Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 10
(Read 25966 times)
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Kako ven iz razmerja
30.03.2004 at 21:23:02
 
Smiley Razmišljam o zaznavah subtilnega & čustvenega oklepanja, ki obremenjuje & omejuje.

Zveza & razveza.

Predpostavka teme ni: & they've lived happily ever after .... Predpostavka teme 1: so razmerja, ki se zaključijo, ki so se zaključila. Predpostavka teme 2: razmerje se prične iz romantičnega vzgiba, ljubezni. Predpostavka teme 3: druga stran te zadržuje v razmerju.

Težje je zapustiti razmerje, ko ti tega ne dovolijo, ko te ne spustijo. Z nevidnimi kovinskimi vezmi, ki jih ustvari čutno doživljanje, smo medsebojno kar nekako prikovani.  Sad

Enako, nas darila, spominčki in druga nakopičena krama energetsko vežejo na preteklost, hranijo vezi, ki preprečujejo flow in jih feng shui zato označuje z negativno energijo.

Tudi dušo, ki zapusti fizično telo, baje z navezanostjo zadržujemo na zemlji in ji ne dovolimo oditi.

Zakaj nas vezava nekaj časa ne moti, nato pa se je skušamo osvoboditi (da bi se znova navezali).  Roll Eyes

Ali želimo ven iz razmerja, ker smo se partnerja nasitili, ker je rigiden do sprememb in je za naš nemirni duh to nevzdržna situacija. Mogoče se s staranjem manj spreminjamo in je zato starostna razlika med partnerjema lahko povzročitelj netolerance pri enem ali obeh. Če bi se oba namreč preobražala z isto dinamiko, bi se toleranca gibala skladno s tem in se partnerja ne bi nasitili. Svoboda v/navkljub razmerju.

V času razmerja se lahko eden od obeh partnerjev prej preobrazi kot drugi in ga stari vzorci  pričnejo vleči nazaj & navzdol.  Angry

Koliko časa nato živiš na zgornji meji sprejemljivosti, do odločitve, do poguma. Če si v boljši fizični pripravljenosti lahko zelo dolgo, dokler se ne uničiš, dokler te ne izžamejo. Kasneje še racionaliziramo občutke: ali sem se prav odločil/a, saj me vendar ljubi?!

Ali lahko pričakujemo razumevanje druge strani ali si po defaultu v tem primeru pač ne stojimo več ob strani. Če me pri tem ne razume, se sprašujem, ali me je sploh kdaj razumel. Ali s tem tudi ti zanikaš vse kar je bilo lepo?

Ali je sploh mogoče na lep & ljubeč način sporočiti dotedanjemu partnerju, da si z njim več ne želimo sexualnega partnerstva.  Roll Eyes

Kako povzročiti razumevanje & rahljanje vezi tudi pri drugem, da bi oba vse skupaj prešla z manj bolečine.

Ali ne zapustiti razmerja & vztrajati. Ali vztrajati, če nisi polno izražen. Čas celi vse rane. Ali je to potrditev, da smo ravnali prav.  Angry

Zanima me uvid iz prve roke. Kako ste zapustili razmerje in kako čutite v zvezi z umiranjem čustev, nasičenostjo, razvezovanjem in prelavljanjem.  Smiley

....... na površje pa sili ....... nostalgija .......  Cry
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #1 - 30.03.2004 at 22:16:58
 
do odločitve za slovo ne pride dokler se ne odločiš  Roll Eyes, valda
odločiš pa se takrat, ko čutiš, da je to najboljša odločitev
kdaj/kako to veš je pa po mojem mnenju situacijsko pogojeno. čutiš tako, ko pač čutiš

mogoče čutiš že prej, odločiš se kasenje. odvisno koliko si želiš razmerje ohraniti. normalno se ne odločiš čez noč. vedno si vzameš nek čas za premislek.

en dejavnik, ki vpliva na hitrost odločitve, je lahko samospoštovanje. če veš, da ti nekaj ne koristi, je prav, da samega sebe toliko spostuješ, da tega pač ne počneš več (in ne daš prilike, da te izžame kot praviš). bistveno je, da se vedno postaviš na prve mesto. spoštuješ druge - ja, ampak najbolj moraš spoštovati sebe. ljubiš druge - ja, ampak najbolj moraš ljubiti sebe.

