Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 12912 times)
bp
Ex Member




Re: Sprašujem se ...
Reply #15 - 08.03.2004 at 18:37:41
 
sinjeoka wrote on 08.03.2004 at 17:54:29:
... nekako bi rekla, da bi Edija in bp-ja katerakoli bejba bolj težko prepričala, da bi postala tirana ...  Grin

bp ne bi imel cisto nic proti kaksni zenskici, ki bi mu kuhala, prala, likala in bi se verjetno celo brez kaksnih vecjih pomislekov pustil razvajat, oz. bi se zelo enostavno na to navadil in razvadil.

ampak so zgleda drugi faktorji pri izbiri partnerja bili mocnejsi kot pa to, tako da si sam likam srajce (oz. nosim puloverje Cheesy), zato pa kopalnico zmeri pospravim (kar zares sovrazim) tako povrsno, da mi tega zaradi ljubega miru niti ni treba vec prav pogosto pocet. moram pa zato malo bolj pogosto in prav tako za ljubi mir naredit kaj drugega (stvari, ki so mi na sreco malo manj zoprne). bognedaj, da bi srecal zensko, ki podobno ne mara pospravljat kopalnic, ker potem bi se lahko vnel boj na zivljenje in smrt in bi na dan prislo vse moje tiranstvo. Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sprašujem se ...
Reply #16 - 08.03.2004 at 19:03:15
 
sinjeoka wrote on 08.03.2004 at 17:54:29:
... a bi mi kdo od vas izvolil razložiti kaj se v moški glavi premakne, da postane tiran ...

priložnost naredi tatu ... al kako že pravjo ...

Quote:
Gre tudi za to, da nekdo postopoma postaja tiran, če ga partner v to sili skozi svojo pozicijo žrtve.

tale je pa že naslednja stopnja ... če ma model jebo s tem da je 'tiran', si najde tako žensko, ki mu bo to omogočila, mogoče ga celo spodbudila ... in če se ujameta v vzorec ... oba ... je rezultat jasen ...

... podobno privlači podobno ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Sprašujem se ...
Reply #17 - 08.03.2004 at 19:07:43
 
+ ..ene si same poiščejo tirana, ker je to to, kljub vsemu jamranju pol. In to ponavljajo, in ponavljajo,  ..ali pa se preosto vracajo,  če se sploh  premaknejo vstran.



Ja.
gape wrote on 08.03.2004 at 19:03:15:
... podobno privlači podobno ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sprašujem se ...
Reply #18 - 08.03.2004 at 22:45:17
 
Zdajle sem se prav vprašala ali sploh govorim slovensko .. ali pa razmišljam o zadevah, ki so iznad dosega vašega razmišljanja o življenju...


prekleto ... ali res noben od vas ne pozna nobenga deca, ki bi tupil, da mora bit ženska doma pa tiho ...

...to ni plod partnerskega vzgajanja .... ker partnersko vzgajanje je bolj hm ... ustvarjanje navad in zihr ne pade skupi pod ne-čiščenje kopalnice tudi prepovedovanje stikov....fakkk

aja... gape .... priložnost dela tatu je še ena floskula ... v resnici si tatovi ustvarijo priložnost ... največji si celo napišejo zakone sebi na kožo
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Sprašujem se ...
Reply #19 - 09.03.2004 at 08:35:49
 
sinjeoka wrote on 08.03.2004 at 22:45:17:
Zdajle sem se prav vprašala ali sploh govorim slovensko .. ali pa razmišljam o zadevah, ki so iznad dosega vašega razmišljanja o življenju...
Ja, to bo.


Quote:
prekleto ... ali res noben od vas ne pozna nobenga deca, ki bi tupil, da mora bit ženska doma pa tiho ...

