Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 14
(Read 39918 times)
DaBi
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #45 - 23.03.2004 at 11:32:09
 
ixtlan wrote on 23.03.2004 at 09:50:22:
Se strinjam. Ampak... treba je ločit med toleranco in sprejemanjem.

Mogoče ena ilustrativna zgodbica na to temo...

Je prišel mož zvečer domov, vstopil v spalnico in zalotil ženo v postelji s sosedom. Pa jima reče: "Se opravičujem ker motim - vidva kar. Joj, sem pozabil zaklenit vhodna vrata."...

Vprašanje na katerega je težko odgovoriti: "je mož najboljši zgled ali pa morda največji tepec?"

Roll Eyes


Ne moremo mi o tem,  ...odvisno od njega kako on gleda na to.
Čisto njegova stvar.
Kaj si mi mislimo, najboljši zgled, ali največji tepec,  - nima veze.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Filanje lukenj
Reply #46 - 23.03.2004 at 12:14:26
 
Quote:
Ne moremo mi o tem,  ...odvisno od njega kako on gleda na to.
Čisto njegova stvar.
Kaj si mi mislimo, najboljši zgled, ali največji tepec,  - nima veze.


Thank you, my point exactly.  8)

Iz tega sledi, da lahko nekaj sprejmeš zase ali pa ne. Na podlagi lastne odločitve kaj ti je všeč in kaj ne. Na tej podlagi potem sprejemaš ljudi in situacije v svoje življenje.

Boh ne dej, da bi sprejel vse... toleriraš lahko vse ampak, dokler ne pride navzkriž s tabo.

Možu iz zgodbice je bilo očitno prav, da je žena še s kom drugim - tako jo ima rad, da ji pač pusti to svobodo, ta užitek. Kar pa ne pomeni, da bi moralo biti prav vsakomur. Ali da je to neko merilo ljubezni. Ker lahko to pustiš npr. tudi zato ker ne ceniš samega sebe...

Trapast bi blo mislt, da si bolj duhovno napreden, če lahko sprejmeš "več" kot ostali ... zravn pa pustiš, da ljudje hodijo po tebi, ane.  Tu je ena taka zelo tanka linija, na katero je treba pazit, če se "učiš sprejemanja", mogoče celo brezpogojne ljubezni.

In ja... vsaka situacija ima pač samosvojo perspektivo in jo je zato potrebno obravnavati individualno, ne kar po nekem kopitu.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #47 - 23.03.2004 at 12:57:09
 
ixtlan wrote on 23.03.2004 at 12:14:26:
In ja... vsaka situacija ima pač samosvojo perspektivo in jo je zato potrebno obravnavati individualno, ne kar po nekem kopitu.


Točno. Dovoli, da še tvoje kopito malce razmajam s svojim pogledom. Bom se postavila v kožo moža oz. prevaranega. Zakaj bi blo možu očitno prav, ker je tako reagiral? Mislim in upam, da bi tud jaz približno tako reagirala (kaj pa lahko spremeniš?), prav mi pa ne bi bilo, ne niti najmanj, vendar z osebo, ki tako vara samo sebe in mene, več ne bi želela imeti opravka. In bi s tem čimprej opravila. In po vsej verjetnosti bi ju zares pustila v mislih, da imata pravico to počet, kar seveda zares imata. Sem čudna?

Ne razumem tega namreč: tako jo ima rad, da ji pusti popolno svobodo. Zakaj je pa pol njegova žena???

Jao, to se bomo še zapletli Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #48 - 23.03.2004 at 13:04:30
 
ixtlan wrote on 23.03.2004 at 09:50:22:
Se strinjam. Ampak... treba je ločit med toleranco in sprejemanjem.

Mogoče ena ilustrativna zgodbica na to temo...

Je prišel mož zvečer domov, vstopil v spalnico in zalotil ženo v postelji s sosedom. Pa jima reče: "Se opravičujem ker motim - vidva kar. Joj, sem pozabil zaklenit vhodna vrata."...

Vprašanje na katerega je težko odgovoriti: "je mož najboljši zgled ali pa morda največji tepec?"

Roll Eyes


jaz bi verjetno tudi tko odreagiralqa, ker bi bila verjetno tok šokirana, da bi rabila en lep čas, da bi dojela kaj se pravzaprav dogaja

včasih imam full dolgo lajtungo  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #49 - 23.03.2004 at 13:05:51
 
sinjeoka wrote on 23.03.2004 at 13:04:30:
jaz bi verjetno tudi tko odreagiralqa, ker bi bila verjetno tok šokirana, da bi rabila en lep čas, da bi dojela kaj se pravzaprav dogaja

včasih imam full dolgo lajtungo  Grin


Pošteno povedano  Smiley Grin Grin Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: Filanje lukenj
Reply #50 - 23.03.2004 at 13:35:06
 
ixtlan wrote on 23.03.2004 at 09:50:22:
Je prišel mož zvečer domov, vstopil v spalnico in zalotil ženo v postelji s sosedom. Pa jima reče: "Se opravičujem ker motim - vidva kar. Joj, sem pozabil zaklenit vhodna vrata."...

