Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 
(Read 29438 times)
exorcist
Ex Member




Re: tesnoba
Reply #90 - 25.05.2004 at 17:53:46
 
DOMINKO wrote on 25.05.2004 at 14:29:55:
Ja seveda, pogovarjal sem se z njim o tem.  Predpisal mi je postopno prenehanje  zdravil.  Tako da  se nisem kar sam odločil o tem. Dobil sem  podrobne  informacije o  postopnem opuščanju tablet.  Seveda pa ni še konec mojih težav,  vendar  sem se naučil tudi malo sam  sebi pomagati, delati na sebi  .....

DOMINKO


Vidiš, si že na dobri poti! Depresija je bolezen, pa zato ne smeš sebe kriviti, ker nisi za nič sam kriv, da si takšen kot si, da se pač soočaš s temi problemi, ki je za večino tujka, da bi ti še hitro in zlonamerno kaj naprej vrgli in vzbudili očitke, češ da si si sam kriv. To je isto, kot da če zbolimo za gripo, pa bi si očitali, da smo si sami krivi, da smo se nalezli in imamo različne simptome, kot so vročina. Moraš se sprijazniti z boleznijo, da poskušaš živeti z njo, jo sprejeti, če ne gre drugače, ki pa je lahko samo momentalna. Tak, da upanja nikoli ne smeš povsem opustiti, da bi te črnogledost povsem prevzelo...

ajde, drž se!
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: tesnoba
Reply #91 - 26.05.2004 at 18:55:09
 
Dominko! Obavezno si preberi še tale članek, po možnosti nabavi tole knjigo:

http://www.novaknet.com/~zmenki/forum/viewtopic.php?p=261#261
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: tesnoba
Reply #92 - 25.08.2004 at 09:45:10
 
se včasih spomnim na tebe, dominko, pa se vprašam, kak kej si pa kak ti gre...
javi se še kaj, če ti bo Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: tesnoba
Reply #93 - 25.08.2004 at 21:07:50
 
Quote:
Moraš se sprijazniti z boleznijo, da poskušaš živeti z njo, jo sprejeti, če ne gre drugače, ki pa je lahko samo momentalna. Tak, da upanja nikoli ne smeš povsem opustiti, da bi te črnogledost povsem prevzelo...


A se lahko sprijaznimo z nečim in sprejmemo, česar ne razumemo ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: tesnoba
Reply #94 - 25.08.2004 at 21:50:02
 
exo, življenje je bolezen. Dejmo jest tablete da bomo zdravi! Grin Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: tesnoba
Reply #95 - 25.08.2004 at 21:56:28
 
veš kako je...če vzameš prehlad za svoj, bo s tabo celo življenje

če vzameš sebe kot bolezen, boš vedno bolan, ker boš bolnik..depresija pa itak ni tvoja Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: tesnoba
Reply #96 - 26.08.2004 at 13:31:50
 
Quote:
veš kako je...če vzameš prehlad za svoj, bo s tabo celo življenje

če vzameš sebe kot bolezen, boš vedno bolan, ker boš bolnik..depresija pa itak ni tvoja Grin


he, seveda, ljudje zbolijo, ker hocejo zboleti.... kje pa si to videl?  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: tesnoba
Reply #97 - 26.08.2004 at 13:34:06
 
Na vsakem koraku v tovarni ko delavci ni za delat, nastopajočemu ni za nastopit, odgovornemu ni za....
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: tesnoba
Reply #98 - 26.08.2004 at 13:39:36
 
japka wrote on 26.08.2004 at 13:34:06:
Na vsakem koraku v tovarni ko delavci ni za delat, nastopajočemu ni za nastopit, odgovornemu ni za....


David, kaj bluziš kot Snowball?  Angry

a se pravi, da je recimo moj dedek, ki je umrl za pljucnim rakom, sam priklical nase bolezen, ker je hotel trpeti, tako da je zivel cloveku nevredno zivljenje, ko je dobilval injekcije morfija, da je ves cas skoraj bil v deliriju in se se sam sebe ni prav zavedal... malo se zamisli, kaj govoris!!!!  Sad




Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: tesnoba
Reply #99 - 26.08.2004 at 13:46:37
 
Exorcist, zate vedno le 2227.  
In ne bluzim.  
In ne govorim o tvojem dedku.

Govorim o delavcu ki mu ni za delat in zboli, o nastopajočem ki ga je strah stopit na oder, in zboli, o odgovornem ki...
Pa še je tega..

Kapiš?
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: tesnoba
Reply #100 - 26.08.2004 at 13:59:16
 
japka wrote on 26.08.2004 at 13:46:37:
Exorcist, zate vedno le 2227.  
In ne bluzim.  
In ne govorim o tvojem dedku.

Govorim o delavcu ki mu ni za delat in zboli, o nastopajočem ki ga je strah stopit na oder, in zboli, o odgovornem ki...
Pa še je tega..

Kapiš?