...to ni plod partnerskega vzgajanja .... ker partnersko vzgajanje je bolj hm ... ustvarjanje navad in zihr ne pade skupi pod ne-čiščenje kopalnice tudi prepovedovanje stikov....fakkk

aja... gape .... priložnost dela tatu je še ena floskula ... v resnici si tatovi ustvarijo priložnost ... največji si celo napišejo zakone sebi na kožo
Ne se razburjat, ni ok za zdravje, ..jaz se trudim (spet) bit "hladn".  Wink



Kako vzgojiš tirana?
Prvo da si sam tak do tamalih. Pa tudi, ni bitno da vzgojiš tirana, lahko je ne-tiran pa kasneje v lifu naredi klik ali pa se spremeni počasi skozi čas zaradi vseh možnih okoliščin  ki vplivajo nanj. Različno od človeka do človeka, 100 ljudi 100 čudi. ..odvisno od okolja, od 1000 in enega faktorja.
Imaš "tirane" ki te, ko jim daš ta pečat (ko se jih spregleda),  presenetijo ker si od na zunaj vzornega očeta, ljubečega moža, uspešnega poslovneža, easy rekraktivca res nisi predstavljal kot možnega tirana.

Recepta ni bi rekel jaz.


LP, DaBi
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sprašujem se ...
Reply #20 - 09.03.2004 at 09:25:14
 
sinjeoka wrote on 08.03.2004 at 22:45:17:
... ali res noben od vas ne pozna nobenga deca, ki bi tupil, da mora bit ženska doma pa tiho ...

nope ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Sprašujem se ...
Reply #21 - 09.03.2004 at 09:35:31
 
sinjeoka wrote on 08.03.2004 at 17:54:29:
... s temle topikom nikakor ne rešujem svoje bivše sošolke; ampak razmišljam, zakaj so moški tirani na svetu ...

moski je zato ker je zenska, zenska je zato ker je moski, tirani so zato ker so zrtve, zrvte so zato ker so tirani, yin je zato ker je yang, yang je zato ker je yin... vsak opravlja svojo vlogo, ki mu je bila dana in ki je zazeljena hkrati. mas pa se dve pasivni vlogi, zavestnega opazovalca aktivnih vlog in vlogo nezavestnega.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Sprašujem se ...
Reply #22 - 09.03.2004 at 09:37:28
 
sinjeoka wrote on 08.03.2004 at 13:13:14:
... ko mi je tole bivša sošolka pripovedovala so mi šli kar lasje pokonci ... očitno živim precej v svojem svetu, z vato ovita, pa s plašnicami na očeh. Sem bila prepričana, da je sledeča zgodba stvar starejših genercij, zdaj pa sem videla, da se bo tudi moja spoprijemala z njo.


Za kaj gre...

... dekle je bilo v vezi cca 8 let (od svojega 18 leta) in tipsonom sta se pri 20-ih preselila na svoje. Po njenem pripovedovanju .. je bila ona klasična ženska... kuharija, vrt, pospravljanje, pranje in likanje na njenih ramenih ... poleg pa še študij in kasneje služba ... denarja je nosila domov približno toliko kot fant. Potem pa je fant postajal čedalje bolj tiranski, opustiti je morala najprej prijateljske stike z moškimi kolegi, nato so po isti poti sledile ženske prijateljice, pa sorodniki, sošolci, sodelavci ... v nekem momentu je ostal samo še On. Ko je zaljubljenost minila Ona ni več ničesar dovolj dobro naredila, kar je naredila je bilo premalo ... On pa je čedalje več časa preživlal s kolegi ...


Pri tej zgodbi sem se začela spraševati zakaj se to dogaja .. OK patriarhlani odnosi v družbi ... samo kaj so to patriarhalni odnosi ... šibka odvisna mati in "močan" nasilen oče ... kaj se pravzaprav dogaja v vzgoji zakega fanta, da kot moški postane tak tiran?

Ali mi zna kdo to odgovorit?


A si ti mal naivna? Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sprašujem se ...
Reply #23 - 09.03.2004 at 11:10:23
 
Ni to naivnost, le potreba po tem, da se na odnose gleda tko, kot si jih sam sebi  hočeš prikazat. Če maš v seb predispozijo, da boš tko gledal na partnerski odnos, boš skor v vsakem ugledal vozorc žrtve in tirana. Ga ni  da ni takega odnosa. Če pa maš v seb predispozicijo, da boš v odnosu razpoznaval vdanost partnerju   kot izraz vsepremagujoče ljubezni, ga  ni da bi v kašnem odnosou ugledal žrtev in tirana. Pa magari,  če je vsakič  predmet tvojega opazovanaja isti odnos.    

