Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14
(Read 39603 times)
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: Filanje lukenj
Reply #15 - 19.03.2004 at 11:41:25
 
Gru Gru wrote on 19.03.2004 at 11:21:38:
Vem, da se bova ta vikend srečala...  Grin Grin Grin

Vse je možno...
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #16 - 19.03.2004 at 12:12:49
 
Quote:
A ni to en cist šolski primer projiciranja? Glede na to, da nisi v njihovi koži, da bi vedela, kako jim je, kakšna je njihova osebna zgodovina in to. Al kaj?


1. nimam pojma kaj je to projeciranje ...

ali morda pojmuješ pod tem samoprepoznavanje sebe v drugih?
... če je odgovor na to vprašanje DA, potem te moram razočarat, v takih ljudeh ne vidim sebe

2. Čist simpel primer ... imam kolegico s katero sva bili full frendici že iz časa osnovne šole ... na začetku faksa so se najine poti nekoliko razšle, predvsem zato ker si je našla fanta ... konec faksa je nehala hodit s tipom s katerim je bila 5 let, ker je mislila, da bo takoj preskočila v novo vezo ... pa jo je novi fant zajeb* ... in tko se je znajdla sama ... pa je hitro znala poiskat stare prijatelje in se obnašat, kot da 5-ih let ni bilo

samska je bila cca 8 mesecev; na vsakem žuru, potovanju, srečanju kjer so bili prisotni moški se je s kakšnim zapela, dokler se ni eden odločil, da ostane ...

tak primerek osebe, je oseba ki ne zna živet sama ...
jaz se na žurih ne haklam, še posebej pa ne na VSAKEM
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Filanje lukenj
Reply #17 - 19.03.2004 at 12:30:07
 
Jaz sem samo en bk in za filanje lukenj nisem ravno stručko, razmišljam pa tko...po kmečko. Če naj bi luknje pomenile to, kar naj bi v sebi popravil, spremenil, odstranil, dopolnil, to lažje storim s pomočjo, kot pa brez nje. Nekaj konkretnih primerov...banalnih al pa tud ne:
-partner je moje ogledalo; če sem slabe volje, je tudi ona ali pa bo slej ko prej. Če to opazim, se lahko vprašam...in popravim /pri sebi seveda/,
-z brskanjem po sebi pridem do izvora vzorcev, ki sem jih dobil v otroštvu  in ki jako zelo zaznamujejo mojo nadaljno pot /vsaj jaz tako mislim/. Partner mi lahko odzrcali te ključne dogodke /odigra vlogo starša, če je bil ta tisti/, jaz zadevo podoživim, jo spravim iz sebe /izrazim čustva/, jo s tem odplaknem in zafilam to luknjo,
-enako velja za filanje lukenj iz partnerskega odnosa ali prejšnjih odnosov,
-s svojim zgledom mi pokaže, kako se da postopati v raznih situacijah tudi drugače. Če nisem glih totalno bukov, se zna zgodit, da počasi, čisto počasi pa  začnem razmišljat, da bi se pa dalo tudi drugače,
-če mi razlaga, kako je pa ta knjiga ali predavanje ali delavnica pa res tko fest dobra in če ponavlja zadosti dolgo, se mogoče zna zgoditi, da me zamatra firbec.

Najbrž je še kar kaj primerov, v katerih bi mi partner lahko pomagal filati luknje, pa se jih glih ne spomnim prav sedaj.