Pa, kaj ima to veze z depresijo, za božjo voljo? Si psihiater ali psiholog ali kaj podobnega, da lahko daješ take predpostavke? Tole, kar si napisal zveni takole, David (menda nisi neka neosebna številka, zato sem si dovolil, da te pokličem poimensko): "če zboliš za virusom gripe, si si sam kriv". Za bolezen si ni nihče kriv, no, do dolocene mere, ce se sam izpostavlja npr. kajenju, prekomernemu pitju.... tisto, kar omenjaš ima lahko kvečjemu psihosomatsko simptomatiko... Pod drugo pa žalitev za ljudi in izpodbijanje upanja, pri hudo bolnih, ki so si po vasi new-age terminologiji sami krivi, da so zboleli, ker pac niso tega in tega poceli - niso sli "delat" ali "nastopat". Imaš 1000 razlogov, zakaj kdo zboli za kakšno boleznijo...  Angry
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: tesnoba
Reply #101 - 26.08.2004 at 14:26:39
 
Nisem pisal o depresiji ampak v zvezi s tem:
exodus wrote on 26.08.2004 at 13:31:50:
he, seveda, ljudje zbolijo, ker hocejo zboleti.... kje pa si to videl?  Tongue

Ne, nisem psihiater ali psiholog ali kaj podobnega, kot nisi ti. Če še nisi opazil kaj takšnega v življenju samem, ali  kje kaj prebral in videl po tv, da nekdo zboli ker mu je to rešitev, beg bred odgovornostjo ali kaj podobnega, in potem to jemlješ kot ne-verjetno, ti ne morem pomagat.
Tebi ne-verjetno, še ne pomeni da tega ni.

exodus wrote on 26.08.2004 at 13:59:16:
Imaš 1000 razlogov, zakaj kdo zboli za kakšno boleznijo...
Seveda. Zdaj imaš enega več..


Exorcist
japka wrote on 26.08.2004 at 13:46:37:
..zate vedno le 2227
Ja, samo cifra. Zate.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: tesnoba
Reply #102 - 26.08.2004 at 15:04:14
 
- strah: vpliva na mehur, ledvice, sluh, kvaliteto las, kosti, sklepe in spolne organe;

- jeza: vpliva na žolčni mehur, jetra, oči, nohte, mišice, kite in stopala;

- zaskrbljenost: vpliva na želodec, vranico, trebušno slinavko, ustnice, zobe in mišice trupa;

- žalost: vpliva na debelo črevo, pljuča, nos, kožo in stegna

itd.,
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
DOMINKO
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3

Re: tesnoba
Reply #103 - 26.08.2004 at 16:25:31
 
DEVI !
Lep je občutek ko se te nekdo spomni in pomisli nate kako je s tabo, zelo sem bil vesel tvojega pozdrava. Sem šel malo brat sporočila v zvezi z mojo zgodbo. Napisala si mi "Tudi ko boš šel na svoje, ti bo še težko, ker pot je dolga, ....... " - kako si imela prav. Jaz sem mislil, ko se bom preselil bo vse O. K., nič več napadov in podobnega ... Če bi rekel, da je zdaj vse dobro bi se zlagal. Seveda nisem še čisto uredu, vendar je pa veliko bolje in z vsakim dnem boljše, le če bom delal na sebi. Včasih še pride tesnoba, vendar se mi zdi, da jo res čedalje bolj obvladujem. Težko se sprostim, težko sem sproščen, moram se truditi, da sem sproščen, ni še prišel tisti preblisk v meni, ko bi se mi vse odprlo..... saj razumeše a ne. Vendar bo ščasoma....... Včasih občutim osamljenost ........
Ko sem še enkrat prebral tvoja in druga sporočila, je bil v meni tako lep, topel občutek, ko vidiš, da ti ljudje, ki jih sploh ne poznaš želijo vse najboljše in te podpirajo .....

ČE PA ODMISLIM OBČASNO TESNOBO, PA LAHKO REČEM DA SEM KAR UREDU V PRIMERJAVI Z OBDOBJEM, KO SEM ZAČEL PISATI ... Začel sem čedalje bolj ceniti to kar sem naredil in pa tudi ceniti sebe, res !!!!

Lep pozdrav vsem !

DOMINKO
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: tesnoba
Reply #104 - 26.08.2004 at 19:51:14
 
hej dominko Cheesy

o a tak je to pri tebi Cheesy majku, da se mi zdi, da si to leto za sebe ene trikrat več naredil, ko sem mela sama za sebe v planu Shocked Sem zadnjič razmišljala o pogumu in o strahovih, pa kak eni grejo skozi, drugi pa nikak in takrat sem se prav spomnila na tebe in si misla, glej ti njega, kaj je naredil Smiley in pol sem pogruntala, da si začel očitno zdaj ti mene vzpodbujat in da se moram zdaj jaz učit od tebe, ala ti vera res!
Kaj pol si zdaj že brez tablet, pa ti vseeno gre, al kak se je s tem izteklo?
Maš kak izproban recept vojne s tesnobo, ki bi še komu drugemu prav prišel? Wink

Sem vesela, da si se oglasil, pa da se držiš!
May the force be with you Kiss
P.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9