Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14966 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Alkohol v družini
Reply #15 - 10.04.2004 at 00:23:45
 
Ja, ali pa ta varianta, ki jo je predlagala Devi, zna tudi bit dobra... skratka, poišči strokovno pomoč.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Alkohol v družini
Reply #16 - 10.04.2004 at 11:51:26
 
ixtlan wrote on 09.04.2004 at 21:40:29:
Katjuša, pojdi na policijo. NUJNO. Tam jim boš razložila zakaj se gre in te bodo povezali z ustrezno službo, ki se s tem ukvarja. Oni bodo najbolje vedeli kaj storiti ker imajo izkušnje s takimi primeri. Verjamem, da bodo pri reševanju problema zelo odgovorni.

Sami situacije ne morete rešiti.


b5 wrote on 09.04.2004 at 22:57:07:
Pojdi na policijo ne odlašaj...

In kaj bo policija konkretnega naredila? Razen tega, da jih bo (če jih bo) usmerila, kje lahko poiščejo najbolj ustrezno strokovno pomoč? Se motim, da policija v takšnih primerih ukrepa tako, da pride, pijanega in nasilnega očeta začasno odstrani do iztreznitve in to je to? In potem? Potem se oče vrne v isto okolje, isti, kot je bil in nadaljuje z istimi dejanji… Policija je po mojem mnenju lahko le trenutna rešitev, nikakor pa ne dolgoročna.

Pa še na nekaj ne gre pozabit po moje. Katjuša sama pravi, da ni povedala vsega, iz njenega prvega posta pa je razbrati, da je oče agresiven. In kdo ve, kam in kako se bo razvila njegova agresivnost potem, ko policija pride, ga odpelje in ko se oče vrne nazaj domov?

Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Alkohol v družini
Reply #17 - 10.04.2004 at 12:42:54
 
Miška,

kot prvo, oče mora na strokovno zdravljenje.
Žena in otroci mu tega ne morejo ponuditi. Sploh ne iz situacije, kakršna je.

Kaj se zgodi, ko posreduje organ moči kot je policija?

Najbolj bistveno je, da po npr. prisilni privedbi:
- nasilna oseba zgubi občutek, da ji je vse dovoljeno
- postane očitno, da bodo dejanja imela določene posledice

Država zagotovo ima strokovne službe, ki se ukvarjajo s takimi primeri in ki poskrbijo, da osebi postane jasno, da ne ravna prav. In to lahko dojame le v treznem stanju.

Najlepše kar se lahko zgodi je, da oseba kmalu uvidi, da je družina njegov pravi prijatelj.

Najslabše kar se lahko zgodi je to, da je zmeraj slabše. Neugodno situacijo načeloma vedno prekini trauma, ki je po velikosti premosorazmerna z velikostjo nepravilnega ravnanja. Lahko je ta trauma prisilna privedba (kar je relativno dobra varianta) ali pa v nasprotnem primeru kakšne hujše posledice nasilnega ravnanja (resne poškodbe) alkoholizirane podivjane osebe, ki izgublja stik z realnostjo. Marsikateri alkoholiki se v treznem stanju sploh ne spomnijo kaj so počeli.

Najmanj kar je nujno, je to, da se gre po nasvet za to specializirane službe. Prošnje, prizadevanja, grožnje družine (v opisanem stanju) nimajo kakšne večje teže več.

Tudi del morebitne alko družbe, ki še ima dovolj dober stik z realnostjo (verjetno ne pretepajo vsi domačih) bo po traumatičnem dogodku pritisnil na osebo. Vzeli ga bodo v roke (pa še sami se bodo mal zamislili).

Seveda lahko špekuliramo v nedogled kaj vse se lahko zgodi in kaj ne - imamo verjetno vsi skupaj premalo kilometrine na tem področju, da bi lahko svetovali dovolj strokovno.

Če se pa stanje zaradi nekih dejavnikov vidno izboljša, potem pa seveda ni potrebno hoditi nikamor...

Potem je tu še problem vseh negativnih čustev, ki so ostali v energiji družine... tudi, če bo šlo na bolje, bo to daljši proces in vsak bo imel precej dela na sebi.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Alkohol v družini
Reply #18 - 10.04.2004 at 15:04:31
 
Quote:
Vsi smo že živčne razvaline zraven njega, bojim se, da bo komu naredil kaj hujšega, ne vidim rešitve... želim si, da bi umrl. Vem, daje kruto in, da za takšne želje se bo verjetno meni sami kaj zgodilo, ampak ne morem drugače.  


