danes odkrivam, še danes kdaj pa kdaj pomislim, zakaj je vendarle moralo biti tako.

Očeta sem leto pred njegovo smrtjo šla obiskati v bolnico ... takrat, v tistem kratkem času, kot bi želel vse nadoknaditi, ... dajal mi je pozornost in vzpodbudo ... da in spravila sva se, resnično sem čutila, da mi za to ni nikoli zameril in jaz sem njemu odpustila, videla sem ga kot človeka, kot "zgolj" človeka, s svojo življensko zgodbo in stisko in ne več kot tisto vsemogočno bitje, strašno, kot sem ga dojemala v otroštvu. Šla sem seveda tudi na njegov pogreb. Kako žalovati za nekom, ki ga nisi sploh imel ... pride žalost, velika žalost, obžalovanje, da je bilo tako kot je bilo in nekje globoko v srcu neka naklonjenost in ljubezen, ki je bila zakopana pod plastmi strahu.

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Alkohol v družini
Reply #32 - 12.04.2004 at 08:53:17
 
exorcist wrote on 11.04.2004 at 19:23:27:
Vprašanje se mi pojavlja, zakaj eni rabijo alkohol, J_O_I_N_T_E in ostala mamila, da se sprostijo, pozabijo na svoje težave, se lahko bolje zabavajo, ker jim je lepše... Zakaj biti sploh pijan ali zadet, magari samo 1x na leto, na to vprašanje ne najdem pravega odgvora...


Niti ti ni potrebno iskat odgovora, išči zakaj ti sam v sebi nisi čisto zadovoljen in boš največ naredu s tem zase in tudi za druge.  Kiss


P.S. In kar naenkrat boš spoznal, in vedel vse odgovore na stara zastavljena vprašanja.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Alkohol v družini
Reply #33 - 12.04.2004 at 11:29:25
 
siaj wrote on 12.04.2004 at 08:48:49:
Posledice moje krivde za to dejanje, še danes odkrivam, še danes kdaj pa kdaj pomislim, zakaj je vendarle moralo biti tako.



Siaj, oče ni odšel zaradi tebe....

Starši nikoli ne odidejo zaradi otrok.
Odhajajo zaradi sebe...ker v partnerskem odnosu ne dobijo tistega, kar potrebujejo zase.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Alkohol v družini
Reply #34 - 12.04.2004 at 17:48:44
 
Lilith wrote on 12.04.2004 at 11:29:25:
Siaj, oče ni odšel zaradi tebe.www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/hug.gif

Starši nikoli ne odidejo zaradi otrok.
Odhajajo zaradi sebe...ker v partnerskem odnosu ne dobijo tistega, kar potrebujejo zase.


jap, hvala ti za tole Lilith ... ravno danes, ko sem napisala to, kar sem napisala, sem v vsej jasnosti to tudi DOJELA. Da v bistvu je bil to le tisti trenutek njegove prisebnosti (poštenosti do samega sebe in drugih) in je dojel in končno odšel.

srce si res, ker si mi tole povedala
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Alkohol v družini
Reply #35 - 12.04.2004 at 18:08:29
 
Saj pri sebi je res najtežje dojeti.

Velikokrat so mi stvari kristalno jasne pri drugih ljudeh...pol se pa zavem...glej, glej, saj to se pa meni tudi dogaja...in šele takrat, neko iz distance, zmorem dojeti ene stvari tudi zase.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Alkohol v družini
Reply #36 - 13.04.2004 at 16:07:46
 
Lilith wrote on 12.04.2004 at 11:29:25:
Starši nikoli ne odidejo zaradi otrok.
Odhajajo zaradi sebe...


Tud ostajajo ne zarad njih. Moja mama je zmerom govorila, da bo še tolk  potrpela, dokler s sestro ne zrasteva. Sestra se ravno zarad tega  nikakor ni mogla izkopat iz njunga z alkoholom zatrupljenga razmerja, še s svojo familjo se je vanju zapletla in tud po mamini smrti fotrovo pijačo sprejemala kot dejstvo: sicer  zlo motečo, ampak 'v paketu' z njim. Jest sem ga zavrnu v paketu in tega sestra nikol ni mogla razumet, mi je  to očitala, ker je tako dobila še mojo 'porcijo', tako da sem se moral več ali manj od vseh skupaj distnacirat. Zanimivo, da je sestrin mož zaslutu ta fatalni učinek fotrovega alkoholizma na mojo sestro, zato je svojo nišo za preusmerjanje pozornosti od  ženine fascinacije nad fotrom  nazaj nase  najdu prav v alkoholu.  Odkar fotra ni več, se je odnos med njima čist spremenu, se je mož iz občasnega  in napol tajnega priložnostnega veseljaka  spremenu v odkritega pivca iz kljubovanja, ki s pijačo izkazuje svojo avtoriteto, samostojnost in clo superiornost a'la fotr. Tko da če se otrok ne uspe distatncirat od odnosov, pogojenih za alkoholom, se mu to zna otepat celo življnenje. Tega  bi si vsaka straša  morala zavedat, tko bi alkoholu (kolikor je že prisoten) nikol ne bi smela dopustit,  da bi oblikoval njun odons do te mere, da ga njun otroc začel obravnvat kot nujen, neizbežen in neločljiv del partnereskega  odnosa. Ko to postane, tle ni več pomebno,  kdo je agresor in kdo žrtu,  ker če sta oba tastara namočena v  to alkoholno mešanico,  se mora otrok  distancirat od čustvenga vpliva obeh  tastarih v celot, ker se le na tak način lahko  distancira tud od fascinacije nad  alkoholom sploh.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Alkohol v družini
Reply #37 - 13.04.2004 at 16:09:28
 
