Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 14
(Read 39610 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #30 - 22.03.2004 at 11:13:29
 
Quote:
Ne vem, sinjeoka, kje vidiš negativizem in mene, ki se gor obešam. Če me nekaj zmoti, ko preletavam od kogarkoli post, se včasih javim in tud povem, kaj mislim - vse to je zarad strasti do ozaveščanja. A nismo zato na forumu? Verjamem pa ti, da je zoprno, če se ti zdi, da se skoz nekaj obešam nekaj nate. All you have to do is say and I won't do it again. Poskušam pač nekako stvari naokol obrniti, pretresti in videt, kaj ostane v upanju, da bi tud drugi uvidli, kako relativno je vse. Žal mi je, da se malo težje izrazim ali sploh ne, ko me gane lepota in ljubezen. Pozitivizma in negativizma pa ne razumem pravzaprav.



Debate, predvsem tvoje, kar redno spremljam tule na forumu... in so zlo po principu...
... bom ilustrirala s tem...
na nekem splošnem žuru v diskaču, ga je fant od moje prijateljice krepko sračkal z neko dečvo... in glede na to, da sva bili prijateljici, sem se čutila dolžna, da ji povem, da ga njen dragi sračka. Meni osebno bi bilo bolj všeč, da mi prijateljica o čem takem pove, kot pa da molči... bi kasirala full zamero. Pa me je punca napadla in me obtožila ljubosumja  ???

Jebi ga... it happens

Kar se projekcije tiče, jo vidim samo v zavisti... Recimo, čist babja finta... ko se punce spravijo na kakšno bejbo z dobrimi nogami v miniju, pa je pol slišat, da je neokusno, radodajsko oblečena ... to je zame projekcija ... ama ne v smislu kot ga ti tule prodajaš, amapak v smislu wannabe = beri - jaz bi tut (ne pa jaz SEM tudi)

To je pač zlo človeško; ko/če nekdo izstopa v nečem kar ljudem zbuja zavist lahko človek naredi 2 svari:

1) se potrudi in popravi sebe ... recimo shujša in nabilda noge, da lepo paše mini gor  Grin

2) ali pa gre po liniji najmanjšega odpora in udari negativni marketing ... po domače ... zadevo skurca

le ta zadnji način je najbolj razširjen, ker od človeka terja bistveno manj napora, truda, energije ...



Negativizem, ... česar baje ne razumeš...
bom na easy povedala ... Lahko si narediš malo view your posts ...
Kadarkoli se obesiš na projekcijo in videnja svojih napak v drugih ... kritiziraš predvsem to, da vidimo napake v drugih ... nisem pa recimo zaseldila, da bi kdaj projekcijo omenila v pozitivnem smislu ... ko bi nekdo kaj pohvalil, skomplimental ....

... tko da je tole projeciranje bolj tvoje sredstvo napadanja drugih .... polagaš jim/nam besede in pripisuješ lastnosti, ki jih nimamo...

recimo... v poklicnem življenju mi grejo na kurac ljudje, ki samo gobezdajo kaj bodo naredili, ko pa je treba pokazat rezultate je pa uzela jih magla ... seveda se čudežno pojavijo, ko je treba kaj talat...
Ama ... slabi delovni rezulatati nikakor niso moja "kvaliteta" ... tko, da se tuki zihr nikamor ne projeciram
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #31 - 22.03.2004 at 12:54:27
 
Quote:
Kadarkoli se obesiš na projekcijo in videnja svojih napak v drugih ... kritiziraš predvsem to, da vidimo napake v drugih ... nisem pa recimo zaseldila, da bi kdaj projekcijo omenila v pozitivnem smislu ... ko bi nekdo kaj pohvalil, skomplimental ....


Tu ti morm priznat, da maš point. Mogoče pa je projekcija zgolj zares tista pot do naravnega stanja, kjer se nam zdijo harmonični odnosi samoumevni. Hvala za konstruktivno kritiko, le, da sem zdaj malce zmedena, a se naj tebi zahvalim, al sebi, da sem jo tako tud vzela.