Tisto, kar sem izvzela iz teksta, ki ga je napisala Katjuša me je najbolj zadelo. Direkt v srce, ker vem, Katjuša, kaj to je, ker te tako dobro razumem. Vedi, da se tebi, zaradi tega ne bo nič naredilo. To kako čutiš, je čisto normalno. Te zelo občudujem, ker si to tako iskreno napisala.

Nisi "slučajno" zašla na ta forum, veš.

Glej, jaz sem doživljala kot otrok tudi pravi pekel ... vzrok alkohol, predvsem alkohol ... seveda so tu potem še drugi takšni ali drugačni vzroki zakaj oče pije in si "ne more" pomagati ... samo to je pač bil problem mojega očeta, tako kot je to problem tvojega očeta ... zakaj je potrebno toliko kalvarije? ... ker se gremo reševalce, ... obupano mu mečemo, v reko, v kateri se utaplja, rešilne pasove, enega za drugim - pa nič ne pomaga ... tako kot bi morda lahko dejala, da je bil moj oče žrtev alkohola, smo bili tudi ostali žrtev alkohola, pa ga nismo uživali ... spregledati je potrebno, da alkohol kot tak, na sebi, ni problem, ampak je to tisti, ki mu uživanje alkohola predstavlja beg (pred življenjem samim, takšnim kot je) ...
Vas vse okoli tvojega očeta je STRAH, mamo je STRAH, zato je paralizirana in se mu ne more postaviti po robu ... edino rešitev v svoji nemoči, da bi spremenila situacijo potem vidiš v tem, kako bi bilo najbolje, da ga sploh ne bi bilo. To bi bila nekako tudi taka rešitev .. no, morda še najmanj sramotna.
Moja situacija je bila taka, da sem živela z očetom "le" dve leti, pa potem na nas tudi ni pustil pri miru, se je v pijanem stanju vedno znova vračal in nas maltretiral ... ko je bil trezen seveda ga ni nikoli bilo ... tko da se ni dalo z njim rešit ničesar. Sem živela tudi v majhnem kraju, vsi so nas poznali, oče se je mnogokrat valjal ob cesti ves pijan ... totalna sramota zame - kot odraščajočega otroka ... ja in tudi jaz morda nekje globoko v sebi sem imela željo, naj vendarle izgine - ker to ni prav želja po njegovi smrti kot taki, ampak po UKINITVI tega obupnega stanja. Ta težnja se je pri meni izrazila tako, da sem kot otrok (začetek osnovne šole), ko so me v šoli spraševali po osebnih podatkih (pred celim razredom) in je prišlo tisto zame najbolj moreče vprašanje "oče" dejala, da je mrtev ali pa sem na kakšne obrazce poleg njegovega imena naredila + . Nazadnje pri vpisu na fakulteto. Samo, ni da bi se preveč spet primerjala s teboj .. ker kot rečeno, vsaka zgodba alkohola v družini je pojem zase ...
Samo to ti hočem povedati, da te razumem, da je še veliko takšnih, ki imajo takšne ali podobne izkušnje. Pomembno je, da spregovorimo, da tega ne skrivamo. Ker to ni sramota - to je del življenja in je rešljivo. Pa na koncu pride tudi odpuščanje, veš. Sedaj še ni morda čas za to pri tebi ...
Tudi to sem opazila: občutki krivde - za situacijo, za katero niti slučajno nisi odgovorna,..... zavedaj se v vsakem trenutku, da je to problem tvojih staršev, ki ga morata rešiti.
Kako, na kakšen način rešiti... debata se vrti okoli policije --- jaz imam po svojih izkušnjah tako mnenje o policiji: v otroštvu, ko so kdaj prišli (če jih je  kakšen sosed poklical ker se je mama tako vnaprej dogovorila, ker me nismo imele telefona) so bili to zame angeli v modrem.
Sama imam v osnovi izredno pozitivno mnenje o policiji in te kratkoročne rešitve so tudi ključ za dolgoročno rešitev. Mislim, da premalo zaupamo policiji, v bistvu delajo dobro delo. So pa njihove moči omejene, pa so bile v tistem času, ko smo imeli pri nas doma te probleme, še bolj omejene, sedaj niso več toliko -- precej bolj resno vzamejo te zadeve in malo več pooblastil imajo tudi, tko da se pridružujem mnenju - priporočilu ostalih: policija DA.
Pa še ena smer rešitve se nakazuje, na to smer si že stopila, ven iz sebe dati, spregovoriti, to ni nek tabu, to je vse rešljiv problem.