bistveno je tudi, da veš, da sreče ne boš našla zaradi drugega, ampak zaradi sebe. ne boš je našla zaradi sveta, ampak zaradi svojega odnosa do sveta (in odnos je edino kar lahko spremeniš, sveta ne moreš). posledično se potem razmerja ne oklepaš... tudi zato ker veš, da se bo slej ko prej našla nova prava oseba zate. nikomur ni namenjeno, da bi bil sam, če sam tega noče. pravijo, da je življenje konstantna sprememba, to da je edino kar je konstantnega. in tega se je zlo fajn zavedat in sprejet. dopustit sebi, da greš s tokom... kakršen pač že je. in paziti, da je dogajanje v skladu s tabo, s tvojim bistvom, s tvojo dušo

uvid iz prve roke? tole je približn moj trenutni pogled (čutim, da sm kr na pravi poti  8)). sicer sem se pa poslovil že na vse možne načine. vsaj mislim tko, naslednjič bo verjetn spet drugač  Grin če se pa ne bo treba poslovit, pa valda tolk bolš  Wink

pa nikol s slovesom ne zanikaš ničesar kar je blo lepo, seveda ne...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Kako ven iz razmerja
Reply #2 - 30.03.2004 at 23:47:56
 
 Smiley Smileysuper...bravo
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #3 - 31.03.2004 at 00:39:44
 
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #4 - 31.03.2004 at 12:00:38
 
Izstopiti iz razmerja je dolg proces. Začne se že takrat, ko šele razmišljaš, ali je v tej zvezi še smiselno ostati, vztrajati, ali si to sploh še želiš, kaj pravzaprav čutiš. Ko odločitev o "izstopu" iz razmerja dozori, ko želiš realizirati to odločitev s tem soočiš partnerja. Od tega, kako in koliko se je možno z njim dogovarjat, pa je odvisno, kako in koliko dolgo bo ta del tega procesa "izstopa" potekal.  

Jaz bi nekako ločila ta proces na intimno, notranje, čustveno dogajanje v človeku ter na praktične posledice razhajanja dveh ljudi (otroci, premoženje, stanovanje, skupni prijatelji). Žal pri dveh lahko prihaja do neskladja v njunem osebnostnem razvoju in čustvenem dogajanju, zato ta proces razhajanja lahko traja tudi leta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #5 - 31.03.2004 at 12:48:17
 
iz partnerskega razmerja med možem in ženo bomo itak vsi mogli enkrat izstopiti, če ne prej pa ob smrti našega ali partnerjevega fizičnega telesa

ker pa si tega ne želimo, temveč si želimo večne/trajne ljubezni bi morali začeti razmišljati kako lahko le-to dosežemo...

če smo vsaj malo iskreni kmalu vidimo, da le z lastnim trudom tega ne moremo dosečt....to nas posledično vodi do ponižnosti...in posledično začnemo raziskovati kdo smo mi, zakaj moramo trpeti nenehna rojstva in smrti in izgube partnerjev in posledično lahko tud spoznamo, da mi nismo (minljivo) materiano telo, ampak duša (princip večnosti) in da imamo svojega večnega partnerja

ta večni partner je Bog, Krishna, Absout oz. Izvorna Vrhovna Oseba

in če se malo iskreno premislimo zakaj sedaj (tukaj in zdaj) ne doživljamo te željene večne ljubezni, večnega znanja in večnega obstoja potem lahko pridemo do zaključka, da je to zaradi nas samih

in ko spoznamo da je nase materialno telo zelo omejeno oz. pogojeno, potem na podlagi ponižnosti ne težimo k izključno lastnemu iskanju rešitve (z nepoplnim mindom, in cutili) ampak vzamemo zavetje (znanje) od oseb in zapisov, ki so od Njega pooblaščeni

iz Ved izvemo kakšna je naša izvorna narava, kakšne so naše izvorne aktivnosti, zakaj trenutno ne doživljamo večnega zadovoljstva in miru, kako naj delujemo da se odrešimo zmotnih materialnih (več miljionov življenskih) koncepcij...

ljubezen do Boga je poudarjal ze Jezus Kristus, pred 500 leti pa je Sri Caitanya Mahaprabu po svoji brezvzročni milosti vsem predlagal in tudi praktično demonstriral proces predanega služenja Njemu na podlagi katerega lahko to ljubezen dosežemo že v tem življenju in sicer je to petje svetih imen in razne druge spiritualne aktivnosti, ki nas lahko očistijo in s pomočjo katerih je mogoče že v trenutnem materialnopogojenem življenju doseči  popolnost ali pa vsaj doseci boljše "pogoje" za prakticiranje Bhakti joge v naslednjem rojstvu

namreč ena od značilnosti Boga je Njegova vedno/večno spiritualna (duhovna) popolnost in večna nepogojenost, iz česar izhaja tudi neminljivost (nepogojenost) naših spiritualnih prizadevanj  


