Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 14
(Read 39295 times)
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Filanje lukenj
18.03.2004 at 12:04:12
 
Že v večih topicih sem zasledil, da nam partner zapolni luknje, praznine, ... , ki jih imamo. Jaz sem mnenja, da nam partner kvečjemu lahko pripomore k temu, da lahko sami zapolnimo te "luknje".
Kaj pa ostali mislite?

BTW, sigurno ste mislili, da bom pisal o čem drugem, a ne?  Grin Grin Grin
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Filanje lukenj
Reply #1 - 18.03.2004 at 12:14:39
 
Mislim ravno tako...tudi to, da sem mislil nekaj drugega Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Filanje lukenj
Reply #2 - 18.03.2004 at 14:39:10
 
Se strinjam  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #3 - 19.03.2004 at 00:38:29
 
fora je v tem, da po mojem mnogi narobe razumejo vse skupaj in potem mislijo, da potrebujejo partnerja za filanje lukenj, za dopolnevanje... to vse lmora vsak sam pr seb dosežt

res je pa to, da takrat ko si z nekom skupaj, takrat lahko hitreje ozavestiš samga sebe... in v partnerstvu se to prične takoj po fazi zaljubljenosti, če ne že prej  Wink ko drug iz drugega vlečeta vso temo...ki jo je terba ozavestit
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #4 - 19.03.2004 at 08:39:37
 
Odvisno, kako gledamo dopolnjevanje. Kot harmonično dopoljevanje dveh nasprotij kot jin in yang, to ja. In tud drugače ti partner ti lahko fila lunknje, v koncni fazi pa ti jih zafilat ne more. Vsak mora namreč stati sam. Verjetno gremo vsi bolj ali manj skoz tak proces zdravljenja, sploh če smo bili nekako prikrajšani s strani staršev, ali kako drugace poškodovani (karma). Naše hrepenenje je zaradi tega toliko večje in potrebna je določena pot, čas, izkušnje, da spoznamo, da sprejmemo dejstvo, da če ne postaneš celovita oseba, to je sposoben preživeti sam, potem tud drugega ne znaš jemati tako, zato odnos ne more biti izpolnjujoč.

Back to top
 
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: Filanje lukenj
Reply #5 - 19.03.2004 at 10:22:14
 
Quote:
Naše hrepenenje je zaradi tega toliko večje in potrebna je določena pot, čas, izkušnje, da spoznamo, da sprejmemo dejstvo, da če ne postaneš celovita oseba, to je sposoben preživeti sam, potem tud drugega ne znaš jemati tako, zato odnos ne more biti izpolnjujoč.



Pri sebi opažam, da ne cenim in ne spoštujem oseb, ki niso zmožne preživeti same. Še delam na tej vrsti tolerance... Smiley
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #6 - 19.03.2004 at 10:26:25
 
goinup wrote on 19.03.2004 at 10:22:14:
Pri sebi opažam, da ne cenim in ne spoštujem oseb, ki niso zmožne preživeti same. Še delam na tej vrsti tolerance... Smiley

vsak od nas je odvisen od nekoga ali necesa drugega za prezivetje. vprasanje je le, odvisnost od tocno cesa te goinup moti pri nekaterih, da lahko reces, da ne znajo preziveti sami?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Filanje lukenj
Reply #7 - 19.03.2004 at 10:56:32
 
goinup wrote on 19.03.2004 at 10:22:14:
Pri sebi opažam, da ne cenim in ne spoštujem oseb, ki niso zmožne preživeti same. Še delam na tej vrsti tolerance... Smiley


Pol se najprej do sebe nauč bit toleranten...

To, po  po čemer  ti  definiraš svojo samost, bi npr.  jest komot definiral kot  vpetost v tisoč in en odnos. To, da si te vpetosti ne priznaš ali je ne opaziš še ne pomen, da nis nikamor vpet in da si samemu seb zadost. To da delaš iz tega ideal,  je samo iluzija induvidaulnosti, ki jo ustvrja sodobna transakcijska družba, v kateri si  vsak umišlja, da sledi lastnemu interesu in svobodni izbiri, v resnic pa je ujet v subtilno mrežo medsebojnih interakcij in je nevidno voden preko njih. Tko da ko se boš rešu naivne  robinzonske  iluzuje, da lahko preživiš sam,  pol boš šele sposoben tolerance do tistih, ki se med sabo dejansko rabijo, saj boš pol sam eden od njih.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Filanje lukenj
Reply #8 - 19.03.2004 at 10:56:52
 
goinup wrote on 19.03.2004 at 10:22:14:
Pri sebi opažam, da ne cenim in ne spoštujem oseb, ki niso zmožne preživeti same. Še delam na tej vrsti tolerance... Smiley


Cenim in spoštujem ko ljudje govorijo tako kot ti - IZ SEBE.

