Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6425 times)
minimal
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 12

Prisel je nov cas,....
06.03.2004 at 22:09:32
 
Smiley
Prisel je cas nihilizma,.... Vsi vi verni ste imeli nekaj tisocletij na voljo in ste se izskazali za skranjo netolerantne, polne predsokov in omejene ljudi. Bile so in so vojne zaradi vere, zaradi bedastih razlik v enakih filozofijah,... Cisto ste zgresili pomen vere, ki nas (naj bi) ucila delovato dobro in SPREJEMATI druge (sovrazniku nastavi drugo lice in to,... kako lepo).
Na zalost ste cisto unicili zgodovino in jo pobarvali rdece (rdeca kot kri).
Nove generacije smo spoznale, da je vse skupaj en velik joke. Da ni vazno, kaj druge mislijo, vazno je samo kar ti sam mislis, delas,... Delaj v skladu s samim sabo, bodi iskren do sebe in nikomur ne bos hotel nic zalega, vsem samo dobro, sprejemal bos vse poglede na zivljenje in srecen bos, v kolikor bodo tudi drugi okoli tebe,... To je posledica evolucije, posledica nihilizma,... Posledica "onkraj dobrega in zla", onkraj vseh dipolnih sistemov, posledica smrti boga (beri simbolno kot morala),...
Jaz ljubim vse ljudi, ce so verni ali ne,... vazno je, da so srecni in da ne delujejo negativno, netolerantno na druge,...
Comments?
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Prisel je nov cas,....
Reply #1 - 07.03.2004 at 10:35:19
 

dobrodosel, minimal Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Prisel je nov cas,....
Reply #2 - 07.03.2004 at 10:42:30
 
V novi čas  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Prisel je nov cas,....
Reply #3 - 07.03.2004 at 12:35:02
 
Zdravo minimal  Smiley
Zanimivo..
Malo svežega vetra..
Back to top
 
 
IP Logged
 
minimal
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 12

Re: Prisel je nov cas,....
Reply #4 - 07.03.2004 at 14:40:30
 
Hello vam tudi,...

samo morem povedat,.... da moja dusa (simbolno) hrepeni po izzivih in hrani , zato, bi prosil, ce bi povedali svoje mnenje glede mojega post-a,....

lp, W
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prisel je nov cas,....
Reply #5 - 07.03.2004 at 14:53:53
 
men se zdi da si prov lepo napisu ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
minimal
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 12

Re: Prisel je nov cas,....
Reply #6 - 07.03.2004 at 15:19:19
 
"lepo napisal" je pramalo,....
povej svoja stalisca,... svoja prepricanja,... svoje ideje,... ne smemo biti uvidevni, ker posledicno potem ni razvoja,l... in uvidevnost je arogantna (lars von trier),... tudi ce se strinjas, povej zakaj?
tipkajte,... pisite,... strinjanje ali nestrinjanje je pozitivno,... slabo ne obstaja,... je stvar subjekta,....
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Prisel je nov cas,....
Reply #7 - 07.03.2004 at 15:55:01
 
minimal wrote on 06.03.2004 at 22:09:32:
Da ni vazno, kaj druge mislijo, vazno je samo kar ti sam mislis, delas,... Delaj v skladu s samim sabo, bodi iskren do sebe in nikomur ne bos hotel nic zalega, vsem samo dobro, sprejemal bos vse poglede na zivljenje in srecen bos, v kolikor bodo tudi drugi okoli tebe,...



se mi zdi, da sva na podobni valovni dolžini Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
minimal
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 12

Re: Prisel je nov cas,....
Reply #8 - 07.03.2004 at 16:22:53
 
ja,... sam  to je premalo,... rect na podobni valovni dolzini... razpisi se,.... kaj je to "podobno",... cilji enaki, poti drugacne? poti enake?

PISITE
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Prisel je nov cas,....
Reply #9 - 08.03.2004 at 14:49:10
 
minimal:
Quote:
 važno je samo kar ti sammislis, delas


ok, samo to je vazno (mi sami)


Quote:
Delaj v skladu s samim sabo, bodi iskren do sebe in nikomur ne bos hotel nic zalega, vsem samo dobro, sprejemal bos vse poglede na zivljenje in srecen bos v kolikor bodo tudi drugi okoli tebe



zakaj pa je zdaj naenkrat moja sreča odvisna od nekoga drugega ?


Quote:
Jaz ljubim vse ljudi


upam da bom tud jaz kdaj kaj takšnega sposoben



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Prisel je nov cas,....
Reply #10 - 08.03.2004 at 14:58:15
 
minimal:
Quote:
samo morem povedat,.... da moja dusa (simbolno) hrepeni po izzivih in hrani



vsa ziva bitja hrepenijo po zadovoljstvu

tebi trenutno daje zadovoljstvo hrana in izzivi, nekomu drugemo alkohol, nekomu drugemu denar, nekomu hisa, punca , otroci, zdravje , itd, itd....ampak vsa ta zadovoljstva so iluzorna v smislu njihove minljivosti

vsa "materialna" zadovoljstva minejo in so kvecjemu lahko dolgorocna, ampak ker smo mi princip vecnosti si zelimo zadovoljstvo trajno/večno zadržat

le Bog, naš izvor iz katerega vsi izhajamo nam lahko ponudi zadovoljstvo (ljubezen) ki nikoli ne mine, vednar kot ze tisockrat na tem forumu receno, za ljubezen sta potrebna dva ki se prostovoljno odlocita služiti eden drugemu




Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Prisel je nov cas,....
Reply #11 - 08.03.2004 at 15:00:24
 

minimal:
Quote:
Bile so in so vojne zaradi vere, zaradi bedastih razlik v enakih filozofijah,...