Quote:
... tko da je tole projeciranje bolj tvoje sredstvo napadanja drugih .... polagaš jim/nam besede in pripisuješ lastnosti, ki jih nimamo...


Ne vem no. Tega ne bi priznala, ker se mi zares ne zdi, da koga napadam. Kvečjemu se le zaletim v tisto svojo senco na zidu, ki ko začutim, ko abosrbiram napisano. In morda prehitro reagiram. Je pa res, da je lažje, če uporabljaš prijaznost, ja, moj problem je, da se mi le-ta velikokrat zdi hipokratska, zato sem raje resnična, in mi zadošča, če se zavedam, da ne mislim nikomu kaj slabega, pač pa zares v globoki želji, da kaj sprevidimo. Za komunikacijo je potrebno veliko potrpljenja, sočutja in tud takta; slednjega sicer ne cenim najbolj Undecided, pa vendar je potreben in tako tud nekako vidim svojo življenjsko učno snov.  




Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #32 - 22.03.2004 at 13:05:05
 
Quote:
Tu ti morm priznat, da maš point. Mogoče pa je projekcija zgolj zares tista pot do naravnega stanja, kjer se nam zdijo harmonični odnosi samoumevni. Hvala za konstruktivno kritiko, le, da sem zdaj malce zmedena, a se naj tebi zahvalim, al sebi, da sem jo tako tud vzela.


Ne vem no. Tega ne bi priznala, ker se mi zares ne zdi, da koga napadam. Kvečjemu se le zaletim v tisto svojo senco na zidu, ki ko začutim, ko abosrbiram napisano. In morda prehitro reagiram. Je pa res, da je lažje, če uporabljaš prijaznost, ja, moj problem je, da se mi le-ta velikokrat zdi hipokratska, zato sem raje resnična, in mi zadošča, če se zavedam, da ne mislim nikomu kaj slabega, pač pa zares v globoki želji, da kaj sprevidimo. Za komunikacijo je potrebno veliko potrpljenja, sočutja in tud takta; slednjega sicer ne cenim najbolj Undecided, pa vendar je potreben in tako tud nekako vidim svojo življenjsko učno snov.  






Tale tvoj posting je bil pa full cute Grin Grin Grin

me je spomnil na sinjeoko nekaj let nazaj .... je bila namreč tudi sveto prepričana, da je takt=hipokrizija Grin

potem sem se naučila, da ni komuniakcija stvar takta...mogoče pa je...

v besedah, če želi človek prepričevati, ne sme biti napadalen ... ker v nasprotniku dvigne obrambne mehanizme ... in v taki situacije konstruktivne komunikacije enostavno ni


in prepričevanje ni toliko stvar takta, kot tega, da znaš zadevo povedat na način, da jo druga stran razume ...
recimo ... srednješolska matematika je bila men full suffer Grin, pa so me starši v 4 letniku poslali na maturitetni tečaj...pa je bila tista profesorica tako dober pedagog, da sem matematiko poštekala in maturo naredila brez problema ... prej pa 3 leta matranja v prazno ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #33 - 22.03.2004 at 13:19:24
 
Se sprašujem že dolgo, ali ne potrebujemo prepričevanja drugega pravzaprav za to, ker sami nismo prepričani? Ker ne vemo oz. mislimo, da vemo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #34 - 22.03.2004 at 13:26:36
 
Quote:
Se sprašujem že dolgo, ali ne potrebujemo prepričevanja drugega pravzaprav za to, ker sami nismo prepričani? Ker ne vemo oz. mislimo, da vemo.


Grin Grin Grin

jaz sem čudežnega prepričevalca matematike takrat krvavo poterebovala ...