Aja..še to...res je, da vsak lahko preživi sam...ampak živeti sam baš ni glih neki ideal...je v dvoje lepše...zame...če klapa...in ta, ki razlaga na počez in pošrek, kako fino je bit sam, kolk bolj izpolnjen in srečen je, kot bi lahko bil v dvoje....če sta dva, sta dva, če pa si sam, si pa le sam.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #18 - 19.03.2004 at 12:32:53
 
sinjeoka wrote on 19.03.2004 at 12:12:49:
1. nimam pojma kaj je to projeciranje ...

ali morda pojmuješ pod tem samoprepoznavanje sebe v drugih?
... če je odgovor na to vprašanje DA, potem te moram razočarat, v takih ljudeh ne vidim sebe

2. Čist simpel primer ... imam kolegico s katero sva bili full frendici že iz časa osnovne šole ... na začetku faksa so se najine poti nekoliko razšle, predvsem zato ker si je našla fanta ... konec faksa je nehala hodit s tipom s katerim je bila 5 let, ker je mislila, da bo takoj preskočila v novo vezo ... pa jo je novi fant zajeb* ... in tko se je znajdla sama ... pa je hitro znala poiskat stare prijatelje in se obnašat, kot da 5-ih let ni bilo

samska je bila cca 8 mesecev; na vsakem žuru, potovanju, srečanju kjer so bili prisotni moški se je s kakšnim zapela, dokler se ni eden odločil, da ostane ...

tak primerek osebe, je oseba ki ne zna živet sama ...
jaz se na žurih ne haklam, še posebej pa ne na VSAKEM


Moje razumevanje projiciranja je ravno v tem, vsaj domišljam si, da je, da te potemtakem ne bi iritirali takšni kot je tvoja kolegica. Ti zmotno misliš, da tega dela ni v tebi, kot si tudi rekla. V redu..., ampak četud ga vidiš v drugih, ga ne sprejmeš, vidiš ga pa ti, in ne kdo drug. Nekdo drug, ki je morda šel skozi podobno izkušnjo, kot je ona, bi verjetno imel več razumevanja in sočutja, kot pa le trdoto za takšne, ki prehodno potrebujejo sočloveka. Temelj projekcije je ravno v tem, da nekaj pripišemo drugemu, sebe pa ločimo od tega. Če bi tisto sprejeli, četudi v drugem, bi bilo ok. Če pa ne, pa bo že vesolje za to poskrbelo Grin. Zakaj netoleranca, ce nekdo ne postopa tako kot bi ti?



Back to top
« Last Edit: 21.01.2005 at 09:30:26 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Filanje lukenj
Reply #19 - 19.03.2004 at 12:53:03
 
sinjeoka wrote on 19.03.2004 at 12:12:49:
1. nimam pojma kaj je to projeciranje ...

ali morda pojmuješ pod tem samoprepoznavanje sebe v drugih?
... če je odgovor na to vprašanje DA, potem te moram razočarat, v takih ljudeh ne vidim sebe


Projekcija naj bi blo pripisovanje lastnih temnih/potisnjenjih psihičnih vsebin  drugemu. Tko da si na drugmu pozor predvsem na tisto, kar pr seb nimaš predelenga in zato tisto lastnost obsojaš, čeprav te ravno ta njegova lastnost privlač. Lahko  seveda to lastnost na nekomu tud pripopaš  oz. jo mu pripišeš tkorekoč brez prave osnove, kar v bistvu niti ni pomebno, saj en povod je za tako projekcijo itak moral obstajat.      

Quote:
2. Čist simpel primer ... imam kolegico s katero sva bili full frendici že iz časa osnovne šole ... na začetku faksa so se najine poti nekoliko razšle, predvsem zato ker si je našla fanta ... konec faksa je nehala hodit s tipom s katerim je bila 5 let, ker je mislila, da bo takoj preskočila v novo vezo ... pa jo je novi fant zajeb* ... in tko se je znajdla sama ... pa je hitro znala poiskat stare prijatelje in se obnašat, kot da 5-ih let ni bilo

samska je bila cca 8 mesecev; na vsakem žuru, potovanju, srečanju kjer so bili prisotni moški se je s kakšnim zapela, dokler se ni eden odločil, da ostane ...

tak primerek osebe, je oseba ki ne zna živet sama ...
jaz se na žurih ne haklam, še posebej pa ne na VSAKEM


Po moje pr punci spoh ne gre tolk za nesposbnost samostojnega življenja oz.  odvisnost od odnsov kolkr za to, da je pomebnost sexualnega odnosa v dolgotrajni partnerski zvezi pač zrealtivizirala. Jest ne vidm nč nenormalnega v tem, da je  iskalna novga stalnega partnerja pač na podlagi prejšnjih izkušenj.  V tem, da se z vzdržnostjo ali izbirčnostjo utrjuješ v umetosti samskega in s tem kao neodvisnega  življenja res ne  vidm kakšno posebno prednost ali boljšo  metodo za osebnostno rast.  