Smiley
katera pa je skupna in glavna točka ?



Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Prisel je nov cas,....
Reply #12 - 08.03.2004 at 15:47:42
 
minimal wrote on 06.03.2004 at 22:09:32:
Smiley
Prisel je cas nihilizma,.... Vsi vi verni ste imeli nekaj tisocletij na voljo in ste se izskazali za skranjo netolerantne, polne predsokov in omejene ljudi. Bile so in so vojne zaradi vere, zaradi bedastih razlik v enakih filozofijah,... Cisto ste zgresili pomen vere, ki nas (naj bi) ucila delovato dobro in SPREJEMATI druge (sovrazniku nastavi drugo lice in to,... kako lepo).
Na zalost ste cisto unicili zgodovino in jo pobarvali rdece (rdeca kot kri).
Nove generacije smo spoznale, da je vse skupaj en velik joke. Da ni vazno, kaj druge mislijo, vazno je samo kar ti sam mislis, delas,... Delaj v skladu s samim sabo, bodi iskren do sebe in nikomur ne bos hotel nic zalega, vsem samo dobro, sprejemal bos vse poglede na zivljenje in srecen bos, v kolikor bodo tudi drugi okoli tebe,... To je posledica evolucije, posledica nihilizma,... Posledica "onkraj dobrega in zla", onkraj vseh dipolnih sistemov, posledica smrti boga (beri simbolno kot morala),...
Jaz ljubim vse ljudi, ce so verni ali ne,... vazno je, da so srecni in da ne delujejo negativno, netolerantno na druge,...
Comments?


Minimal, moj comment - mal prehitro sklepaš!

Preber se še enkrat, pa boš mogoče uvidu, da iz tvojih tipkanj leti zmeda. Ti bom pokazu tvojo nedoslednost:

Quote:
Vsi vi verni ....


kdo vsi verni, poznaš vse vernike iskrene - neiskrene, se mal motiš, oziroma SODIŠ, brez podlage! Ne meči vseh vernikov v isti koš!

Quote:
Nove generacije smo spoznale...


Kdo so to nove generacije, med katere se tvoja minimalnost prišteva... letnik 2000, letnik 1950, letnik 1900, ... spet posploševanje.

Quote:
Jaz ljubim vse ljudi, ce so verni ali ne,... vazno je, da so srecni in da ne delujejo negativno, netolerantno na druge,...


NE, mislim, oz. skorajda vem, da jih ne ljubiš, to si ti misliš, da jih. Se trudiš to 100% ozavestit. Če bi ljubil vse ljudi, bi jasno napisal:

JAZ LJUBIM VSE LJUDI

karkoli več je čisto nepotrebno, in samo kaže, da imamo še kaj za poštimat!

Kiss


Edi


P.S. Kar se pa tiče, kako mnenje ima kdo tu od nas, pa je dovolj da klikneš na njegovo ime in rečeš - Show all posts in pazljivo bereš od nekoč do danes... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Prisel je nov cas,....
Reply #13 - 08.03.2004 at 15:56:29
 
minimal wrote on 06.03.2004 at 22:09:32:
Smiley
Jaz ljubim vse ljudi, ce so verni ali ne,... vazno je, da so srecni in da ne delujejo negativno, netolerantno na druge,...
Comments?


To je laž. To zadnje. Sam si jo pišeš. Pišeš da ljubiš vse ljudi in hkrati pogojuješ to ljubezen, torej ne ljubiš tiste, ki delujejo napr. negativno.
Ali vidiš to?
Če ljubiš, ljubiš. V tistem trenutku čutiš ljubezen.
Ne moreš vse ljudi ljubiti. To ni možno.
Me zanima, kaj je zate sploh ljubezen. Sprejemanje? Brezpogojno sprejemanje?

Ti piši, ti razmišljaj. Kot sam praviš:

minimal wrote on 06.03.2004 at 22:09:32:
Smiley
Da ni vazno, kaj druge mislijo, vazno je samo kar ti sam mislis, delas,...


N.
Back to top
 
 
IP Logged
 
minimal
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 12

Re: Prisel je nov cas,....
Reply #14 - 08.03.2004 at 19:07:17
 
mind wrote on 08.03.2004 at 14:49:10:
zakaj pa je zdaj naenkrat moja sreča odvisna od nekoga drugega ?





Sreca je odvisna samo od tebe samega in od tvojega osebnega pogleda na zivljenje, posredno na druge,..  Mene boli, ce vidim ljudi, ki so mi blizu v stiski, zato bi jim rad pomagal,... Za ostale, ki mi pa ne pomenijo nic sem pa (odkrito) dober, ker mi tako pase, ker je moja vest cista,... Prizadet me taki ljudi ne morejo, ne glede kaj naredijo, mi ne pomeni nic, zato sem lahko (zaradi sebe) neskoncno dober,.... Egoisticno, ampak iskreno,....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2