Grin Grin Grin Grin


zvezdica, absolutnih odgovorov ni ... odgovore rabimo zato, da najdemo pravo pot, kot tudi, da vztrajamo na nej, kadar je nekam ovinkasta Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #35 - 22.03.2004 at 13:30:22
 
sinjeoka wrote on 22.03.2004 at 13:26:36:
zvezdica, absolutnih odgovorov ni ... odgovore rabimo zato, da najdemo pravo pot, kot tudi, da vztrajamo na nej, kadar je nekam ovinkasta

sinjeoka, na kateri poti si zdej trenutno ti in zakaj na njej vztrajas?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #36 - 22.03.2004 at 13:35:20
 
Quote:
sinjeoka, na kateri poti si zdej trenutno ti in zakaj na njej vztrajas?

Hari bol.


Trenutno sem nekje na Viču, v pisarni - in čakam, da ura odtikaka 8 delovnih ur...

zakaj ... baje v zakonu tko piše Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #37 - 22.03.2004 at 13:38:12
 
sinjeoka wrote on 22.03.2004 at 13:35:20:
Trenutno sem nekje na Viču, v pisarni - in čakam, da ura odtikaka 8 delovnih ur...

zakaj ... baje v zakonu tko piše Grin

pa dobr poznas zakone?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #38 - 22.03.2004 at 14:07:11
 
Quote:
pa dobr poznas zakone?



zadost dobr, da shajam z njimi Grin

aryan, a se tebi ne zdi, da včasih malo pretiravaš...da bi ti blo full lepše, če bi se malo sprostil in ugotovil, da je lajf včasih tudi lep Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #39 - 22.03.2004 at 14:20:06
 
sinjeoka wrote on 22.03.2004 at 14:07:11:
aryan, a se tebi ne zdi, da včasih malo pretiravaš...da bi ti blo full lepše, če bi se malo sprostil in ugotovil, da je lajf včasih tudi lep Grin

full lepse bi mi blo, ce/ko bi ugotovil da je lajf vcasih tud lep?

lohk mi verjames, da sem ze velikrat ugotovu/izkusu, da je lajf lahko vcasih lep, kar pomen/se izkaze, da je vcasih lahko tud mal manj-lep in od te ugotovitve mi ni blo full lepo, zato hocem in sem po eni strani tud primoran se trudit it onkraj teh dualnosti, ki me ne izpolnjujejo vec.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #40 - 22.03.2004 at 14:35:53
 
Quote:
full lepse bi mi blo, ce/ko bi ugotovil da je lajf vcasih tud lep?

lohk mi verjames, da sem ze velikrat ugotovu/izkusu, da je lajf lahko vcasih lep, kar pomen/se izkaze, da je vcasih lahko tud mal manj-lep in od te ugotovitve mi ni blo full lepo, zato hocem in sem po eni strani tud primoran se trudit it onkraj teh dualnosti, ki me ne izpolnjujejo vec.

Hari bol.



aha, potem si se odločil, da boš raje večno slabe volje in čemern, kot pa, da bi se vsaj vsake kvatre pošteno nasmejal ...

ok... it is your life Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #41 - 22.03.2004 at 14:41:26
 
sinjeoka wrote on 22.03.2004 at 14:35:53:
aha, potem si se odločil, da boš raje večno slabe volje in čemern, kot pa, da bi se vsaj vsake kvatre pošteno nasmejal...

ne, nisem se za to odlocil, niti se nisem odlocil za vsebino/kvaliteto/kvantiteto takega smeha kot mi ga ti ponujas.

za kaj sem se odlocil ti lahko povem mal vec iz teorije in mal manj iz prakse... sam sej najbrz te niti ne zanima, tko da,

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: Filanje lukenj
Reply #42 - 23.03.2004 at 09:06:09
 
titud wrote on 19.03.2004 at 11:40:16:
V moji praksi je tko: bolj ko se goreče  drugim trudiš dokazovat, da si samemu  samemu seb zadost, bolj goreče ti bodo ti skušal dokazat, da nis. Ponavad majo prov, saj zakaj bi se jim pa dokazoval, če pa jih ne rabiš.