Že to, da v odnosu karkoli ugledaš, je znak, da si pozorn. In če si pozorn, za to obstaja razlog.  Ponavad je ta, da se v teb razrašča ljubezen, pa si zato negotov, ne veš, a je to izraz tvoje slabosti ali moči. Pa se pač začneš spraševat in ozirat okrog po razlago, kaj bi to lahko pomenil.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Sprašujem se ...
Reply #24 - 09.03.2004 at 11:19:47
 
titud wrote on 09.03.2004 at 11:10:23:
Ni to naivnost, le potreba po tem, da se na odnose gleda tko, kot si jih sam sebi  hočeš prikazat. Če maš v seb predispozijo, da boš tko gledal na partnerski odnos, boš skor v vsakem ugledal vozorc žrtve in tirana. Ga ni  da ni takega odnosa. Če pa maš v seb predispozicijo, da boš v odnosu razpoznaval vdanost partnerju   kot izraz vsepremagujoče ljubezni, ga  ni da bi v kašnem odnosou ugledal žrtev in tirana. Pa magari,  če je vsakič  predmet tvojega opazovanaja isti odnos.    

Že to, da v odnosu karkoli ugledaš, je znak, da si pozorn. In če si pozorn, za to obstaja razlog.  Ponavad je ta, da se v teb razrašča ljubezen, pa si zato negotov, ne veš, a je to izraz tvoje slabosti ali moči. Pa se pač začneš spraševat in ozirat okrog po razlago, kaj bi to lahko pomenil.    


Saj ne rečem, verjetno obstajajo odnosi, kjer je trpinčenje ali biti trpinčen tko al pa drgač vdanost partnerju kot izraz vsepremagujoče ljubezni..največkrat pa niti slučajno
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sprašujem se ...
Reply #25 - 09.03.2004 at 11:21:42
 
Če mi je pa kdaj zavrela kri mi je pa tokrat, ko sem prebrala titudovo javljanje...

če nekdo poči nekoga, le ta po tvojem  ni nasilnež .. ampak je nasilnež tisti, ki to vidi ... ker ima v sebi to predispozicijo za to videt (opazit)

ali titud res misliš, da v odnosu koder vse klapa lahko napiše kdorkoli kaj takega ... bi rekla da ne, pa to ne zato ker vidi/ali ne vidi harmoničnega odnosa ... harmoničen odnos ni vir frustracij ne okolice ne partnerjev

naivnost? da to sprašujem? da to razmišljam? ... če se ne motim sem napisala, da me je presenetilo, da to sploh obstaja v naši generaciji ... ker tega do sedaj nisem zaznala...

naivna zakaj ... ? ? ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sprašujem se ...
Reply #26 - 09.03.2004 at 11:23:36
 
čeprav mi je počasi jasno zakaj se naša družba tako tolerantno odziva na nasilje ...

hvala za razmišljanje biku in titudu ...

... zdaj mi je počasi jasno zakaj mi gre tudi določen segment moških na bruhanje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Sprašujem se ...
Reply #27 - 09.03.2004 at 12:07:35
 
sinjeoka wrote on 09.03.2004 at 11:21:42:
Če mi je pa kdaj zavrela kri mi je pa tokrat, ko sem prebrala titudovo javljanje...

če nekdo poči nekoga, le ta po tvojem  ni nasilnež .. ampak je nasilnež tisti, ki to vidi ... ker ima v sebi to predispozicijo za to videt (opazit)

ali titud res misliš, da v odnosu koder vse klapa lahko napiše kdorkoli kaj takega ... bi rekla da ne, pa to ne zato ker vidi/ali ne vidi harmoničnega odnosa ... harmoničen odnos ni vir frustracij ne okolice ne partnerjev

naivnost? da to sprašujem? da to razmišljam? ... če se ne motim sem napisala, da me je presenetilo, da to sploh obstaja v naši generaciji ... ker tega do sedaj nisem zaznala...

naivna zakaj ... ? ? ?


