Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 
(Read 29434 times)
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: tesnoba
Reply #120 - 02.09.2004 at 14:18:04
 
Mislim, da je čas , da se opozori na izvorno sporočilo, podano s strani En_Bk-a , ki je tudi tema trenutne diskusije:
Jaz jo berem tako : Bog je z nami najbolj, če se pogumno in aktivno spopadamo z življenjem in vsem kar mu pritiče. Ob tem je vseeno kje to počnemo - zunaj samostana ali v samostanu. Če tega ni tudi Bog pozabi na nas.
Iz Divjega moškega se spomnim besed pesnika: " Tisti dan, ko sem se rodil , je bil Bog bolan " .
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: tesnoba
Reply #121 - 02.09.2004 at 14:54:49
 
Lepo. Dovoli, da podam še z vidika tistih, ki verjamemo Vanj:

STOPINJE V PESKU

Nocoj sem sanjal, da sem hodil po pesku in me je spremljal Gospod. In v teh dolgih sanjah je bilo predstavljeno vse moje življenje. Ozrl sem se nazaj in kakor v filmu videl vsak dan svojega življenja. Vidne so bile dvojne sledi v pesku: moje in Gospodove.

Tako sem šel naprej prav do konca svojih dni. Ustavil sem se in gledal nazaj. Opazil sem, da so na nekaterih mestih vidni samo eni sledovi.

Ta mesta so sovpadala z najtežjimi dnevi  mojega življenja; z dnevi, ko sem prestal največ strahu, bolečine in trpljenja.  

Vprašal sem:

»Gospod, ti si rekel, da boš pri meni vse dni mojega življenja in jaz sem sprejel tako življenje s teboj. Ampak zakaj si me pustil samega prav v najhujših trenutkih mojega življenja?«

Gospod mi je odvrnil:

»Prijatelj, rad te imam in rekel sem ti, da bom s tabo vso pot in te niti za trenutek ne bom pustil. In res te nisem. Mesta, kjer so vidne samo ene sledi v pesku, so dnevi, ko sem te nosil na rokah.«
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: tesnoba
Reply #122 - 02.09.2004 at 16:21:51
 
Se oproščam za nerazumljivost mojega pisanja.

Meni je težko preliti misli, občutenja, v besede. Vse prerad pozabljam, da ne znam brati misli drugih in da je obratno enako. Bom poskusil razložiti, kaj sem mislil z nevarnostjo predaje sebi ali bogu. V principu je čisto enostavno.

Če me nekdo, ki mi je blizu, prizadene, jaz pa zadevo predelam tako, da si rečem:
"Aha, zaupal sem, verjel sem, bil sem odprt, pa sem bil izdan. In boli. Ker nočem, da bi me še kdaj bolelo, ne bom nikogar več spustil k sebi tako blizu, da bi me lahko prizadel. Simpl. In se obrnem k sebi. Ali se iz istega razloga /ker nobenemu človeku ne zaupam več/, naslonim na boga in njegovo ljubezen, saj me ljubezen ljudi ni vredna, ker me bo spet bolelo enkrat zagotovo.",
potem je to zame beg, beg v iluzijo.

Zbežati  na tak način, pomeni zame /moje mnenje, pravzaprav prepričanje/, da strah v meni ostaja /strah pred pristnostjo, pred zaupanjem, strah pred predati se in ljubiti, čeprav tvegaš, da boš ranjen...spet/ in strah je ena od tančic, ki mi preprečuje biti v sebi ali pri bogu, karkoli že to pomeni. Zato se mi zdi /spet moje prepričanje/, da če bi se zaradi tega strahu obrnil sam vase in zanikal vse ostalo ter poveličeval svojo pomembnost, bi se od sebe odmaknil. Zato se mi zdi /tudi moje prepričanje/, da če bi se zaradi tega strahu obrnil proti bogu in zanikal vse ostalo, tudi sebe, bi se od boga odmaknil.

?

en_bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: tesnoba
Reply #123 - 02.09.2004 at 16:58:43
 
Ja, zdaj razumem, hvala Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: tesnoba
Reply #124 - 02.09.2004 at 18:32:34
 
nisem vsega bral, me pa zanima nekaj:

bk
Quote:
Ali se iz istega razloga /ker nobenemu človeku ne zaupam več/, naslonim na boga in njegovo ljubezen, saj me ljubezen ljudi ni vredna, ker me bo spet bolelo enkrat zagotovo.",
potem je to zame beg, beg v iluzijo.


mene zanima kako veš da je to beg v iluzijo ?  si se res kdaj "naslonil" na Boga da to veš ?  če si se, potem mi prosim povej na kakšen način si se "naslonil" na Boga, na "njegovo ljubezen", kaj in kako konkretno si to storil ?