 
Hari bol
  Smiley
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kako ven iz razmerja
Reply #6 - 31.03.2004 at 13:37:32
 
mind wrote on 31.03.2004 at 12:48:17:
iz partnerskega razmerja med možem in ženo bomo itak vsi mogli enkrat izstopiti, če ne prej pa ob smrti našega ali partnerjevega fizičnega telesa

ker pa si tega ne želimo, temveč si želimo večne/trajne ljubezni bi morali začeti razmišljati kako lahko le-to dosežemo...

če smo vsaj malo iskreni kmalu vidimo, da le z lastnim trudom tega ne moremo dosečt....to nas posledično vodi do ponižnosti...in posledično začnemo raziskovati kdo smo mi, zakaj moramo trpeti nenehna rojstva in smrti in izgube partnerjev in posledično lahko tud spoznamo, da mi nismo (minljivo) materiano telo, ampak duša (princip večnosti) in da imamo svojega večnega partnerja

ta večni partner je Bog, Krishna, Absout oz. Izvorna Vrhovna Oseba

in če se malo iskreno premislimo zakaj sedaj (tukaj in zdaj) ne doživljamo te željene večne ljubezni, večnega znanja in večnega obstoja potem lahko pridemo do zaključka, da je to zaradi nas samih

in ko spoznamo da je nase materialno telo zelo omejeno oz. pogojeno, potem na podlagi ponižnosti ne težimo k izključno lastnemu iskanju rešitve (z nepoplnim mindom, in cutili) ampak vzamemo zavetje (znanje) od oseb in zapisov, ki so od Njega pooblaščeni

iz Ved izvemo kakšna je naša izvorna narava, kakšne so naše izvorne aktivnosti, zakaj trenutno ne doživljamo večnega zadovoljstva in miru, kako naj delujemo da se odrešimo zmotnih materialnih (več miljionov življenskih) koncepcij...

ljubezen do Boga je poudarjal ze Jezus Kristus, pred 500 leti pa je Sri Caitanya Mahaprabu po svoji brezvzročni milosti vsem predlagal in tudi praktično demonstriral proces predanega služenja Njemu na podlagi katerega lahko to ljubezen dosežemo že v tem življenju in sicer je to petje svetih imen in razne druge spiritualne aktivnosti, ki nas lahko očistijo in s pomočjo katerih je mogoče že v trenutnem materialnopogojenem življenju doseči  popolnost ali pa vsaj doseci boljše "pogoje" za prakticiranje Bhakti joge v naslednjem rojstvu

namreč ena od značilnosti Boga je Njegova vedno/večno spiritualna (duhovna) popolnost in večna nepogojenost, iz česar izhaja tudi neminljivost (nepogojenost) naših spiritualnih prizadevanj  


 
Hari bol
  Smiley


Ej, kaj pa če bi... tko...mal za hec...poskušal združiti minljivo pa neminljivo. Recimo, da se zavedam, da s partnerjem nisva samo materialno telo, ampak dve duši, in bi častil dušo (partnerjevo) tako da bi pel njeno ime, kar je pravzaprav isto, kot da pojem in častim njegovo ime, saj smo vsi del njega in če ljubim njo (dušo) ljubim tudi njega, pa ljubil telesni del partnerja, dokler bo pač obstajal...a ne bi s tem dosegel večno ljubezen, obenem pa bi se predajal tudi vsem čutnim užitkom telesne ljubezni.
A bi to šlo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #7 - 31.03.2004 at 13:52:57
 
en_bk wrote on 31.03.2004 at 13:37:32:
Ej, kaj pa če bi... tko...mal za hec...poskušal združiti minljivo pa neminljivo. Recimo, da se zavedam, da s partnerjem nisva samo materialno telo, ampak dve duši, in bi častil dušo (partnerjevo) tako da bi pel njeno ime, kar je pravzaprav isto, kot da pojem in častim njegovo ime, saj smo vsi del njega in če ljubim njo (dušo) ljubim tudi njega, pa ljubil telesni del partnerja, dokler bo pač obstajal...a ne bi s tem dosegel večno ljubezen, obenem pa bi se predajal tudi vsem čutnim užitkom telesne ljubezni.
A bi to šlo?