alkohol.... droga najslabše vrste, je legalna, je poceni, družbeno sprejemljiva in še bi lahko ...

1. Katjuša, tole bo zvenelo zelo kruto ... toda nihče ne ti, ne mama, zdravnik, psihiater nimajo moči pozdraviti očeta ... v spremembo bo moral iti sam zavestno in hote

2. Obstajajo sicer načini, da se človeka "prisili" v zdravljenje, toda tega se ne da vedno. Predvsem je za tako prisilo važno, da dvignete roke od njega (prenehajt biti njegova bergla in support v krizah) ... ne glede na to kako globoko pade, če pobruha vse, zmrzuje pred hišo na smrt pijan... (toda po drugi strani tudi ne izsiljujte kriz) - krizo torej dopustite; V tem boju morate sodelovati vsi in biti predvsem dosledni ... pot navzdol je lahko hudičevo dolga.

3. Policaji ... odvisno od policijske postaje pod katero spadate... če se jim dvigne se jim dvigne .... pooblastila imajo, da nasilneža odstranijo iz družine in mu v določenih primerih (če obstaja možnost) naložijo prepoved približevanja .... toda izvajanje pooblastil je stvar njihove volje ... ŽAL

4. Kaj pa lahko storiš ... začni delat na sebi ... poišči najboljšo in najkrajšo pot v samostojnost in pojdi od doma (v skrajnem primeru)

5. V tem prehodnem času počni kaj ... tako, da si čim manj doma ... lahko si najdeš job prek študenta, študiraj v knjižnici, pojdi na sprehod; predvsem pa si poišči pomoč; AL-ANON so ti že svetovali in nasvet je dober.
Preberi si čim več o alkoholizmu, vplivu na družino...

Daleč najboljša knjiga o tem je Rugljeva Pot samouresničitve


Kaj narediti ... odgovorov na to vprašanje je toliko kot tistih, ki se s problemom spopadajo ... torej tvoja pot bo edistvena in jo boš morala najti sama ...

good luck
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Alkohol v družini
Reply #38 - 23.07.2004 at 14:36:44
 
Alkohol deluje na možgane popolnoma enako kot heroin.
Alkoholizem je bolezen(in to prenosljiva).
Jest recimo nisem alkoholik pa sem vseeno bolan ker zivim z alkoholikom. To vpliva na moje zivljenje.
Včasih negativno včasih tudi pozitivno. To sem sprejel,
ker to je vse kar lahko naredim zase.
Spoznal sem, da v alkoholiku zivita dve osebnosti:
ena je dobra po srcu in dala bi ti vse ce bi le imela,
druga pa pooseblja hudiča. Odkar to vem se pogovarjam samo s tadobro osebo. Pri tadrugi je distanca.

Ej tolko sem imel opravka v svojem zivljenju s tem problemom, in še zdej ga imam tako da se mi sploh ne da več.

Exo ti pa preberi se kaksno knjigo na temo droge in  alkohol, da boš vedel kaj sploh pišeš.
Kako lahko povezuješ opijate in jo_inte in mečeš vse v en koš. Zaradi takih bedakov kot si ti imamo takšno vlado in sistem. Res to me pa res razpizdi. Jebemti teoretike.

Lepo se imejte pa velik se smejte Wink
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
ida
Guest




Re: Alkohol v družini
Reply #39 - 23.07.2004 at 18:04:11
 
tud jest poznam ta problem... živim zraven brata, ki rešuje tko z alkoholom...on sicer živi z mamo, jest posebi, ampak v isti bajti in vsak dan se sliš špetir, nasilje je nad mamo, ona hod jokat k men... kaj naj? ne vem več... ne morem je več prepričevat naj se vključ v skupino, ker misli, da ji noben ne more pomagat, hoče da jest kej rečem... on pa za vse krivi druge, predvsem mamo... jest to ne vidm tko... jest raj hočem stran, ampak nimam za najemnino, če kdo koga pozna, ki ni tko profitno usmerjen, a bi lahko se javil?

z bratom ni komunikacije, vsaj ne konstruktivne, volje je zmerom manj, kako naj se izvlečem iz tega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Alkohol v družini
Reply #40 - 01.08.2004 at 11:14:20
 
Med branjem zgornjih vrstic so me prevevali prav mešani občutki. Po eni strani sem bil vesel zase, ker sem se tako brez problemov in hitro izključil iz svoje primarne, z alkoholom zaznamovane družine, po drugi strani sem pa tako žalosten, ker še predobro čutim, kako se počutite vsi vi, ki ste opisovali svoje težave.