Želim ti, da bi iz te  situacije, v kateri si zbrala do sedaj že veliko POGUMA, VZTRAJNOSTI, MOČI in LJUBEZNI, stopala z odločnimi koraki naprej v smeri rešitve, predvsem lastne (pa tudi bratove, upam, da imata dober stik in si bosta pri tem stala ob strani),..... včasih, na žalost, pa nam ni dano, da bi rešili tudi drugih.

Lepo te pozdravljam in ti želim vse dobro.  Smiley
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Alkohol v družini
Reply #19 - 10.04.2004 at 17:01:50
 
Policija ne rešuje problemov zdravljenja alkoholizma. Lahko ukrepa v primeru nasilja v družini in ima z novim zakonom o policiji tudi večja pooblastila, nasilneža lahko celo za nekaj dni odstrani iz družine. Družinski člani imajo v tem času možnost razmisliti in morda sprejeti kakšne odločitve  o nadaljnjem življenju.

Niso vsi alkoholiki fizično nasilni, pa kljub temu je življenje z njimi prehudo za njihove družine.  Težko se je sam, brez pomoči soočiti z vsemi težavami na poti zdravljenja, zato ponovno toplo priporočam srečanje s skupino AL ANON, svojci alkoholikov. Ti imajo potrebne izkušne in so pripravljeni pomagati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Alkohol v družini
Reply #20 - 11.04.2004 at 11:26:43
 
Ixtlan, bi bilo fino, ja, če bi bile zadeve tako enostavne. Pa včasih niso, vsaj po mojem védenju ne...

Saj ne oporekam strokovnemu zdravljenju očeta, sploh ne. Je tudi po mojem mnenju obvezen del »zdravljenja celotnega problema«. Ampak se mi zdi, da je ločitev od flaše samo prvi korak, zadaj pa se skriva še polno pasti. Tudi mama je v končni fazi neke vrste soodvisnik, ker nekaj takšnega sploh dopušča, in tudi ona bi morala spremeniti kar nekaj stvari pri sebi, oz. jih začeti drugače dojemati. Nisem prepričana, ampak če se dobro spomnim, je tole soodvisnost dobro opisala tudi Sanja Rozman v Peklenski gugalnici. Popravite me, če se motim. Ampak OK - to je tisto, s čimer se je treba soočiti potem, ko je uspešen prvi del – ločitev od flaše.

Jaz sem razmišljala bolj o tem, ali je poklicati policijo res vedno tisti pravi korak, ki ga je potrebno narediti, ko se dogaja nasilje.

ixtlan wrote on 10.04.2004 at 12:42:54:
Najbolj bistveno je, da po npr. prisilni privedbi:
- nasilna oseba zgubi občutek, da ji je vse dovoljeno
- ostane očitno, da bodo dejanja imela določene posledice

Bi bilo zelo lepo, ja, če bi nasilnež to dojel. Dajva vzet črni scenarij. Alkohol in nasilje je velikokrat problem, ki ostaja v družini. Se o njem ne govori. Žena skriva, od kje ji raznorazne podplutbe, modrice in uporablja vse vrste možnih neresnic, da jih prikrije. Otroci skrivajo, ker imajo takšnega očeta, od katerega namesto ljubezni dobivajo udarce, doživljajo verbalno in neverbalno nasilje. Beri, kaj je doživljala siaj, ki tega sicer ni mogla skrivat, ker se je oče valjal ob cesti ves pijan. Bi bilo zanimivo slišat, kako bi se v okolici izrazila siaj, če bi se pijanost in nasilje dogajalo le za štirimi stenami. Bi poskušala med svojimi prijatelji to zatajiti ali bi zmogla povedati resnico – totalno sramoto zanjo kot odraščajočega otroka? In če se to dogaja samo za štirimi stenami, je to tudi nasilnežu v redu, ker tako lahko nadaljuje s to vrsto početja, na zunaj je oh in sploh v redu, za štirimi stenami pa se dogaja, kar se pač dogaja. Kaj se torej lahko zgodi po tem črnem scenariju? Namesto tega, kar si ti napisal in kar bi bilo zelo lepo, če bi se to zgodilo, gre oče po iztreznitvi v prvo gostilno, se ga napije, pride domov in prav zato, ker si je žena dovolila to, kar si je dovolila (poklicala policijo torej), postane nasilje še hujše. Kaj si je vendar dovolila, kako si sploh kaj takšnega upa, s tem ga je namreč osramotila pred celotno okolico in še in še se verjetno dogaja v takšnem primeru. In vprašanje je, če bi si takšna žena še kdaj upala poklicat policijo, oz. v tem primeru in po tem črnem scenariju bi bile posledice, da se pokliče policijo še hujše.