en detajl si spregledal, zarad katerga se vse zgori napisan podre v temeljih.

mi, kot individualne duse smo zares del Boga/Absoluta, ampak smo delcek ene izmed njegovih potenc/energij, ki je hkrati razlicna in eno z Bogom (substanca/energetik).

tud ce sestejes vse delcke potence skp se zmeri ne bojo substanca, ki je kategoricno razlicna, ceprav sta substanca in potenca nerazdruzljivi in v tem smislu eno. in ker smo vse individualne duse delcki potence mamo lohk vecno ljubezenski odnos med sabo le v povezavi s substanco in ne mimo nje.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #8 - 31.03.2004 at 13:54:10
 
en_bk wrote on 31.03.2004 at 13:37:32:
Ej, kaj pa če bi... tko...mal za hec...poskušal združiti minljivo pa neminljivo. Recimo, da se zavedam, da s partnerjem nisva samo materialno telo, ampak dve duši, in bi častil dušo (partnerjevo) tako da bi pel njeno ime, kar je pravzaprav isto, kot da pojem in častim njegovo ime, saj smo vsi del njega in če ljubim njo (dušo) ljubim tudi njega, pa ljubil telesni del partnerja, dokler bo pač obstajal...a ne bi s tem dosegel večno ljubezen, obenem pa bi se predajal tudi vsem čutnim užitkom telesne ljubezni.
A bi to šlo?


Partnerstvo ma zihr tud religiozne dimezije. Je vera, je (za)upanje, ljubezen, je  užitek,  je varnost in je hkrat tud uničevalna strast, jeza, sum,  bes, nejevra,  izdajstvo... Da ti skor enako  šanso, da se duhovno osvobodiš kot  pa se zaplezaš v čutno/materialno. Zmeraj moraš bit budn in pozorn, ne smeš se pustit uspavat,  niti v  božjem niti v ženinem naročju... Undecided Smiley        
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kako ven iz razmerja
Reply #9 - 31.03.2004 at 14:03:19
 
Quote:
en detajl si spregledal, zarad katerga se vse zgori napisan podre v temeljih.

mi, kot individualne duse smo zares del Boga/Absoluta, ampak smo delcek ene izmed njegovih potenc/energij, ki je hkrati razlicna in eno z Bogom (substanca/energetik).

tud ce sestejes vse delcke potence skp se zmeri ne bojo substanca, ki je kategoricno razlicna, ceprav sta substanca in potenca nerazdruzljivi in v tem smislu eno. in ker smo vse individualne duse delcki potence mamo lohk vecno ljubezenski odnos med sabo le v povezavi s substanco in ne mimo nje.

Hari bol.


ok...se prav..če je vse bog...in ljubim njegov del, pol ne ljubim boga..in pol to nima teže...če pa ne ljubim njegovega dela, ljubim pa boga..hja...pol pa lažem najbrž...ker..ne ljubit recimo sebe, svojega telesa...al pa svojega partnerja...pol tud boga ne ljubim.....al kako?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #10 - 31.03.2004 at 14:10:45
 
en_bk wrote on 31.03.2004 at 14:03:19:
ok...se prav..če je vse bog...in ljubim njegov del, pol ne ljubim boga..in pol to nima teže...če pa ne ljubim njegovega dela, ljubim pa boga..hja...pol pa lažem najbrž...ker..ne ljubit recimo sebe, svojega telesa...al pa svojega partnerja...pol tud boga ne ljubim.....al kako?

vse je Bog/Absolut... ker ce bi blo kej izven njega pol on ne bi mogu bit vec Absolut. substanca/energetik in potenca/energija sta med seboj nerazdruzljiva in v tem smislu eno, a hkrati kategoricno razlicna. tko kot sta ogenj (substanca) in toplota (potenca) eno, a hkrati razlicno.

vse z materijo pogojene individualne duse smo delcki ene izmed potenc Boga. znacilnost teh individualnih dus je ta, da imajo od Boga dano svobodno voljo, ki je nujni pogoj za katerokoli ljubezen. ce smo Bogu nenaklonjeni smo pogojeni z materijo v obliki grobega in subtilnega materialnega telesa in navezujemo "minljive" ljubezni z ostalimi pogojenimi dusami. ko govorimo o vecni ljubezni je ta mozna le med cisto "osvobojeno" individualno duso in Nadduso/Bogom/Absolutom. istocasno pa imamo lahko vecno ljubezen tudi z ostalimi individualnimi dusami v povezavi z Njim.

v praksi?

ce jaz ljubim nekoga, pol mu hocem ugodit. in ce nekdo drug hoce ugodit tistemu katerega jaz ljubim pol sem jaz s tem ciz zadovoljen. na podobn nacin mamo mi vecno ljubezen lahko le z Bogom in posledicno z vsemi ostalimi v povezavi z njim in Njegovim interesom v ospredju.