Vprašanje na katerega je težko odgovoriti: "je mož najboljši zgled ali pa morda največji tepec?"

Roll Eyes


Če ni nasilno odreagiral, še ne pomeni, da je cepec. Jaz bi ju tudi pustil, da se do konca (oblečeta  Grin), potem bi se naprej pomenili.
Ženi očitno on ni bil "to" in si je našla drugje. Človek se mora naučiti to sprejeti in iti naprej po svoji poti in si najti drugega sopotnika.
Moje mnenje. Smiley
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Filanje lukenj
Reply #51 - 23.03.2004 at 13:42:57
 
Quote:
Točno. Dovoli, da še tvoje kopito malce razmajam s svojim pogledom. Bom se postavila v kožo moža oz. prevaranega. Zakaj bi blo možu očitno prav, ker je tako reagiral? Mislim in upam, da bi tud jaz približno tako reagirala (kaj pa lahko spremeniš?), prav mi pa ne bi bilo, ne niti najmanj, vendar z osebo, ki tako vara samo sebe in mene, več ne bi želela imeti opravka. In bi s tem čimprej opravila. In po vsej verjetnosti bi ju zares pustila v mislih, da imata pravico to počet, kar seveda zares imata. Sem čudna?

Ne razumem tega namreč: tako jo ima rad, da ji pusti popolno svobodo. Zakaj je pa pol njegova žena???

Jao, to se bomo še zapletli Grin



Hja... Ok... pa probejva. Najprej pozabva vse kar so naju naučili o odnosih. O vseh pravilih.

Pol si probejva predstavlat, da imaš sebe full rada. Poznaš svoje meje ker si jih velikrat že prestavla sm pa ke in si jih potem postavla tja kamor je treba. Bila si v odnosu že z mnogimi. Poznaš sebe in veš kaj si želiš od sveta. Odnos do sveta imaš tko dodelan, da praktično skoz živiš svoj notranji mir (ker veš, da ne moreš spremeniti sveta, lahko pa spremeniš svoj odnos do sveta). Ne glede na to kaj se ti zgodi, si v svojem središču. Živiš polno, npr. umetniško življenje. Imaš hišo ob morju, zbiraš in produciraš umetnine. Imaš ogromno prijateljev, takih ta resničnih. *tu lahko po želji vneseš še karkoli, da boš dobila občutek, da si res globoko  hvaležna življenju...   ...z možem sta si bila vedno zelo blizu. Spoštuješ ga v vseh pogledih. Občuduješ ga. Sprejemaš. Tudi on tebe. Vesela si, da živi s teboj. Doživela sta že marsikaj skupaj. Hvaležna si zanj...

Potem ga pa zalotiš v postelji s prijateljico. Hmmmm... se ti življenje sesuje? pomoje, da ne.

ravno zato ker imaš izpolnjeno življenje, si se sposobna pogovoriti z njim, ga razumeti. mogoče celo potem sprejeti (skratka daš mu možnost). kaj pa je to v primerjavi z vsem kar sta že doživela skupaj. odvisno kaj ti reče, kako ti pove. odvisno koliko časa ti je tajil (ali pa tudi ne). odvisno kako je potem naprej... mogoče bi se jima naslednjič celo pridružila? Smiley če nama je ratal pozabit na pravila. seks je sam po sebi lahko en zelo globok stik s človekom, užitek, igra, ples, meditacija... karkoli ti pač že predstavlja. lahko ga pa povežeš z vsem možnim lastninjenjem, pričakovanji, manipulacijo, igricami in podobno navlako... spet odvisn kaj verjameš (kakšen je tvoj odnos do sveta). precej je kompleksno vse skp. zato ne morš met omenjenega kopita

res je zgodbica lahko zgled brezpogojne ljubezni

res pa je mož lahko tudi največji tepec  Grin

lpM
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #52 - 23.03.2004 at 14:22:31
 
Jaz spljoh ne vem, kaj naj na to polovico pravljice porečem. A sem se za to tolk matrala razumet prevaro, ki to naj ne bi bila, da bom na koncu prevarana? Roll Eyes Ne, malo bi še v iluziji živela, če ti je prav. Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #53 - 23.03.2004 at 14:37:37
 
Meni se pa zdi, da okrog te zgodbice o prevaranem možu nekateri na veliko teoretizirate o sprejemanju in svobodi in kaj je še takega v tej terminologiji, ko bi se pa vam v resnici to zgodilo, bi  reagirali popolnoma drugače.


Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
:oRe: Filanje lukenj
Reply #54 - 23.03.2004 at 14:42:54
 
lola wrote on 23.03.2004 at 14:37:37:
Meni se pa zdi, da okrog te zgodbice o prevaranem možu nekateri na veliko teoretizirate o sprejemanju in svobodi in kaj je še takega v tej terminologiji, ko bi se pa vam v resnici to zgodilo, bi  reagirali popolnoma drugače.


Wink


A to imaš v mislih kakšen nasilen izbruh, ali kaj podobnega?  Shocked
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Filanje lukenj
Reply #55 - 23.03.2004 at 14:46:31
 
Quote:
Jaz spljoh ne vem, kaj naj na to polovico pravljice porečem. A sem se za to tolk matrala razumet prevaro, ki to naj ne bi bila, da bom na koncu prevarana? Roll Eyes Ne, malo bi še v iluziji živela, če ti je prav. Smiley



če je bil dogovor, da sta bila ekskluzivna sex partnerja, potem je to kršitev dogovora (in s tem prevara). kako potem reagiraš na kršitev dogovora je pa povsem odvisno od okoliščin. that's all.

btw ne zagovarjam nič, razpredam... niti te ne prepričujem  Kiss

in očitno je, da ne morem objektivno odgovorit na vprašanje, ki sem ga zastavil v zvezi z zgodbico

ti si prišla do zaključka, da bi hipotetično moža-prevaranta sunla v rit in to razumem in spoštujem.

zase pa težko rečem kaj bi naredil, ker nimam vnaprejšnjih pričakovanj o odnosu, ki ga nimam in o osebi, ki je še ne poznam

hmmmm.... iz česar pa sledi, da je moja stopnja sprejemanja višja od tvoje  Grin Grin

(kako se hitro besede obrnejo na glavo)

lpM
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re:  :oRe: Filanje lukenj
Reply #56 - 23.03.2004 at 14:47:01
 
goinup wrote on 23.03.2004 at 14:42:54:
A to imaš v mislih kakšen nasilen izbruh, ali kaj podobnega?  Shocked


V mislih imam to, da prevare partnerja ne bi sprejeli in odobravali, bili bi čustveno prizadeti. Nisem mislila na zunanje reakcije, pač pa na notranje čustveno doživljanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #57 - 23.03.2004 at 15:04:38
 
lola wrote on 23.03.2004 at 14:37:37:
Meni se pa zdi, da okrog te zgodbice o prevaranem možu nekateri na veliko teoretizirate o sprejemanju in svobodi in kaj je še takega v tej terminologiji, ko bi se pa vam v resnici to zgodilo, bi  reagirali popolnoma drugače.


Wink


well said ...

... po mojem mnenju govorijo tole bolj tisti, ki gredo v vezo s figo v žepu, po principu dokler ali če kaj boljšega ne pride mem... samo to ni ljubezen sploh... še manj brezpogojna...

to je dejansko filanje lukenj  Wink

Mogoče sem en velik weirdo, toda še nisem srečala človeka, ki bi ljubil in bil sposoben z mirom v srcu ljubljeno osebo videt v postelji z drugim/o...


tko, da je teoretiziranje v tej smeri bolj pripravljanje na teren, ko ali če pride boljša riba mimo ... pa tista for... ja sej se nisva zmenila, za ekskluzivo v sexu ... fakk potem pridemo na tko debilne zadeve kot ameriške predporočne pogodbe, ko se morajo zmenit kolikokrat na teden se bodo dajali dol v zakonu....

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #58 - 23.03.2004 at 15:09:44
 
ixtlan wrote on 23.03.2004 at 14:46:31:
zase pa težko rečem kaj bi naredil, ker nimam vnaprejšnjih pričakovanj o odnosu, ki ga nimam in o osebi, ki je še ne poznam

hmmmm.... iz česar pa sledi, da je moja stopnja sprejemanja višja od tvoje  Grin Grin



Heheh. Pa pojdi in bodi nič, če želiš vse. Smiley Smiley Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #59 - 23.03.2004 at 15:10:32
 
sinjeoka wrote on 23.03.2004 at 15:04:38:
Mogoče sem en velik weirdo, toda še nisem srečala človeka, ki bi ljubil in bil sposoben z mirom v srcu ljubljeno osebo videt v postelji z drugim/o...

Poznam folk ki je to sposoben. V okvirju dogovora, svobode....     Če ni plota ni možno skakat čez plot.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 14