Ne vem, kakšen je Katjušin oče, mi je dal pa precej misliti tale Katjušin stavek:

Quote:
Grozi, da če gremo, nas bo našel in pobil.

Lahko da samo grozi, lahko da se v teh besedah skriva kaj več. Težko je vedet, kaj bi se res zgodilo… tudi, če bi šli na policijo…

Drugače pa - ja:

ixtlan wrote on 10.04.2004 at 12:42:54:
Seveda lahko špekuliramo v nedogled kaj vse se lahko zgodi in kaj ne - imamo verjetno vsi skupaj premalo kilometrine na tem področju, da bi lahko svetovali dovolj strokovno.

Se močno strinjam s tabo, svetovat tudi po mojem mnenju ne moremo, lahko pa se o tem pogovarjamo. In morda Katjuša, ki edina pozna celotno situacijo iz vseh naših besed in misli uspe izluščiti tisto, kar bi bilo najbolj primerno za njeno situacijo.

Saj teoretično nam je vsem kristalno jasno, kaj bi bilo treba narediti. Ampak kaj, ko sta teorija in praksa včasih na čisto nasprotnih polih in je teorijo in tisto, kar veš, da bi bilo treba narediti, včasih tako težko res tudi narediti… in kolikšen je ta razkorak pri Katjuši ve le ona, saj je ona edina, ki pozna celotno zgodbo in celotno situacijo…
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Alkohol v družini
Reply #21 - 11.04.2004 at 12:14:13
 
Miška, morda samo kratek komentar na to, ko praviš, da bi bilo morda še slabše, če bi ga prijavili, da bi se potem še bolj znesel...

Če tega NE STORIŠ ZARADI GROŽNJE, potem IZGUBIŠ SEBE. Obstaja kaj več kar lahko izgubiš?

Mislim pa tudi, da bi morale biti naše državne službe toliko odgovorne, da bi se lotile zadeve na pravi način in predvsem seznanile s posledicami.

Če predpostavljamo, da nasilje, znašanje, izhaja iz nemoči, strahu... torej je oseba DOVZETNA za strah in nadmoč, ki jo lahko izvaja organ moči. Valda ne bo šel pobit družine, če mu je jasno kaj ga potem čaka?

Če je pa toliko izgubil stik z realnostjo, da bi kaj takega storil, potem pa itak ni druge kot da ga nekam zaprejo in mu izbijejo alkohol iz glave.

Spet je na strani službe, da to presodi. Zadeve po mojem mnenju ne bi vzeli naizi, saj ko zadevo prevzamejo, prevzamejo tudi odgovornost.

Če pa bi spet prišlo do pretepanja, bi bila pa sankcija naslednjič hujša ane.

Mislim, da je bistvenega pomena predvsem to, da se morajo žrtve nasilja začeti BORITI ZASE.

Predstavljaj si dva planeta; na enem piše SAM USTVARJAM SVOJO REALNOST, na drugem pa SEM ŽRTEV. Za katerega se boš odločila? Valda, ni ti treba odgovort.

S tem, ko se odločiš, da boš žrtev, omogočiš izgovor temu, da se to dogaja. Sprejmeš.

Avtomatično, ko prevzameš energijo žrtve, postaneš dovzeten tudi za vse možne bolezni. AIDS je tipična taka bolezen. Koga se loteva? Narkomanov, prostitutk, ki imajo tako energijo... pa homoseksualcev, ki tudi imajo pozicijo žrtve znotraj današnje skupnosti. Pa 40% Afriške populacije ima AIDS...