Ni čudno da te že 10 let prenašam (cenim in spoštujem) v svojem življenju   Grin Grin Grin (sej se ne motim velik ane, lahko pa ti preračunaš...), he he pa še ena 10-ka je med nama, ha ha ha. Hecno do konca.


To da jih ne ceniš in spoštuješ, pa se boš še nauču, Wink, boš že dobu lekcijo, kjer boš to lahko sprejel, enkrat ziher boš....
Back to top
 
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: Filanje lukenj
Reply #9 - 19.03.2004 at 11:08:59
 
titud wrote on 19.03.2004 at 10:56:32:
Pol se najprej do sebe nauč bit toleranten...

To, po  po čemer  ti  definiraš svojo samost, bi npr.  jest komot definiral kot  vpetost v tisoč in en odnos. To, da si te vpetosti ne priznaš ali je ne opaziš še ne pomen, da nis nikamor vpet in da si samemu seb zadost. To da delaš iz tega ideal,  je samo iluzija induvidaulnosti, ki jo ustvrja sodobna transakcijska družba, v kateri si  vsak umišlja, da sledi lastnemu interesu in svobodni izbiri, v resnic pa je ujet v subtilno mrežo medsebojnih interakcij in je nevidno voden preko njih. Tko da ko se boš rešu naivne  robinzonske  iluzuje, da lahko preživiš sam,  pol boš šele sposoben tolerance do tistih, ki se med sabo dejansko rabijo, saj boš pol sam eden od njih.        


Do sebe sem zelo kritičen, to je res. Da sam sebi nisem zadost se dobro zavedam, ampak je pa dejstvo, da mi nobeden ne bo zafilal manjkajočih lukenj kot jaz sam. Mislim, pa da bo to lažje, če mi to lahko pokaže kakšna druga oseba (sorodna duša, druga polovica duše,...call it what U want).
Ko srečaš nekoga takega postaneš malo drugačna osebnost in takrat lahko zafilaš svoje prepade.

To je moja teorija. Če ti govoriš iz prakse mi lahko še kaj več razložiš glede tega.
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #10 - 19.03.2004 at 11:12:23
 
goinup wrote on 19.03.2004 at 10:22:14:
Pri sebi opažam, da ne cenim in ne spoštujem oseb, ki niso zmožne preživeti same. Še delam na tej vrsti tolerance... Smiley


Heh;D, saj tega pravzaprav ne vemo, a ne, ker še živimo in ne vemo, kaj nas doleti, kolk bomo/smo soodvisni. Važno je, da se ne naslanjamo na človeka, da se bojujemo za to, da izvemo, da smo svobodni in šele potem prostovljno soodvisni oz. pripravljeni za igro, ki je svetu potrebna. Al kaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Filanje lukenj
Reply #11 - 19.03.2004 at 11:21:38
 
goinup wrote on 19.03.2004 at 11:08:59:
Do sebe sem zelo kritičen, to je res. Da sam sebi nisem zadost se dobro zavedam, ampak je pa dejstvo, da mi nobeden ne bo zafilal manjkajočih lukenj kot jaz sam.


Vem, da se bova ta vikend srečala...  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Filanje lukenj
Reply #12 - 19.03.2004 at 11:23:24
 
goinup wrote on 19.03.2004 at 10:22:14:
Pri sebi opažam, da ne cenim in ne spoštujem oseb, ki niso zmožne preživeti same. Še delam na tej vrsti tolerance... Smiley



jep, jaz sem tudi zelo netolerntna do oseb, ki niso sposobne preživeti same ... in to kolikor sem starejša, toliko bolj sem netolerantna do njih...

Pa si dovolim tudi priznati, da človeka rabim ... toda nikoli do te mere, da bi se jaz ali on spremenila v parazita
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Filanje lukenj
Reply #13 - 19.03.2004 at 11:36:09
 
sinjeoka wrote on 19.03.2004 at 11:23:24:
jep, jaz sem tudi zelo netolerntna do oseb, ki niso sposobne preživeti same ... in to kolikor sem starejša, toliko bolj sem netolerantna do njih...


A ni to en cist šolski primer projiciranja? Glede na to, da nisi v njihovi koži, da bi vedela, kako jim je, kakšna je njihova osebna zgodovina in to. Al kaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Filanje lukenj
Reply #14 - 19.03.2004 at 11:40:16
 
goinup wrote on 19.03.2004 at 11:08:59:
To je moja teorija. Če ti govoriš iz prakse mi lahko še kaj več razložiš glede tega.


V moji praksi je tko: bolj ko se goreče  drugim trudiš dokazovat, da si samemu  samemu seb zadost, bolj goreče ti bodo ti skušal dokazat, da nis. Ponavad majo prov, saj zakaj bi se jim pa dokazoval, če pa jih ne rabiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 14