Sem spregledal tvoj odgovor.
Jaz se drugim ne dokazujem, v bistvu se na "druge" nisem nikoli kaj dosti oziral, v življenju samo pazim, da na svoji poti drugim ljudem ne škodujem (ali pa vsaj čim manj). Pride pa kdaj obdobje, ko se moram dokazovati sebi, ampak tudi tej intervali imajo čedalje večji razmik.
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Filanje lukenj
Reply #43 - 23.03.2004 at 09:50:22
 
Quote:
...več razumevanja in sočutja, kot pa le trdoto za takšne, ki prehodno potrebujejo sočloveka. Temelj projekcije je ravno v tem, da nekaj pripišemo drugemu, sebe pa ločimo od tega. Če bi tisto sprejeli, četudi v drugem, bi bilo ok. Če pa ne, pa bo že vesolje za to poskrbelo Grin. Zakaj netoleranca, ce nekdo ne postopa tako kot bi ti?


Se strinjam. Ampak... treba je ločit med toleranco in sprejemanjem.

Mogoče ena ilustrativna zgodbica na to temo...

Je prišel mož zvečer domov, vstopil v spalnico in zalotil ženo v postelji s sosedom. Pa jima reče: "Se opravičujem ker motim - vidva kar. Joj, sem pozabil zaklenit vhodna vrata."...

Vprašanje na katerega je težko odgovoriti: "je mož najboljši zgled ali pa morda največji tepec?"

Roll Eyes
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Filanje lukenj
Reply #44 - 23.03.2004 at 10:27:51
 
Quote:
Se sprašujem že dolgo, ali ne potrebujemo prepričevanja drugega pravzaprav za to, ker sami nismo prepričani? Ker ne vemo oz. mislimo, da vemo.


Ob tisto, v kar se zatakneš, se vedno zatakneš z razlogom. Drugo  gre mim ne da bi se te vznemirl al pa se na teb razreš ne da bi na teb zapustil kakšno sled. Zatakneš se zmerom ob tist, ki ne moreš sputsit  drgač mim kot tako, da te spremeni. Ni tolk point v tem,  da ti spremiš tisto, ampak  v tem, da tisto spremeni tebe, pol se  bo spremenlo tud tisto.  S tem, da ti enga prepričuješ, naj se spremeni, se v bistvu  angažiraš za spremembo samega sebe.

V tem je  paradoks parterskih  odnosov:  zakaj se drug ob drugega ponavad najbolj intenzivno  zatakneta dva, ki drug na drugega projicirata lastne negativne vzorce oz.   zakaj se praviloma dogaja, da vsak  od partnerjev najbolj potrebuje prav tisto, kar  mu drugi ni sposoben  dat?   Odgovor:  zato ker je to tudi tisto področje, na katerem bi moral drugi narediti največje spremembe, če bi se hotel osebnostno razvijat. Dragč povedan: s tem ko odpiraš rane drugmu, razkrivaš hkrat v seb zakrite rane. In obratno: s tem ko balžiš rane drugmu hkrat zdraviš tud najpomenbješe  dele  samega sebe. Primer: za punco, ki je odrasla v familiji, ki kjer so se izogibal medsebojnih fizičnih stikov, je precej verjetno,da si bo izbrala tipa, ki je tud sam pretirano sramežljiv: njena neizpolnjena potreb iz otroštva  bo  se bo v celot pokrila  z njegooo nesposbnostjo, da bi potrebo izpolnu. Keč je v tem: le če bo tip premagal svoj strah, bo stem pomagal ne le punci, ampak bo tud samemu seb ponovno vzpostvu stik z  lastno senzualnostjo.              

Jeba je v tem, da v bistvu nezavedni proces izbire  partnerja skupaj pripelje dva, ki lahko drug drugega ponovno najbolj ranita, hkrat pa si le ista dva lahko najboljš drug drugemu pomagata ozdravit stare rane: odvisno odtega, kolk sta vsak pr seb pripravljena na osebnostno rast in spremembo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 14