Pozdravček Kiss
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Alkohol v družini
Reply #22 - 11.04.2004 at 13:05:08
 
Prav je poklicat policijo, ko si ogrožen zaradi nasilja kjerkoli, tudi v družini. Če špekuliraš, da bo zaradi prihoda policije naslednič nasilje še hujše, v resnici na ta način z nasiljem soglašaš. Nasilnežu je potrebno postaviti meje in policija je pri tem v pomoč. Pred leti so morda kje res sami policaji pokazali več razumevanja za nasilneža kot za žrtev, a so se stvari sedaj že kar spremenile na bolje. Zakonodaja jim daje več pooblastil in tudi izobražujejo se.

Če nasilnežu ne postaviš nobene meje, bo nasilje tako in tako nadaljeval in stopnjeval.

V bistvu so nasilneži na nek način slabiči (saj se spravljajo le na fizično slabše od sebe). In ko začutijo, da postajaš odločnejši in s tem močnejši (gre za notranjo moč, ki jo izžarevaš, ko se trdno odločiš postaviti se zase), da jim preko določene meje več ne dovoliš, da si celo upaš poklicati policijo in se postaviti zase, se kar zmedejo in z nasiljem prenehajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Alkohol v družini
Reply #23 - 11.04.2004 at 18:33:55
 
Samo tole bi še na povedano dejala, da nasilje ni nujno povezano z alhokolom. Poznamo takšne ali drugačne tipe alkoholikov. Nekateri zgolj ostanejo pri grožnjah, drugi jih udejanjajo. Nasilje v družinah obstaja tudi brez pitja alkohola. Vprašanje je ali je Katjušin oče nasilen tudi v "treznem" stanju.

Morda včasih, ko se odločamo za "radikalne" poteze je bistven nek naš vzgib, ki pa ga ne prepoznamo v tistem trenutku kot tveganje, ker gre za boj preživetja.

Včasih je vredno tvegati, ker če ne ... nikoli ne veš.

V Katjušinem primeru se mi zdi najpomembneje, da obvesti tudi okolico o družinskih razmerah, ker če ne poveš, ne vprašaš, si bistveno zmanjšuješ možnosti za rešitev sebe in drugih.
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Alkohol v družini
Reply #24 - 11.04.2004 at 18:47:59
 
sijaj, kaj ti smatraš za alkoholizem, da bi rekla, da je nekdo alkoholik? tisti, ki je vsak dan pijan, morda 1x v tednu, mesecu ali celo 1x samcat v letu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Alkohol v družini
Reply #25 - 11.04.2004 at 19:03:28
 
Ixtlan, saj ni treba mene prepričevati v to, saj jaz vse te stvari vem in se z vsem tem strinjam. Ampak – mene ni strah, da bo moj oče danes zvečer prišel domov spet pijan, da bo spet razbijal, da bo spet pretepal, da bo spet žalil, da bo spet poniževal,… v meni ni tega strahu… ne vem pa, kako bi se počutila, če bi to doživljala… in če bi v vse to lahko tudi verjela…

In ne vem, če pri vsem tem ne pozabljamo prav na to – na tisti strah v žrtvah... Ki je vseskozi prisoten in zaradi česar žrtve prepogostokrat ne morejo narediti tega, za kar celo one same vedo, da bi morale storiti…

Zakaj se recimo dogaja, da po dolgem spodbujanju, prepričevanju, tisočerih pogovorih žrtev spolne zlorabe zmore zbrati tisto moč, da storilca prijavi, proti njemu vloži tožbo, potem, ko pride do sodne obravnave pa – manjka glavna priča? Ona, torej? Prav zato, ker se v času od vložitve obtožbe do pričetka sodne obravnave zgodi toliko nasilja in toliko ustrahovanja žrtve s strani storilca, da žrtev žal izbere tisto zanjo edino pot, v kateri sploh vidi svoje preživetje… zanika dejanja, zanika prijavo, zavrne pričanje… in to je njena stara pot, seveda… na veliko žalost… tudi zato se tisti, ki se s tem ukvarjajo, trudijo skrajšati ta čas med vložitvijo ovadbe in prvo obravnavo na sodišču… ker nasilje in ustrahovanje postane potem še hujše…