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: tesnoba
Reply #125 - 02.09.2004 at 19:05:31
 
mind wrote on 02.09.2004 at 18:32:34:
nisem vsega bral, me pa zanima nekaj:

bk

mene zanima kako veš da je to beg v iluzijo ?  si se res kdaj "naslonil" na Boga da to veš ?  če si se, potem mi prosim povej na kakšen način si se "naslonil" na Boga, na "njegovo ljubezen", kaj in kako konkretno si to storil ?



Izkušnje? Trenutki brez časa? Naključja? Čudeži? Odgovori, ko sem jih potreboval? Oči, ki vidijo? Ušesa, ki slišijo? Roke, ki tipajo? Nasmeh? Jok? Mir? Gotovost? Verjamem?

Kako se ti zdi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: tesnoba
Reply #126 - 02.09.2004 at 20:02:47
 
ja, usta, roke, govor, ušesa, čutila, mind, itd........skratka naše materialno telo lahko uporabimo za služenje Njemu

materialno telo je naše orodje s katerim lahko trenutno operiramo in ga uporabljamo....ampak stvari (materijo) lahko tudi napačno uporabimo...npr. roko lahko uporabimo tako da se nahranimo, lahko pa z njo tud nekoga ubijemo

zato je pomembno vedet, na kakšen način (kako) stvari uporabljati

za ljubezen sta potrebna najmanj dva, ki se združita v eno in hkrati ostaneta različna (ne izgubita lastne identitete)....pri ljubezni v bistvu gre za prostovoljno služenje...za nesebično služenje drugemu in obratno

gre torej za zadovoljevanje nekoga drugega (ljubezen) in ne za lastno zadovoljevanje (poželjenje)...in pri tem je seveda najbolj pomembno vedet, kaj si ta drugi želi od nas

če jaz hočem ustreči tebi ker vidim da si zejen in ti prinesem vino (in ne vem da ne pijes alkohola) potem to moje služenje tebi nima nevem kakšnega smisla....podobno mi trenutno ne vemo kako služiti Bogu, Vrhovno Osebi in zato če si res želimo Njemu ugodit se moramo najprej pozanimati kakšne so Njegove želje

ampak kako to storiti, če pa smo tako materialno pogojeni, da ne vidimo, zaznavamo Boga in ga ne moremo direktno vprasati ?  je to sploh mogoče ?

Bog je neomejen, mi smo omejeni, to je vsekakor res...ampak neomejen ne bi bil neomejen če se ne bi mogel narediti "vidnega" omejenu....zato se nam Bog razodeva preko čistih oseb in zapisov, ki Ga poznajo...samo poiskati jih je treba in slediti..prostovoljno seveda, ker s prisilo ni ljubezni

ampak kako vemo, da ne bomo prevarani ?  

"Those who are sincere, will never be decieved".


Hari bol

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: tesnoba
Reply #127 - 02.09.2004 at 23:44:02
 
Dragi Mind

Jaz sem samo en  bk, ki je tričetrt življenja slep, gluh, hrom, poln sam sebe, poln napuha, nestrpnosti, sovraštva, zamer, omalovaževanja, samoobjokovanja, zahrbtnosti, maščevalnosti, bojazljivosti...gotovo me je krasila še kakšna lepa lastnost...teptal travo in ljudi okrog sebe, prepričan, da vse vem, da vse znam...in da sem jako zelo fest dober človek. Fino a ne. In bi z lahkoto preživel tako vse svoje življenje.
Dokler ni Bog rekel, da sem pa že dovolj star in da sem za pamperske res zaprmej prevelik in da je skrajni čas, da shodim
Si ne moreš predstavljati mojega ogorčenja, samopomilovanja, jeze...nanj, na ves svet in nase...bi me pobralo skoraj, zares.
Pa me ni. A veš, da imam občutek, da bom mogoče celo shodil in a veš, da že skoraj vem, da nič ne vem. Saj vem, da ni ne vem kaj, a meni se zdi kar kaj, a vendar ne toliko, da bi ti lahko ponudil odgovore na tvoja vprašanja. Lahko obelodanim, kako v svoji neukosti razmišljam o tako velikih stvareh, a le, če mi obljubiš, da se ne boš do škode smejal moji naivnosti.

Ajd, ti verjamem in zaupam, da ne boš zlorabil mojega zaupanja.../a si opazil, ne vem, a tvegam in ti zaupam, a/.
Poglej, nekje sem prebral, da ko rečeš:
"Brez tebe bi umrl",
to ni izraz ljubezni. Izraz ljubezni je:
"Lahko sem brez tebe, a mi je s teboj lepše."
Se ti res zdi, da je izraz ljubezni zadovoljevanje in služenje tebi ljubemu z zanikanjem sebe? Se ti res zdi, da je to njegova želja?
Se ti res zdi, da je sredstvo pomembnejše od namena? Katero darilo je pomembnejše? Tisto, ki je drago ali tisto, ki je od srca? Čeprav si prinesel vino, on pa pije samo vodo, si ga dal iz srca...in ti bo hvaležen...in bo cenil to...pa čeprav bo ostal žejen.