Po moje je  partnerstvo na slabem glasu zarad povezovanja z odvisnostjo od odnosov kot ga je opisovala sanja rozman (več o  tem smo tle dsikutiral http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=spolnost;action=display;num=10514... )  in  dejansko je problem, a va bistvu nč večji  kot je problem fobije pred odnosi sploh, ki jo povzroča prav strah pred odvisnostjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Filanje lukenj
Reply #20 - 19.03.2004 at 13:09:32
 
titud wrote on 19.03.2004 at 12:53:03:
Projekcija naj bi blo pripisovanje lastnih temnih/potisnjenjih psihičnih vsebin  drugemu. Tko da si na drugmu pozor predvsem na tisto, kar pr seb nimaš predelenga in zato tisto lastnost obsojaš, čeprav te ravno ta njegova lastnost privlač. Lahko  seveda to lastnost na nekomu tud pripopaš  oz. jo mu pripišeš tkorekoč brez prave osnove, kar v bistvu niti ni pomebno, saj en povod je za tako projekcijo itak moral obstajat.      


Hm brez osnove ... hja ... recimo, da je onova to, da si naslednjič ni upala več v isto družbo, pa pol je meni skos morila, kaj se govori, pa če ji bi kaj povedala .... babje finte pač

quote author=titud link=board=spolnost;num=1079607853;start=15#19 date=03/19/04 at 12:53:03]


Po moje pr punci spoh ne gre tolk za nesposbnost samostojnega življenja oz.  odvisnost od odnsov kolkr za to, da je pomebnost sexualnega odnosa v dolgotrajni partnerski zvezi pač zrealtivizirala. Jest ne vidm nč nenormalnega v tem, da je  iskalna novga stalnega partnerja pač na podlagi prejšnjih izkušenj.  V tem, da se z vzdržnostjo ali izbirčnostjo utrjuješ v umetosti samskega in s tem kao neodvisnega  življenja res ne  vidm kakšno posebno prednost ali boljšo  metodo za osebnostno rast.  

[/quote]

tko zdej mi pa razloži kaj je to zrelativiziranje pomembnosti sexualnega odnosa v dolgotrajni partnerski vezi

osebna rast nima tule nobene veze ... je enostavno ni
z ali brez vzdržnosti

jaz se nimam za vzdržno, če mi je kaj všeč, I go for it, če pa ne sem lahko pa v celibatu tudi več let ...

stvar je v tem, da na vsakem oglu ne srečaš človeka, ki bi ti bil všeč ... jaz zihr ne
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #21 - 19.03.2004 at 13:12:43
 
en_bk wrote on 19.03.2004 at 12:30:07:
Aja..še to...res je, da vsak lahko preživi sam...ampak živeti sam baš ni glih neki ideal...je v dvoje lepše...zame...če klapa...in ta, ki razlaga na počez in pošrek, kako fino je bit sam, kolk bolj izpolnjen in srečen je, kot bi lahko bil v dvoje....če sta dva, sta dva, če pa si sam, si pa le sam.

en bk


Samska nisem bila nikoli tako nesrečna, kot sem bila v odnosu z enim tipom izpred uhuhuh let...

Tako, da sem raje sama, kot pa še kdaj v taki jebeni vezi ...