Hari bol.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kako ven iz razmerja
Reply #11 - 31.03.2004 at 14:21:36
 
Quote:
vse je Bog/Absolut... ker ce bi blo kej izven njega pol on ne bi mogu bit vec Absolut. substanca/energetik in potenca/energija sta med seboj nerazdruzljiva in v tem smislu eno, a hkrati kategoricno razlicna. tko kot sta ogenj (substanca) in toplota (potenca) eno, a hkrati razlicno.

vse z materijo pogojene individualne duse smo delcki ene izmed potenc Boga. znacilnost teh individualnih dus je ta, da imajo od Boga dano svobodno voljo, ki je nujni pogoj za katerokoli ljubezen. ce smo Bogu nenaklonjeni smo pogojeni z materijo v obliki grobega in subtilnega materialnega telesa in navezujemo "minljive" ljubezni z ostalimi pogojenimi dusami. ko govorimo o vecni ljubezni je ta mozna le med cisto "osvobojeno" individualno duso in Nadduso/Bogom/Absolutom. istocasno pa imamo lahko vecno ljubezen tudi z ostalimi individualnimi dusami v povezavi z Njim.

v praksi?

ce jaz ljubim nekoga, pol mu hocem ugodit. in ce nekdo drug hoce ugodit tistemu katerega jaz ljubim pol sem jaz s tem ciz zadovoljen. na podobn nacin mamo mi vecno ljubezen lahko le z Bogom in posledicno z vsemi ostalimi v povezavi z njim in Njegovim interesom v ospredju.

Hari bol.  


sori aryan ker ne kapiram čist tole, bom zato poskusu z eno tako bukovo vzporednico. Če kao brezpogojno ljubim...hm...reciva tebe...da si ti kao ta absolut...pol bi najbrž moral ljubiti vse kar si...ne bi smel noben tvoj del ignorirat, zanikat, zavračat, ga jemat kakorkoli drugače kot z brezpogojno ljubeznijo....ker v tem primeru moja ljubezen do tebe ne bi bila brezpogojna.
A bi šlo mogoče tako?
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #12 - 31.03.2004 at 14:22:41
 
Pa kaj ni bilo tu govora o eni čisto zemeljski, človeški temi "kako ven iz razmerja"?

Naenkrat pa spet debata o bogu, pa te stvari okrog večne ljubezni pa duša, pa to ... ???

Aja, Mind pa Aryan sta se vključla v debato  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kako ven iz razmerja
Reply #13 - 31.03.2004 at 14:36:28
 
lola wrote on 31.03.2004 at 14:22:41:
Pa kaj ni bilo tu govora o eni čisto zemeljski, človeški temi "kako ven iz razmerja"?

Naenkrat pa spet debata o bogu, pa te stvari okrog večne ljubezni pa duša, pa to ... ???

Aja, Mind pa Aryan sta se vključla v debato  Grin


Ker je tema "kako izstopiti iz razmerja?" težko opredeljiva kot lahkotni ščebet ptic v pomladnem jutru, niti kot nežno preletavanje metulja s cveta na cvet, bi lahko taka debata delovala kot zaželjen intermezzo z namenom razbitja monotonije železne sivine teže tega vprašanja.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #14 - 31.03.2004 at 14:41:31
 
ja, šele ko/če dosežemo ljubezen z Njim , lahko ljubimo tudi z vse ostale

ravno v tem je point, da ne moremo ignorirat kakšnega dela Absoluta, sploh pa ne Absolutno Osebo samo, iz katere vse izhaja

zato ljubezni z vsem in vsemi ne moremo dosečt drugače, kot preko ljubezni do Absoluta (Boga, Krisne) samega

lahko pa tud probamo oz. pogledamo kako v praksi deluje  teorija ljubezni z "vsem in vsemi" ...to pomoje najlažje storimo če se vprašamo "ali ljubim vse in vsakogar ? "


lola, aryan je že večkrat dejal, da se glede okusov ni preveč dobro prepirat/sekirat in se z njim strinjam   Kiss
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 10