Ali si že kdaj slišal, da je morje utihnilo? Prejšnji teden...ne...še en teden nazaj, en dan, sem ob 10h zjutraj molil ali meditiral na eni plaži pri Puli...z odprtimi očmi. Okoli mene je bilo precej kopalcev, saj veš, kakšne so plaže v avgustu. V nekem trenutku je nastala popolna tišina. Morje je pljuskalo na obalo v popolni tišini. Pogledal sem okoli sebe. Ljudje okrog mene so stali, ležali, hodili...v popolni tišini. Brioni so se mi zdeli blizu, da bi se jih dotaknil. Barve so postale izrazito žive, nenormalno žive. En meter od mene je pristal na vodi galeb in se vozil gor pa dol poleg mene in strmel vame...v popolni tišini. Potem je odletel. Morje se je oglasilo. Avto se je zapeljal po cesti v bližini. Ljudje so se začeli pogovarjati. Brioni so bili spet, kjer so od nekdaj. Barve so izgubile svojo čarobnost. Koliko časa je to trajalo?. Deset sekund? Eno uro? Kaj je čas? Sem vprašal ženo, če je slišala tišino. Ni je slišala.

Že nekaj časa nazaj sva bila z ženo v situaciji, iz katere nisva videla izhoda. Zagrenjena, razočarana, prestrašena sva šla k mojim staršem na obisk. Nazaj grede sva srečala ženico, ki jo poznam že iz otroštva. Po kratkem klepetu in ne da bi ji karkoli razlagala o problemih, ki so naju morili, nama je povedala vse odgovore, ki sva jih tako potrebovala. Ko sva se ji s solzami v očeh zahvaljevala, nama je skozi zvit nasmeh natresla še nekaj takih modrosti, ki jih ne bi pričakoval od nikogar, sploh pa ne od upokojene negovalke iz porodnišnice. Take stvari ne pozabiš nikoli v življenju.

To sta samo dva drobca, Mind. Res misliš, da je Bog neviden omejenemu? Ozri se okrog sebe in mi povej, kaj Bog ni.
Pravijo, učitelj pride, ko je učenec pripravljen...Bog je tu, tudi ko se ti zdi, da ga ne rabiš, tudi ko se ti zdi, da ga ni.

Kako veš, da ne boš prevaran?. Ne veš. Bodi pogumen, tvegaj in zaupaj.

Obriši si solze od smeha...da boš videl.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: tesnoba
Reply #128 - 03.09.2004 at 09:13:48
 

 Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: tesnoba
Reply #129 - 03.09.2004 at 09:43:29
 
en_bk, osebnih kontaktov z Bogom je vec vrst/globin.

...nenavadne stvari, ki jih lahko zdej opazis v materiji in jih prej nisi, odstranitev trpljenja, smrt, rojstvo, ozdravitev materialne bolezni itd...

a se teb zdi, da ti obstajas sam ob sebi in zase in da tudi Bog, ce ze obstaja, obstaja le zate in za tvoje interese/potrebe, ki se ticejo tvojga materialnega telesa in uma? Tako "spoznanje" Boga, sebe in vajinga odnosa v bistvu sploh ni spoznanje Boga takega kot je, ampak neko spoznanje "resnice" pod vplivom Bozje iluzorne energije Maye.

cista in trajna blazenost, ki nas naredi neskoncno ponizne je tisto kar potruje, da smo prisli v pravi kontakt z Bogom.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: tesnoba
Reply #130 - 03.09.2004 at 09:57:34
 
Madan Gopal Das wrote on 03.09.2004 at 09:43:29:
a se teb zdi, da ti obstajas sam ob sebi in zase in da tudi Bog, ce ze obstaja, obstaja le zate in za tvoje interese/potrebe, ki se ticejo tvojga materialnega telesa in uma?

Hari bol.


Se ti zdi, da se mi tako zdi?

Lep je dan, vse diši že po pomladi, lep je dan...se mi zdi

Ga želim tudi tebi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: tesnoba
Reply #131 - 03.09.2004 at 10:11:46
 
en_bk wrote on 03.09.2004 at 09:57:34:
Se ti zdi, da se mi tako zdi?

ja, tako se mi zdi ampak ker nisem ciz siguren sem se tebe vprasal kaj pravis na to. konkretnega odgovora sicer nisem dobil al pa ga ne zaznam, zato te prosim ce mi lahko se enkrat odgovoris na moje vprasanje.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: tesnoba
Reply #132 - 03.09.2004 at 10:19:43
 
Se mi ne zdi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: tesnoba
Reply #133 - 03.09.2004 at 10:41:36
 
en_bk wrote on 03.09.2004 at 10:19:43:
Se mi ne zdi

ok.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9