Res pa je nekaj, na kar sem jaz morda pozabila, pa ne bi smela. V vsem sem izhajala predvsem iz tega nasilja, ki doživljajo žrtve spolnih zlorab. Le-tega bolje poznam, alkoholikov in njihovega nasilja ne ravno toliko, zato sem tudi napisala, kar sem napisala. Mi je pa današnji pogovor z meni zelo drago osebo odprl še en vidik in sicer da je nasilje alkoholikov lahko drugačno. V tem smislu, da so alkoholiki v svoji biti vedno slabiči in da se pred nasiljem ali grožnjami z druge strani raje umaknejo. Ker so itak slabiči… Če pogledam s tega vidika, potem… hmnjah, morda… čeprav sem še vedno mnenja, da je primer različen od primera in da si velja vsak primer dobro ogledati in ga dobro poznati, preden se odločiš za katerikoli korak…


Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Alkohol v družini
Reply #26 - 11.04.2004 at 19:19:38
 
exorcist wrote on 11.04.2004 at 18:47:59:
sijaj, kaj ti smatraš za alkoholizem, da bi rekla, da je nekdo alkoholik? tisti, ki je vsak dan pijan, morda 1x v tednu, mesecu ali celo 1x samcat v letu?


hja lestvice alkoholizma, kakor kdo to dojema ... nekateri, bolj radikalni, bi dejali, da je vse, kar si ti naštel alkoholizem ... sama ne mislim tako. Če se ga nekdo recimo napije le enkrat na leto, je to njegovi družini precej lažje zdržati in se to sploh ne postavlja kot problem, če seveda takrat vse povprek ljudi okoli sebe ne maltretira, potem, hja družina je lahko tudi v strahu kdaj bo to tisti dan v letu, ko se mu bo "strgalo", skratka, alkohol sam na sebi ni tako slab, slabo ga je zlorabljati. Tako nekako  Tongue... zadovoljen z odgovorom?
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Alkohol v družini
Reply #27 - 11.04.2004 at 19:23:27
 
siaj wrote on 11.04.2004 at 19:19:38:
hja lestvice alkoholizma, kakor kdo to dojema ... nekateri, bolj radikalni, bi dejali, da je vse, kar si ti naštel alkoholizem ... sama ne mislim tako. Če se ga nekdo recimo napije le enkrat na leto, je to njegovi družini precej lažje zdržati in se to sploh ne postavlja kot problem, če seveda takrat vse povprek ljudi okoli sebe ne maltretira, potem, hja družina je lahko tudi v strahu kdaj bo to tisti dan v letu, ko se mu bo "strgalo", skratka, alkohol sam na sebi ni tako slab, slabo ga je zlorabljati. Tako nekako  Tongue... zadovoljen z odgovorom?



Vprašanje se mi pojavlja, zakaj eni rabijo alkohol, J_O_I_N_T_E in ostala mamila, da se sprostijo, pozabijo na svoje težave, se lahko bolje zabavajo, ker jim je lepše... Zakaj biti sploh pijan ali zadet, magari samo 1x na leto, na to vprašanje ne najdem pravega odgvora...
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Alkohol v družini
Reply #28 - 11.04.2004 at 19:32:21
 
exorcist wrote on 11.04.2004 at 19:23:27:
Vprašanje se mi pojavlja, zakaj eni rabijo alkohol, J_O_I_N_T_E in ostala mamila, da se sprostijo, pozabijo na svoje težave, se lahko bolje zabavajo, ker jim je lepše... Zakaj biti sploh pijan ali zadet, magari samo 1x na leto, na to vprašanje ne najdem pravega odgvora...


te popolnoma razumem, ker se ti očitno znaš tudi brez tega sprostiti ... in če se znaš, pol res tega ne moreš dojeti. vprašanje seveda je na mestu. Wink
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Alkohol v družini
Reply #29 - 11.04.2004 at 19:42:24
 
siaj wrote on 11.04.2004 at 19:32:21:
te popolnoma razumem, ker se ti očitno znaš tudi brez tega sprostiti ... in če se znaš, pol res tega ne moreš dojeti. vprašanje seveda je na mestu. Wink



ne, niti ne, v bistvi sem vedno bolj ko ne zategjen, Grin ampak zato še ne vidim tehtnega razloga, da bi posegal po teh "opijatih".....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3