Z obema staršema alkoholikoma sem živel do svojega 24. leta. Fizičnega nasilja ni bilo prav veliko, zato pa toliko več psihičnega, najhujše je bilo pa stalno vzdušje negotovosti, nesprejemanja, gneva in nemira. Tak zrak sem dihal 24 let!

Ko danes premišljujem o tem, zakaj to na meni ni pustilo usodnih posledic, saj vsa načela in pravila alkohologije zame ne veljajo, sem odgovor šele pred par leti našel v poglobljenem iskanju oziroma spoznavanju samega sebe, predvsem preko spoznavanja in odkrivanja svojih prejšnjih življenj ter vključevanju zakonov inkarnacije v svojo osebno življensko filozofijo.

Vsem tistim, ki ste pisali o sebi, nekje proti koncu pa tudi omenili to, kako je nemogoče, da bi situacijo spreminili (pomanjkanje denarja, navezanost na ostale družinske člane ipd), bi rad povedal, da se prav tu skriva bistvo problema. Če mislite, da se ne da nič storiti, hkrati pa odkrito prosite oziroma pričakujete, da bodo drugi nekaj storili za vas (dobri ljudje, inštitucije ipd), to pomeni samo eno stvar. Na ta svet ste prišli, da izkusite to, kar trenutno doživljate. To sprejemate vdano, kot da tako mora biti. Seveda si želite, da ne bi bilo več tako, toda pri tem pozabljate, da ta svet ustvarjamo mi sami. S svojo voljo. Ki pa je vsi vi žal ne uporabljate. In s tem že stoletja in tisočletja iz življenja v življenje ohranjate enak način razmišljanja in reagiranja. Če bi poznali svoja prejšnja življenja, bi videli, da ste ne glede na zunanje okoliščine vedno mislili, čutili in delali enako: niste vzeli SVOJEGA življenja v SVOJE roke. Pustili ste, da so drugi imeli moč nad vašim počutjem, vašo srečo, notranjim mirom in naravnanostjo.

Vsi mi zdaj živijo v času, ko imamo najbolj ugodne možnosti, da temu naredimo konec. Okolje in družba je danes v primerjavi s starimi časi zelo sprejemajoče in razumevajoče. V srednjem veku so ženo, ki je pobegnila pred nasilnim možem, prignali nazaj v okovih! Danes se vračajo same, oziroma sploh nočejo oditi!

Nesvoboda je tako močno zasidrana v nas, da sploh nočemo biti svobodni! Prav to pa si naša duša tako zelo želi!
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Alkohol v družini
Reply #41 - 01.08.2004 at 13:32:48
 
Quote:
tud jest poznam ta problem... živim zraven brata, ki rešuje tko z alkoholom...on sicer živi z mamo, jest posebi, ampak v isti bajti in vsak dan se sliš špetir, nasilje je nad mamo, ona hod jokat k men... kaj naj? ne vem več... ne morem je več prepričevat naj se vključ v skupino, ker misli, da ji noben ne more pomagat, hoče da jest kej rečem... on pa za vse krivi druge, predvsem mamo... jest to ne vidm tko... jest raj hočem stran, ampak nimam za najemnino, če kdo koga pozna, ki ni tko profitno usmerjen, a bi lahko se javil?

z bratom ni komunikacije, vsaj ne konstruktivne, volje je zmerom manj, kako naj se izvlečem iz tega?

mami reč naj hišo proda in kup več stanovanj ...
za vsazga enga ...
sicer si mnjogo premal napisala ...
ampak tko bi se dal ... vsaj ponavad ...
ta jebena slovenska hiša, ki je zadost velika da zdrži 2 generaciji je preklestvo ...
treba kr it ... boljš prej kt slej ...
sploh če je jeba doma
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Alkohol v družini
Reply #42 - 02.08.2004 at 18:49:45
 
Sploh ne morem verjeti, da je toliko tega. Veliko nas je, žrtev pijancev in njihovega neodogovrnega početja.

Sad

Ena žalostna zgodba za drugo. Tudi jaz bi lahko dodala svojo... Pa saj so si "podobne".  
Ni izgovora za grdo ravnanje. Čim prej je treba iti. Čim prej in čim dlje.

Vsem  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3