Sinjeoka hojla

Ne vem v kakšnih krogih se ti giblješ. Ti kar malo zavidam, če vsi tvoji prijatelji in znanci živijo v harmoničnih zvezah /no razen tvoje sošolke/, česar pa niti pod razno ne verjamem.
Moje izkušnje so malce drugačne. Pravzaprav ne poznam niti ene zveze, za katero bi lahko rekel, da partnerja furata skupaj z roko v roki. V vseh meni poznanih zvezah je to bolj ali manj prikrit boj..kakršen že je...subtilen ali pa grob, kjer padajo tudi udarci. Tudi odnos, v katerem sem sam, je boj, čeprav se trudiva oba salamensko trdo, da bi stopila korak višje. Sicer verjameva oba, da bova uspela...enkrat...ampak zaenkrat še nisva.
Zakaj pravim, da si naivna. Ker sem prepričan, da je tvoja okolica, mogoče tudi tvoj odnos, v enakem dreku, le da tega ne vidiš, ali pa nočeš videti ali pa ne veš, da je možno tudi drugače.
Aja, primer, ki si ga navedla, je le ena taka dosti prepoznavna oblika neprimernega odnosa, razpon je pa nesluten.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sprašujem se ...
Reply #28 - 09.03.2004 at 12:15:56
 
en_bk wrote on 09.03.2004 at 12:07:35:
Sinjeoka hojla

Ne vem v kakšnih krogih se ti giblješ. Ti kar malo zavidam, če vsi tvoji prijatelji in znanci živijo v harmoničnih zvezah /no razen tvoje sošolke/, česar pa niti pod razno ne verjamem.
Moje izkušnje so malce drugačne. Pravzaprav ne poznam niti ene zveze, za katero bi lahko rekel, da partnerja furata skupaj z roko v roki. V vseh meni poznanih zvezah je to bolj ali manj prikrit boj..kakršen že je...subtilen ali pa grob, kjer padajo tudi udarci. Tudi odnos, v katerem sem sam, je boj, čeprav se trudiva oba salamensko trdo, da bi stopila korak višje. Sicer verjameva oba, da bova uspela...enkrat...ampak zaenkrat še nisva.
Zakaj pravim, da si naivna. Ker sem prepričan, da je tvoja okolica, mogoče tudi tvoj odnos, v enakem dreku, le da tega ne vidiš, ali pa nočeš videti ali pa ne veš, da je možno tudi drugače.
Aja, primer, ki si ga navedla, je le ena taka dosti prepoznavna oblika neprimernega odnosa, razpon je pa nesluten.

en bk



da se razumeva .. nikjer nisem napisala, da so odnosi okoli mene harmonični ... niso ... in to bi moralo iz mojega pisanja tule gor izhajat zelo jasno ...

..si pa nisem mislila, da je moja generacija obremenjena z neko tako staro pokoro kot je moški, ki misli, da mora bit ženska doma, bit tiho, v službo pa hodit zato, da se kupi hrana in plačajo računi... ta miselnost v mojih krogih je prvič usekala ven ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sprašujem se ...
Reply #29 - 09.03.2004 at 12:20:15
 
Sinjeoka, midva sva dost v neenakopravnem odnosu, ker  ne dopustiš tega, da bi lahko sodil o tvojem odnosu do česarkoli.  Ker tvoje izhodišče je vedno kao neprisitransko, objektivno,  pravno korektno pa kar je še tega. Strašno se bojiš svoje pristranskosti, zato  ti moja  pristranskot  gre tolk na kurac, da jo razpoznavaš clo  kot največjo možno ogabnost, ki te  sili na bruhanje.

Jest priznam, da sem neobjektiven in pristranski. Jest se clo namenoma tle gor nastavljavam, da si  to svojo   pristranskost predoču in da bi na ta način dobil povratno informacijo o svojem odstopanju od resnice, ki obstaja in ki ni ne tvoja ne moja niti naša.

Ko se ti od slabosti zamegli pred očmi seveda spregledaš tud dejstvo, da si na uvodnem topiku predstavla svoje videnje enega partnerskega odnosa in da nam ta odnos ni bil predstavljen 'u živo', da bi si lahko vsak o njem sam sodil. Dala si nam v oceno svojo sodbo in jest sem sodil pač tvojo sodbo in ne odnosa kot takega. Odnose same se zarad zavedanja lastne pristranosti res izoogibam sodit, pa če so še tako v nebo kričeče krivični in  tiranski.    

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4