Je pa nekaj najlepšega nekoga imeti rad in da ti ta nekdo to tudi vrača Grin  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #22 - 19.03.2004 at 13:16:14
 
Quote:
Moje razumevanje projiciranja je ravno v tem, vsaj domišljam si, da je, da te potemtakem ne bi iritirali takšni kot je tvoja kolegica. Ti zmotno misliš, da tega dela ni v tebi, kot si tudi rekla. V redu..., ampak četud ga vidiš v drugih, ga ne sprejmeš, vidiš ga pa ti, in ne kdo drug. Nekdo drug, ki je morda šel skozi podobno izkušnjo, kot je ona, bi verjetno imel več razumevanja in sočutja, kot pa le trdoto za takšne, ki prehodno potrebujejo sočloveka. Temelj projekcije je ravno v tem, da nekaj pripišemo drugemu, sebe pa ločimo od tega. Če bi tisto sprejeli, četudi v drugem, bi bilo ok. Če pa ne, pa bo že vesolje za to poskrbelo Grin. Zakaj netoleranca, ce nekdo ne postopa tako kot bi ti?




Zato ker folks pravi enaki ptiči letajo v isti jati. In mi je v nekem momentu okolica začekla pripisovati iste lastnosti.
Poleg tega je dekle izkoriščalo mojo socialno mrežo ...

Da ne rečem, da sem bila v očeh njenih staršev, bivšega fanta in prijateljev jaz tista ta grda, ki je bila kriva, da je njena 5-letna veza šla v franže
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Filanje lukenj
Reply #23 - 19.03.2004 at 13:20:24
 
sinjeoka wrote on 19.03.2004 at 13:12:43:
Tako, da sem raje sama, kot pa še kdaj v taki jebeni vezi ...


Se strinjam čist.

Je pa tud res, da je biti srečen v dvoje lepše, kot biti srečen sam. /moje verovanje/
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Filanje lukenj
Reply #24 - 19.03.2004 at 13:30:38
 
sinjeoka wrote on 19.03.2004 at 13:09:32:
Hm brez osnove ... hja ... recimo, da je onova to, da si naslednjič ni upala več v isto družbo, pa pol je meni skos morila, kaj se govori, pa če ji bi kaj povedala .... babje finte pač


Punca je pač  pr teb preverla, kako jo jemljete, in ker je predvidevala da jo  boste naslednjič jemal kokr eno  kurbeto, se je taki družbi drugič  rajš izogolna. Če bi blo kurbanje njen namen, ne bi imela nobenga razloga, da bi spraševala, kako je izpadla. Bi pršla in si vzela kar bi  jo zanimal tud naslednjič... Roll Eyes

Dragač pa projekcijo je zajeban štekat. Ko jo je men litlstarka prvič pripisala, dejansko nsim imel pojma, kaj mi hoče povedat. Sem se mal  o tej projekciji poduču, ampak je še zmorom ne razpoznam tko lucidno kot ona. Tud definicijo je par postov zgorej boljš postvla kot sem jo jset, tko da o tem res ne bi več.    

Quote:
osebna rast nima tule nobene veze ... je enostavno ni
z ali brez vzdržnosti

jaz se nimam za vzdržno, če mi je kaj všeč, I go for it, če pa ne sem lahko pa v celibatu tudi več let ...

stvar je v tem, da na vsakem oglu ne srečaš človeka, ki bi ti bil všeč ... jaz zihr ne


Vsak po svoje, ni pravila, kar pomen, da si je tud seb  brez veze postavljat pravila.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #25 - 19.03.2004 at 13:32:42
 
Uf, tvoja socialna mreža? No, tu vidim problem - v prisvajanju.

Če je veza prišla tako dalec do klavrnosti, je vseeno dobro vedet, da sta za tak odnos sodelovala oba. In oditi iz zveze, si oprati roke, mislec, da nisi soodgovoren za to, je zares nezrelo. In verjetno nosiš v sebi velik strah, da ne bi morebiti zvedela, da nosiš ti dolocene vzorce s sabo, ki se bodo pokazali v naslednjih zvezah. Dobro je vedeti, da zmoreš in zaslužiš bolje, vendar ne z držo nadutosti gneva nad drugimi, ampak z ene vrste hvaležnostjo, da s(m)o, da se lahko naucimo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #26 - 19.03.2004 at 14:39:49
 
Quote:
Uf, tvoja socialna mreža? No, tu vidim problem - v prisvajanju.

Če je veza prišla tako dalec do klavrnosti, je vseeno dobro vedet, da sta za tak odnos sodelovala oba. In oditi iz zveze, si oprati roke, mislec, da nisi soodgovoren za to, je zares nezrelo. In verjetno nosiš v sebi velik strah, da ne bi morebiti zvedela, da nosiš ti dolocene vzorce s sabo, ki se bodo pokazali v naslednjih zvezah. Dobro je vedeti, da zmoreš in zaslužiš bolje, vendar ne z držo nadutosti gneva nad drugimi, ampak z ene vrste hvaležnostjo, da s(m)o, da se lahko naucimo.



sorry little ... ama, če bi blo vse tko kot ti praviš, bi me u iber stvari motilo ...

ja in prav imaš obe sva soodgovorni za odnos ... in če mi odnos ne paše ... I am gone z vso odgovornostjo do sebe , ona je tut odrasla ...

ja, svojo socialno mrežo si prisvajam, do te mere, da ne prenesem, da mi nekdo štale, pa zdrahe not dela in me v svoj drek še sam vleče.. socialni mreži se kao v modernem jeziku reče osebni kapital...

in daj ne sprenevedaj se prosim, da ne poznaš recimo tega s kom potegnejo skupni prijatelji, ko gre par narazen

ne vem little zakaj vidiš projekcije samo v nečem slabem, recimo v tem ko v nekom človek vidi nekaj lepega pa ne .... zakaj se obesiš zgolj na negativizem
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #27 - 19.03.2004 at 14:42:23
 
titud wrote on 19.03.2004 at 13:30:38:
Punca je pač  pr teb preverla, kako jo jemljete, in ker je predvidevala da jo  boste naslednjič jemal kokr eno  kurbeto, se je taki družbi drugič  rajš izogolna. Če bi blo kurbanje njen namen, ne bi imela nobenga razloga, da bi spraševala, kako je izpadla. Bi pršla in si vzela kar bi  jo zanimal tud naslednjič... Roll Eyes



verjetno je ne bi jemali kot tako ob tem, da bi si hotela vzeti nekoga ...

ko dejanje ni več 1x-no - ko postane vzorec ... takrat je tak etiquette čist razumljiv
Back to top
 
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: Filanje lukenj
Reply #28 - 19.03.2004 at 15:50:29
 
sinjeoka wrote on 19.03.2004 at 13:09:32:
stvar je v tem, da na vsakem oglu ne srečaš človeka, ki bi ti bil všeč ... jaz zihr ne


Good point...
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #29 - 22.03.2004 at 08:42:43
 
sinjeoka wrote on 19.03.2004 at 14:39:49:
in daj ne sprenevedaj se prosim, da ne poznaš recimo tega s kom potegnejo skupni prijatelji, ko gre par narazen

ne vem little zakaj vidiš projekcije samo v nečem slabem, recimo v tem ko v nekom človek vidi nekaj lepega pa ne .... zakaj se obesiš zgolj na negativizem


Ne vem, sinjeoka, kje vidiš negativizem in mene, ki se gor obešam. Če me nekaj zmoti, ko preletavam od kogarkoli post, se včasih javim in tud povem, kaj mislim - vse to je zarad strasti do ozaveščanja. A nismo zato na forumu? Verjamem pa ti, da je zoprno, če se ti zdi, da se skoz nekaj obešam nekaj nate. All you have to do is say and I won't do it again. Poskušam pač nekako stvari naokol obrniti, pretresti in videt, kaj ostane v upanju, da bi tud drugi uvidli, kako relativno je vse. Žal mi je, da se malo težje izrazim ali sploh ne, ko me gane lepota in ljubezen. Pozitivizma in negativizma pa ne razumem pravzaprav.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14